dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 519 z 1421
Pokaż wyniki od 10.361 do 10.380 z 28418
  1. #10361
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar skaba
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4.117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    256

    Domyślnie

    dobry wieczór! melduję, że w ramach leczenia przepisałam sobie piwo na gorąco, które totalnie mnie rozłożyło.. inaczej mówiąc jestem pijana jak bela...

  2. #10362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    i bardzo zdrowo Skabuś bardzo ja też się powinnam nieco znieczulić

  3. #10363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    a jak zrobilas chlebek?

    dzien dobry

    ja dzis pierwsza

  4. #10364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Wusia, obsypane OK, ale jeszcze trzeba gałązki troszkę zabezpieczyć
    Ja to robię o tak - tu akurat przykryte ściętymi gałęziami jałowca, ale najlepiej świerkiem lub jodłą:

    Gałązki jodły, swierka, jałowca lekko wbijam w ziemię, żeby się nie przewróciły w czasie wiatru i tak sobie sterczą do wiosny
    Wiosną, te gałązki, które wystają, w dużej mierze zmarzną, więc trzeba będzie odciąć martwe tkanki (będą poczerniałe, dzięki czemu widać ile uciąć)
    Jeśli okryjesz agrowłókniną lub słomą, to też będzie super

  5. #10365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    nie chce mi sie nic pisać
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  6. #10366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Noooo, ja wiedziałam, że Ty leniwa jesteś!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #10367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Założyłam osobny wątek, ale jakoś dziisaj pusto na forum, więc się ogłoszę i tutaj że ktoś jednak wpadnie:

    Magda miała sie nauczyć na konkurs poezji angielskiej. Konkurs w poniedziałek, a ona zgubiła karteczkę z wierszykiem, który dostała od pani. Każde dziecko miało inny, więc nie mamy do kogo zadzwonić. Wierszyk był krótki (góra 10 krótkich wersów) o bałwanku, ale inne dzieci miały różne tematy, więc nie musi być zimowy. Przeszukałam książki w domu, ale niczego takiego nie znalazłam. Jeżeli ktoś mógłby mi przepisać krótki łatwy wierszyk na dowolny temat albo podać link do jakiejś strony z takimi wierszykami będę dozgonnie wdzięczna!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #10368
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar skaba
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4.117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    256

    Domyślnie

    agduś a ten wierszyk to ma jakieś specjalne wymogi.. bo konkurs poezji angielskiej to co? - po angielsku ma być? czy z poezji angielskiej zaczerpnięty?

    monia ale sie nawpatrywałam w to zdjęcie zanim zobaczyłam co chciałaś pokazać o zabezpieczaniu róż było, a tu same iglaki widzę bez okularów patrzyłam - to wiele tłumaczy

  9. #10369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    cze Wusia - dzięki za wiesz co

  10. #10370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Hejka

    Ja cały dzisiaj dzień na działce...
    Odwodnienie kałuż robiłam (bo stoi woda i przekopywałam pół działki żeby zeszła w las), mąż pomalował minią słupki, założył klamki w drzwiach i skończyliśmy za majstrów odwodnienie domu, i posmarował mąż dysperbitem to co majster wykuł, żeby dospawać uziemienie (zapomnieli przy ławicach...)

    Był pan koparkowy... pooglądał i jesteśmy umówieni na jutro... Będzie zasypywał budynek, i wyrównywał teren.
    Mamy tej ziemi do rozplantowania całe mnóstwo 19 przyczep takich 20tonowych, oraz tą hałdę z wykopu fundamentów.
    Musimy zrobić porządek z garażem blaszanym... ma stanąć za domem z tyłu, więc trzeba tam zrobić porządek, wywieźć palety, odpady drewna, potem wyrównać teren. przewieźć garaż, poukładać wszystko z powrotem, zrobić drewutnię na drewno.

    Pracy koparkowy ma na dwa dni. A myślałam, że w jeden da radę...

    Tak że u nas jutro bardzo pracowity dzień....

    Może wiec zdążę w tym roku kupić i zasadzić bordowe róże Linkoln? Chcę tylko bordowe wielkokwiatowe...( no może jeszcze biały Chopin), a może lepiej się wstrzymać i kupić wiosna?
    Co radzicie?

  11. #10371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    dobry wieczór
    Anusia zrobiłam tak jak mi napisała Agdusia tylko coś bardzo kwaśny wyszedł i taki niezbyt wysoki może zakwas trochu był nie teges bo moze go zagłodziłam chociaż wprzez noc urósł do pelnej foremki nie wiem zobaczymy raz następny w każdym razie zjeść się da w środku mięciutki i dziurkowaty jest jakby jeszcze taki kwaśny nie był to już całkiem super

    Monia no gałązki to ja mam zamiar zabezpieczyć już agrowłókninkę kupiłam tylko mam wątpliwościa czy już owijać czy poczekać aż wszystkie listki opadną

    Kasia ale co za akt uczciwości

    DPS-ia cichaj Kasica prawdę raz powiedziała

    Agduś ja nie mam takiego wierszyka ani stronek nie znam

    Skabusia a do mnie to się nie odezwałaś

    Malka jak słowo honoru nie wiem za co

    Arnika ja od trzech dni tyram na działce jak osiołek aż mi się mózg skurczył od roboty dzisiaj zgodnie z poleceniem męża izolowałam taras, balkony i schody na zimę ale dzisiaj to sama przyjemność była na dworku robić u nas w słoneczku nawet 21 stopni termometr pokazywał cuuuuuuuuuuuudo

  12. #10372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    U nas też było pięknie
    Ciekawe jak będzie jutro, bo ma być koparkowy..
    Pewnie znając nasze szczęście, to będzie lało...

  13. #10373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Wusia, nie zagłodziłaś zakwasu, tylko dobrze dojrzały był.
    Następnym razem użyj znacznie mniejszej ilości zakwasu.
    Nie wiem, ile foremek tego chlebka pieczesz na raz (znaczy z jakiej ilości mąki), ja na 3 kg mąki biorę niecałą ćwiartkę litrowego słoika zakwasu, jak stoi już dośc długo to jeszcze mniej.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #10374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Arnika może akurat będzie dobrze musisz mieć pozytywny nastaw

    DPS-ia no ja tak jak podała Agdusia 1kg zwykłej i 0,375 kg żytniej i 1/4 zakwasu nawet sie martwiłam bo tego zakwasu jakby mniej było ale widac i tak za dużo

  15. #10375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Bo to od smaków indywidualnych zależy i upodobań. Ja na początku też 2 razy tyle zakwasu używałam, a po jakimś miesiącu zmniejszyłam i teraz chlebek lepszy jest.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #10376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Pozytywnie myślę....
    Dlatego mam na jutro koparkę... tylko tyle że to niedziela...
    Ale jak poleje u mnie to znowu nic nie zrobimy Całe lato lało a ja myślałam kiedy piach, bloczki, beton, pustaki, więźba czy dachówka....
    Gdyby nie te deszcze to już pewnie miałabym tynki i wylewki zrobione

  17. #10377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    DPS-ia to ja następnym razem dam mniej zakwasu i zobaczym

    Arniko ja wiem jak to jest bo ja też z nożem na gardle kończyłam wszystko byle fundamenty przed mrozem zasypać a u mnie było co zasypywać ostatnio to tak wszystko robię byle się wyrobić przed zimą moja mama już mało co po 24 dziecka mi pilnuje i powtarza że będziemy zimą odpoczywać teraz trzeba porobić a że niedziela to trudno to nie może czekać aaaaa widzisz wczoraj pomykałam sobie trasą oczy wypatrzyłam ale nie zobaczyłam domku

  18. #10378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Bo to w lewo jak na Katowice i z jakieś 2-3km od trasy w głąb lądu...
    Mówiłam... tam gdzie ten najwyższy komin.

  19. #10379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    no patrzyłam i patrzyłam mało łba sobie nie ukręciłam i nie dojrzałam

  20. #10380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No bo on jest w lesie, dobrze na końcu ulicy schowany...


    Jutro meldujemy się na działce o 7.15 ... Ciekawe ile nam się uda zrobić?

    Następnym razem daj znać i zajrzyj...

    ..... ,,ja wiem jak to jest bo ja też z nożem na gardle kończyłam wszystko byle fundamenty przed mrozem zasypać a u mnie było co zasypywać"
    My mamy dom jakieś 240m2 w jednym poziomie, to jakieś 80m długośco odwodu. I nic jeszcze nie mam obsypane, do jutra

Strona 519 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony