dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 26
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 520
  1. #421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    Niestety na tym etapie wykończeń jeszcze nie jesteśmy mamy zrobione tynki , ocieploną górę i położone regipsy teraz kładziemy glazurę w łazienkach, grzejniki mieliśmy wliczone w koszt instalacji grzewczej a razem z piecem i innymi urządzeniami wodno - kanalizacyjnymi wyniosło to ok 45000 tys zł, za postawienie domu wraz z pokryciem dachu za samą robociznę zapłaciliśmy ekipie 68000 tys zł, materiałami sami się zajmowaliśmy na tym etapie budowy tzn musimy położyć cekol, pomalować ściany , położyć podłogi i dokończyć łazienki oraz obudować i wstawić kominek koszt to ok 450 000 tys zł myślę że do końca starczy nam jeszcze 50 000 tys bo już sporo materiałów mamy takich jak drzwi, deskę na podłogę do salonu, glazury i zapłaconą zaliczkę za schody drewniane, na zewnątrz budynku mamy również zrobione docieplenie ale bez elewacji i parapetów, dokończymy to jak będzie trochę cieplej i mniej śniegu bo jak dziś u nas jest -6 stopni i nadal dużo śniegu, kuchnię zamówioną mamy u stolarza i koszt ma zamknąć się w około 13000 tys zł, odnośnie elektryki to sama robocizna to 5000 tys zł materiały to 6000 zł z dużym rabatem, do tego tylko trzeba dokupić zewnętrzne włączniki i gniazda, końcowe wykończenia robimy sami a mianowicie tato zajmuje się takimi pracami zawodowo, więc nie musimy płacić za robociznę jeśli byśmy to chcieli zlecić kolejnym ekipom koszt domu to nie mniej niż 600 000 tys zł,

  2. #422

    Domyślnie

    aniak dzięki, choć trochę podcięłaś mi skrzydła tymi kosztami. jednak przetrawiłam z mężem to i owo. i ruszamy za tydzień jak oczywiście mrozy puszczą ale się cieszę, choć jeszcze to do nas nie dociera.
    nam wykonawca robociznę wycenił na 53 tys. to jest też robocizna dachu.
    nie możemy się doczekać!

  3. #423

    Domyślnie

    Witam.
    My za wybudowanie naszego domku i jego urządzenie (ale z mebli tylko kuchnia i pokój dzienny, resztę mebli mamy ze starego mieszkania) daliśmy ~430000zł Był to rok 2010.
    Z tym, że większość instalacji (woda, ogrzewanie, elektryka, kanalizacja), malowanie ścian, układanie paneli, wykładzin montaż drzwi wewnętrznych robiłem sam. Materiały też sam załatwiałem. W podanej cenie jest też wykonanie podjazdu i tarasu z kostki. Samo obejście z materiałem to koszt ~22000zł i nie jest tego dużo. Mamy wentylację mechaniczną z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła. Sądzę, że jeśli w 2010r. zlecił bym wybudowanie tego domu firmie, która miała by zrobić wszystko, to koszt tej inwestycji wyniósł by 600-650tyś. zł. Sporo własnej pracy, szukanie poszczególnych ekip pozwoliło zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jednak wymagało to ciągłego przebywania na budowie, pracy do 2:00-3:00 w nocy. Miałem jednak silną motywację i tak w 9,5 miesiąca powstał nasz domek i można było się wprowadzić. Po roku udało się jeszcze odzyskać 12tyś zł podatku i 12tyś zł od gminy za wybudowanie kanalizacji z przydomową przepompownią, która zgodnie z obowiązującym prawem miała być sfinansowana przez gminę. Walczyłem o to i wygrałem sprawę. Część tych pieniędzy poszło na doposażenie domu, ogrodzenie i domek gospodarczy, który postawiłem za domem (sporo drewna zostało z budowy).

    Kilka podpowiedzi.
    - Bloczki na dom sprowadzałem z Niemiec. Były dużo tańsze, nawet z transportem a jakościowo bez porównań. Tej samej firmy kupione w Polsce a w Niemczech, to ogromna przepaść jeśli chodzi o jakość. Polskie kiepskiej jakości i dodatkowo dużo droższe. Nie wiem jak to możliwe, ale tak jest. Jest sporo firm, które sprowadzają te materiały.
    - Przy planowaniu wydatków pamiętajcie o pieniądzach na obejście. To są spore koszty a przeważnie jak trzeba je wykonać, to już kasa pusta. Potem brud i syf dokoła domu, który wnosimy do środka. Wielu znajomych nie przewidziało tych kosztów w kredycie na budowę. Chcieli zrobić to z bieżących pieniędzy, które zarabiają. Przychodzi rata do płacenia i nie dali rady. Warto te pieniądze uwzględnić w kredycie, chyba, że ktoś zarabia kokosy i nie będzie to dla niego stanowiło problemu.
    - Jeśli ktoś musi wykonać przydomową przepompownię ścieków, to pamiętajcie, że te koszty ma ponieść właściciel sieci. Nie ważne co właściciel tej sieci mówi. Najczęściej będzie chciał to zrzucić na Was. Prawo jest i mówi kto ma ponieść te koszty. Problem jest tylko w tym, że nie jest to zapisane w sposób jasny. Walczyłem sam z Urzędem i Zakładem kanalizacji przez wiele miesięcy i bez prawników wygrałem tą sprawę. Gra była w moim przypadku o 12 tyś zł. Trzeba było jednak przypilnować kilku rzeczy od samego początku.
    - Jeśli zlecacie coś firmą, to poczytajcie najpierw sami o technologii, którą będą wykorzystywali w pracach. Wszystko dokładnie zapiszcie w umowie. Na początku wszystko pięknie wygląda a później firmy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze i idą na skróty. Jak pokazało życie, nie jestem budowlańcem ale całą budowę miałem przeanalizowaną, każdą technologię uczyłem się (siła internetu i forum i podczas budowy znalazłem wiele błędów, które firma budowlana musiała na bieżąco poprawiać. Nawet kierownik budowy (mój teściu) nie zauważył tego. Często z nowymi technologiami budowlańcy mają problemy i spojrzenie z zewnątrz samego inwestora ma też duże znaczenie. To na pewno nie był zmarnowany czas, który poświęciłem na naukę. Oczywiście pozostaje pytanie co przegapiłem. Jako przykład. Firma budowlana miał certyfikat z kursu stawiania kominów modułowych. 2 razy rozbierali komin i dopiero za 3 razem stałem kilka godzin przy nich i stawili go poprawnie. I tak źle wykonali podstawę ale beton już związał. Przywiozłem im na budowę Laptop i puściłem film instruktażowy, na którym sam poznawałem tą technologię.
    - Czasami nie warto walczyć z wykonawcą o zejście z oferty. Lepiej zostawić to co zaproponował (o ile jest to w granicach rozsądku) i zaznaczyć, że będziecie wymagali od niego rzetelnego wykonania. Często schodzimy z oferty a później jest tłumaczenie, że zostało to wykonane adekwatnie do kosztów i przez poprawki czy błędy wynikające z oszczędności przepłacamy pierwotną wartość oferty. Później też jest problem z wyegzekwowaniem poprawek w ramach gwarancji i sami jesteśmy sobie temu winni. Proszę się zawsze postawić w sytuacji tego wykonawcy, któremu obcięliśmy wycenę. Też będziemy szukali oszczędności w materiale, robociźnie.
    Pamiętajmy, dom jest inwestycją na lata - przynajmniej na najbliższe 30 aż spłacimy kredyt (już tylko 28 lat

    Pozdrawiam wszystkich.

  4. #424

    Domyślnie

    k-mario dzięki

    u nas dziś zostały wykopane fundamenty więc zaczęło się...

  5. #425
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adimta

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam, mamy w planach budowę domku HG-C3G...czy jest ktoś z woj. lubuskiego żeby móc "na żywo" zobaczyć ten domek?

  6. #426
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mjwj

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    W związku z tym, że niebawem kończymy budowę HG-C3G postanowiłem podzielić się wrażeniami z budowy, dać przyszłym właścicielom kilka rad i ostrzeżeń, aby sobie to wzięli pod uwagę podczas budowy. Może wolnej chwili wrzucę fotki, ewentualnie wyślę na maila, jeżeli ktoś zechce.

    Zaczęliśmy budowę pod koniec lipca 2012r.

    Moje uwagi.

    - Łazienka na dole bez prysznica
    - klatka schodowa otwarta u góry - czyli pokoje podzielone na 2 X po dwa takie same i z tyłu garderoba
    - jętki są w projekcie za wysoko, trzeba robić sufit podwieszany, jak to zobaczyłem kazałem ekipie (jedna firma od A do Z) zrobić drugie jętki, tak, żeby sufit był do podiweszenia 15 cm. Górne jętki można wywalić, ale ja zostawiłem, żeby mi się dach nie rozjechał.
    - łazienka na górze wyszła mała, nie mieści się kabina 90 na wysokość, musiałem zamaiwiać 80x100 prostokąt, ale wygląda ładnie więc OK.
    - zrezygnowałem ze słupa w salonie, zamiast tego mam wzmocnioną belkę. Dało się.
    - w całym domu podłogówka, w razie czego pod dachowymi oknami mam wyprowadzeniea na małe grzejniczki, gdyby się za bardzo skraplała woda.
    - w kotłowni piec gazowy wiec tam zrobiłem taki roboczy prysznic, gdy ktoś przychodzi z zewnątrz i tam też jest pralka, miejsca dość. Centralny odkurzacz jest w garażu.

    Problemy:

    1. Okno w kuchni wyszło za nisko - 82cm i problem z dobraniem szafek i zmywarki. Zmywara ma 82 a gdzie miejsce na blat. Musimy dać blaty cieńsze.
    2. Jętki
    3. Łazienka
    Więcej nie pamiętam, te chyba takie najbardziej znaczące.

    Acha, no i ktoś już wcześniej wspominał o tym. Przy planowaniu wydatków weźie pod uwagę plantowanie ukształtowanie terenu itd. U mnie (30 m od drogi wjazd, pospółka, plantowanie mostek to już 15 tys, a gdzie kostka, kliniec)

    Pozdrawiam

    Marcin

  7. #427
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar duken
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    przeglądam zdjęcia z budowy na forum i widzę że większość osób robi fundamenty z bloczków, a czy robił ktoś w ten sposób

    - podbetonka gr 10 cm
    - na podbetonce ławy szalowane z i wylewane wysokości 40 cm
    - i dopiero ściana fundamentowa wysokości 110 cm wylewana na mokro z zbrojeniem u góry i dodatkowo wibrowana
    Projekt HG-C3D

  8. #428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    MAM WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH, NIE WIEM CO ZROBIĆ Z KOMINKIEM MOŻE WSTAWILIBYŚCIE TROCHĘ ZDJĘĆ SWOICH PRZEPIĘKNYCH KOMINKÓW??????????????? BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA

  9. #429

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak30 Zobacz post
    MAM WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH, NIE WIEM CO ZROBIĆ Z KOMINKIEM MOŻE WSTAWILIBYŚCIE TROCHĘ ZDJĘĆ SWOICH PRZEPIĘKNYCH KOMINKÓW??????????????? BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA
    Nasz kominek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4909.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	196639   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5068.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	196640  

  10. #430
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Nie mam zdjęcia, ale u nas umiejscowiony jest na ścianie kotłowni, prawie po środku

  11. #431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    DZIĘKUJĘ ZA ZDJĘCIA POZDRAWIAM WSZYSTKICH

  12. #432

    Domyślnie

    U nas postawione są już prawie w całości ściany parteru Było wiele zmian. Okno w prawo, okno w lewo... Mamy nadzieję, że wszystko, lub niemalże wszystko, udało nam się przewidzieć.
    Nasz kominek jest przyklejony do schodów. Jeszcze nie mam na niego konkretnego planu... Na pewno będzie prosty i nowoczesny
    Mam pytanie do już mieszkających w HG-C3G. Czy potrzebne są okna dachowe w tak małych pokoikach?

  13. #433
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Zdecydowaliśmy, że okna dachowe pozostawimy tylko w dwóch pokojach od strony północnej (w tych pokojach nie mamy również balonu). Prawdę mówiąc w pochmurne dni te pokoje są zdecydowanie widniejsze, niż te od strony południowej z balkonem. Minusem jest wysoki koszt żaluzji/rolety zewnętrznej (mamy wewnętrzną), a przydałaby się, jako ochrona przed słońcem.

  14. #434

    Domyślnie

    Dzięki Anett, czyli zostawimy okna dachowe, my myślimy właśnie o roletach zewnętrznych.
    No i dziś załamał mnie technik budowy Będą ciąć posadzkę bo źle został wylany fundament pod komin - wina kierownika budowy/faceta od adaptacji. Serce się kraje... Do tego spaprał nam front domu, bo źle wyrysował lukarnę... Wyszło teraz, przy rozmowach przed budową piętra, szukamy rozwiązań... Ale front już nie będzie taki jak sobie zaplanowaliśmy... Ech, mam doła.

  15. #435
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    A to zdjęcie z naszymi najmniejszymi pociechami i nasz taras w hg-c3gKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BLIZ2 007.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	197439

  16. #436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    A co do okien dachowych my mamy 6 szt i to te większe i jesteśmy bardzo zadowoleni bo pokoje są jasne do tego mamy okna balkonowe. Naprawdę warto zainwestować w dobre veluxy

  17. #437
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że dosyć głośno słychać padający deszcz oraz, że mam źle oprawione okna dachowe (do poprawy) i skrapla się woda. Ale pomimo tego nadal w tych dwóch pokojach zrobiłabym okna dachowe

  18. #438
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar duken
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak30 Zobacz post
    można prosić o zdjęcia całości wyglądu zewnętrznego domu
    Projekt HG-C3D

  19. #439
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aniak30

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    47

    Domyślnie

    DZIS PEWNIE BEDĘ NA BUDOWIE TO ZROBIE KILKA FOTEK CAŁOŚCI DOMU. NA RAZIE NIE MAMY ZDJĘC Z ZEWNĄTRZ NASZ ALBUM FOTOGRAFICZNY ZAKOŃCZYŁ SIE NA ETAPIE FOTOGRAFOWANIA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W CAŁYM DOMU, MĘŻUS LATAŁ Z APARATEM I ROBIŁ FOTKI A POTEM JUŻ NIE BYŁO CZASU

  20. #440

    Domyślnie

    aniak świetne macie drzwi frontowe, możesz podać nazwę? z góry dziękuję. no i super duże drzwi tarasowe, ja widzę po swoich, że wyszły dość "skromnie", ale niestety ograniczyły nas centymetry, bo kuchnię przenosiliśmy i szerzej się nie dało...

    dzięki wszystkim za opinie na temat okien połaciowych = będą i u nas
    u nas naprawiono fundament pod komin, czekamy na strop.
    a wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0086.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	24,8 KB
ID:	197991Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0088.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	197992Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0092.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	197993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0106.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	197994
    aktualnie mamy już pomniejszone okno w garażu oraz wylane nadproże nad garażem.
    rozmowy toczą się na temat wyglądu frontowej lukarny...
    Ostatnio edytowane przez malotka ; 28-06-2013 o 21:55

Strona 22 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony