dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 29
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 563
  1. #341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wcale nie ogranicz bo niby jak? Ciepło z domu idzie w ściany fundamentowe, które będą się nagrzewały a to kupa betonu, najczęściej do głębokości 1,2-1,4m. Oczywiście można grzać tez ławy ale po co tego nie wiem.

    Aby być konsekwentnym w kładzeniu styropianu należy dać także styropian od spodu. Widziałem takie szalunki. Ale już wolałbym zrobić płytę fundamentową.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #342

    Domyślnie

    A czym według ciebie różni się utrata ciepła przez nieocieplony od srodka mur fundamentowy do nieograniczonego odbiornika ciepła jakim jest grunt od utraty ciepła przy braku isomuru pod ścianami działowymi - w twoim postepowaniu brak konsekwencji.
    Bo albo nie przejmujesz się utratą ciepła do gruntu w obebie budynku i niestosujesz isomuru na działówki i nie ocieplasz ściany fundamentowej od środka, albo jesteś konsekwenny i stosujesz jedno i drugie.

  3. #343
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    isomur pod ściankami działowymi to przerost formy nad treścią. Dajcie jedną warstwę BK 600( a nawet słabszy) a uzyskacie lepszą izolacyjność cieplną. BK utrzyma bez problemu ściankę działową(z cegły, silikatu czy co tam jeszcze chcecie) bo ta nie przenosi obciążeń konstrukcyjnych

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    isomur pod ściankami działowymi to przerost formy nad treścią. Dajcie jedną warstwę BK 600( a nawet słabszy) a uzyskacie lepszą izolacyjność cieplną. BK utrzyma bez problemu ściankę działową(z cegły, silikatu czy co tam jeszcze chcecie) bo ta nie przenosi obciążeń konstrukcyjnych
    Ale isomur to nie tylko termo ale i hydroizolacja. A jak biadomo BK nie jest najlepszym hydroizolatorem.

  5. #345
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A może my się nie rozumiem w kwestii ocieplenia fundamentów , i na tym polega niezrozumienie. Ja ocieplam fundament z zewnątrz na głębokość ok 60cm, natomiast z wewnątrz wysypuję proszek pur który tez jest ociepleniem na głębokość ok 55cm.

    Jednak moje ocieplenie od wewnątrz nie nazywam ociepleniem fundamentów ale podłogi.

    I konsekwentnie pomiędzy jednym ociepleniem a drugim wstawiam isomur jako łącznik.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #346

    Domyślnie

    OK teraz to ma sens. Ja zastosowałem ocieplenie styrodurem z zewnątrz 20cm na głębokość ok. 80 cm i od środka 10 cm , oraz isomur ( pod działówki również ) i 20cm styro pod podłogę.

  7. #347
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Surgi, a skąd weżmiesz wodę pod ściankami działowymi?

  8. #348

    Domyślnie

    Styrodur 20cm na ściany fundamentowe? Ile to kosztowało? Liczył ktoś zyski z takiej inwestycji?
    I już mieszkamy !

  9. #349

    Domyślnie

    Z tego samego miejsca skąd może być pod scianami nośnymi . isomur stanowi poza termoizalacją dodatkowe zabezpieczenie hydroizoalcyjne ( w przypadku gdyby folia czy papa były nieszczelne ).

  10. #350

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Styrodur 20cm na ściany fundamentowe? Ile to kosztowało? Liczył ktoś zyski z takiej inwestycji?
    Jeżeli budujesz dom w standarcie niskoenergetycznym a nie zastosowałeś płyty fundamentowej to 20 cm nie jest przesadą.

  11. #351
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ściany zewnętrzne mają więcej możliwości pozyskania wody. Przy działówkach praktycznie nie ma szans.

  12. #352

  13. #353
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A bo deszcz, a bo woda podchodząca pod mury np. z rynien etc., etc.

  14. #354

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jeżeli budujesz dom w standarcie niskoenergetycznym a nie zastosowałeś płyty fundamentowej to 20 cm nie jest przesadą.
    No podejrzewam że to dla superenergo domu, ale czy ktoś liczył zyski z kilkutysięcznej inwestycji? Jestem po prostu ciekaw ile zyskujemy na tych kilku stopniach więcej pod i tak bardzo dobrze ocieploną podłogą? Jednym s łowem czy ma to sens? Nie dyskutuję z inwestycjami w podłogę i ściany zewnętrzne powyżej gruntu.
    I już mieszkamy !

  15. #355

    Domyślnie

    A co w/g ciebie zatrzyma tę wilgoć (wodę) przed wniknięciem w obręb fundamentów np przy niekorzystnych warunkach wodno-gruntowych?? ( np wysoki poziom wód fgurntowych, gliniaste podłoże ) nie każdy buduje na piaskach.

  16. #356

    Domyślnie

    Nie wiem czy to odpowiedź do mnie, ale styrodur raczej nie jest hydroizolacją. To zapewniają już masy, jakieś bitumy itp. Styro ma zapewnić nieprzenikanie niskiej temp. do wnętrza/obrysu domu. edit, a właściwie ucieczki ciepła na zewnątrz
    I już mieszkamy !

  17. #357

    Domyślnie

    Oczywiście ze to odpowiedź nie do Ciebie tylko do kolegi firewalla.

  18. #358
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Zazwyczaj te wody o których pisałem przejmuje drenaż budynku. A każdy pod ścianki działowe też daje izolację poziomą( np. papa). Stąd stwierdzenie że pod działówkami trudno o wodę.
    No cóż tak nam się toczy dyskusja z surgim co któryś post.
    A propos, czy Ty aby nie dawałeś u siebie całego systemu ochrony fundamentu Icopala?

  19. #359

    Domyślnie

    No właśnie. Dyskusja zmierza we właściwą stronę.
    Ci którzy stosują ISOMUR również ocieplają ściany fundamentowe - i to jeszcze XPS. Chociaż merytorycznie poprawnie (chodzi o zastosowanie XPS a nie zwykłego styro), to już sens finansowy stosowanie ISOMUR-a i ocieplania ścian fundamentowych chyba się rozmywa.
    Z pewnością lepiej zastosować i ISOMUR i ocieplenie ścian fundamentowych jeżeli patrzymy pod kątem energoszczędności, ale ja szukam odpowiedzi, czy warto pod względem ekonomicznym?

  20. #360
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Energooszczędność to tak naprawdę ekonomia. Więcej włożysz teraz, mniej wydasz później. Część ludzi uważa, że warto wydać więcej teraz jak mają jeszcze pieniądze, bo to pozwoli im wygodnie żyć, nawet jak w przyszłości będą ich mieć znacznie mniej.

Strona 18 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony