dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie - jaki koszt ?

    Witam
    Stoję przed wyborem ogrodzenia. Z 3 stron chcę postawić siatkę na podmurówce ( w sumie 130mb) . Natomiast od frontu - 26mb trzeba oczywiście postawić coś bardziej reprezentacyjnego . Na to będzie się składało : brama dwuskrzydłowa z automatem , furtka oraz dodatkowa furtka do śmietnika. Myślałem o kutych panelach zamontowanych do słupków klinkierowych. Jednak obawiam się , że takie słupki z cegły klinkierowej to może być droga zabawa. Ewentualnie w grę wchodziły by słupki stalowe montowane na podmurówce obłożonej płytką klinkierową lub jakimś kamieniem.
    Czy możecie , z doświadczenia , napisać ile może kosztować moje ogrodzenie ?
    Jaka jest różnica między podanymi wariantami ?
    Z góry dziękuję ....

  2. #2

    Domyślnie

    Cena to zalezy od tego gdzie kupisz materialy i czy bedziesz robil to sam, firma czy moze jakas ekipka z sadziedztwa.

    Ps. mieszkales moze w hameryce ? Bo ten txt o robieniu ogrodzenia frontowego pod publike mnie dobil. Nie rozumiem czemu dorosli tak przejmuja sie innymi. Ja robilbym calosc reprezentacyjna gdyby bylo mnie stac, a jezeli nie to calosc z siatki, a nie front ladniejszy niz calosc. Znam ludzi ktorzy przed domem na pewna uroczystosc ustawili kilka aut wysokiej klasy bardzo drogich, ale byly to tylko budy i kola, bez silnika i reszty mechaniki, a nawet bez podwozia i osi oryginalych, ty pasujesz do nich wlasnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Całość będzie robiła firma .

    A co do reszty....
    Nie rozumiem Ciebie dlaczego tak dziwi. Jak widzę 99% domów ma front ładniejszy niż resztę . Więc w czym problem ? Nie na tym polegało moje pytanie

  4. #4

    Domyślnie

    Poza tym nie robię pod publikę tylko dla siebie. Nie chcę też sponsorować przyszłym sąsiadom drogiego ogrodzenia Po prostu chcę wiedzieć jaka jest różnica w 2 sposobach wykonania ogrodzenia . Proszę o odpowiedzi na temat.
    Hough

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam z frontu 33 matry wiec podobnie a wydalem tak:
    3500 brama z elematami kutymu-przesuwna
    slupki z klinkieru 1260 sztuk po 3,15 za sztuke=3969
    robocizna to 2 zlote od sztuki =2520
    beton z gruszki na podmurowke 7m3 -byl tani bo od szwagra =1120
    zrobienie podmurowki 30 zloty za matr 990 zl
    daszki 12 sztuk po 45 zl =540(jeszcze nie kupilem ale juz wiem gdzie kupie)
    montaz bramy okolo 300
    przesla bede wypelnial sztachetami oszowymi ,okolo 200 sztuk po 5 zl=1000zl
    zaprawa do klinkieru chyba 35 workow ale dokladnie nie pamietam a cena cos okolo 25 zloty za worek =875
    suma wychodzi okolo 15 tys
    Ty masz troszke mniej ale tez ceny teraz sa inne wiec mozesz smialo przyjac
    15 tys

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bauricho
    Cena to zalezy od tego gdzie kupisz materialy i czy bedziesz robil to sam, firma czy moze jakas ekipka z sadziedztwa.

    Ps. mieszkales moze w hameryce ? Bo ten txt o robieniu ogrodzenia frontowego pod publike mnie dobil. Nie rozumiem czemu dorosli tak przejmuja sie innymi. Ja robilbym calosc reprezentacyjna gdyby bylo mnie stac, a jezeli nie to calosc z siatki, a nie front ladniejszy niz calosc. Znam ludzi ktorzy przed domem na pewna uroczystosc ustawili kilka aut wysokiej klasy bardzo drogich, ale byly to tylko budy i kola, bez silnika i reszty mechaniki, a nawet bez podwozia i osi oryginalych, ty pasujesz do nich wlasnie.
    Bardzo dziwi mnie twój sposób rozumowania że jak mnie nie stac na całość to robie wszystko liche albo wszystko ekstra to może ty w takiej sytuacji też nie dzielisz domu na bardziej reprezentacyjne i przyjmujesz gosci nie w salonie tylko w piwnicy? a czy w domu nie masz miejsc gdzie przebywasz najdłużej i choć tam chcesz czuć sie komfortowo jeśli nie stać cie na wykończenie wszystkich pomieszczen od razu, z ogrodzeniem jest tak samo i 90% forumowiczów tak robi i nie chodzi tylko o pokaz ale o fakt że najczęsciej oglądam swój dom od frontu i jeśli choc tam po całej budowie stac mnie jeszcze żeby zrobić ładne ogrodzenie od frontu to nie widzę w tym nic dziwnego.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgyus
    ja mam z frontu 33 matry wiec podobnie a wydalem tak:
    3500 brama z elematami kutymu-przesuwna
    slupki z klinkieru 1260 sztuk po 3,15 za sztuke=3969
    robocizna to 2 zlote od sztuki =2520
    beton z gruszki na podmurowke 7m3 -byl tani bo od szwagra =1120
    zrobienie podmurowki 30 zloty za matr 990 zl
    daszki 12 sztuk po 45 zl =540(jeszcze nie kupilem ale juz wiem gdzie kupie)
    montaz bramy okolo 300
    przesla bede wypelnial sztachetami oszowymi ,okolo 200 sztuk po 5 zl=1000zl
    zaprawa do klinkieru chyba 35 workow ale dokladnie nie pamietam a cena cos okolo 25 zloty za worek =875
    suma wychodzi okolo 15 tys
    Ty masz troszke mniej ale tez ceny teraz sa inne wiec mozesz smialo przyjac
    15 tys
    Mam podobną długosc ogrodzenia jak ty i twoja cena jest rewelacyjna bo mnie kosztowało to znacznie więcej, i tak robocizna jak i materiału poszło wiecej bo worek starcza na pięc rajek klinkieru tak że mnie wyszło prawie 90 worków ale może nie mówimy o tym samym bo ja juz nie fuguję tylko ta zaprawa jest juz fugą.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bauricho
    Cena to zalezy od tego gdzie kupisz materialy i czy bedziesz robil to sam, firma czy moze jakas ekipka z sadziedztwa.

    Ps. mieszkales moze w hameryce ? Bo ten txt o robieniu ogrodzenia frontowego pod publike mnie dobil. Nie rozumiem czemu dorosli tak przejmuja sie innymi. Ja robilbym calosc reprezentacyjna gdyby bylo mnie stac, a jezeli nie to calosc z siatki, a nie front ladniejszy niz calosc. Znam ludzi ktorzy przed domem na pewna uroczystosc ustawili kilka aut wysokiej klasy bardzo drogich, ale byly to tylko budy i kola, bez silnika i reszty mechaniki, a nawet bez podwozia i osi oryginalych, ty pasujesz do nich wlasnie.
    A ja myślę, że każdy swoje pieniądze wydaje jak mu się chce. I może sobie zrobić nawet ogordzenie "na pokaz" jak ma taki kaprys. Więc może nie zaglądajmy sobie w kieszenie ( i gusta), bo to niesmaczne.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki Wam za rzeczowe odpowiedzi.
    Widzę , że jednak większość podchodzi rzeczowo do tematu.

    Ja dostałem na razie jedną wycenę i trochę mnie zszokowała. Nie mam jej teraz przy sobie ale z tego co pamiętam za same cegły klinkierowe na słupki i murek było ok 18 tys ( coś chyba ok 7 zł za cegłę ) + 9 tys za robociznę

    Od razu bardziej zaczęło mi się podobać rozwiązanie ze słupkami stalowymi

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgyus
    ja mam z frontu 33 matry wiec podobnie a wydalem tak:
    3500 brama z elematami kutymu-przesuwna
    slupki z klinkieru 1260 sztuk po 3,15 za sztuke=3969
    robocizna to 2 zlote od sztuki =2520
    beton z gruszki na podmurowke 7m3 -byl tani bo od szwagra =1120
    zrobienie podmurowki 30 zloty za matr 990 zl
    daszki 12 sztuk po 45 zl =540(jeszcze nie kupilem ale juz wiem gdzie kupie)
    montaz bramy okolo 300
    przesla bede wypelnial sztachetami oszowymi ,okolo 200 sztuk po 5 zl=1000zl
    zaprawa do klinkieru chyba 35 workow ale dokladnie nie pamietam a cena cos okolo 25 zloty za worek =875
    suma wychodzi okolo 15 tys
    Ty masz troszke mniej ale tez ceny teraz sa inne wiec mozesz smialo przyjac
    15 tys
    Czy dobrze rozumiem , że podmurówkę robisz pod sztachetami ? Jeżeli tak to czymś ją okładasz ?

  11. #11

    Domyślnie

    na podmurowke sa polozone cegly "na sztorc" w poziomie.
    pozniej jak starczy kasy to na ten szary beton(ponizej cegiel) poloze plytki bo CRH robi w tym samym kolorze co cegle.
    ale 9 zl za cegle to lekko przesadzone
    mialem pierwsza propozycje 5 zlotych i to juz wydawalo mi sie duzo za duzo ,wiec skonczylo sie na 2
    a stawial mi ten sam gosc co mi dom budowal
    robil mi tez tynki a teraz robi mi ocieplenie tylko ludzi sobie dobiera
    sprobuj popytac swojego muraza czy Ci nie postawi ,przeciez kominy muruje

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych co juz ploty mają.
    Czy do wymurowania slupkow używacie cegly dziurawki czy pelnej i czy do wymurownia cegiel na podmórówce też dziurawka czy musi byc pelna?

  14. #14

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych co juz ploty mają.
    Czy do wymurowania slupkow używacie cegly dziurawki czy pelnej i czy do wymurownia cegiel na podmórówce też dziurawka czy musi byc pelna?

  15. #15

    Domyślnie

    ja mam dziurawke ,pelna jest dwa razy drozsza
    trzeba tylko pilnowac by fugi zrobili dobrze

  16. #16

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze napisze o swoich kosztach ?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel_torun
    Może ktoś jeszcze napisze o swoich kosztach ?
    Ja mogę napisać ale moje koszty są podejrzanie niskie . Materiały kupowane w większości wiosna/lato 2008.

    1) siatka + podmurówka - to ok. 110 zł za mb
    siatka (150 cm) i drut ocynk - od 13 zł do 16 zł za mb (część była ze starej dostawy więc taniej)
    słupki (to chyba się nazywa profil): 4cmx4cm malowane własnymi siłami, o wyskokości 200 cm, jeden słupek to koszt ok. 25 zł bez malowania, słupki średnio co 230 cm rozstawione
    robocizna : 40 zł (jesień 2007)
    reszta to podmurówka - beton z betoniarki - kosztu nie pamiętam dokładnie, wyliczyłam na poziomie średnio. 40 zł na mb ,
    koszt farby na słupki, naciągi, płaskowniki - średnio kilka złotych na mb.

    2) sztachety drewniane (50 mb) :
    wys.160 cm, szer 9 cm - 4,2 za sztukę, malowanie i transport własny. Na 50 mb weszło 400 sztachet,
    wkręty 50 zł,
    płaskownik do montażu poprzeczek 60 zł,
    łaty na poprzeczki - 230 zł
    robocizna 25 za mb montażu sztachet (podmurówka była robiona wcześniej),
    farba z malowaniem własnym z jednej strony (z drugiej sąsiad) - 150 zł.

    3) odcinek z bramą -
    robocizna - siatka + podmurówka, stopa pod bramę, wymurowanie 3 słupków z klinkieru - 50 zł mb,
    klinkier (jeszcze nie kupiony) - ok. 3 zł za sztuka x 300 = 900 + zaprawa(?) = ok. 1400 zł
    koszt bramy 4,5 metra, 1,5 wys. rama metalowa malowana podkładem do wypełnienia sztachetami + furtka 1 m x 1,5 wys.:
    Brama z napędem od 3080pln
    Furtka z elektrozaczepem od 350pln
    Montaż bramy na gotowym fundamencie z transportem 360pln
    czyli razem ze sztachetami 4000 - 4200 zł.

    Reasumując:
    125 mb siatki na podmurówce x 110 zł = 14 000
    50 mb sztachet x 70 zł (wcześniej był już mur oporowy jako podmurówka, jego koszt był wysoki, więc nie uwzględniam, bo to nie jest normalny element ogrodzenia) = 3500 zł - kwota dzielona na pół z sąsiadem =1750
    7 mb odcinka wejściowego - robocizna (słupki, fundament) + beton - ok.700
    klikier + zaprawa- 1400
    brama, furtka - 4200 zł

    razem: 22 000 zł .

    (żeby urealnić koszty,kwotę tę powiększyć należałoby o ok. 2000 zł za materiały na podmurówkę na te 50 mb ze sztachetami, gdzie jest "niemormalny" mur oporowy zamiast podmurówki)

    Działka ma wymiary mniej więcej (bo boki nie są równe) 25 m x 50 m.
    Czyli przeciętne ogordzenie na przeciętnej wielkości działce to około 25-30 tys. jak nic.

    Pozdr.

    PS: Zdziwiło mnie, że koszt płotu ze sztachet nie wyszedł drożej niż koszt mb ogrodzenia z siatki.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    [quote="jk69"]
    Cytat Napisał daniel_torun
    Może ktoś jeszcze napisze o swoich kosztach ?
    Ja mogę napisać ale moje koszty są podejrzanie niskie . Materiały kupowane w większości wiosna/lato 2008.

    A możesz podesłac namiary na wykonawce? Będziemy wdzięczni...

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    A możesz podesłac namiary na wykonawce? Będziemy wdzięczni...
    poszlo na priv

  20. #20

    Domyślnie

    jk69, prześlij mi też proszę
    i jakbyś mogła jakieś zdjęcia tej części ogrodzenia gdzie masz klinkier+sztachety
    a sztachety kupowałaś olchowe czy świerkowe?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony