dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty trójwarstwowe - czy izolować warstwę zewnętrzną?

    Mam następujący układ: ściany fundamentowe z bloczka pokryte dysperbitem, 2x3cm styropianu, a na wierzchu warstwa dociskowa także z bloczków, ale użożonych pionowo (12 cm). Na razie warstwa dociskowa sięga do poziomu docelowego gruntu, na wiosnę chciałbym obłożyć cokół cegłą klienkierową.

    I tu pytanie: czy zewnętrzna warstwa także musi być zaizolowana pionowo folią kubełkową? Jeśli tak, to w jaki sposób będzie można później położyć cegłę klinkierową (skoro folię taką chyba należy wywinąć pod pierwszą warstwę klinkieru). Całość jest juz przysypana piaskiem, ale w razie konieczności zostanie oczywiscie odkopana.

    Przeglądałem już różne wątki, ale nie znalazłem odpowiedzi na podobne pytanie. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja mam wykonaną izolacje pionową tylko na zewnetrznej warstwie: dwa razy dysprerbit plus folia kubelkowa.

    Folia schodz az do lawy, na wysokosci ławy mam jeszcze drenaz z 5 studzienkami rewizyjnymi.

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że nie mam piwnicy, co jest chyba tu dość istotne.

  4. #4

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć? Będę wdzięczny!

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo prosze o porady! Dobrze zapłacę!

  6. #6

    Domyślnie

    Może wreszcie znajdzie się ten jeden jedyny, który mi odpowie?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam podobny układ ściany trójwarstwowej do poziomu gruntu ściana nośna z bloczków betonowych 30cm, styropian 2X4cm, 2cm luzu, ścianka pod elewację z bloczków betonowych na ,,sztorc" - 12cm (pod klinkier).
    Mimo, że dokoła piach a wody gruntowe na 11m...to zabezpieczyłem:
    Od zawnątrz ścianka pokryta obrzutką, zatartą dla wyrównania powierzchni, lepik na zimno X 2, folia kubełkowa do poziomu gruntu zokończona listwą zamykającą. Izolacja pozioma w postaci folii na poziomie gruntu wychodzi nad listwą.
    A do góry to już inaczej : 25cm silikat, 10cm styropian, 12cm klinkier.

    W Twoim przypadku - pytanie z jakiego ,,bloczka" masz ściany fundamentowe???
    Jaki by nie był, radziłbym zabezpieczyć...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony