dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 161
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 3205
  1. #2161
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar karniej18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ceny jakie dostałem na mój domek z 2 firm z reku Brink na rurach spiro to 13 i druga 14 tyś . Sądzicie , że to ok ???

  2. #2162

    Domyślnie

    Sama cena nie jest żadnym wymiernikiem.
    Co zawiera ta oferta?

  3. #2163
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar karniej18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    20

    Domyślnie

    Pełen kompleks czyli rozłożenie rur i podłączenie rekuperatora .

  4. #2164

    Domyślnie

    Są rury, które kosztują 200 zł, są takie które kosztują 1800 zł.
    Więc co zawiera oferta?

  5. #2165

    Domyślnie

    witam.

    Remontuje starą chałupę pomieszczenie po pomieszczeniu i w związku z tym chodzi mi po głowie WM , Wymieniam stopniowo okna i nie chce mieć w przyszłości grzyba.
    Planuje rozprowadzić wszystkie rury na strychu i stamtąd wiercąc dziury w stropie oraz jak się da, w przewodach wentylacji grawitacyjnej zejść do pierwszego piętra i parteru.
    Moje obawy budzi to że strych jest nieogrzewany, boję się o wychładzanie przewodów i rekuperatora i skraplanie się wody na ściankach rur. Czy dobre zaizolowanie watą rozwiąże ten problem, cz raczej mogę pożegnać się z pomysłem WM. Dodam że inne rozprowadzenie rur spiro nie wchodzi w grę ponieważ na piętrze mam tylko 2,5m wysokości.

  6. #2166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    witam.

    Remontuje starą chałupę pomieszczenie po pomieszczeniu i w związku z tym chodzi mi po głowie WM , Wymieniam stopniowo okna i nie chce mieć w przyszłości grzyba.
    Planuje rozprowadzić wszystkie rury na strychu i stamtąd wiercąc dziury w stropie oraz jak się da, w przewodach wentylacji grawitacyjnej zejść do pierwszego piętra i parteru.
    Moje obawy budzi to że strych jest nieogrzewany, boję się o wychładzanie przewodów i rekuperatora i skraplanie się wody na ściankach rur. Czy dobre zaizolowanie watą rozwiąże ten problem, cz raczej mogę pożegnać się z pomysłem WM. Dodam że inne rozprowadzenie rur spiro nie wchodzi w grę ponieważ na piętrze mam tylko 2,5m wysokości.
    Ja nie widzę problemu, jak dobrze zaizolujesz będzie ok.Wróć do 3 strony wątku tam Adam_Mk zapodał fotki jak On to robi.Zastanów się nad jakimś innym ulokowaniem reku jak jest możliwość, ja bym ze strychu uciekał.
    Ostatnio edytowane przez szwedii ; 10-02-2013 o 15:57
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  7. #2167
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    witam.

    Remontuje starą chałupę pomieszczenie po pomieszczeniu i w związku z tym chodzi mi po głowie WM , Wymieniam stopniowo okna i nie chce mieć w przyszłości grzyba.
    Planuje rozprowadzić wszystkie rury na strychu i stamtąd wiercąc dziury w stropie oraz jak się da, w przewodach wentylacji grawitacyjnej zejść do pierwszego piętra i parteru.
    Moje obawy budzi to że strych jest nieogrzewany, boję się o wychładzanie przewodów i rekuperatora i skraplanie się wody na ściankach rur. Czy dobre zaizolowanie watą rozwiąże ten problem, cz raczej mogę pożegnać się z pomysłem WM. Dodam że inne rozprowadzenie rur spiro nie wchodzi w grę ponieważ na piętrze mam tylko 2,5m wysokości.
    Mamy tak samo, ja rury przeprowadzam w suficie podwieszanym a dalej przez strop nad parterem i obok ściany idą do strychu. Z piętra wystarczy przejść strop i do centrali wentylacji ktróra nie wyobrażam sobie umieścić gdzie indziej jak na strychu.

  8. #2168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Każdy dom jest inny i nie wiemy do końca jak tam rozlokowane są pomieszczenia, u mnie reku jest w kotłowni i kanały leca przez przekucia w stropie do góry. Jeżeli robi generalny remont może znalazł by inne miejsce niż strych, a pisanie że nie wyobrażam sobie innego miejsca na reku niż strych może wprowadzić w błąd. Wszystko zależy od możliwości adaptacji pomieszczeń. A do tego na strychu pizga więc reku z nagrzewnicą więc większe koszty na samym reku
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  9. #2169

    Domyślnie

    dzięki za odzew.
    Teoretycznie mógłbym reku wsadzić do kotłowni ale wiązałoby się to z kolejnymi otworami w stropie i do tego instalacja nie byłaby taka prosta.(na dodatek kotłownia węglowa i w związku z tym nie jest zbyt czysta) Na strychu centrale umieszczę w centrum i będę miał wszystkie przewody w miar równej długości, a kucie w stropach będzie ograniczone do minimum. W przyszłości zrobię mu styropianowe wdzianko i mam nadzieje że będzie w miarę ok.
    Na razie jestem na etapie wyprowadzania przewodów z remontowanych pokojów na strych. Na sam koniec mam zamiar wszystko połączyć w jedną całość.

  10. #2170
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał karniej18 Zobacz post
    Ceny jakie dostałem na mój domek z 2 firm z reku Brink na rurach spiro to 13 i druga 14 tyś . Sądzicie , że to ok ???
    jakiej wielkość dom? rury spiro czy uniflex? jaki model rekuperatora?

  11. #2171
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radwoc

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Aby w drzwiach wykonać prawidłowy otwór nawiewny o powierzchni 220cm2 w Twoim przypadku należało by podciąć je prawie o 4cm. Czy tek kociołek ma zamkniętą czy otwartą komorę spalania?
    Ten wątek zaczął się co prawda w 2008 roku, ale widzę, że nadal jest żywy..

    Użytkownik o pseudonimie kominiarz zadał pytanie (chcąc pomóc), ale odpowiedź padła "otwartą".
    Ja mam natomiast pytanie, czy cokolwiek zmienia się w przepisach dotyczących otworu nawiewnego np. w drzwiach łazienki
    w przypadku, gdy piec ma zamkniętą komorę spalania? Rozmiar łazienki to (szer/dł/wys) 200 x 330 x 290 cm.
    Dodatkowo w łazience mam 2 dwie pary drzwi (jedne dwuskrzydłowe starego typu do sypialni
    i drugie do przedpokoju), pod sufitem otwór wentylacyjny z wentylatorem o śr. 125mm.
    Czy mimo to kominiarz może wymagać ode mnie tego otworu nawiewnego o pow. 220 cm2 ?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  12. #2172
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał radwoc Zobacz post
    Ten wątek zaczął się co prawda w 2008 roku, ale widzę, że nadal jest żywy..

    Użytkownik o pseudonimie kominiarz zadał pytanie (chcąc pomóc), ale odpowiedź padła "otwartą".
    Ja mam natomiast pytanie, czy cokolwiek zmienia się w przepisach dotyczących otworu nawiewnego np. w drzwiach łazienki
    w przypadku, gdy piec ma zamkniętą komorę spalania? Rozmiar łazienki to (szer/dł/wys) 200 x 330 x 290 cm.
    Dodatkowo w łazience mam 2 dwie pary drzwi (jedne dwuskrzydłowe starego typu do sypialni
    i drugie do przedpokoju), pod sufitem otwór wentylacyjny z wentylatorem o śr. 125mm.
    Czy mimo to kominiarz może wymagać ode mnie tego otworu nawiewnego o pow. 220 cm2 ?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Nie ma znaczenia czy jest taki czy inny kocioł, nawet jak go nie ma musimy zapewnić odpowiednią jakość środowiska wewnętrznego, w tym wielkość wymiany powietrza, jego czystość, temperaturę, wilgotność względną, prędkość ruchu w pomieszczeniu itd.

  13. #2173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radwoc

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Nie ma znaczenia czy jest taki czy inny kocioł, nawet jak go nie ma musimy zapewnić odpowiednią jakość środowiska wewnętrznego, w tym wielkość wymiany powietrza, jego czystość, temperaturę, wilgotność względną, prędkość ruchu w pomieszczeniu itd.
    Rozumiem, miałem cichą nadzieję, że w przypadku kotła z zamkniętą komorą spalania przepisy są mniej rygorystyczne, dziękuję za odpowiedź.

  14. #2174
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    trekk

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać. Sam instaluje wentylacje mechaniczną w swoim domu korzystając z rad na tym forum, mam pytanie dla wtajemniczonych w jaki sposób mogę automatycznie sterować przepustnicą (siłownikiem) z obejsciem na gwc w reku zehnder (WHR960) domyślam się że muszę mieć czujnik temperatury na dolocie i sterować wyjsciem analogowym tylko jak? Drugie pytanie chciałbym podłaczyć centralę alarmową Integra 128wrl pod reku i stanie gdy w domu nie ma nikogo, alarm jest załączony reku przechodzi w stan nieobecności. Zgóry dziękuje za podpowiedzi.

  15. #2175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Re Radwoc:
    Przy kotle z zamkniętą komorą nie ma żadnych wymagań odnośnie wentylacji, natomiast jeśli jest to łazienka trzeba mieć kratkę wywiewną. Nawiew z zewnątrz jest niepotrzebny, ale aby WG działała, należy mieć jakieś otwory w drzwiach lub szczelinę, która będzie napływało powietrze.
    Odnośnie sterowania GWC: do sterowania na zimę trzeba kupić termometr różnicowy, jeden czujnik wystawić na zewnątrz drugi do GWC, i ustawić na przełączanie gdy w GWC jest np. o 5'C cieplej niż na zewnątrz.
    Na lato z kolei dajemy czujnik zewnętrzny z osobnym termostatem, który przełącza na GWXC gdy temp. na zewnątrz jest np. >28'C. Tak jest najprościej, choć trzeba pamiętać o przełączaniu zima/lato.

  16. #2176
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Re Radwoc:
    Przy kotle z zamkniętą komorą nie ma żadnych wymagań odnośnie wentylacji, natomiast jeśli jest to łazienka trzeba mieć kratkę wywiewną. Nawiew z zewnątrz jest niepotrzebny, ale aby WG działała, należy mieć jakieś otwory w drzwiach lub szczelinę, która będzie napływało powietrze.
    Dobre …

  17. #2177

    Domyślnie

    Mam kolejne pytanie , czy możliwa jest kuchenka gazowa przy WM i jak to ma być rozwiązane technicznie.

  18. #2178
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    Mam kolejne pytanie , czy możliwa jest kuchenka gazowa przy WM i jak to ma być rozwiązane technicznie.
    Wg mojej skromnej opinii, nie.

  19. #2179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkutnik Zobacz post
    Mam kolejne pytanie , czy możliwa jest kuchenka gazowa przy WM i jak to ma być rozwiązane technicznie.
    Cytat Napisał kominiarz
    Wg mojej skromnej opinii, nie.
    .

    stawiasz kuchenkę gazową przy gratach do WM w jednym magazynie. Technicznie najlepiej na drugiej półce od dołu.

  20. #2180

    Domyślnie

    gentoonx, wielkie dzięki, twój post strasznie mi pomógł,

Strona 109 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony