dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1

    Domyślnie Witajcie, jestem tu nowa i mam pytanie.

    Dziś dowiedzieliśmy się od znajomych o możliwości kupna działki od ich rodziców. Mamy wielki dylemat ponieważ działki są dwie. Jedna i druga ma po 1200 m2. Z tym że na jednej stała kiedyś stodoła po której na dzień dzisiejszy zostały tylko fundamenty. Nie wiemy co się bardziej opłaca kupno tej z fundamentami po stodole czy tej bez fundamentów a cena jednej i drugiej jest ta sama. No i następna sprawa jaki mniej więcej jest koszt w przypadku kupienia tych działek od momentu kupienia do wydania pozwolenia na budowę no i jaki jest też koszt tego pozwolenia?
    Chodzi mi o to z jakimi kosztami musimy się liczyć do momentu rozpoczęcia prac przy budowie domu. Ja wiem że te kosztu są różne, ale chodzi mi o takie mniej więcej. Działka znajduje się w okolicach Leszna wielkopolskiego.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup tę, która Ci się bardziej podoba. Fundamenty po stodole to tylko kłopot. Przecież nie postawisz na nich domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, za odpowiedź. Ale... te działki są obok siebie. Ja nie chcę wielkiego domu. Taki ok. 100m2. Właśnie się zastanawiałam czy fundamenty po stodole nie można czasem wykorzystać. No i na budowę domu na byłej stodole będę potrzebowała pozwolenie chyba inne niż na budowę domu na działce gdzie nie ma nic. Sama nie wiem, jestem kompletnie zielona w tych tematach. Pomocy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaTu
    .......Właśnie się zastanawiałam czy fundamenty po stodole nie można czasem wykorzystać. No i na budowę domu na byłej stodole będę potrzebowała pozwolenie chyba inne niż na budowę domu na działce gdzie nie ma nic.
    Fundamenty po stodole można wykorzystać do postawienia stodoły ale nie domu. Pozwolenie jest takie samo tylko więcej kosztów i kłopotów.
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    Aha!!!!! Dzięki serdeczne. No właśnie wychodzi jaka jestem zielona!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Bież tą bez fundamentu , jeżeli są takie same i obok siebie. Po co ci koszty z wywaleniam fundamentu(który i tak do niczego sie nie nadaje)
    Pozostały fundament nie ma znaczenia na papiery do uzyskania pozwolenia na budowę. A co do ksztów to różnie bywa? Ale myślę ,że bez 5-7tys. to ani rusz(i to jedna z mniejszych możliwych kwot) Za dużo niewiadomych.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  7. #7

    Domyślnie

    Napisz co potrzebujesz aby te niewiadome stały się bardziej wiadome.
    Jeszcze jedno czy to ma jakieś znaczenie że na na działce gdzie stała stodoła był prąd i woda? Tzn. jest prąd i woda

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Łoj, bierz tę z mediami - bez względu czy są na niej fundamenty czy parking czy pas startowy.
    Jeśli ta druga nie ma mediów - to zdecydowanie nie jest taka sama. Jest BARDZO inna.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Znam osoby, które skusiły się żeby skorzystać z istniejącego już fundamentu (i to nie fundamentu stodoły) i postawiły na nim dom. Teraz żałują, bo musiłay dopoasować się do istniejącej sytuacji. Mała oszczędność i mnóstwo problemów.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Łoj, bierz tę z mediami - bez względu czy są na niej fundamenty czy parking czy pas startowy.
    Jeśli ta druga nie ma mediów - to zdecydowanie nie jest taka sama. Jest BARDZO inna.
    Popieram! Jak masz media to masz kilka tys zł i kilka miesięcy do przodu!!!!!
    Nie zastanawiaj się!
    A potrzebujesz jeszcze, tylko te najważniejsze, bo po drodze zawsze dochodzi pełno innych potrzebnych papierków
    -wypis i wyrys
    -mapki mniejsze
    -mapę do celów projektowych
    -projekt i jego adaptacja
    itp itd
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  11. #11

    Domyślnie

    No więc tak dodam wyjaśnienie. Te działki są obok siebie. Dosłownie jedna przy drugiej. Więc na tej jednej są fundamenty bo byłej stodole a na tej jednej nie ma nic. Z tym że wiadomo że tam gdzie była stodoła są i te media o których pisałam a na tej gdzie nie było stodoły trzeba by przeciągnąć prąd i wodę.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Niezły awatarek!!!!!!!!!!!!!
    To twoja Hayabuza?
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  13. #13

    Domyślnie

    Mojego męża marzenie.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy może ta ze stotołą od ulicy a ta druga za nią?
    Czy może obok siebie wzdłuż ulicy ?
    Jakiś wspóny wjazd (droga konieczna)?
    Pytam o takie szczegóły bo sam kupiłem działkę z domem do robiórki i jak się okazało :
    Po pierwsze trzeba wykorzystać pierwszy rząd zabudowy - czyli po prostu nowy dom moze stać tam gdzie stał stary (nie tam gdzie chcę)
    Wiąże się to z wybraniem starych fundamentów do "druntu rodzimego"
    Tematu dalej nierozwijam -podaj więcej szczegółów.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    tylko w jakiej "formir" są tam prad i woda, bo jeśli to była duża działka podzielona na trzy z tego dwie na handel to prad i woda moga tam być na zasadzie tego ze właściciel kabelek z pradem do stodoły sobie podciągnął a to już żadne media, jeśli powiedzmy masz na tej działce licznik pradu i wody, oddzielny niż u właściciela to ok, wtedy działka jest z przyłączonymi mediami, jeśli nie to i tak przyłącza muusisz robić i wtedy bierz tą bez fundamentów

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    albo tę z ktorej do mediów jest bliżej. U mnie za 8 metrów od prądu będzie ok. 10 k. 5 metrów gazu ( po drugie stronie ulicy) 8k.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17

    Domyślnie

    Pierwsza jest ta ze stodoła a za nie jest ta bez stodoły choć do tych działek jest jedna droga dojazdu

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Aga-tu skup sie na mediach. Reszta to pryszcz. Chyba, że masz na jednej bagno
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #19

    Domyślnie

    tam żadnych liczników niema tylko jesttak jak piszesz

  20. #20

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony