dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 161
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 3205
  1. #1761
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Dziś z ciekawości sprawdziłem jaką sprawność ma reku. Czujniki pokazują na dworze 6 stopni, w domu 20,5 a temperatura wymienianego powietrza (chyba chodzi o nawiewane) 13,5 stopnia. Jakaś kiepska ta rekuperacja.

  2. #1762

    Domyślnie

    deczko ponad 50%, może tak ma być ?
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 04-11-2012 o 07:49
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #1763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A z mojego GWC rurowego leci samo i ma +17oC

  4. #1764
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam
    Nie wiem czy to pytanie na ten wątek ale zależy mi na czasie. Pytanie to zadałam również w wątku o wentylacji łazienki ale nie wiem czy tam jeszcze ktoś zagląda...
    Jestem w trakcie budowy domu. Chcę powiększyć łazienkę na poddaszu i wydzielić część pod suszarnię. I teraz mam problem: czy w części pod suszarnię powinnam dołożyć kratkę wentylacyjną, a może okno...? W łazience oczywiście będzie kratka i będzie też okno. Wszystko zaznaczyłam na zdjęciu. Komin wentylacyjny jest widoczny na zdjęciu po prawej stronie wejścia, naprzeciwko jest okno i po prawej stronie zaznaczyłam miejsce na suszarnie. Aha, wejście do suszarni będzie szerokie, a poza tym na czas suszenia pomieszczenie może być otwarte. Będzie WG.



  5. #1765

    Domyślnie

    Nydar, umiescilbys gdzies opis albo linka do opisu Twojego rozwiazania, ciezko te Twoje dane ogarniac ...

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #1766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Dziś z ciekawości sprawdziłem jaką sprawność ma reku. Czujniki pokazują na dworze 6 stopni, w domu 20,5 a temperatura wymienianego powietrza (chyba chodzi o nawiewane) 13,5 stopnia. Jakaś kiepska ta rekuperacja.




  7. #1767

    Domyślnie

    Jaki masz reku na jakim biegu (jakiej wydajności m3) przy pomiarze?
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  8. #1768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Dziś z ciekawości sprawdziłem jaką sprawność ma reku. Czujniki pokazują na dworze 6 stopni, w domu 20,5 a temperatura wymienianego powietrza (chyba chodzi o nawiewane) 13,5 stopnia. Jakaś kiepska ta rekuperacja.
    gdzie masz centralę i jak zaizolowane kanały, którędy przebiegają ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #1769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    J-G 550 chodzi poniżej 25% wydajności

  10. #1770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    A z mojego GWC rurowego leci samo i ma +17oC
    a z mojego na dziś 13,8* ...
    tyle że ja mam bez "wspomagania"...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #1771
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał skalista Zobacz post
    Witam
    Nie wiem czy to pytanie na ten wątek ale zależy mi na czasie. Pytanie to zadałam również w wątku o wentylacji łazienki ale nie wiem czy tam jeszcze ktoś zagląda...
    Jestem w trakcie budowy domu. Chcę powiększyć łazienkę na poddaszu i wydzielić część pod suszarnię. I teraz mam problem: czy w części pod suszarnię powinnam dołożyć kratkę wentylacyjną, a może okno...? W łazience oczywiście będzie kratka i będzie też okno. Wszystko zaznaczyłam na zdjęciu. Komin wentylacyjny jest widoczny na zdjęciu po prawej stronie wejścia, naprzeciwko jest okno i po prawej stronie zaznaczyłam miejsce na suszarnie. Aha, wejście do suszarni będzie szerokie, a poza tym na czas suszenia pomieszczenie może być otwarte. Będzie WG.


    Jak braknie w Twoim przypadku wolnego kanału wentylacyjnego dla potrzeb wentylacji wywiewnej zawsze można się posiłkować takim rozwiązaniem technicznym, czyli dodatkowy przewód w dachu, pamiętaj, że nie można stosować tzw. kominków wentylacyjnych przeznaczonych do kanalizy, czy wentylacji pokrycia dachowego dla potrzeb wentylacji grawitacyjnej – nie mają atestów. Jak masz fotkę konstrukcji drewnianej przy kominie systemowym od kominka to wrzuć proszę, ciekaw jestem czy jest dobrze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0820.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	146062  
    ...

  12. #1772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a z mojego na dziś 13,8* ...
    tyle że ja mam bez "wspomagania"...
    Nie rycz. Mimo małego przepływu spada ,że drżyjcie narody.Pewnie w grudniu będziemy mieli to samo.
    Wsadź jaką mufę szklaną na wejściu GWC do domu ,a w nią żarówkę 60W.Będzie widno i gratisowy bonusik.

  13. #1773
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    gdzie masz centralę i jak zaizolowane kanały, którędy przebiegają ?
    Centrala w pomieszczeniu gospodarczym a kanały pomiędzy jedną warstwą 20cm wełny na rigipsach a drugą 20cm ułożoną nad kanałami, pomiędzy belkami stropowymi. Wszystko ocieplone jak trzeba, reku chodzi na 25% wydajności czyli ok 90m3/h ... hmmm

  14. #1774

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    A z mojego GWC rurowego leci samo i ma +17oC
    czy mam rozumieć że twoja rura biegnie w ziemi która ma PRZYNAJMNIEJ 17 stopni?, czy moze cos przeoczyłem?
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 04-11-2012 o 15:27
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  15. #1775

    Domyślnie

    Ta ziemia tak się latem nagrzała, ze teraz schłodzić nie ma jak.... ; ). U mnie w granicach 13-14 stopni z GWC.
    I już mieszkamy !

  16. #1776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie boj ma jak się schłodzić .W grudniu będę miał tyle co ty.

  17. #1777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Centrala w pomieszczeniu gospodarczym a kanały pomiędzy jedną warstwą 20cm wełny na rigipsach a drugą 20cm ułożoną nad kanałami, pomiędzy belkami stropowymi. Wszystko ocieplone jak trzeba, reku chodzi na 25% wydajności czyli ok 90m3/h ... hmmm
    sprawdź jaka jest temperatura przed samą centralą na kanale wyciągowym, coś mi się wydaje że z tych 20* domowej dolatują jakieś ochłapy ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #1778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mimo małego przepływu spada ,że drżyjcie narody.Pewnie w grudniu będziemy mieli to samo.
    czyli tak jak już kiedyś wspominałem ...
    ziemia przyjmie wszystko ...

    no ale na dzień dzisiejszy jest jeszcze nieźle
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #1779
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz Zobacz post
    Jak braknie w Twoim przypadku wolnego kanału wentylacyjnego dla potrzeb wentylacji wywiewnej zawsze można się posiłkować takim rozwiązaniem technicznym, czyli dodatkowy przewód w dachu, pamiętaj, że nie można stosować tzw. kominków wentylacyjnych przeznaczonych do kanalizy, czy wentylacji pokrycia dachowego dla potrzeb wentylacji grawitacyjnej – nie mają atestów. Jak masz fotkę konstrukcji drewnianej przy kominie systemowym od kominka to wrzuć proszę, ciekaw jestem czy jest dobrze.
    Wiem że są takie kominki bo chcę nimi zakończyć systemy kominowe właśnie w łazience na górze i w kuchni (na dole). Są one wymurowane pod samą więźbę i ścięte pod skosem. Póki co posiadam zdjęcie komina w kuchni i to od tyłu (załączę choć wiem że to nie o to chodzi bo niewiele widać). Jutro zrobię zdjęcie komina w łazience. Kominki, które kupiłam są to kominki wentylacyjne firmy roben (tak jak dachówka). Wklejam link: http:1//www.roben.pl/227458.xml. Mam nadzieję, że zadziałają (tyle za nie zapłaciłam, że muszą!!!).Cóż jak trzeba to kupię jeszcze jeden. Musze (musimy ) działać szybko bo dachówka już się kładzie.

    Bardzo dziękuję za pomoc



  20. #1780

    Domyślnie

    Tylko jedno pytanie. Jeśli teraz ma 17 to ile miał latem? Tylko nie piszcie że też 17 : )
    I już mieszkamy !

Strona 89 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony