dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 172
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał mart 3210
    W ludziach panuje stereotyp ,że można wydać setki tysięcy na działke,dom ale na wykonczenie to już można przenaczyć grosze.
    Bo najpierw kupuje się działkę, potem stawia mury, dach i na wykończenie juz brakuje
    No tak Ale zgodnie z taką logiką malarze ,płytkarze i posadzkarze powinni pracować za darmo.A tak na serio to często klient chce mieć najdroższe materiały choć równie dobrze mógłby mieć tańsze zamienniki.Często wydaje przy danej robocie 5000 na materiał ,który mógłby kupić za 3000,wykonawcy chce zapłacić 500 zł i jeszcze targuje się o 50 zł...No tak ale przecież materiał pochłąnął dużo pieniedzy więc nie wiele zostało

  2. #62

    Domyślnie

    [quote="wiaterwiater"]Ja biorę 25zł./m2 za wełnę, stelaż, folię, płytę g-k, i szpachlowanie. A jak mam dobry humor, a dach prosty, to nawet 20zł./1m2. No, ale to w okolicach Bydgoszczy.[/quot

    Poddasze za 20 zł??Raczej to mało prawdopodobne,to czysty damping.Na takich zaniżaczach cen żerują pośrednicy wynajmując ich do robót za które biorą od klienta co najmniej drugie tyle.Ciekawe jestem ile kolega zarabia,pewnie mniej niż pomocnik na budowie...A gdzie narzędzia??No chyba że sobie dorabia do renty,zapieprza 12-14 godz 6 dni w tygodniu i pomagają mu bezdomni z przytuliska którym płaci 5 zł na godzinę...

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał aigel
    Cytat Napisał kakaowy
    50 zl za m^2 to bardzo tanio, a nie bardzo drogo
    A druga sprawa, ze w swoich wyliczeniach nie bierzesz pod uwage scianek kolankowych i sufitow. Do pytajacego - co dokladnie zawiera ta cena 150/m^2 i czy za scianki/sufity placisz oddzielnie i ile?
    \

    Ścianki kolankowe są ocieplone od zewnątrz, od środka otynkowane juz .
    To budynek z poddaszem użytkowym z prostym dwuspadowym dachem. Sufity + skosy to ok 100-120 m2
    Zero okien dachowych ..m\
    Ogólnie to prosta robota ...

    aigel
    Jeśli to jest rzeczywiście prosta robota to cena wydaje się być wygórowana.Wiele zależy jakimi materiały będą użyte.Najtańsze profile,wełna,łączniki,folie,płyty i gipsy szpachlowe dają w tym przypadku cenę robocizny ok 50-60.Jeśli jednak materiały będa lepszej jakości koncowa cena robocizny może być niższa.Dodatkowo w cenie jest transport ,rozładunek,domyślam się że vat,gwarancja na wykonaną usługę,tak że przy takiej kalkulacji nie wydaje się to dużo.Ale będę powtarzał z uporem maniaka,że podasze poddaszu i robota robocie nie równe!

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    Cytat Napisał Slav
    aigel

    Wydaje mi sie ze troche za drogo a wlasciwie zdecydowanie za drogo. Zreszta ciezko powiedziec ile masz tego dachu i czy mozemy uzyc Pitagorasa do jego wyliczenia na podstawie Twoich danych. Napisz wiecej szczegolow.
    Policzmy wg normalnych rynkowych cen dla 100 m2
    Welna
    150 - 21 zl/m2 * 100 = 2100 zl
    50 - 8 zl/m2 * 100 = 800 zl

    Folia
    2 zl/m2 * 100 = 200 zl

    plyty GK
    8 zl/m2 * 100 = 800 zl

    Profile aluminiowe
    250 mb * 2zl/mb = 500 zl

    haki mocujace
    420 szt * 0.45zl = 189 zl

    Profil naroznikowy
    ~ 50mb (ciezko oszacowac) * 0.80zl = 40 zl

    Tasma antyrysowa
    10 rolek * 10 zl/szt = 100 zl

    Gips
    25 kg * 30 zl/szt = 30 zl

    Wkrety
    100 szt * 1.50 zl/paczka * ?? = 50 zl ?

    Farba 200 - 500 zl ??

    Razem okolo 5000 zl dla 100 m2 przy cenach naprawde normalnych lub nawet lekko zawyzonych.

    Twoje 85m2 to moze byc ok 150 m2 dachu
    Czyli 5000 zl * 1.5 = 7500 za materialy
    15000 zl - 7500 zl = 7500 za robcizne
    czyli 7500 / 150 m2 = 50 zl/m2

    Dla mnie to za drogo. Oczywiscie moge sie mylic w wyliczeniach wiec prosze fachowcow o ewentualna korekte

    Pozdrawiam

    S
    więc jak cena będzie umiarkowana?
    "Troszkę" zaniżyłeś zużycie i ceny niektórych materiałow,szczególowo zajmę się tym w innym poście.Ale tak na pierwszy rzut oka:wełny nie ma wiele odpadów więc ok,folie trzeba doliczyć do 20%,płyty 10%,profili żeby szło 50mb musiałby być to prostokątny sufit,gips szpachlowy 2 worki i to taki elastyczny za 50-60 zł,masa wykończenioiwa ok 50 zł za worek lub 70 gotowa,farba-na zagruntowanie 15 l i na dwukrotne pomalowanie 20 l-ceny od 10 zł za litr

  5. #65

    Domyślnie

    A jak ceny się dzisiaj kształtują w Krakowie i okolicach? Chodzi mi o ocieplenie i zabudowę k-g?

  6. #66

    Domyślnie ocieplenie

    Nowy sacz welna 15 plus 5 (obawiam sie czy nie zamalo)plyty na stelarzu 110m plus szpachlowanie 7 okien dacho 12 tys robota plus material duzo??????

  7. #67

    Domyślnie

    A jak w okolicach Warszawy?
    Poddasze ok. 300m do ocieplenia, w miarę prosto, żadnych lukarn, 12 okien dachowych. Jeden mi krzyknął 80 zł/m2, drugi 70/m2. Obydwaj mówili, że będą robić co najmniej miesiąc. To ja się pytam ile osób zarabia 24 000 miesięcznie? To chyba szaleństwo jakieś

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Przy pełnym deskowaniu, jest taka kolejność:

    - listwy dystansowe (pustka powietrzna)
    - wełna między krokwiami (np. 15 cm)
    - wełna na całość - na krokwie (5 cm)
    - stelaż (ja mam krzyżowy, podwójny)
    - na listwy stelażowe taśma dwustronnie przylepna płaska
    - folia z zakładem (musi wchodzić min. 5 cm pod glazurę)
    - płyta GK
    - wyrobienie rowków w płytach, na ich styku (rowki - głupie słowo, ale inne nie przychodzi mi do głowy)
    - siatka
    - szpachla
    - przycieranie
    Pytanko w tym temacie.....jeśli ekipa połozyła wełne 15 cm, ale nie zrobiła pustki powietrznej pomiędzy pełnym deskowaniem a wełną (a takie mam podejrzenia), jakie mogą być efekty?
    Czy zostawić, czy zerwać i połozyć na nowo?

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIN
    Cytat Napisał e-Mandzia
    Przy pełnym deskowaniu, jest taka kolejność:

    - listwy dystansowe (pustka powietrzna)
    - wełna między krokwiami (np. 15 cm)
    - wełna na całość - na krokwie (5 cm)
    - stelaż (ja mam krzyżowy, podwójny)
    - na listwy stelażowe taśma dwustronnie przylepna płaska
    - folia z zakładem (musi wchodzić min. 5 cm pod glazurę)
    - płyta GK
    - wyrobienie rowków w płytach, na ich styku (rowki - głupie słowo, ale inne nie przychodzi mi do głowy)
    - siatka
    - szpachla
    - przycieranie
    Pytanko w tym temacie.....jeśli ekipa połozyła wełne 15 cm, ale nie zrobiła pustki powietrznej pomiędzy pełnym deskowaniem a wełną (a takie mam podejrzenia), jakie mogą być efekty?
    Czy zostawić, czy zerwać i połozyć na nowo?
    wystarczy sprawdzić jaki jest odspęp (patrząc wprost na profil- dach) od grani profila do desek- jeśli wiecej o jakieś min 3cm, to mozesz być spokojny- wełna sobie z czasem sama spadnie i dylatacja bedzie.
    google: murator osek.

  10. #70

    Domyślnie

    No ok..... a jeśli nie ?

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIN
    No ok..... a jeśli nie ?
    przy czarnym scenariuszu zgniją deski, ale dopiero za 20 lat

  12. #72

    Domyślnie

    No to nie tak źle, w końcu w 2012 ma być koniec świata

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał SIN
    No to nie tak źle, w końcu w 2012 ma być koniec świata
    o takiej odpowiedzi to anwet nie pomyślałem
    musze sie bardzo mocno zastanowic czy tracisc czas na obrone dyplomu ;d
    google: murator osek.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał osek
    Cytat Napisał SIN
    No to nie tak źle, w końcu w 2012 ma być koniec świata
    o takiej odpowiedzi to anwet nie pomyślałem
    musze sie bardzo mocno zastanowic czy tracisc czas na obrone dyplomu ;d
    Spoko. Koniec świata (2012) ma być w Polsce i na Ukrainie, ale zawsze można wyjechać na Wyspy

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JM1

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Odświeżam ten wątek, bo dawno nikt nie pisał a tu już na mojej budowie właśnie nastał ten etap... Proszę o odpowiedź, bo na razie mam jedną ofertę ekipy która podjęłaby się wykończenia poddasza, tzn, tylko zabudowy g-k (nie kłądą wełny, wiec trzeba by do tego kogoś poszukać lub samemu zrobić) za 45 zł za metr. W Wielkopolsce. Wydaje mi się to dużo. ponieważ dach jest zupełnie prosty dwuspadowy, może to przez 8 okien dachowych? A może tylko mi się wydaje?

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał JM1
    Odświeżam ten wątek, bo dawno nikt nie pisał a tu już na mojej budowie właśnie nastał ten etap... Proszę o odpowiedź, bo na razie mam jedną ofertę ekipy która podjęłaby się wykończenia poddasza, tzn, tylko zabudowy g-k (nie kłądą wełny, wiec trzeba by do tego kogoś poszukać lub samemu zrobić) za 45 zł za metr. W Wielkopolsce. Wydaje mi się to dużo. ponieważ dach jest zupełnie prosty dwuspadowy, może to przez 8 okien dachowych? A może tylko mi się wydaje?
    To dużo. Za proste dachy dwuspadowe cena "na gotowo" razem z położeniem wełny to około 40 zł m2. Zabudowa okien połaciowych liczone są oddzielnie od 100 do 200 zł za szt.
    Trzymajmy się ciepło

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał JM1
    Odświeżam ten wątek, bo dawno nikt nie pisał a tu już na mojej budowie właśnie nastał ten etap... Proszę o odpowiedź, bo na razie mam jedną ofertę ekipy która podjęłaby się wykończenia poddasza, tzn, tylko zabudowy g-k (nie kłądą wełny, wiec trzeba by do tego kogoś poszukać lub samemu zrobić) za 45 zł za metr. W Wielkopolsce. Wydaje mi się to dużo. ponieważ dach jest zupełnie prosty dwuspadowy, może to przez 8 okien dachowych? A może tylko mi się wydaje?
    Ja właśnie wyczytałem, że w okolicach Wrocławia za 45złotych to na gotowo razem z wełną.

    A jak oni chcą robić samą zabudowę bez wełny? Jak sobie to wyobrażają? Przecież, aby położyć drugą warstwę wełny musi być już stelaż zrobiony. Czyli musiałbyś mieć dwie ekipy które by robiły na zmianę.

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JM1

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedną ofertę tańszą 40 zł za m2 za wszystko (wełna + płyty) plus okna dodatkowo, tylko że ekipa wolna za 1,5 miesiąca, a ja chcę za dwa miesiące się już wprowadzać
    Pierwsza ekipa zgodziła się na 50 z wełną, płytami, szpachlowaniem i pierwszym malowaniem. Chyba na tym stanie.

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JM1

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    A i jakby co to mieszkają w bliskiej okolicy, więc będzie można ich ściągnąć jak coś będzie nie tak. Ale są z polecenia, znajomemu robili wiec powinno być OK

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał JM1
    Dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedną ofertę tańszą 40 zł za m2 za wszystko (wełna + płyty) plus okna dodatkowo, tylko że ekipa wolna za 1,5 miesiąca, a ja chcę za dwa miesiące się już wprowadzać
    Pierwsza ekipa zgodziła się na 50 z wełną, płytami, szpachlowaniem i pierwszym malowaniem. Chyba na tym stanie.
    Nie masz jeszcze poddasza zrobionego a już chcesz się za 2 miesiące wprowadzać??
    Schody na to poddasze już masz?
    Jakaś ekipa czeka do robienia kafelek? Farby gotowe do malowania? Ogrzewanie działa. Panele wybrane? A drzwi czekają?

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony