dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 155
  1. #121

    Domyślnie

    ja tez planuje polozyc panele w kuchni poniewaz mam kuchnie otwarta na salon i jednolita podloga bedzie najlepiej wygladac , do tego nie lubie plytek i tak naprawde w przedpokoju tez bym polozyl panele ale tam jest jednak najwieksze ryzyko duzego oddzialywania wody w zimie i chociaz jest to duzy kompromis jak dla mnie, poloze tam plytki ( niestety zbaurzy mi to kompletnie wyglad podlogi ale ... no wlasnie troszke boje sie zaryzykowac chociaz wymiana paneli w tym miejscu na plytki nie bylaby wielkim klopotem bo to maly przedpokoj i koszt tez niewielki dlatego nadal mnie kusi zeby jednak rzucic wszedzie panele - moze ktos mnie przekona ... panele beda z classena lapacho - maja niby ten system isowaxx czyli dodatkowego wosku na zamkach ale ewentualnie kupie jeszcze ten preparat o ktorym tu wspomniano

  2. #122

    Domyślnie

    ja też planuje położyć panele w kuchni. moje bratowe tez mają je w kuchni i nie narzekają. tylko właśnie jakiej firmy są najlepsze?

  3. #123

  4. #124

    Domyślnie

    Pergo bardzo Ładne, ale też bardzo drogie Cena ok 142 zŁ za metr.kw. Czy ma ktoś może coś tańszego i też się sprawdza?

  5. #125

    Domyślnie

    Mam w mieszkaniu na calutkiej podłodze (70m2) panele (bez progów między pomieszczeniami) również w aneksie kuchennym. Mam je już 9 lat a nie były "z górnej półki". Nie bardzo wiem o co chodzi ludziom, którzy narzekają na stukanie - może ja głucha jestem, albo coś ale ja tam żadnego stukania nie słyszę. Co do samych paneli - nie widzę różnicy w zużyciu pomiędzy częścią w kuchni a przedpokoju i pokoju. Podłoga jest jednolita i raczej w porządku. Zdarzyło mi się wylać coś w kuchni i to czasami nawet sporo tego "czegoś" było - wytarłam i spokój. Trzeba wziąć poprawkę, że mieszkam na trzecim piętrze, więc większość brudu typu piach zostaje na schodach, ale mokre ze śniegu buciory też zdarzało mi się stawiać w przedpokoju.

    Co do sanek w domu - ja przewidywałam, że będą schnąć w garażu a nie w wiatrołapie czy holu, ale może się mylę ....

    Myśl na zakończenie tyrady: nie widzę przeciwwskazań do paneli w kuchni, jeżeli ktoś nie ma awersji do paneli samych w sobie

  6. #126

    Domyślnie Panele w kuchni

    Powoli dojrzewam do remontu kuchni, podobają mi się białe, minimalistyczne, sterylne. Wymyśliłam sobie, że w całym mieszkaniu łącznie z kuchnią położę takie same panele. Gwoli wyjaśnienia mieszkanie ma tylko 50m i jest w bloku i pewnie kiedyś będziemy się budować więc w tej chwili drewniana podłoga to byłby raczej przerost formy nad treścią.
    Pytanie mam takie czy panele nadają się do kuchni? Pani w Bel-Polu twierdzi, że tak. Mówi, że jak kuchnia nie będzie pływała to są środki do impregnacji łączeń i nie powinno być problemu. Czy rzeczywiście tak jest?
    Drugie pytanie jeśli panele to jakie "drewno" widzielibyście do białego i szarego, nowoczesnego wnętrza? Ja myślałam o jakimś ciepłym kolorze zęby trochę złamać wrażenie sterylności.

  7. #127

    Domyślnie

    Moja mama ma w kuchni panele podłogowe imitujące kafle. Są położone pływająco i od prawie pięciu lat nie ma z nimi żadnego problemu. Dodam, iż nie mam pojęcia jakiej są klasy ścieralności, ale jak znam moją mamę, to kupiła takie, bo jej się podobały, a nie bo miały odpowiednie parametry :]

    A co do koloru, to ja bym wybrała jakiś dąb...

  8. #128

    Domyślnie

    Dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałam , nawet co do koloru się zgadzamy, bo właśnie dęby oglądam intensywnie.

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    raczej jednak dobrej jakości
    mam na górze domu panele, raczej "budżetowe" i niestety, od wilgoci troszkę się paczą brzegi. A przecież są myte znacznie rzadziej, niż byłyby w kuchni.

  10. #130

    Domyślnie

    A impregnowałaś je jakoś?

  11. #131

    Domyślnie

    Ja mam panele w kuchni, bez impregnacji na łączeniach. Nic złego się z nimi nie dzieje, a leżą już 3 lata. Podłoga z paneli jest nawet łatwiejsza w utrzymaniu niż kafle, które mają fugi.

  12. #132

    Domyślnie

    W kuchni mam płytki, ale... widziałam panele w kuchni bardzo intensywnie używanej - nie wyglądały źle! Tzn wyglądały tak jak te w pokojach - normalne ślady użytkowania, brak spuchnięć, pęknięć!
    Zastanawiałam się nad wykorzystaniem tego pomysłu w przyszłym domku

  13. #133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam w kuchni panele - Balterio, dąb tasmański i jestem zachwycona

  14. #134

    Domyślnie

    ja mam panele Witex klon manitoba w kuchni - kolor przepiękny a i sprawują się dobrze - chociaż fachowcy dali ciała przy ich kładzeniu ale to już inna historia. Ja mam panel impregnowane na łączeniach i nie mam najmniejszych problemów;]

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzannaPG Zobacz post
    No właśnie - trwalsze, nie chodzi o utrzymanie czystości, ale o to co piach i woda zrobi po jakimś czasie z panelami. Mieszkam już 2 rok i walczę z piachem, który szczególnie latem, gdy drzwi tarasowe non-stop otwarte a nikt po domu w butach nie chodzi...
    Mam 7 tak panele w kuchni i nie sa więcej zniszczone niz w pozostałych pomieszczeniach A kuchnia uzywana przez 6 osób

  16. #136

    Domyślnie

    eee,ja mam parkiet w kuchni i niszczy sie rownomiernie z innymi pomieszczeniami,pomimo iz duzo gotuje i nieraz jakies jajo walnie na podloge czy szklanka....
    awarii wody co prawda nie mialam....
    w nowym domu planuje panele(moze specjalne do kuchni),bo plytek nie lubie
    zreszta czy plytki sa takie wieczne?w lazience kilka miesiecy po remoncie ktos upuscil cos ciezkiego na podloge i plytki sie ukruszyly i co wejde i na to spojze,to tak mnie to wkurza po co mam sie wkurzac dodatkowo w kuchni,jak mnie w przyszlosci cos w kuchni zaleje,wywale te panele i chwila moment polozy sie nowe....

  17. #137

    Domyślnie

    Mam parkiet w calym mieszkaniu oprocz lazienki i kuchni. Parkiet w przedpokoju ladnie wyglada,ale trzeba na niego ciagle uwazac. Przy samych drzwiach mam wykladzine, ktora jak sie domyslacie nie zdobi. W domu nie poloze w hallu parkietu. Jezeli po wejsciu do domu ktos zaklada od razu w drzwiach ciapy to moze sobie pozwolic. Tym co chodza w butach nie polecam.

    To samo tyczy sie paneli drewnianych. Jesli sa "plastikowe" to nie przejmowalabym sie i kladla gdzie popadnie
    Ostatnio edytowane przez rania ; 19-10-2010 o 21:38

  18. #138
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hrabina82

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Mam pytanie do osób, które połozyły panele laminowane w kuchni. Czy pod zabudową macie płytki? Czy cała zabudowa wraz ze sprzętem AGD stoi na panelach, bądź co bądź podłodze pływającej? Jeżeli tak to napiszcie proszę na jaką szerokość macie położone kafle pod zabudową i czy zabudowa i AGD (ew. wolnostojące) stoją w części na panelach?
    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź (szukałam wyszukiwarką ale nie znalazłam odpowiedzi)

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    U mnie panele pod całą zabudową i w przedpokoju też Balterio AC4 i jest rewelacja
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 09-01-2012 o 06:30 Powód: uzupełnienie

  20. #140
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hrabina82

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Martwi mnie to, że będę miała lodówkę wolno-stojącą i jej przednie nóżki będą opierać się już o panel (zabudowa też). Płytki poradził nam fachowiec jako podłoże stabilniejsze i nie odginające panela w miejscu nacisku. Sama nie wiem co o tym myśleć, panel chyba da rade takiemu naciskowi? (planuję Quickstepa AC4)

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony