dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie POMPA CIEPłA = PODłOGóWKA a co z krążeniem?

    Witajcie,

    budujemy dom z pompą ciepła i wykonawca zaleca zainstalować podłogówkę w całym domu (że wydajniejsza, niskotemperaturowa itp). Od alergologa dowiedziałam się, że lepsza od zwykłych kaloryferów bo nie podnosi tak kurzu,jest niskotemperaturowa i ogólnie nie hajcuje jak kaloryfery tylko spokojnie ogrzewa powietrze i człowiek się dobrze przy niej czuje
    Wczoraj jednak zasiano we mnie ziarno niepewności, że niby działa fatalnie na krążenie, żylaki itp bo chodzi się cały czas po ciepłym z kiepskim wpływem na krążenie ...
    Co wy na to, użytkownicy podłogówki - jak tam wasze krążenie???

  2. #2

    Domyślnie

    jest tu taki na 8 stron temat , ale trzeba użyć szukajki czy ogrzewanie wodne podlogowe jest szkodliwe

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jeśli instalacja jest wykonana prawidłowo, to podłoga nie jest wcale ciepła w dotyku.

  4. #4

    Domyślnie

    Też miałem takie obawy, ale po lekturze tego forum zdecydowałem się na podłogówkę w całym domu i nie żałuję. Jedna uwaga, lepiej jak dom będzie dobrze ocieplony. Czym większe straty ciepła budynku, tym cieplejsza podłoga i większe unoszenie kurzu

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Równie dobrze szkodliwe dla krążenia może być zakładanie ciepłych skarpet i butów. U mnie temp podłogi w największe mrozy nie przekroczyła 28 st C. Po domu chodzę w kapciach bo mi zimno w nogi na bosaka a temp. wewnątrz 22 st I zgodzę się z przedmówca, jak najlepiej zaizolowac domek.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Z tego wynika, ze dla ludzi łażenie latem po plaży jest ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE!!!
    Prawda to?
    Bo tu są tacy, co twierdzą, ze jak w stopy ciepło - to szkodzi.
    Ja jak zmarznę w stopy zaraz mam katar!
    Dla mnie - straszliwa choroba!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysiunia1978 Zobacz post
    Witajcie,

    budujemy dom z pompą ciepła i wykonawca zaleca zainstalować podłogówkę w całym domu (że wydajniejsza, niskotemperaturowa itp). Od alergologa dowiedziałam się, że lepsza od zwykłych kaloryferów bo nie podnosi tak kurzu,jest niskotemperaturowa i ogólnie nie hajcuje jak kaloryfery tylko spokojnie ogrzewa powietrze i człowiek się dobrze przy niej czuje
    Wczoraj jednak zasiano we mnie ziarno niepewności, że niby działa fatalnie na krążenie, żylaki itp bo chodzi się cały czas po ciepłym z kiepskim wpływem na krążenie ...
    Co wy na to, użytkownicy podłogówki - jak tam wasze krążenie???
    tak to prawda... Wyniki badań są oczywiście utajnione przez Yeti, ale to tylko z powodu ataku Marsjan na Czarnobyl. Niedługo nasz Prezes wszystko ujawni, wtedy to dopiero będzie się działo
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  8. #8

    Domyślnie

    co tam żylaki. dzięki niższej temperaturze powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, wyższa jest jego wilgotność względna, dzięki czemu lepsze jest samopoczucie osób przebywających w tym pomieszczeniu.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Może chodziło o szkodliwe żyły wodne a nie żylaki

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    tak poważnie to podłogówka nie jest szkodliwa jeżeli używa się ją prawidłowo, Często spotykam się że ludzie przyjeżdżają z pracy do domu walą w podłogówkę 50 stopni, żeby szybko chatę nagrzać, także podłoga po 2 godzinach jest tak ciepła, że parzy w nogi, to może powodować kiepskie odczucia lub unoszenie się kurzu. Według mnie podgłówka powinna chodzić 24/h zasilana temperaturą 28-32 stopnie, także temperatura w pomieszczeniach osiąga 22-23 stopnie. Tak jest u mnie. Oczywiście każdy musi dostosować ją do swoich warunków wewnątrz jaki i pogodowych na zewnątrz, regulując temperaturą na wyjściu z kotła. Jak masz kafle na podłodze to przy dotykaniu podłoga nie jest zimna, ale też nie czuć też, żeby była ciepła, no może poza łazienką jak wyjdzie się z kąpieli to czuć przyjemne ciepło w stopy.
    Dom powierzchnia użytkowa 213m2, kubatura 600m3, 120m2 ogrzewania podłogowego + kaloryfery. Kocioł Atmos dc25 + laddomat+bufor 1000l.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał daxj Zobacz post
    co tam żylaki. dzięki niższej temperaturze powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, wyższa jest jego wilgotność względna, dzięki czemu lepsze jest samopoczucie osób przebywających w tym pomieszczeniu.
    Ludzie fizyka

    Sposób podgrzewania powietrza nie wpływa na jego wilgotność
    Ilość wody w powietrzu nie zmienia się , a temperatura jest taka sama .
    Uczywiście jeżeli ktoś oddycha przez grzejnik to może być suche.
    Ogrzewanie podłogowe nie powoduje konwekcji . Podłogówka oddaje ciepło przez promieniowanie w 80%
    Gdyby powietrze nad podłogą podnosiło sie gwałtownie to co by zostało nad podłogą

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony