dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 161
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 3205
  1. #241

    Domyślnie

    może i bym przekonała swojego męża tym wałkiem do ciasta , ale sama spłacać kredytu nie będę, a firmy, do których dzwoniliśmy podali cenę około 35tys netto za wszystko(instalacja, GWC i rekuperator) i mąż postukał się tylko w głowę. Chciałam zgodnie z tym, co tu poczytałam, początkowo bez rekuperatora, ale albo nie zakładają bez reku, albo silnie odradzają, bo niby bez sensu. Nie ważne,że z sensem, ważne,że tak zamęczą człowieka,że w pewnym momencie uwierzy,ze rzeczywiście mają racje. Poza tym, bez rekupertora zaoszczędzimy około5-6tys. Najwięcej nabija GWC.Jesli moglibyście podpowiedzieć mi, gzdie szukac ekipę, która tyle nie zawoła za ten luksus, to chętnie skorzystam
    A może ktoś z was podjąłby się opracowania projektu i doraźnej rewizji czy dobrze to robimy-mam niegłupiego teścia, który parę rzeczy już w swoim życiu zbudował (co prawda niekoniecznie związanych z wentylacją, bo np. łódź , ale jakby był dobry projekt i dobrez by mu to wytłumaczono, to kto wie, może dałby radę)

  2. #242
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tynka
    może i bym przekonała swojego męża tym wałkiem do ciasta , ale sama spłacać kredytu nie będę, a firmy, do których dzwoniliśmy podali cenę około 35tys netto za wszystko(instalacja, GWC i rekuperator) i mąż postukał się tylko w głowę. Chciałam zgodnie z tym, co tu poczytałam, początkowo bez rekuperatora, ale albo nie zakładają bez reku, albo silnie odradzają, bo niby bez sensu. Nie ważne,że z sensem, ważne,że tak zamęczą człowieka,że w pewnym momencie uwierzy,ze rzeczywiście mają racje. Poza tym, bez rekupertora zaoszczędzimy około5-6tys. Najwięcej nabija GWC.Jesli moglibyście podpowiedzieć mi, gzdie szukac ekipę, która tyle nie zawoła za ten luksus, to chętnie skorzystam
    A może ktoś z was podjąłby się opracowania projektu i doraźnej rewizji czy dobrze to robimy-mam niegłupiego teścia, który parę rzeczy już w swoim życiu zbudował (co prawda niekoniecznie związanych z wentylacją, bo np. łódź , ale jakby był dobry projekt i dobrez by mu to wytłumaczono, to kto wie, może dałby radę)
    To może zrób wentylację na razie bez GWC, zrób tylko przepust do rury GWC pod ławą i poprowadź do centrali i tak zostaw na lepsze czasy.
    Ja przynajmniej tak robię

  3. #243

    Domyślnie

    tylko my już mury pierwszego piętra mamy-czyli zostaje wiercenie w ławach i chudziaku?

  4. #244
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tynka
    tylko my już mury pierwszego piętra mamy-czyli zostaje wiercenie w ławach i chudziaku?
    Wystarczy w chudziaku, bo rurę GWC przepuszczasz pod ławą.
    Tylko nie daj sobie wstawić zwykłej PVC - koniecznie REHAU antybakteryjna - jeżeli oczywiście zamierzasz takie GWC docelowo mieć.

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Kristofuros

    Mam do Ciebie prośbę wielką jak z tąd do Aten!!!!

    Piszesz : "Tylko nie daj sobie wstawić zwykłej PVC - koniecznie REHAU antybakteryjna..."

    MOŻESZ NAM NAPISAĆ JAK ONA JEST ANTYBAKTERYJNA???!!!!!

    Tylko samą prawdę i tak z detalami - bo widzę, że temat znasz...

    Adam M.

  6. #246
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Kristofuros

    Mam do Ciebie prośbę wielką jak z tąd do Aten!!!!

    Piszesz : "Tylko nie daj sobie wstawić zwykłej PVC - koniecznie REHAU antybakteryjna..."

    MOŻESZ NAM NAPISAĆ JAK ONA JEST ANTYBAKTERYJNA???!!!!!

    Tylko samą prawdę i tak z detalami - bo widzę, że temat znasz...

    Adam M.
    To Cię rozczaruję - bo jeśli do tego pijesz to dałem się złapać na marketingowy bełkot i dobrze mi z tym
    Czyli:
    "antybakteryjna warstwa wewnętrzna gwarantująca wysoką higienę powietrza"

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Powiedzmy sobie raz a głośno i wyraźnie:

    JEST PRAWDĄ, że w roztworach koloidalnych metali, szczególnie szlachetnych, bakterie się nie namnażają a wręcz giną.
    Można to zaobserwować w szalce Petriego do hodowli kultur "in witro"

    JEST PRAWDĄ, że rury Rehau są pokryte warstwą zawierającą srebro koloidalne. (ciekawe ile.... )

    ALE JEST TEŻ PRAWDĄ, że powietrze ma lepkość, płynie środkiem rury, która już po kilku dniach ma spore zakurzenie na ściankach, skutecznie od strugi izolujące ściankę.
    Zresztą... Struga i tak ze ścianką styka się w 0,000000cośtam %

    MOŻNA WIĘC STOSOWAĆ TE POMARAŃCZOWE RURY...
    Skutek identyczny jak w niebieskich.
    A jak ciemno (bo tam ciemno) to i tak koloru nie widać...
    Adam M.

  8. #248
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    adam_mk
    Dzięki za wyjaśnienie tematu.

  9. #249

    Domyślnie

    OK. Może być i pomarańczowa.
    Mam jednak do Ciebie Adam prośbę wielką jak stąd do Wąchocka.
    Napisz proszę jak zabezpieczyć złącza tej rury , jeśli wada gruntowa ma mocno zmienny poziom i często dochodzi do 0,5m p.p.g.?
    Myślę, że na GWC wodny też się nie nadaje ...

    pozdrawiam,

    Zbyszek

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Pooglądać dobrze co z tą wodą...
    Jak bardziej jest niż nie ma - to wodny1.
    TA rura do wodnego się nie nadaje...

    A złączki..
    Problem. Klejenie czy owijanie niewiele da.
    Żąpie i pompa do pompowania przesączy...
    Adam M.

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ostatnio kleiłem sobie instalację do odkurzacza centralengo.

    Największe dostepne średnice to fi 100. Po sklejeniu szczelne jak jasna cholera. Może? Tylko nie wiem jak cenowo to wyjdzie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    W Przewodniku Budowlanym i na ich stronie intermetowej http://www.przewodnik-budowlany.com....ion=spis&id=26 , pokazany jest inny sposób na wymiennik gruntowy. Zastosowano tam rurę systemu ValloFlex GEO. Myślę, że to dobre rozwiązanie. Ceny nie znam .

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ładne i powinno być szczelne. Ściągne ofertę - z ciekawości. Bo u mnie bedzie wodny.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #254

    Domyślnie Rekuperator Bartosz

    Witam,

    Czy ktoś z grupowiczów posiada działającą już centralę rekuperacyjną firmy Bartosz, czy toto działa dobrze?
    Jesli tak, to czy ma to połączone z GWC?
    Podobno nie ma sensu robienia GWC stosując rekuperator tej firmy ponieważ przy temp. zewnętrznej -20 st.C i temperaturze powietrza wyciąganego z pomieszczeń na poziomie +20 st.C, powietrze świeże nadmuchiwane po przejściu przez reku ma temp. ok. +16 st. C??? Czy ktoś użytkował Bartosza w okresie zimowym i może potwierdzić?


    Pozdrawiam,

    Cooba16

  15. #255

    Domyślnie

    Witam,

    zdecydowaliśmy się założyć wentylację mechaniczną z reku; projekt był załączony do projektu budowlanego; po adaptacji montażysta zaproponował nam zmianę centrali "Daytona" z Dospelu na EKOZEFIR RK-350 KPE dla domu o powierzchni użytkowej 180m2;
    czy ktoś użytkuje już taką centralę? co możecie nam o niej powiedzieć???
    pozdrawiamy
    goskam

  16. #256

    Domyślnie

    No to nabiles mi cwieka Adamie..
    Bede budowal parterowke grzana pradem (na przekor wszystkim i wszystkiemu), wiec bedzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem i dobre ocieplenie.
    Wydawalo mi sie ze mam wiele przemyslane a ty mi tu teraz z tym stropem drewnianym...
    Lac? Drogo.. umyslalem sobie ze to co oszczedze na braku poddasza, schodow okien dachowycm wpakuje w reku i ocieplenie..

    A jakby sufit (kartongipsy) wytynkowac jakims nieprzepuszczalnym ustrojstwem?
    (oczywiscie folia i tak..)

    a moze ekofiber?

    Jak sadzisz?

    Cytat Napisał adam_mk
    Niezupełnie tak!
    Przy suficie są największe siły (wyporu) i największe problemy (i straty).

    Nie widziałem i nie spotkałem się z klejeniem tego.

    NIE SPOTKAŁEM dobrego rozwiązania tego problemu.

    Jest tylko "ale wszyscy tak robią!"
    Wiem. Ale poprawnie to to nie jest! To sito i tyle!

    Tu by się naprawdę dobry pomysł przydał!
    Adam M.

  17. #257

    Domyślnie Re: Rekuperator Bartosz

    Cytat Napisał Cooba16
    Witam,

    Czy ktoś z grupowiczów posiada działającą już centralę rekuperacyjną firmy Bartosz, czy toto działa dobrze?
    Jesli tak, to czy ma to połączone z GWC?
    Podobno nie ma sensu robienia GWC stosując rekuperator tej firmy ponieważ przy temp. zewnętrznej -20 st.C i temperaturze powietrza wyciąganego z pomieszczeń na poziomie +20 st.C, powietrze świeże nadmuchiwane po przejściu przez reku ma temp. ok. +16 st. C??? Czy ktoś użytkował Bartosza w okresie zimowym i może potwierdzić?


    Pozdrawiam,

    Cooba16
    Mam.
    Zimą używana jeszcze podczas budowy (czyli przy temp. wewnątrz domu ok 10st.). Działa.
    Zamarzła podczas największych mrozów, ale spowodowane to było przerwaniem kanału powrotnego na nieogrzewanym poddaszu.
    Musiała zamarznąć!
    Normalnie nie zamarznie

    GWC przydało by się teraz, gdy jest tak duża wilgotność na zewnątrz.

    MCB

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "A jakby sufit (kartongipsy) wytynkowac jakims nieprzepuszczalnym ustrojstwem?
    (oczywiscie folia i tak..) "


    Wanna z gumolitu spawanego przyklejona do sufitu...

    Zobacz sobie podłogę w bylejakim zakątku służby zdrowia zgodnym z przepisami unijnymi...
    Takie coś...

    Można...

    Ale to już chyba nie budowanie...
    To jakieś wymyślactwo...
    Lany strop?

    Adam M.

  19. #259

    Domyślnie

    W sumie racja - to juz wymyslactwo.

    Wracamy wiec do pytania czy straty przez ten drewniany strop beda na tyle duze ze warto inwestowac w lany strop.
    Na trzymanie kartonow mi lany nie potrzebny, a i rozprowadzenie kanalow wentylacji skomplikuje..

    Cytat Napisał adam_mk
    Można...

    Ale to już chyba nie budowanie...
    To jakieś wymyślactwo...
    Lany strop?

    Adam M.

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    DOBRA chałupa to raczej szczelny garnek odwrócony dnem do góry zamiast durszlaka nakrytego watą (tu mineralną).
    Trzeba optymalizować w tę stronę.
    Tylko jak?....
    Adam M.

Strona 13 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony