dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie który wymiar podac przy zakupie okien?

    Wyjaśnię w czym problem ...
    Dach kończony jest własnie i przyszedł czas na okna a potem hydraulik ma wejść z podłogówką.
    W projekcie sa podane wymiary okien ale wszystkie 3 firmy które zaprosiłem na pomiar mierzą każde okno osobno i wymiary różnia sie od 1-3 cm
    I tu pytanie. Czesgo się trzymać? Nadproża?
    Bo przecież to co jest teraz surowe na ziemi nie musi trzymac poziomu. Jak teraz wstawią mi jedne dzrwi balkonowe 2301 a drugie 228cm a potem równo zrobia podłogę to mogą powstac progi i dołki. Ale patrząc w drugą stronę to nadproża tez chyba nie musza być idealnie bo sa mierzone do podłogi
    Jak z tego wybrnąć by potem nie zganiali na mnie że takie okna wybrałem.

  2. #2

    Domyślnie

    ja się trzymam posadzki ,te 2 cm różnicy to jednak może być problem przy kładzeniu paneli lub płytek zresztą zawsze się robi próg na wyjściu bylkonowym.co do okien to nie ma problemu,mozna się trzymać nadproża,potem i tak przyjdzie parapet
    i'm the best

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: który wymiar podac przy zakupie okien?

    Cytat Napisał Rafal111
    ... I tu pytanie. Czesgo się trzymać?... .
    trzymaj sie jednej firmy
    nie trzech

  4. #4

    Domyślnie

    A nie lepiej trzymać się i poziomu podłogi i nadproży?
    Skoro jest to stan surowy to wszystko można jeszcze zrobić, a chyba nie warto już teraz zawierać kompromisów...
    Poza tym, jak robią pomiar, to powinni skorzystać z np. laserowej poziomicy i zmierzyć wszystkie poziomy...

  5. #5

    Domyślnie Re: który wymiar podac przy zakupie okien?

    Cytat Napisał Rafal111
    Wyjaśnię w czym problem ...
    nie masz zadnego, najmniejszego problemu drogi kolego !

    w ogole sie nie interesuj co i w jaki sposob mierza firmy,
    niech nawet facet stoi na glowie i klaszcze wykonujac pomiar w calach, niech ci nawet wymierza obwod domu w wiorstach jesli tego im trzeba ....
    guzik niech cie to interetete !
    i nawet nie probuj podpowiadac wymiarow, maja to zrobic sami ! zeby potem nie bylo, zes ty cos tam im podał ....

    ty wybierzesz oferte, za dwa cm w tę czy w tamta nie zaplacisz - zaden szanujacy sie producent nie ma okien typowych lub nietypowych, wiec te cm nie maja znaczenia !

    okna przy montazu maja pasowac !
    i tylko o to zadbaj i sprawdz kiedy juz ci je dostarcża ....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    realia naszego budowania sa takie jakie sa - w projekcie masz np. 150/150 zaś wymurują ci np. 148-153/ 149-152 i tak jak w sumie dobrze podpowiedział Ci jacekp71 - nie Twoja głowa i zmartwienie jakie maja mieć wymiary okna - ważne byś wiedział czego naprawdę chcesz i byś podpisując umowę nie zapomniał o punkcie w którym pełna odpowiedzialność za pomiar ponosi przyjmujący zamówienie i by wszystkie informacje (np. docelowy poziom posadzi czy inne niuanse) były w niej zawarte - nie dając później możliwości wykpienia sie żadnej ze stron i przenoszenia odpowiedzialności na siebie nawzajem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7

    Domyślnie

    ja tylko sie obawiam ze jak wstawią okno to potem podłoga np w jednym miejscu nie dojdzie do okna a w drugim będzie na oknie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    ja tylko sie obawiam ze jak wstawią okno to potem podłoga np w jednym miejscu nie dojdzie do okna a w drugim będzie na oknie
    nie rozumiem Twych obaw
    masz dwa otwory - jeden większy drugi mniejszy
    oba okna maja być usytuowane na tym samym poziomie - to i posadzkę będziesz miał tak samo pod oknami chyba ze krzywo Ci ja wyleją
    wysokość okna winna być dostosowana do niższego nadproża -- no bo chyba nie chcesz tez by było widoczne na elewacji ze okna maja na rożnej wysokości nadproża
    skoro nie pilnowało sie to teraz tynkiem trzeba będzie wszystko wyrównać
    zasada jest jedna i prosta
    okna dopasowuje sie do istniejących otworów by miały te sama wysokość a nie by uwzględniały błędy przy murowaniu ścian - oczywiście mówimy o oknach które maja mieć według projektu taki sam wymiar
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9

    Domyślnie

    zgadza sie ale firmy mierzyły otwory od dołu do nadproża a dół to wstepna wylewka która pewnie z poziomem nie ma nic wspólnego
    na to przychodzi ocieplenie, podłogówka, wylewka i płytki i nie wiem czy jak okaże sie że teraz nie było poziomu to później doleja wylewki a tu zonk, okno za nisko

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wiem jacy fachowcy mierzą ci te okna - podajesz im docelowy poziom posadzki i sami powinni dobrać wysokość tak by było dobrze po wykonaniu wylewek i położeniu docelowej posadzki
    nie rozumiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    nie wiem jacy fachowcy mierzą ci te okna - podajesz im docelowy poziom posadzki i sami powinni dobrać wysokość tak by było dobrze po wykonaniu wylewek i położeniu docelowej posadzki
    nie rozumiem
    Tylko jak zagwarantować, że w przypadku obu otworów finalna wylewka będzie tak samo wysoko. Czyli jak facet od okien wymierzy teraz oba otwory, odejmnie od każdego z nich po 15cm (zakładam taką grubość) i taki wymiar użyją do produkcji okien.
    A potem pojawi się wylewka i w jednym miejscu będzie miała 14cm a w drugim 16cm. I pojawi się problem, za który nie do końca firma od okien odpowiada.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    ważne byś wiedział czego naprawdę chcesz i byś podpisując umowę nie zapomniał o punkcie w którym pełna odpowiedzialność za pomiar ponosi przyjmujący zamówienie i by wszystkie informacje (np. docelowy poziom posadzi czy inne niuanse) były w niej zawarte - nie dając później możliwości wykpienia sie żadnej ze stron i przenoszenia odpowiedzialności na siebie nawzajem
    A ile jest firm, które zgodzą się na taki zapis. Jeżeli przeniesiesz całą odpowiedzialność na przyjmującego zamówienie, będziesz musiał pewnie też przyjąć na siebie całą odpowiedzialność za wykonanie wylewki dokładnie jak zapisane w umowie - czyli dajmy na to 15cm i ani centymetra inaczej w żadną ze stron.

  13. #13

    Domyślnie

    jesli ma byc 15 to bedzie 15
    moja ekipa zapewniala mnie jak i poprzednikow, ze ich posadzka moze miec najwyzej 0,5cm roznicy w wysokosci na 10m przekatnej pokoju ....

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał jareko
    ważne byś wiedział czego naprawdę chcesz i byś podpisując umowę nie zapomniał o punkcie w którym pełna odpowiedzialność za pomiar ponosi przyjmujący zamówienie i by wszystkie informacje (np. docelowy poziom posadzi czy inne niuanse) były w niej zawarte - nie dając później możliwości wykpienia sie żadnej ze stron i przenoszenia odpowiedzialności na siebie nawzajem
    A ile jest firm, które zgodzą się na taki zapis. Jeżeli przeniesiesz całą odpowiedzialność na przyjmującego zamówienie, będziesz musiał pewnie też przyjąć na siebie całą odpowiedzialność za wykonanie wylewki dokładnie jak zapisane w umowie - czyli dajmy na to 15cm i ani centymetra inaczej w żadną ze stron.
    tak właśnie - wola mieć furtkę w razie jakby coś poszło nie tak
    Ile jest takich firm? A skąd mogę wiedzieć - wiem ze u mnie taki zapis pojawił sie w umowie i jakoś nie płaczę z tego powodu - unika sie wszelkich nieporozumień na przyszłość. Wiadomo kto dal ciała i tyle. jeśli ja - bule z własnej kieszeni - jeśli Inwestor - on ma zgryz - nie ja
    jeśli wylewka ma mieć 15 cm a później okaże sie ze będzie miała 14 bądź 16 to nie moja broszka. Nie będzie problemem podnieść bądź opuścić okna ale... będzie w 100% wiadomo kto za to ma zabulić
    Poza tym zawsze polecam klientom zaczynanie wylewek OD drzwi tarasowych by latwiej zachować uzgodnienia przy podpisywaniu umowy
    zresztą co ja tu bede gadal - Ci którzy mieli ze mną doczynienia niech sie wypowiedzą czy maja później jakiekolwiek kłopotu z poziomami - choćby Pani A. której wylewkę zrobiono "oszczędnie" o 20 mm niżej od planowanej. Przemontowalo sie balkon i tyle
    stad bardzo dokładnie ustalam docelowy poziom posadzki i zawsze zapisują go w umowie by nigdy nie było nieporozumień ani tez zmian jakie bardzo często czynią wykonawcy czy sami Inwestorzy zmieniając choćby grubość warstw czy nawet sposób ogrzewania
    Sa poziomice wodne - tzw. szlafwagi, sa poziomice laserowe sa przyrządy pomiarowe umożliwiające usytuowanie okien an tym samym poziomie gdzie w d... mam jakość wykonania chudziaka
    O raaaaany - czy naprawdę ci handlowcy i montażyści tacy do d... są?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15

    Domyślnie

    Na budowie pewnie był geodeta i wyznaczył jakieś "0" i od tego trzeba zdejmować wszystkie wymiary. Tak jak pisali przedmówcy zadbaj o to, aby w umowie był zapis o równym poziomie i pionie wszystkich okien na elewacji a najlepiej, że wykonawca zapoznał się z projektem i stanem faktycznym na budowie i nie wnosi do nich zastrzeżeń. Jak tak zapis się pojawi nie będzie dyskusji a to miało być tak czy siak a tego nie przewidzieliśmy itp. Jeżeli dana firma nie wie co to jest niwelator to chyba nie warto zawracać sobie nią głowy.

    pozdrawiam
    Rób to co naprawdę lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony