dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    john_kwas

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Montaż wkładu kominkowego - prośba o opinię

    Witam!
    Właśnie sam montuję sobie wkład w domu drewnianym i mam w związku z tym kilka pytań. (niby dużo w tym temacie czytałem, ale mam pewne wątpliwości).
    a więc:

    1) CZY POWIETRZE Z CZERPNI (Z ZEWNATRZ BUDYNKU) MA OBIEGAC TYLKO WKLAD OD TYŁU DO OGRZANIA CZY POWIINO RÓWNIEŻ PRZEZ SZPARĘ POD KOMINKIEM IŚC OD FRONTU KOMINKA I SŁUŻYC DO SPALANIA? (mam tam przypustnicę regulowaną)

    2) WKŁAD "korak12" ( http://www.kornak.pl/index.php?a=wkl...nkowe&b=5&c=52 ) MA DOOKOŁA OZDOBNY "KOŁNIEŻ" 10CM CZY MA ON PRZYLEGAC SZCZELNIE DO OBUDOWY CZY ZOSTAWIC JAKAŚ SZPARĘ? wloty powietrza do kominka są tylko od frontu.

    3) CZY DYSTYBUTOR GORĄCEGO POWIETRZA MA ByĆ NA CAŁEJ POWIERZCHNI KOMORY CZY WYSTARCZY NAD SAMYM WKŁADEM (RACZEJ BĘDĘ GO SAM DORABIAŁ, BO NIE PASUJA MI TE OGLONODOSTEPNE)

    4) Jak zaizolowac belki drewniane znajdujace sie nad kominkiem (strop drewniny) Zamieram obic je płytą gipsową ogniową, potem da wartswę wełny ogniowej, ponownie płytę ogniową i jeszcze raz wełna? Czy tak wystarczy czy potrzeba obic np. blachą?

    5) jak zaizolowac sciany kominka - jest to pełna cegła do której zamierzałem bezpośrednio przykleic wełnę, czy może muszę dac dodatkowo płytę ogniową a wełnę umocowac na stelazu z profili?

    6) czy konieczna jest belka nad kominkiem? -wiekszośc obudow ma taka belke i połkę a mi nie pasuje do koncepcji i nie chec jej - czy jest wymagana koniecznie?

    7) gorącę powietrze zamierzam rozprowadziec dgp z wentylatorem i filtrem, ale tez grawitacyjnie do pomieszczenia bezpośrednio nad kominkiem. Do tego potrzebuję dwa króce w blaszanym dystrybutorze nad wkladem. Czy muszę zrobic jeszcze dodatkowy trzeci do wylotu/kratki bezpośrednio w obudowie kominka czy raczej niepotrzebnie bo i tak bedzie tam dosc gorącego powietrza?

    odprowadzenie gorącego powietrza zamierzam poprowadzic izolowanymi rurami spiro. Czy nie lepij byłoby zastosowac rury blaszane a dopiero potem połaczy je z izolowanym spiro aby turbina nie przenosiła drgań.

    9) czy w dgp grawitacyjnym bezposrednio nad kominkiem dac przepstnicę taką klapkową aby podczas pracy turbina nie zasysała powietrza z tego pomieszczenia zamiast z komory kominka?

    10) czy wejście wylotu spalin do komina uszczelniac tylko silikonem ogniowym czy też sznurem, albo glinką szamotową? W kominie mam rurę fi200 2mm (tą czarną).

    wiem że to masa pytań, jednak dla fachowca myślę raczej trywialnych

    za pomoc z góry dziękuję
    szczegolnie ważne jest dla mnie jak podac powietrze z czerpni, czy uszczelniac front kominka i jak zaizolowac te belki.

    jesli ktos zechce pomoc przesle foty (tutaj nie wiem jak się je dodaje... ;-( )

    dziekuję
    Marcin

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Co prawda nie jestem fachowcem ale postaram sie odpowiedziec na pare pytan. Niektore rzeczy mam zrobione u siebie i dziala to bez problemu
    wiec
    1.U mnie powietrze z zewnatrz budynku doprowadzane jest bezposrednio do paleniska.Kominek u mnie nie czerpie powietrza do spalania z wnetrza budynku. Natomiast sa kratki w dolnej czesci obudowy ale to do czerpania powietrza do ogrzania i ono pochodzi z wnetrza budynku.

    2. Wg mnie wklad nie powinien przylegac do obudowy bo jak napalisz w nim do moze rozwalic ci budowe. U mnie zostawili szczeline pomiedzy wkladem a obudowa

    4.U mnie sprawa została rozwiazana za pomoca plyt PI-800 i powiem ze sprawdzaja sie super. Nawet przy max grzaniu wklad w czesci gornej nie grzeje sie wogole

    5 PO co izolowac obudowe?? niech sie nagrzewa i oddaje cieplo. Umnie uzyto plyt Akubet i na to tynk.

    6 Wg mnie belka to chyba bardziej rozwiazanie wizualno /praktyczne. Nie jest konieczna. Latwo ja wyczyscic jak by sie zakopcila

    10. u mnie uszczelniono zaprawa wysokoteperaturowa i chyba sznurem ale nie pamietam

    mam nadzieje ze pomoglem

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    john_kwas

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Zbieram wszelkie opinie - nie tylko fachowców ale też "zwykłych użytkowników", więc dzięki za słowo w sprawie.
    Niektóre sprawy wydają się oczywiste jednak jak się trafia na sprzeczne opinie (jak np. kierunek mocowania rur "tarnava kontra reszta świata) to może się namieszać w głowie człowiekowi z brakiem doświadczenia. Z tym uszczelnianiem kominka od frontu to gdzieś wyczytałem "żeby nie wpadało niekontrolowane powietrze", ale większość twierdzi że nie uszczelniać... Więc nie uszczelnię...
    Dzięki za pomoc.
    Mile widziane inne opinie
    Marcin

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    zerknij sobie do mojego dziennika, są fotki dodokładnie tego wkładu do którego dałeś link, już go zabudowałem, obudowa i montaż wkładu wykonaliśmy samodzielnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony