dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 188
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    To szanowny kolego gmina może sie "walić"
    Sprawdź jeszcze czy przetarg dotyczył działki, czy też ceny 1m2 tej działki.
    dzieki za wsparcie a juz myslalam ze podejrzewasz mnie o jakis przekret!!! a tak naprawde to jestem przerazona cala sytuacja tym bardziej, ze nie ma mnie na miejscu i sledze to wszystko przez telefon! tak bardzo sie boje, ze beda mi kazali rozebrac domek !!!
    co do przetargu, to cena byla za dialke nie za m², myslisz ze jest jakas nadzieja?

  2. #22

    Domyślnie

    weź Ty sprawdź czy w geodezji nie ma gdzieś działki 38/1 bo b.l w tej geodezji jest niezły
    Pozdrawiam Duśka

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    jest dzialka 38/1 ale na szczescie to sasiad!

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał googulek
    co do przetargu, to cena byla za dialke nie za m², myslisz ze jest jakas nadzieja?
    O "domek" się nie martw - wszystko jest zgodne z przepisami i stanem faktycznym. Kupiłaś działkę. a nie m2 działki. Skoro twierdzisz, że nie chciałaś większej, to można wysnuć domniemanie, że gdybyś wiedziała, że jest "tak duża" to nie stawałabyś do przetargu. I tego się trzymaj. Zaoferuj gminie, że może sobie wziąć tą nadwyżkę, oczywiście zachowując zatwierdzone zagospodarowanie "przestrzenne" działki - w sumie jest to ich problem, a nie Twój.

    Dusia ma rację. Pewnie "gdzieś" jest działka 38/x o takiej powierzchni (27 arów), i zupełnie prawdopodobne, że ktoś ma działkę o tych 27 arach a płaci za 46 arów.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25

    Domyślnie

    no to nie zgubili działki

    a powiedz co oznacza
    zaplacilismy koszty przygotowania przetargu, tzn rzeczoznawce ktory ja wycenil
    Pozdrawiam Duśka

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    naprawde dziekuje wam wszystkim za szybki odzew! w sierpniu umowie sie z wojtem na spotkanie i wszystko wam opisze. a teraz bede myslec wylacznie o budowie a co bedzie to bedzie!

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    no to nie zgubili działki

    a powiedz co oznacza
    zaplacilismy koszty przygotowania przetargu, tzn rzeczoznawce ktory ja wycenil
    przed przetargiem zadzwonilam do gminy aby sie dowiedziec czy juz wycenili dzialke, osoba ktora sie tym zajmowala (zona wojta) podala mi cene wywolawcza. Poinformowala mnie tez, ze do niej nalezy doliczyc VAT + okolo 1000 zl jako koszt za przygotowanie przetargu. Pani mi powiedziala, ze musieli oplacic rzeczoznawce, wydawalo mi sie to dziwne bo skoro place za rzeczoznawce to moge sobie go wybrac ale ona mi powiedziala ze tak zawsze jest no to sie wiecej nie pytalam.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Rzeczoznawca gminny wycenił całą działkę i taka cena była jako wywoławcza.
    Teraz niech gmina się z nim "boksuje", bo to on zaniżył (jeśli już) cenę działki.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    no wlasnie, chyba rozwiazales caly problem, bo ja tez tak to analizuje! rzeczoznawca byl w terenie, widzial cala dzialke, wycenil cala dzialke a my ja kupilismy.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Rzeczoznawca gminny wycenił całą działkę i taka cena była jako wywoławcza.
    Teraz niech gmina się z nim "boksuje", bo to on zaniżył (jeśli już) cenę działki.
    sorry Siwy musiałam dopisać
    Pozdrawiam Duśka

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Też dopisałem, bo to bardzo istotne - dzięki
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    dzis napisalam mail'a do wojta aby mi przeslal opinie prawna na ktora sie powolywal przy naszej rozmowie. Jak sie odezwje to dam wam znac...

  13. #33

    Domyślnie

    Najpierw ta opinie bedzie sobie musial napisac

    PS. staraj sie cala dyskusje prowadzic na pismie- wszysktkiego rzadaj na pismie
    a jak sie ktos powoluje na jakies przepisy rzadaj podstawy prwanej

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    ok, zrozumiane - wszystko na pismie

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zawsze możesz podejść do jakiegoś notariusza - porada prawna u notariusza jest darmowa. Myślę, że mógł mieć takie akcje...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    co do notariusza, to chyba zaczne od tego ktory sie zajal aktami po sprzedazy. napewno cos doradzi.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał googulek
    co do notariusza, to chyba zaczne od tego ktory sie zajal aktami po sprzedazy. napewno cos doradzi.
    Zeby tylko nie był jakoś "spokrewniony" z gminą, bo Ci źle doradzi...

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    Nie no chyba musi w jakis sposob byc ''niezalezny" (??)

  19. #39

    Domyślnie

    googulek Ty nic nie rób na razie i spokojnie czekaj na papier z gminy

    a ew porada chyba nie u notariusza, u takiego co by był mocny w przetargach nieruchomości publicznych, tak myślę
    Pozdrawiam Duśka

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    nie no dobra, bede spokojnie czekac, ale tak bardzo juz bym chciala wiedziec na czym stoje...

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony