dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    dzięki Nefer

    może znajdę kogoś kto zgodzi się na wynajem okazjonalny a wtedy i podatek i lokal zastępczy i wszyscy będą zadowoleni

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    nie będzie łatwo Ale to się zdarza (studenci - a w zasadzie ich płacący za mieszkanie rodzice). Ja wynajmuję swoje studentom, na zwykłą umowę najmu, zgłoszoną do US, płacę podatek zryczałtowany (to jakieś grosze). Będzie jak będzie. To zawsze ryzyko, że Ci się pacjent nie wyprowadzi przez kilka lat i zdewastuje mieszkanie i nie zapłaci, a ściągalność będzie zerowa. Takie ryzyko w tym dziwnym kraju.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Są w większych miastach (a może i w mniejszych też), "firmy", które specjalizują się w pozbywaniu się niechcianych lokatorów. Tak słyszałem. Podobno. Nawet się na forach podobno ogłaszają.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 11-03-2015 o 14:48

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Są w większych miastach (a może i w mniejszych też), "firmy", które specjalizują się w pozbywaniu się niechcianych lokatorów. Tak słyszałem. Podobno. Nawet się na forach podobno ogłaszają.
    poważnie ? he he dobrze wiedzieć

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    I jest jeszcze opcja wynajmu na zasadzie apartamentu dla przyjezdnych. I są tez firmy, które to obsługują.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    ja korzystam z porad - tutaj
    Indywidualnych również.
    Warto poczytać
    http://wynajmistrz.pl/
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanias78

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Skórzewo
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    54

    Domyślnie

    No bez przesady, nie wierze, że nie da się załatwić "eksmisji" jakoś po ludzku. Najlepiej zabezpieczyć się jakimś "kruczkiem" w umowie

  9. #89

    Domyślnie

    [Metody badania wiarygodności firm deweloperskich]

    Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety poświęconej kupnie mieszkania od firmy deweloperskiej. Wiarygodność dewelopera to obecnie temat często dyskutowany i omawiany, dlatego zachęcam do poświecenia kilku minut.
    Ankieta jest kierowana do osób obecnie poszukujących mieszkania na rynku pierwotnym, choć każdy może kwestionariusz wypełnić - profil pożądanego respondenta jest weryfikowany przez pierwsze pytania.

    Bardzo dziękuje osobom które wezmą udział w ankiecie.

    LINK:
    https://docs.google.com/forms/d/1rq5...ewform?c=0&w=1

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W. Zobacz post
    Witam wszystkich
    Ponieważ przez jakiś czas (kilka lat) sprzedaż mojego mieszkania nie wchodzi w grę a będzie wolne chciałbym je komuś wynająć. Jak to bezpiecznie zrobić? Bo niestety wiem że sa z tym kłopoty jest ustawa o ochronie lokatorów która z osób prywatnych czasami robi instytucje państwowe w zakresie zapewniania dachu nad głowa innym i to często bezpłatnego.
    A więc chciałbym takiej sytuacji uniknąć i swobodnie dysponować swoją własnością gdy np. mój "klient" stanie się nieuczciwy i np. przestanie płacić. Jakie są sposoby? Słyszałem o zawieraniu umów na bardzo krótki okres i podpisywanie rozwiązanie umowy in blanco ale może jest coś jeszcze na co trzeba zwrócic uwagę.
    Niestety na to nie ma jakiejś złotej zasady. Zawsze można trafić na jakiegoś cwaniaka który nie wygląda podejrzanie.

  11. #91
    Banned
    BobTheB.

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    1

    Domyślnie po co z góry nastawiać się na nie?

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    nie będzie łatwo Ale to się zdarza (studenci - a w zasadzie ich płacący za mieszkanie rodzice). Ja wynajmuję swoje studentom, na zwykłą umowę najmu, zgłoszoną do US, płacę podatek zryczałtowany (to jakieś grosze). Będzie jak będzie. To zawsze ryzyko, że Ci się pacjent nie wyprowadzi przez kilka lat i zdewastuje mieszkanie i nie zapłaci, a ściągalność będzie zerowa. Takie ryzyko w tym dziwnym kraju.
    Można się zabezpieczyć na takie wypadki. Tzn. nie należy zakładać z góry, że "podwozie było złe i szyny też były złe", czyli że w prawie są luki, że przed oszustami nie da się uchronić, że wszyscy wynajmujący to wandale. Teraz działają różne organizacje, które zrzeszają właścicieli nieruchomości na wynajem, np. Stowarzyszenie Mieszkanicznik, prowadzą działalność cywilizującą rynek wynajmu, wspierają wynajmujących, organizują kongresy itp. Dzisiaj wcale nie trzeba wynajmować po amatorsku i użerać się z problemami.

  12. #92
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kondzioxkow

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    7

    Domyślnie

    BobTheB dzięki za info! nic o tym nie słyszałem, a właśnie będziemy się brać za wynajmowanie mieszkania po dziadkach, oni mają jakąś stronę czy coś?

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał maruska Zobacz post
    A słyszeliście, że najemca może zameldować się na pobyt stały w wynajętym mieszkaniu bez zgody właściciela mieszkania (http://umowanajmu.info/czy-najemca-m...a-pobyt-staly/)? Ja jestem w prawdziwym szoku - jak to możliwe, że ktoś bez mojej wiedzy będzie dysponował moim mieniem, a ja nie będę miała nic do gadania w tej sprawie? A może to wcale nie są potwierdzone informacje i ktoś pisze jakieś brednie w internecie?
    Obecnie procedura meldunkowa wymaga obecności właściciela mieszkania, na formularzu jest rubryka na jego podpis.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony