dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem z niecierpkiem sułtańskim

    Cześć kochani,

    Może ktoś powie mi, co ja źle robię? Bardzo podobają mi sie niecierpki sułtańskie. Rok temu dostałam zaszczepkę od koleżanki, przyjął sie łądnie i rozrósł dosć bujnie, sęk w tym, że nie mógł utrzymać ługo żadnego kwiatu - każdy rozkwitnięty spadał, łodyżka nie mogła go utrzymać. Spadały też ledwie zawiazane pączki kwiatowe. Musi jakiś felerny pomyślałam sobie, i w tym roku kupiłam sobie innego - i efekty te same

    Czy on czegoś specjalnego wymaga? Nie nawoziłam go jak dotąd, podlewam dosć umiarkowanie...
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  2. #2

    Domyślnie

    Najczestsze przyczyny zrzucania pakow sa dwie:
    - zbyt niska temperatura, zwlaszcza w nocy, efekt bywa potegowany przez zbyt intensywne podlewanie.
    - przesuszenie.
    Niecierpki sa bardzo wrazliwe na stres wodny, chociaz trzeba uczciwie powiedziec ze zrzucanie kwiatow i pakow w przypadku niecierpka waleriana to bardzo czeste zjawisko.
    Ogolne zasady dla niecierpkow to: polcien, unikanie nadmiernego zasolenia, niezebyt ciezkie podloze, cieplo, pH lekko kwasne do obojetnego, unikanie stresu wodnego, zwalczanie wciornastkow.

    Ogolnie przypominam ze jest pierwsza polowa maja i chociaz sezon rabatowki w marketach juz sie powoli konczy to nadal moga czerwieniec liscie begonii, brazowiec albo opadac na szalwi, a niecierpki moga gubic kwiaty.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki Pozeraczu
    Ja go jeszcze trzymam w domu, jeszcze się nie odważyłam.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony