dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem nad pralką, ale doszedłem do wniosku, że za dużo jest płukania zimną wodą. Raczej się nie opłaci.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Ostatnio w jakiejś gazecie kolorowej był artykuł o zmywarkach i podobno niektóre modele programuje się na pracę z zasilaniem ciepłą wodą. Warto dopytać producenta które to modele.
    Może jednak komuś udało się namierzyć jakiś model pralki lub zmywarki przystosowanej do pracy na ciepłej wodzie ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #23

    Domyślnie

    cytat z instrukcji zmywarek Amica:

    Przyłącze wody
    • Zmywarkę należy podłączyć do zimnej lub do ciepłej wody o temperaturze maks. 60° C.
    • Nie wolno podłączać zmywarki do otwartych ani przepływowych podgrzewaczy wody.

    Ja posiadam model ZZA 628 I, ale ZZA6646I, ZZA6648I też można podłączać do ciepłej.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czyli zmywarki takie istnieją i nawet ktoś je ma Ciekawe czy ktoś taką pralkę widział/ma ? Może w Anglii coś takiego używają ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    ... Ciekawe czy ktoś taką pralkę widział/ma ? Może w Anglii coś takiego używają ?...
    Widział - używał, nie ma - chce mieć... nie w Anglii

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Pewnie dawno temu i ruska ci ona była
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Pewnie dawno temu i ruska ci ona była
    to taka była, podobało mi się w niej zwłaszcza: wyświetlana ilość czasu do końca prania i podświetlenie bębna.
    http://www.miele-professional.pl/i.php?i=1163

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat.
    Jak już kupię sprzęt - pralkę i zmywarkę to będę rozmyślał do jakiej wody go podłączyć. Zabezpieczyłem się w podejścia z zimną i ciepłą wodą.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #29

    Domyślnie

    Wiem że to stary wątek ale pewnie co jakiś czas ktoś tu zagląda.
    Zadzwoniłem do serwisu Bosch/Siemens. Pani Poinformowała mnie że każdą zmywarkę można podłączyć do ciepłej wody. Najlepiej wykonać to przez zawór termostatyczny (koszt ok. 300zł) z ustawieniem temperatury jaki odpowiada programowi delikatnemu. Jeśli ustawimy inny program zmywarka tylko dogrzeje wodę. Pani potwierdziła że płukanie odbywa się w chłodnej wodzie. Nie była jednak w stanie wytłumaczyć czy dla oszczędności czasu lub energii czy ze względu na nabłyszczanie. Dział techniczny ma oddzwonić z taką informacją.
    Jest jeden model siemens który umożliwia podpięcie zarówno ciepłej jak i zimnej wody i to wydaje się najlepsze rozwiązanie SN66M033EU
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  10. #30

    Domyślnie

    Pralka i zmywarka (Bosch) które ja posiadam są podłączone do zimnej wody, nigdy nie zwracałem uwagi na to czy są wersje z podłączeniem do ciepłej.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    My kupiliśmy w większości sprzęt Mastercook. Pralka ma zarówno wejście na zimną jak i ciepłą wodę.
    I tak tez ta pralka jest podłączona. Na początku sprawdzałem jaka jest długość chyba 3 cykli w przypadku gdy jest tylko zimna woda oraz gdy pralka ma dostęp do ciepłej oraz zimnej wody. Wówczas sprawdzałem także zużycie energii elektrycznej. Pamiętam tylko, że było dużo niższe zużycie energii elektrycznej oraz krótszy czas prania. Nie pamiętam jednak jakie to były liczby, a i notatek również nie mam. Wiem też jedno: że przy najbliższej okazji, bardziej tu chodzi o chęci podłącze również i zmywarkę do ciepłej wody.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomato

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpackie
    Kod pocztowy
    38-612
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wita.Mam takie pytanie.Może ktoś wie czy obecnie na rynku można kupić zmywarki
    wyposażone w dwa przyłącza, osobno dla ciepłej i zimnej wody?
    Tak żeby w razie potrzeby zmywarka pobierała zimną i osobno ciepłą wodę.Pytam o jakieś bardziej "ynteligetne" zmywarki
    Oprócz wymienionej wyżej SN66M033EU.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    tą np:
    Amica ZZA6428I

    Można podłączyć do ciepłej wody.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomato

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpackie
    Kod pocztowy
    38-612
    Posty
    8

    Domyślnie

    Na http://www.ceneo.pl/269862s w opisie jest napisane
    Kod:
    Instalacja 	Podłączenie do zimnej lub ciepłej wody

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Moja Amica też tak ma.
    WTF? Po prostu - podłączasz do ciepłej lub do zimnej, wedle uważania. Zmywarka nie grzeje wody w ciemno, tylko wg wskazań termostatu, tak więc jeśli z rury leci jej woda gorąca, po prostu jej nie grzeje i tyle.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jurek_michalak

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    11

    Domyślnie

    Podłącz do zimnej - lepszy efekt płukania i nabłyszczania. Poza tym zmywarka i tak pobiera niewiele wody, więc koszt jej podgrzania nie jest wysoki.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Korzyść z podłączenia naszej zmywarki do ciepłej wody zależna jest tylko i wyłącznie od tego ile razy zmywamy w ciągu dnia lub też tygodnia.
    Ta ciepła woda, którą podłączymy nie bierze się znikąd, i ktoś gdzieś oraz w jakiś sposób musi ją ogrzać.
    Moja zmywarka w programie szybki wstępne mycie ma w temp 30*C, Mycie właściwe w temp 65*C, płukanie to również 65*C i na koniec suszenie. Czas pracy to 60 minut, W tym czasie zużywa 13,8 litra wody oraz 0,45 kWh. No i oczywiście jedną tabletkę.
    Jak to wygląda w przeliczeniu na finanse:
    - Tabletka (FINISH) - 0,50zł (paczka 70 szt - 35zł)
    - Woda = 0,05zł
    - Energia elektr. - 0,27zł
    Łączny koszt jednego zmywania to: 0,82zł
    Wracając jednak do kosztów i celu podłączenia ciepłej wody to: hmm 1 zmywanie to na dzisiaj 0,27 zł. Z tego około 0,17 zł koszt podgrzania wody.
    Zakładając, że zmywamy 5x w tygodniu to rocznie będzie to około 45zł. Ta ciepła woda może być podgrzana przez Solary, może być podgrzana przez bojler lub przez instalację CO. Pochłania to również pewien koszt. Pewnym jednorazowym kosztem jest również podciągnięcie nitki z ciepłą wodą w okolice zmywarki lub też rozgałęźnika pod zlewem bo tam najczęściej jest zmywarka.
    Czy to się opłaca lub też nie zależy tylko od tego jak podejdziemy do tego tematu.
    Trochę inaczej sytuacja wygląda przy pralce automatycznej. Tam są większe jednorazowe ilości wody. Inne również są koszty i dlatego kupiłem pralkę z przyłączem do ciepłej oraz zimnej wody. Tam teoretycznie oszczędzam gdyż niższy jest koszt podgrzania ciepłej wody przez Solary czy też CO niż przez podgrzewacz zamontowany w pralce.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OHM

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Konczewice
    Kod pocztowy
    82-213
    Posty
    6

    Domyślnie

    ja tez podłanczam pod ciepłą , bo jest bardziej ekonomiczniej

  19. #39

    Domyślnie

    jeżeli te zmywarki o których piszecie mają w instrukcji że można je podłączać do ciepłej wody to ok, ale jeżeli tak nie jest to dobrze się zastanówcie co robicie bo możecie utracić gwarancję i zepsuć zmywarkę, jeszcze jest opcja że macie DTR i jesteście pewni że tak można zrobić
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  20. #40

    Domyślnie

    Odgrzeję jeszcze raz tego kotleta

    jak t jest z tym podłączeniem do ciepłej wody? Naczynia faktycznie są mniej lśniące?

    W moim Hotpoint Ariston tak napisali w broszurce:

    "PRZYŁĄCZENIE DO CIEPŁEJ LUB ZIMNEJ WODY
    Oszczędność 60% energii gwarantuje bezpośrednie przyłączenie do gorącej wody, która pozwala zmniejszyć
    energię potrzebną do jej ogrzewania"

    W instrukcji z kolei
    "Podłączenie węża doprowadzającego wodę
    • Do zaworu wody zimnej: dokładnie przykręcić wąż
    doprowadzający do zaworu z gwintem 3/4 GAZ; przed
    przykręceniem węża odkręcić wodę i poczekać, aż będzie
    całkiem czysta, tak aby ewentualne nieczystości nie zapchały
    urządzenia.
    • Do zaworu wody ciepłej: w przypadku instalacji centralnego
    ogrzewania zmywarka może być zasilana ciepłą wodą
    wodociągową, pod warunkiem że jej temperatura nie
    przekracza 60°C. "

    Ja mam ciepłą wodę z pompy ciepła powietrznej. Więc koszt jej podgrzewania jest śmiesznie niski. No i grzeje do 55 C.


    Gdyby nie historie o gorszej jakości mycia w ciepłej wodzie to bym się nie zastanawiał i podłączył do Ciepłej, a tak to nie wiem...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony