dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 15
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 286
  1. #241

  2. #242

  3. #243

  4. #244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorsay

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cześć,
    Też buduję salon z pustką
    Mam jednak dylemat czy zakładać grzejniki kanałowe pod oknami (2 okna o wymiarach 2,5m x 2,7m - szer).
    Pustka jest nad całym salonem (27m2) a w nim ogrzewanie podłogowe. Co sądzicie?
    Dzięki

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorsay Zobacz post
    Cześć,
    Też buduję salon z pustką
    Mam jednak dylemat czy zakładać grzejniki kanałowe pod oknami (2 okna o wymiarach 2,5m x 2,7m - szer).
    Pustka jest nad całym salonem (27m2) a w nim ogrzewanie podłogowe. Co sądzicie?
    Dzięki
    mój salon ma 35m2, mam 3 okna 1,9szer i 2,7wys, do tego 2 duże okna dachowe i tez podłogówka, nie daje kanałowych bo nie jestem do nich przekonana, najwyżej podgrzeje kominkiem
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  6. #246

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    zajrzyj do dziennika rasi ... kanałowe ma ale nie odpaliła nawet

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    dorsay
    wszystko zależy od ustawienia wypoczynku względem okien. u nas wzdłuż okien stoi wypoczynek (czyli siedzimy tuż przy oknach i tyłem do nich) i pluje sobie codziennie w brode że ich nie założyliśmy. instalator nas przekonywał że wystarczy zagęszczona strefa brzegowa. g.. prawda że tak kolokwialnie powiem. może jakby tam były kafle to byłoby inaczej

  9. #249

    Domyślnie Róznica temperatur. Salon-antresola.

    Wczoraj odpaliłem kominek. Na zewnątrz temp. +2 st. Po 30 minutach w salonie temp. wzrosła do +9, a na antresoli do +18. Mam podłogówkę i grzejniki których jeszcze nie uruchomiłem. Czy po odpaleniu centralnego nastąpi cyrkulacja? Mam wrażenie że ciepłe powietrze jakby zatrzymało sie na górze i nie chce ruszyć dalej.

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał aalbercik Zobacz post
    Wczoraj odpaliłem kominek. Na zewnątrz temp. +2 st. Po 30 minutach w salonie temp. wzrosła do +9, a na antresoli do +18. Mam podłogówkę i grzejniki których jeszcze nie uruchomiłem. Czy po odpaleniu centralnego nastąpi cyrkulacja? Mam wrażenie że ciepłe powietrze jakby zatrzymało sie na górze i nie chce ruszyć dalej.
    IMO cos by musialo te cyrkulacje wymusic. U mnie w gornej czesci sa wloty "zasysajace powietrze". Bez mechanicznego wspomagania tego nie widze.
    Inna sprawa, ze kominek bez rozprowadzenia grzeje bardzo nierownomiernie - jak zaczniesz odpalac klasyczna podlogowke, to rozklad temperatur powinien zrobic sie sensowniejszy (roznica 2-3 stopnie max).
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez qqlio ; 12-12-2010 o 10:45

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Generalnie, zgodnie z fizyką czy tam inną nauką, to ogrzane powietrze unosi się do góry. Dlatego jak to już pisała qqlio powietrze powinno cyrkulować dzięki wentylacji mechanicznej a nie grawitacyjnej. Przy grawitacyjnej pójdzie po prostu w komin.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    dorsay
    wszystko zależy od ustawienia wypoczynku względem okien. u nas wzdłuż okien stoi wypoczynek (czyli siedzimy tuż przy oknach i tyłem do nich) i pluje sobie codziennie w brode że ich nie założyliśmy. instalator nas przekonywał że wystarczy zagęszczona strefa brzegowa. g.. prawda że tak kolokwialnie powiem. może jakby tam były kafle to byłoby inaczej
    to dziwne Efi.U mnie nie ma prawie wcale podłogówki pod samymi oknami, ani kanałówki i siedzę spokojnie pod okne, a wiem, ze masz chyba podobne parametry w domu co ja. Jeszcze tylko może być chyba różnica w ilości szyb w oknach.Jaką masz ustawioną temperaturę zasilania na podlogówce?
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz Zobacz post
    to dziwne Efi.U mnie nie ma prawie wcale podłogówki pod samymi oknami, ani kanałówki i siedzę spokojnie pod okne, a wiem, ze masz chyba podobne parametry w domu co ja. Jeszcze tylko może być chyba różnica w ilości szyb w oknach.Jaką masz ustawioną temperaturę zasilania na podlogówce?
    Hmmm. Chocby nie wiem jakie parametry zastosowac energooszczednosci - szyba i okno bedzie zawsze bardziej przenikalne cieplnie niz sciana.
    Wg mnie zawsze bedzie chlodniej blizej okna - oczywiscie mam na mysli zime
    Dlatego kompensowanie tego zageszczonymi rurkami albo grzejnikiem (czy to kanalowym czy nawet zwyklym) wydaje sie calkiem sensowne dla komfortu mieszkania.
    Zwlaszcza jesli ktos ma tradycyjna wentylacje i rozszczelnia okna, ale nie tylko
    Pzdr

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    oczywiście przy rozszczelnieniu okien to inna bajka. Ja szczerze, tylko przy bardzo bliskim kontakcie z szybą czuję róznicę temperatur, ale to jest do 20cm.O parametrach przenikalności cieplnej to wiem.U mnie ten stosunek jest 0,7na szybie/0,18 na scianie. Jest jakby lekka róznica Ja miałam kanałówkę przy oknie, ale ją zakleiłam z premedytacją. Zdziwona jestem tylko indywidualnymi preferencjami-ze tak sie mogą róznic, ponieważ mamy z Efi bardzo podobny układ salonu i duzych okien i odległości kanap od okien są też porównywalne
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    może te 0,3 daje jednak jakas różnice

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    może te 0,3 daje jednak jakas różnice
    aaaa, rozumiem, ze masz pakiet dwuszybowy. Nic nie szkodzi, moje też się prędzej, czy później rozszczelnią. Nie wierzę, ze będą trzymaly ten gaz przez kolejne naście latMoże wtedy odkuję ta kanałówkę
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  17. #257
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gosia86
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Okolice Wrocławia
    Posty
    475

    Domyślnie

    my przy pustce nad salonem zastosowalismy w części salon (tylko ta część ma wysoki sufit) +kuchnia+hol ogrzewanie podłogowe w łazience i wc też reszta zwykłe grzejniki
    jutro zrobię aktualne zdjęcia naszej "pustki"

  18. #258

    Domyślnie

    A czy przy podłogówce dajecie kafle czy może panele lub deski? ja właśnie przymierzam się do wykańczania mieszkania z pustka nad salonem - będzie ogrzewanie podłogowe plus tradycyjne grzejniki na wszelki wypadek, no i zastanawiam się czy panele na podłodze nie będę generowały mi zbyt dużych strat ciepła

  19. #259

    Domyślnie

    A po co co te grzejniki. U nas są kafle i sama podłogówka i spoko daje rade. Salon naprawdę duży z jadalnią i otwartą kuchnią. Zero problemów z ogrzewaniem.

  20. #260
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ja bede mialam pustke nad jadalnia i u nas w jadalni,salonie,kuchni podlogowka ,zobaczymy jak to sie sprawdza ale myslimy tez o wentylacji mechanicznejWstawcie zdjecia swoich antresoli,jestem ciekawa

Strona 13 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony