dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Klon palmowy

  1. #1

    Domyślnie Klon palmowy

    Czy i kiedy można przesadzać klona palmowego.Gdzie najlepiej się czuje?Proszę o radę..

  2. #2

    Domyślnie

    Równiez chętnie poczytam na temat klonu palmowego nasz niestety troszkę usechł przez to, a reklamowano go w hurtowni jako roślinę nie wymagającą zbyt częstego podlewania i pielęgnacji...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Akurat klon palmowy wymaga gleby lekko wilgotnej, lekko kwaśnej, osłoniętego stanowiska i lekkiego półcienia.
    To bardzo wymagające drzewko, cięzko znoszacy zimy w naszym klimacie.

  4. #4

    Domyślnie

    Mój klon co roku wypuszcza nowe gałęzie od korzenia, bo po każdej zimie stare gałęzie są uschnięte i muszę je usuwać, dlatego zawsze jest tej samej wielkości.Ma około metra wysokości i prawie leży na ziemi, jest bardzo wiotki.

  5. #5

    Domyślnie

    Mnie klon usechł pod 2 latach, mimo, że go owijałam i był w osłoniętym miejscu... U sąsiada podobnie: był piękny, w 3-cim roku usechł (po zimie)...

  6. #6

    Domyślnie

    Ja swojego wsadziłam w tym roku na wiosnę i siedział tak dwa miesiące, nie wypuszczając ani jednego listka. W końcu wszystkie listki uschły. Jakieś trzy tygodnie temu przesadziłam go w miejsce bardziej zacienione i ... właśnie wypuścił mnóstwo nowych listków Tylko czy przetrwa zimę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony