dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122

Temat: Mam 300 tys.

  1. #1
    ewita
    Guest
    ewita

    Domyślnie Mam 300 tys.

    Now właśnie 100 tys. gotowki i szereówkę, którą chcę sprzedać za 200 tys. Czy to wystarcz, żeby wybudować dom 170 m kw?

  2. #2
    salou
    Guest
    salou

    Domyślnie

    mnie wystarczylo 160 ale to zalezy jakie masz wymagania .... i chec do pracy

  3. #3
    ewita
    Guest
    ewita

    Domyślnie

    Sama nic nie będę robić, bo nie znam się na budowaniu. Buduje pan Andrzej z dwoma pomocnikami. Na razie są jeszcze przy fundamentach. Stan zerowy będzie mnie kosztował około 25 tys. zł. Ale wiem poważne wydatki dopiero przede mną.

  4. #4

    Domyślnie

    60 tys. stan surowy otwarty (123 m. kw. pow. użytkowej, nie liczę podpiwniczenia); trzeba dodać koszt działki i przygotowań (dokumentacje, projekt). Ale to wykończenie ...
    300 tys. - można się zmierzyć z budową (zależy gdzie, jaki chcesz mieć standard wykończenia itepe). Do dzieła !

  5. #5

    Domyślnie

    Też chciałbym mieć tyle kasiorki... , a tak poważnie myślę, że wyrobię się w 300 000 budując dom o pow. 280m2 powierzchni całkowitej ( 180 użytkowej, 30 garaż, 70 piwnica)... strychu(60m2) nie liczę...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja muszę zbudować dom - 108 m2 mieszkalne + ponad 30 m2 garaż - za niecałe 200 k. Jakbym miał 300k to bym skakał z radości, a dom mógłby mieć różne dziwne bajery.. A tak jest ciągła walka z dziurami budżetowymi.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdecydowanie wystarczy. Zwłaszcza, że rozumiem, że masz już działkę i wolne 300 tys. zł
    Mój dom - ok. 170 m2 (parterowy z poddaszem użytkowym) - bez działki - ok. 240 tys. zł

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jak na pow. 170 m2 to masz "masę szmalu" starczy nawet na zagospodarowanie terenu. A i mebelki nowe kupisz ....

  9. #9

    Domyślnie

    Bez komentarza Evita. Kto mnie zna ten wie dlaczego.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Wg mnie starczy. Nawet na falbanki.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kodi_gdynia
    Bez komentarza Evita. Kto mnie zna ten wie dlaczego.

    Pozdrawiam
    Za 300 kawałków Kodi zbudowałby terminal lotniczy, a za resztę postawił chałupkę 150 m2
    Jasiu

  12. #12

    Domyślnie

    Jasiu lubię Cię za to - Ty to zawsze potrafić idealnie wyciągnąć wnioski.

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam mniej więcej tyle samo: 150 za mieszkanie i 150 chcemy wziąć kredytu. Przynajmniej tyle na pewno dostaniemy. Ale nie mamy działki. Ale mam nadzieje, ze i nam starczy zwłaszcza, ze chałupa o podobnych wymiarach. W każdym razie spróbujemy. Nawet liczymy się z tym, ze będziemy mieszkać na betonowej wylewce i bez tynków na ścianach) Mój chłop mówi, ze najważniejszy jest kibel, tynki nam nie są potrzebne....

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał helga0
    Mój chłop mówi, ze najważniejszy jest kibel, tynki nam nie są potrzebne....
    Podobne poglądy ma niejaki Ferdynand Kiepski

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Kurczę! Też chciałabym mieć tyle forsy! Ja chciałabym się zmieścić w granicach Kodiego.... Ivette

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał helga0
    Mój chłop mówi, ze najważniejszy jest kibel, tynki nam nie są potrzebne....
    Podobne poglądy ma niejaki Ferdynand Kiepski
    A kto to jest??

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...632&highlight=

    Po przeczytaniu tego postu i uzmysłowieniu sobie, że są przecież glazury za 300złm2, wanny za 15 tys zł., itd.. mam pewne wątpliwości czy wystarczy ....
    Wszystko zależy od zakładanego standardu.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Po przeczytaniu tego postu i uzmysłowieniu sobie, że są przecież glazury za 300złm2, wanny za 15 tys zł., itd.. mam pewne wątpliwości czy wystarczy ....
    Wszystko zależy od zakładanego standardu.
    Dodam, że dachy też mogą mieć różne wygibasy. Dachówki też na różnych półkach są poukładane. A okna!!! Całe morze możliwości, stolarka wewnętrzna?... a schody?...

  19. #19

    Domyślnie

    Ale zakładając standardowy standard, tzn. dom bez wieżyczek, tłuczonych tależy w tynkach i bez wanny z bąbelkami. Czy na zwłykły dom 170-180 metrowy wystarczy?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A ja ostatnio zaoszczędziłem 5,5 tysiąca bo kupiłem zwykły zlewik zamiast Mythos z firmową baterią

    Jak widać można poczynić spore oszczędności. Tylko trochę się martwie czy w moim zlewiku da radę umyć naczynia do czysta
    Jasiu

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony