dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Jedna z moich ostatnich realizacji:
    Konstrukcja wykonana z kotw L przytwierdzonych do ściany, oraz z łat 4x5 cm zatopionych około 2 cm w styropianie 15 cm, w odstępach co 50 cm.
    Trzymajmy się ciepło

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    u mnie jest 15 cm styro. na stryro łaty mozowane 20cm srubami z kolkami.
    do tego deski.
    malowane ticurila, najpierw olej, potem bejca do elewacji.

    No właśnie - pamiętam twoje wypowiedzi i opis konstrukcji - tylko tak się zastanawiam - styropian 15cm plus lata 4cm i wkrety 20cm? Moze masz jednak dluzsze sruby....
    Aha, a co ile dales laty i co ile sruby na latach?
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  3. #23

    Domyślnie

    łaty byłu tak okolo co 50-60cm, grube na 2 cm, szerokie na 4cm.
    moze te sruby mialy 25?
    w kazdym razie nie kazda trafiała, był problem, ale w sumie starczyły 2 - 3 sruby na łatę 2,5m.

    deski są na pióro, do tego mocowane do konstrukcji dachu i okien, wiec calosc naprawde solidnie sie trzyma.

    śruby były drogie, chyba cos ok 6zl szt.

    wazne! miedzy styro a deskami jes szczelina, na grubosc laty, ok 2 cm.
    chyba musi byc, aby deski nie zgnily.

    w kazdym razie nie powinno sie ich klasc bezp. na styro.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    łaty byłu tak okolo co 50-60cm, grube na 2 cm, szerokie na 4cm. moze te sruby mialy 25? w kazdym razie nie kazda trafiała, był problem, ale w sumie starczyły 2 - 3 sruby na łatę 2,5m. deski są na pióro, do tego mocowane do konstrukcji dachu i okien, wiec calosc naprawde solidnie sie trzyma. śruby były drogie, chyba cos ok 6zl szt. wazne! miedzy styro a deskami jes szczelina, na grubosc laty, ok 2 cm. chyba musi byc, aby deski nie zgnily. w kazdym razie nie powinno sie ich klasc bezp. na styro.
    deskowanie ściany szczytowej masz pionowo, czyli łaty, aby zamocować tą boazerię musiały iść poziomo, tam może być problem z cyrkulacją powietrza, które ogrzewając się cyrkuluje z dołu do góry. Dlatego przy takim układzie robi się kratownicę (jeśli jest boazeria pionowa) daje to możliwość ruchu powietrza i wyjścia pod okapem, analogicznie jak łaty-kontrłaty i ujście powietrza pod kalenicą w konstrukcji połaci dachu.
    pozdrawiam

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekas5

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Stokholm-Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    dla mnie w tej chwili nie istnieje problem konstrukcyjny, zrobię tak jak pisałem wyżej nic nowego tu się już chyba nie da wymyśleć. Wilgotność drewna jak i grubość boazerii zewnętrznej mieści się w normie dla tego typu rozwiązań.

    Kwestia otwarta to jeszcze jakich środków używać do impregnacji i w jaki sposób, tak, aby to deskowanie służyło mi wiele lat. Tak jak wcześniej wspominałem, jedno z deskowań mam od niekorzystnej strony, chociaż pod okapem, ale o tym pewnie będę mógł się przekonać po kilku latach...
    Co do zabezpieczenia, to polecam sprawdzone srodki, z narodowego punktu widzenia polecam oczywiscie Nordsjo, dostaniesz u nich bejce, impregnaty na bazie olejowej
    http://www.nordsjo.se/paint2.asp?Cat=3&Avd=1&Type=1
    albo :
    http://www.cuprinol.se/

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    deskowanie ściany szczytowej masz pionowo, czyli łaty, aby zamocować tą boazerię musiały iść poziomo, tam może być problem z cyrkulacją powietrza, które ogrzewając się cyrkuluje z dołu do góry. .
    bez przesady. łaty nie są az tak szczelnie docisniete do styro i desek, poza tym nad w samym szczytowym trojkacie - czyli nad oknami balkonowymi i sufitem poddasza, sa tylko deski - tam nie ma styro ani porothermu.

    w razie jekies dramatu z wilgocia mozna zawsze nawieercic otworki .

  7. #27

    Domyślnie

    Przy pionowym układzie desek w wentylacji pomogają dwa frezy z tyłu deski. Ja takie zakupiłem. Grubość deski 19mm.

    Też planuję zadeskować szczyty. Mam już styropian 12cm + siatka na kleju. Mój spec planuje wyciąć rowki w styro i tam poziomo wcisnąć łaty. Poddasze mam nieużytkowe, więc te łaty nawet przez całą grubość muru chce zamocować śrubami. Ostatecznie poziome łaty będą wystawały z tego styropianu jakiś 1cm - to razem z frezami na tyłach desek ma zapewnić wentylację. Co Wy na to?

    Aha, od dołu deski nie będą wykończone/zabudowane dodatkową listwą

    Całe deski będą zabezpieczone Sadolinem Bazą (1 warstwa), a potem 2 warstwy od frontu w kolorze Sadolin mahoń.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał rael_ww
    Przy pionowym układzie desek w wentylacji pomogają dwa frezy z tyłu deski. Ja takie zakupiłem. Grubość deski 19mm.

    Też planuję zadeskować szczyty. Mam już styropian 12cm + siatka na kleju. Mój spec planuje wyciąć rowki w styro i tam poziomo wcisnąć łaty. Poddasze mam nieużytkowe, więc te łaty nawet przez całą grubość muru chce zamocować śrubami. Ostatecznie poziome łaty będą wystawały z tego styropianu jakiś 1cm - to razem z frezami na tyłach desek ma zapewnić wentylację. Co Wy na to?

    Aha, od dołu deski nie będą wykończone/zabudowane dodatkową listwą

    Całe deski będą zabezpieczone Sadolinem Bazą (1 warstwa), a potem 2 warstwy od frontu w kolorze Sadolin mahoń.
    Według mnie to dobre rozwiązanie. Zachowaj większą szczelinę wentylacyjną, około 2 - 3 cm, wypuść więcej łaty i rozstaw je co 50 cm. Zapewni to odpowiednią wentylację warstwy drewna i zabezpieczy przed zwichrowaniem desek.
    Trzymajmy się ciepło

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Qwert, wracaj!

  10. #30

    Domyślnie

    [QUOTE=Malobert;2564515]Architekt pewnie narysował tylko tyle co wiedział na ten temat. Co do wełny to bardzo słuszna uwaga, ja też uważam, że powinien to być styropian, reszta to kwestia odpowiednich łączników: ściana - ruszt deskowania.[/QUOTE

    WItam

    wyczytałem gdzies w muratorze,że odradzają styro pod elewacje z desek , ,zagrożenie plesnią i grzybami,radzą użyc wate ,naturalna i bardziej ODDYCHA.



    chyba,że się mylę....

  11. #31

    Domyślnie

    Ja mam małe pytanie...w jaki sposób obrabialiście okna? sa specjalne narożniki? połowę domu mam w boazerii i nie wiem jak to ugryźć

  12. #32

    Domyślnie

    Na rynku są dostępne różne narożniki i listwy.
    Na zdjęciach wykończenie ocieplonego glifu narożnikiem drewnianym.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00335.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	11313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00327.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	11314  
    Trzymajmy się ciepło

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nicram323

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq Zobacz post
    Jedna z moich ostatnich realizacji:
    Konstrukcja wykonana z kotw L przytwierdzonych do ściany, oraz z łat 4x5 cm zatopionych około 2 cm w styropianie 15 cm, w odstępach co 50 cm.
    NO właśnie czy ktoś z Was widział takie kotwy L o jakich pisze Leszeq? Sam mam przewidziane ocieplenie ok 20cm styrop. i według projektu musze kantówki ok 16cm zamontować do muru pomiedzy wełna wiatroizolacja i kontrłata i dopiero deski. Bardzo kosztowne beda te kantówki i szukam innego rozwiazania. Proszę o pomoc

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony