dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie pekające rury ogrzewania centralnego

    Chcę was ostrzec przed rurami cntralnego ogrzewania firmy metrix pex-al-pex, 2 lata temu zamieszkaliśmy w domu z położoną instalacją między innymi ogrzewania centralnego, po tym okresie postanowilismy zrobić sobie już wszystko na tip top i jak sie okazuje hydraulik podczas preróbki grzejników odkrył że rury te (plastik) są całe spekane od środka i na łączeniu tych rur osadza się kamień, teraz musze wymieniac cała instalację w domu. Dlatego ostrzegam przed tym producentem. Na marginesie hydraulik mial wstawić nam rury Kisan a wstawił tro dziadostwo.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    ArtiP, dzięki za ostrzeżenie

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: pekające rury ogrzewania centralnego

    Cytat Napisał ArtiP
    na łączeniu tych rur osadza się kamień
    To zdecydowanie wina rur - w reakcji z wodą wydzielają kamień

  4. #4

    Domyślnie Re: pekające rury ogrzewania centralnego

    ArtiP może wklej jakieś zdjęcie tych rur z widocznymi spękaniami.

  5. #5

    Domyślnie

    W tej chwili mam remont ale jak zgram z aparatu napewno wkleję, a może podpowiecie mi jak sie takie sprawy załatwia chodzi o odszkodowanie, mam fakturę ze sklepu i podobno te rury mają 10 lat gwarancji.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    zawsze powtarzam klientom że nie warto oszczędzać na instalacjach,
    lepiej sobie dać blachę na dach, okna z tworzyw sztucznych i mniej gadżetów,

    ale instalacji nie widać niestety

  7. #7

    Domyślnie

    nie bądz taki mądry, hydraulik miał położyc kisana a poprostu mnie oszukał. Dodatkowo nie polecam sklepu w Zwoleniu Bełowski czy coś takiego cene za te rury wystawili dużo wyższe niż w rzeczywistości poprostu nacieli nas równo zarówno hydraulik jak i sklep.
    Także to nie z oszczędności te rury polożyliśmy, jeszcze raz może wypowie sie jakiś fachowiec jak można dostać odszkodowanie za tą fuszerkę.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiP
    nie bądz taki mądry, hydraulik miał położyc kisana a poprostu mnie oszukał. Dodatkowo nie polecam sklepu w Zwoleniu Bełowski czy coś takiego cene za te rury wystawili dużo wyższe niż w rzeczywistości poprostu nacieli nas równo zarówno hydraulik jak i sklep.
    Także to nie z oszczędności te rury polożyliśmy, jeszcze raz może wypowie sie jakiś fachowiec jak można dostać odszkodowanie za tą fuszerkę.
    I oczywiśćie wiedząc że jesteś oszukany, zapłaciłeś temu hydraulikowi bez mrugnięcia okiem.

  9. #9

    Domyślnie

    to było jakieś trzy lata temu i nie wiedziałem że mnie oszukał dopiero teraz w teakcie remontu wyszło

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiP
    to było jakieś trzy lata temu i nie wiedziałem że mnie oszukał dopiero teraz w teakcie remontu wyszło
    Tak samo z cenami? Dopiero teraz zauważyłeś, że zapłaciłeś dużo

  11. #11

    Domyślnie

    ale jesteś upierdliwy, poprostu na początku roboty pytałem sie hydraulika ile mniej więcej będzie to kosztowało i określił na powtarzam mniej wicej 12000 i tak wszystko robili żeby materiał za tyle wyszedł to jak mi przedstawił fakture to nie wnikałem w nią tylko zapłaciłem, teraz zaczołem analizować i poprostu te rury traz kosztują około 2 zeta za metr a on mi je sprzedał za 4,5 to chyba lekka przesada i potwierdza sie jedna zasada że nikomu nie wolno ufać niestety.

  12. #12

    Domyślnie

    Także wszyscy którzy mają położoną instalację firmy METRIX mogą liczyć że wcześniej czy późnej bądą ją wymieniać, wiem że w paru miejscach już to robiono, i kilka wypłacoco już odszkodowań. Poprostu rura na łukach jest cała spękan od środka a nie są to ostre łuki tylko delikatne.
    dodatkowo kamień na łączeniach werstwy rury od środka.

    Wnioski wyciągnijcie sami

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    ArtiP moim zdaniem takie uogólnienie nie ma sensu. Współczuję Ci, owszem, ale zakładanie, że skoro u Ciebie z rurami Metrixa jest problem, to będzie on u wszystkich, którzy mają takie rury, jest błędne.
    A za odkładanie kamienia odpowiedzialna jest woda (dodałeś odkamieniacz?), a nie rury.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    1) masz umowę,
    2) gwarancja na roboty budowlane wynosi 3 lata
    3) dowiedz się jakie są warunki gwarancji producenta na materiał,
    a tak w ogóle, cienko to widzę

  15. #15

    Domyślnie

    Ja bym proponował jednak wezwanie jeszcze jednej osoby do obejrzenia tej instalacji, bo skoro pierwszy hydraulik naciągnął Cię na kasę, to jaką masz gwarancję że ten drugi Cię nie naciąga na wymianę instalacji? Czy w instalacji CO może się w ogóle osadzić kamień kiedy wody się nie wymienia? Przecież nie ma w niej aż tyle minerałów...
    Regulamin

  16. #16

    Domyślnie

    najnowsze wieści od hydraulika odzyskałem już kasę za robote, teraz kolej na firme i sklep który te rury sprzedaje, a co do oceny rur to nie trzeba jakiegoś fachowca żeby stwierdzić że rury są popękane od środka poprostu widać to gołym okiem, rury te zaczeły sie również rozwarstwiać przy zaworach w rozdzielaczu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony