dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie jak zlokalizowac przeciek w hydraulice !!!!

    Mam spory problem. Wycieka mi gdzies woda prawdopodobnie na jakiejs zlaczce. Wykluczylem instalacje grzewcza poniewaz cisnienie nie spada. Nie kreci sie nawet licznik wody byc moze kapie po kropelce na jakims zaworze. woda podceika mi na calym korytarzu i jest podciagana kapilarnie przez gazobeton.
    Czy jest sposob zlokalizowania przecieku bez kucia wszystkich kafli?

    Dzieki za podpowiedzi
    CMyK

  2. #2

    Domyślnie

    Kamera termowizyjna
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz zorientuje sie czy mozna ja pozyczyc lub wynajac ekipe
    CMyK

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78
    Kamera termowizyjna
    O ile jest to ciepła woda .
    Są urządzenia do wykrywania przecieków metodami akustycznymi.
    Zobacz np. tutaj :
    http://www.munters.com.pl/pl/pl/Prod...ie-przeciekow/

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    no to trzeba w rury puścić ciepło
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6

    Domyślnie

    tylko metody akustyczne mają prawdopodobieństwo wykrycia 50/50 i stosuje się je przy większych średnicach


    najlepiej kamerą termowizyjną ale to koszt ok 600 -1000 zł

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał Pawel78
    Kamera termowizyjna
    O ile jest to ciepła woda .

    że niby zimnej wody sie nie wykryje? nieważne czy ciepła czy zimna - ważne, żeby była róznica temperatury wody i otoczenia....

  8. #8

    Domyślnie Zmierz wilgotność ścian

    Mogę polecić miernik do badania wilgotności materiałów budowlanych mierzący do głębokości 4cm, także przez płytki.


    Mam taki i jest dość dobry do orientacyjnych pomiarów. Cena wysyłkowa 180 eurasów.
    Sławomir Hałaczkiewicz
    ******************
    budowanie polega głównie na transporcie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał Pawel78
    Kamera termowizyjna
    O ile jest to ciepła woda .
    Są urządzenia do wykrywania przecieków metodami akustycznymi.
    Zobacz np. tutaj :
    http://www.munters.com.pl/pl/pl/Prod...ie-przeciekow/
    dzieki za link juz sie umowilem na skanowanie na czwartek koszt 200 zl zobaczymy co wyjdzie z tego facet mowi ze na 90% wykryje przeciek lub przynajmniej poda przyblizony rejon przecieku
    CMyK

  10. #10

    Domyślnie

    znalezli przeciek zajelo im to 3 minuty i o dziwo nie wzieli ani grosza stwierdzajac ze to drobna sprawa rzadko to sie obecnie zdarza porzadna firma, przyjechali na czas firmowymi samochodami i w firmowych wdziankach
    CMyK

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał CMYK
    znalezli przeciek zajelo im to 3 minuty i o dziwo nie wzieli ani grosza stwierdzajac ze to drobna sprawa rzadko to sie obecnie zdarza porzadna firma, przyjechali na czas firmowymi samochodami i w firmowych wdziankach
    CMyK

    Jaką metodą wykryli ten przeciek ?

  12. #12

    Domyślnie

    mieli taki miernik wilgotnosci tylko duzy podobny jak pokazany jest w tym watku pikal tam gdzie bylo duze zawilgocenie sciany
    CMyK

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał CMYK
    znalezli przeciek zajelo im to 3 minuty i o dziwo nie wzieli ani grosza stwierdzajac ze to drobna sprawa rzadko to sie obecnie zdarza porzadna firma, przyjechali na czas firmowymi samochodami i w firmowych wdziankach
    CMyK
    A na grilla ich choć zaprosiłeś... ?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tetrusk

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-173
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam
    ja mam taki problem ;
    od dłuższego czasu mam spadek ciśnienia , pompa [grundfos] włączala się mi co 40min potem 30min za jakiś czas co 5min jakoś nie zwracałem na to uwagi , na ścianach ani na suficie nic nie ma widać gdzie ten wyciek jest , mysle że jest gdzieś w posadzce w posadzce też tego nie zobaczę bo p.hydraulik rury położył mi pod chudziakiem [miedziane] czyli wszystko idzie w ziemie . ale ostatnio pompa zaczela włączać sie co 20sek no to już przesada i zaczelem od kontroli pompy.
    Pompa jest ok był pan z serwisu założył jeszcze dwa zawory zwrotne , ciśnienie dalej spada . Potem jeszcze pan od studni może tam, tam też ok a ciśnienie dalej spada . Potem panowie hydraulicy , sprawdzili spadek ciśnienia jest na instalacji,
    ale gdzie ??
    zaczęli kuć w garażu bo w jednym miejscu podłoga jakaś wilgotna dokopali się do rur ale wycieku tam nie było
    i tu się zaczyna problem bo nic nie zrobili a przestało spadać ciśnienie dziwili się myśleli że to program ,,usterka''
    Jest już drugi dzień a ciśnienie a ciśnienie nie spada . O co chodzi? może ktoś mi to wytłumaczyć przecież samo się nie naprawiło . W pn.mają te rury z powrotem zamurować aż się boje że znowu zacznie cieknąć [spadać ciśnienie] . Co robić? Dlaczego przestało nagle spadać ciśnienie ?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lakus Lokalizacja

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-215
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CMYK Zobacz post
    Mam spory problem. Wycieka mi gdzies woda prawdopodobnie na jakiejs zlaczce. Wykluczylem instalacje grzewcza poniewaz cisnienie nie spada. Nie kreci sie nawet licznik wody byc moze kapie po kropelce na jakims zaworze. woda podceika mi na calym korytarzu i jest podciagana kapilarnie przez gazobeton.
    Czy jest sposob zlokalizowania przecieku bez kucia wszystkich kafli?

    Dzieki za podpowiedzi
    CMyK
    Licznik nigdy nie będzie się kręcił przy mały wycieku... Pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić to próby szczelności instalacji zimnej wody, ciepłej wody i centralnego (choć tutaj jeśli nie dolewasz wody to można odpuścić)
    Termowizja nie zawsze pokazuje... najlepiej wezwać kogoś z termowizją oraz z geofonem.
    Pozdrawiamy
    Lakus - lokalizacja wycieków

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Myślę, że już dawno pływa łódka po domu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony