dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie porzadki po kafelkowaniu

    czym doprowadzacie do porzadku tzn. czyścicie kafle po pobojowisku remontowym,może są jakieś złote środki ,których jeszcze nie poznałam,ja moje łazienki myję i myje i kafle wciąż są matowe od wymywajacych się fug(chyba)

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    ja myłam wodą z octem zwykłym... tak po mies dopiero przeszłam na zwykły płyn...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Potwierdzam - po remoncie woda z octem prawie do wszystkiego, nie tylko kafelków

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    ja myłam wodą z octem zwykłym... tak po mies dopiero przeszłam na zwykły płyn...
    o żesz,no widzisz o tym nie wiedziałam, dzięki

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    jest też taki płyn (dolewasz do wody) do impregnacji fug i kafli.... bodajże Delfin z Atlasa
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6

    Domyślnie

    o tej wodzie z octem nie slyszalam, akurat tez pozsotaje tylko czyscic i czyscic kafelki wiec dobra rada sie przyda

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Naprawdę polecam - jakoś tak dobrze działa na ten kurz pobudowlany, co wszędzie w kółko osiada, a przy okazji takie rzeczy jak resztki fugi na kaflach czy zaprawa gdzieś tam (choć mało miałam) też złażą ładnie

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    A jakie proporcje tej wody z octem?
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ja dolewam na oko, jak wszystko zresztą Mniej więcej tak, jak innych środków się do wody dolewa

  10. #10

    Domyślnie

    można też użyć keranetu "mapei" w stos. 1:5 i delikatnie myc tzn przecierać

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    jest też taki płyn (dolewasz do wody) do impregnacji fug i kafli.... bodajże Delfin z Atlasa
    ale tylko na czysciutkie podloze , bo brud zostanie pod Delfinem na wieki

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ło matko ...dobrze, że mi powiedziałaś zanim użyłam ...kupiłam Delfina co prawda ale stoi i czeka na swoją kolej
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13

    Domyślnie

    Co prawda jestem jeszcze jakieś 2 tygodnie przed dokładnymi porządkami i myciem kafelek po gruntownym remoncie, ale czy nie wystarcza zmyć ten "osad fugowy" wodą z płynem do mycia? słaszałem że to jest dobre. O wodzie z octem nie słyszałem. A nie chce stosować żadnej mocniejszej chemii w postaci preparatów, bo podobno to wyczyści, ale też zaszkodzi kafelkom i fugom, że będą tj. podatne na zabrudzenia - ktoś słyszał coś o tym?

  14. #14

    Domyślnie

    u nas woda+ocet szla do wszystkiego,
    pani w sklepie po paru tygodniach nie wytrzymala, i zapytala "a co pan z tym octem robi ?"

    jedyna rzecz, jak nie pozostawiala nam smug po umyciu frontow wenge,

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    u nas woda+ocet szla do wszystkiego,
    pani w sklepie po paru tygodniach nie wytrzymala, i zapytala "a co pan z tym octem robi ?"

    jedyna rzecz, jak nie pozostawiala nam smug po umyciu frontow wenge,

    Dobrze, że ja w różnych sklepach kupowałam
    Ale fakt, w małym stężeniu nawet do drewna używałam.

    Evil, płyn do mycia też może być i to najlepiej zwykły ludwik - ale woda z octem lepsza na pył i zacieków tak nie zostawia

  16. #16

    Domyślnie POMOCY z RESZTKAMI FUGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    a jak doczyścić z resztek zaschłej fugi kafle imitujące drewno? Maja porowatą, nierówna strukturę - w te żłobienia wsztstko włazi. Fugowane było 2 tygodnie temu, ale dopiero teraz się za to zabieram...
    Kafle są cieme i mają teraz pełno jasnych miejsc po fudze, wygląda to koszmarnie. Na to też pomo.że woda z octem? boję się drastycznych środków i szczoty ryzowej, żeby nie uszkodzić fugi.

    Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia??

  17. #17

    Domyślnie

    oj ciężko będzie, ciężko - może szczoteczka do zębów i dużo, dużo cierpliwości.
    ewe

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie Re: POMOCY z RESZTKAMI FUGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cytat Napisał abco
    a jak doczyścić z resztek zaschłej fugi kafle imitujące drewno? Maja porowatą, nierówna strukturę - w te żłobienia wsztstko włazi. Fugowane było 2 tygodnie temu, ale dopiero teraz się za to zabieram...
    Kafle są cieme i mają teraz pełno jasnych miejsc po fudze, wygląda to koszmarnie. Na to też pomo.że woda z octem? boję się drastycznych środków i szczoty ryzowej, żeby nie uszkodzić fugi.

    Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia??
    Prawde mowiac to masz roboty od... i jeszcze wiecej.
    Kup preparat do uowania zapraw murarskich i fug. Potraktuj te niedoczyszczone fugi tym preparatem. Roboty troche z tym bedzie ale tak to jest jak po fugowaniu nie wyczysci sie odrazu plytek.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  19. #19

    Domyślnie

    kwasek cytrynowy tylko trzeba uwazac na fugi bo moga stracic kolor ale generalnie bardzo dobrze schodzi brud z płytek
    ...nie spodziewalem sie hiszpańskiej inkwizycji....

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga&piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    co za szczęście że wspomnieliście o tym occie
    to chyba jedyne czego nie próbowałam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony