dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    właśnie! mdleje się "ni z tego ni z owego".
    Moja siostra zemdlała w życi ten jeden raz - miała wtedy 15 lat ( nie była chyba stara).
    W każdym razie życzę wszystkim zdrowia, niezależnie od sposobu zamontowania drzwi w łazience

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    właśnie! mdleje się "ni z tego ni z owego".
    Ale sie od tego nie umiera. I to jest zasadnicza roznica. Jesli zemdlejesz za moimi drzwiami, uchyle je tylko na tyle, by polac cie lodowata woda i czesc.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki
    Cytat Napisał Marbo
    właśnie! mdleje się "ni z tego ni z owego".
    Ale sie od tego nie umiera. I to jest zasadnicza roznica. Jesli zemdlejesz za moimi drzwiami, uchyle je tylko na tyle, by polac cie lodowata woda i czesc. :wink:
    Przy twoim niekonwencjonalnym podejściu do poszkodowanego mam nadzieję, że nie jesteś lekarzem.
    Wypadek jest niespodziewany zarówno dla ofiary jak i dla obserwatorów. Rozpoznanie powagi sytuacji często nie jest łatwe. Jeżeli śmiertelne niebezpieczeństwo zagrażające ofierze nie zostanie rozpoznane przez kolegów, to może upłynąć tak wiele czasu, że pomoc przyjdzie za późno. Bezsensowne, nieprzemyślane akcje, podejmowane w panice, nieskoordynowana pomoc i chaotyczne zachowanie mogą skończyć się śmiercią lub kalectwem ofiary wypadku.

  4. #44

    Domyślnie

    Doki, wielkie dzięki za zaproszenie w Twoje progi

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Wypadek jest niespodziewany zarówno dla ofiary jak i dla obserwatorów. Rozpoznanie powagi sytuacji często nie jest łatwe. Jeżeli śmiertelne niebezpieczeństwo zagrażające ofierze nie zostanie rozpoznane przez kolegów, to może upłynąć tak wiele czasu, że pomoc przyjdzie za późno. Bezsensowne, nieprzemyślane akcje, podejmowane w panice, nieskoordynowana pomoc i chaotyczne zachowanie mogą skończyć się śmiercią lub kalectwem ofiary wypadku.
    Sanipro przyznasz, że rozpoznanie powagi sytuacji jest trudne niezależnie od miejsca wypadku i kierunku otwierania drzwi w pomieszczeniu.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał helism
    Sanipro przyznasz, że rozpoznanie powagi sytuacji jest trudne niezależnie od miejsca wypadku i kierunku otwierania drzwi w pomieszczeniu.
    Rozpoznanie powagi sytuacji moze być trudne w różnych sytuacjach, niezależnie od miejsca wypadku i czy otwarte są drzwi do pomieszczenia. Ale czy łatwiej postawić diagnożę przez zamknięte czy otwarte drzwi?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    A jeśli ktoś zemdleje przy drzwiach w pokoju, w którym otwierają się one do wewnątrz? Przepisy przecież pozwalają na to, żeby tak się otwierały ... Albo na przykład jedna osoba jest w łazience, w której drzwi otwierają się na zewnątrz i przy drzwiach tej łazienki zemdleje druga osoba. Przy założeniu, że w tym domu mieszkają TYLKO dwie osoby jest to sytuacja znacznie bardziej groźna bo:
    - jeżeli nikt trzeci nie ma klucza, nie będzie nikogo, żeby udzielić zemdlonemu pomocy;
    - osoba uwięziona w łazience nie będzie miała jak się z niej wydostać (to zależy od wagi zemdlonego, ale wiadomo że osoby nadmiernie otyłe są zagrożone różnymi chorobami bardziej niż szczupłe i na dodatek trudniej je odsunąć);
    - jeżeli akurat łazienka jest na poddaszu i ma okno, osoba w niej uwięziona będzie próbować się z niej wydostać przez to okno i może także ponieść uszczerbek na zdrowiu ...
    Dlaczego ktoś tego nie przewidział uchwalając przepisy??

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał sanipro
    Przy twoim niekonwencjonalnym podejściu do poszkodowanego mam nadzieję, że nie jesteś lekarzem.
    Otoz wlasnie jestem, i specjalista od wypadkow naglych w dodatku tez, stad moja opinia, ze nikt nie mdleje ot tak sobie, ze nie umiera sie ot tak sobie i nie tylko nie kazde omdlenie to powazna sprawa, ale wrecz malo ktore omdlenie jest warte monety, zeby zadzwonic po karetke.
    A ci, ktorzy moga zemdlec, bo sa chorzy, wiedza o tym. Nie sadze, zeby sensowne bylo forsowac niedorzeczne ustawienie drzwi we wszystkich domach tylko dlatego, ze ktos tam gdzies tam moze zemdlec i nie da sie go odsunac od drzwi. Ryzyko takiego zdarzenia jest prawie zadne. Moze to miec uzasadnienie w budynkach publicznych, ale prywatnych moim zdaniem juz nie.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Doki, obejrzałem Twój projekt i zdjęcia .
    Uważam, że przepis o drzwiach w łazienkach otwierających się na zewnątrz, być może słuszny w czasach socjalizmu, gdy łazienka kojarzyła się z małą klitką, w której rzeczywiście upadek omdlałej osoby mógłby utrudnić dostęp do niej zupełnie nie przystaje do łazienek, np. takich jak Twoja :


  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    Henok - racja właśnie dlatego co przedstawiłeś na załączonych zdjęciach jest nonsensowny. W dzisiejszych czasach i wręcz salonach kąpielowych nie ma żadnego uzasadnienia.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, dlaczego "należy" mdleć pod drzwiami. Bardziej prawdopodobne jest w trakcie kapieli /np. gorąca woda lub posliznięcie się w wannie na mydle/. I teraz wyobraźcie sobie, musicie szybko "wejść z drzwiami" do łazienki - chyba łatwiej je wywazyć /pchać/ niz szarpać się i oczywiście urwać klamkę

  12. #52

    Domyślnie

    Pchać i to mocno - jak puszczą to dobiją nieszczęśnika.
    Ale klamka zostanie uratowana

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Marbo, u nas nie dobiją - wanna jest oddalona od drzwi o 2,5m i to lekko po skosie

  14. #54

    Domyślnie

    Przepis dotyczy drzwi w łazienkach, bo statystycznie omdlenia zdarzają sie częściej w tym właśnie pomieszczeniu z powodu zaparowania, wilgotności i "duchoty". Mi sie zdarzyło raz w życiu zemdleć i zdarzyło sie to właśnie w łazience . A nie tylko salony są w domach, ja mam na dole maluteńką łazienkę, która co prawda docelowo bedzie gościnną łazienką, ale póki co, zanim wykończymy górę, będzie nam służyć jako jedyny "mini salon kąpielowy"

  15. #55

    Domyślnie

    Majka ja nie miałam na myśli "dobijania" wanny tylko tego, który leży pod drzwiami.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Majka ja nie miałam na myśli "dobijania" wanny tylko tego, który leży pod drzwiami.
    Widzisz Marbo, ja odpowiadałam na Twoje "dobijanie nieszczęśnika" - nie wanny. Będzie dokładne pytanie to i znajdzie się sensowna odpowiedź
    W mojej łazience mdleć to sama przyjemność

  17. #57

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    U mnie również drzwi będą się otwierały do wewnątrz .Powyższy przepis ma uzasadnienie wtedy gdy w łazience jest gazowy piecyk.To naprawdę ratuje życie.Moja kuzynka przez to uratowała życie,ma co prawda mocno poparzoną twarz,ale żyje bo wyleciała z łazienki razem z drzwiami
    Czy nie lepiej więc w tej sytuacji zakazać montowania w łazience (albo całym domu) piecyków gazowych?

  19. #59
    fan Skunksa
    Guest
    fan Skunksa

    Domyślnie

    Nieprawidłowo zamontowane drzwi niedługo doprowadziłyby do tragedii:
    Cytat Napisał Wujek
    Ja mam w domu skunksa. Zastanawiam się jak wykonać wentylację aby była skuteczna. I druga sprawa, to w którą stronę powinna otwierać się klapka dla mego ulubieńca.
    Na to pytanie Wujek odpowiedzi nie otrzymał, a ze skutkami można się zapoznać tu:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=1618&start=60

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony