dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 341
  1. #321
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My niestety będziemy mieli 45. Na początku miała być 60 ale niestety coś nam zmienili w kuchni i 60 nam za nic nie pasuje. Piszę niestety, bo widziałam te 45 w sklepie i nie mam pojęcia jak tam mieszczą się naczynia z całego dnia 3 osobowej rodziny, a wiem że się niby mieszczą, bo znajomi mają 45 (rodzina 2+2) i mówią, że nieraz ładują ją co 2 dni. Nie wiem jak oni to robią!

  2. #322

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    My niestety będziemy mieli 45. Na początku miała być 60 ale niestety coś nam zmienili w kuchni i 60 nam za nic nie pasuje. Piszę niestety, bo widziałam te 45 w sklepie i nie mam pojęcia jak tam mieszczą się naczynia z całego dnia 3 osobowej rodziny, a wiem że się niby mieszczą, bo znajomi mają 45 (rodzina 2+2) i mówią, że nieraz ładują ją co 2 dni. Nie wiem jak oni to robią!
    Pewnei częśc ląduje w zlewie, gary z pewnością. No albo stołują się poza domem

  3. #323

    Domyślnie

    jak przed zakupem zmywarki zajrzałam do środka 45-tki, to od razu z niej zrezygnowałam
    nie po to kasę się na nią wywala, żeby później gary i patelnie w zlewie heblować
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  4. #324

    Domyślnie

    Mam w domu 45, rodzina 2+1 nie licząc zwierząt ;) I bezproblemowo wszystko się mieści. Nie myję oczywiście wszystkiego, deski i inne drewniane akcesoria zawsze ręcznie itd.
    Garnki już jak najbardziej tak - nie gotuję przecież w potężnych saganach jak dla pułku wojska, żeby miały się nie mieścić :)
    Zmywarka chodzi prawie codziennie, po większych spędach to i dwa razy dziennie ;) Ale 45 w zupełności nam wystarcza i nie planujemy zmiany na większą. Jeśli już, to wolałabym dwie, żeby z jednej wyjmować czyste naczynia, a do drugiej wkładać brudne - a po zapełnieniu zmiana :P

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Napisał formalina
    Mam w domu 45, rodzina 2+1 nie licząc zwierząt I bezproblemowo wszystko się mieści.
    A ja też mam rodzinkę trzyosobową i zmywarkę 45, której używam już ładnych parę lat i nigdy bym już takiej nie kupiła. Zmieści się najwyżej jeden garnek, resztę większych rzeczy trzeba myć ręcznie. Myję co drugi dzień, bo obiady jadamy poza domem, ale przeważnie tylko talerze i sztućce i jakieś mniejsze rzeczy. Większe miski, garnki i patelnie muszę myć ręcznie. W nowym domu będę miała 60.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  6. #326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cytat Napisał formalina
    Jeśli już, to wolałabym dwie, żeby z jednej wyjmować czyste naczynia, a do drugiej wkładać brudne - a po zapełnieniu zmiana
    Ooo pod tym mogłabym się podpisać
    O ile wkładanie naczyń do zmywarki jakos idzie to juz "rozpakowywanie" gorzej
    Nikomu się nie chce i wkładaja mi sterty do zlewu jak nie widzę, a tak byłoby elegancko

  7. #327

    Domyślnie zmywarka

    Mialam 60, a obecnie 45 (po prostu juz byla w mieszkaniu), a w nowym domu na pewno znowu 60. Obecnie w 45 zmywam 2 razy dziennie (tylko 2 osoby). A czy zmywarka, czy nie to w ogole nie podlega dyskusji. To tak jak zycie bez komorki (tel) )

  8. #328

    Domyślnie

    Rodzina 2+2 (5 i 2 lata) - mam 45. Przydałaby się 60 od kiedy dwulatek zaczął jeść w szklanych naczyniach.

  9. #329

    Domyślnie

    Nie uwierzę , że w 45 mieszczą się talerze dla 3 czy 4 osobowej rodziny z całego dnia. Chyba , ze nie jadacie w domu , albo gary i inne naczynia myjecie w większości w zlewie.

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    Nie uwierzę , że w 45 mieszczą się talerze dla 3 czy 4 osobowej rodziny z całego dnia. Chyba , ze nie jadacie w domu , albo gary i inne naczynia myjecie w większości w zlewie.
    u mnie przy rodzinie 2+1 z talerzami i kubkami nie ma najmniejszego problemu, ale gary faktycznie nie zawsze wszystkie uda się wcisnąć.
    jeśli ktoś nie gotuje 3 daniowych obiadków to można się w 45 zmieścić.
    nie myję plastików w zmywarce, bo wg mnie śmierdzą po takich zabiegach chemią.
    45 wymusza dobre i przemyślane układanie naczyń i jak się to opanuje to nie ma konieczności uruchamiania zmywarki codziennie.

  11. #331
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewunia626

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moja rodzina jest 5-cio osobowa (2+3) i od ponad roku użytkuję 60-tkę Boscha. Muszę przyznać że nie wyobrażam sobie mniejszej zmywarki gdyż nieraz i do tej nie mieści się wszystko.
    Staram się zmywać raz dziennie ale nie zawsze się to udaje i trzeba nastawić 2 zmywania.
    Wszyscy się tu zachwycają jak to wspaniale zmywają ich sprzęty a ja? No cóż.
    Albo nie potrafię nastawić odpowiednich parametrów zmywania albo moja zmywarka to nie takie "och" i "ach".
    Używam tabletek Somat ale na najkrótszym programie 45* który trwa ok 40 minut nie zawsze wszystko jest domyte. Bywa tak że muszę ręcznie poprawić po zmywarce. Natomiast następne programy trwają min. 120 minut i wzwyż (do 160 minut) i to jest dla mnie koszmar.

    No a poza tym drugą moją zmorą jest to, że na programie 45* nie suszy wcale naczyń. Masakra jak po zakończeniu mycia otwieram zmywarkę a tam wszystko ocieka wodą i niestety ściereczka do ręki i wycieranie wszystkiego po kolei.

    Tak więc w moim przypadku muszę wybierać: albo krótkie mycie i wycieranie do sucha ręcznie, albo mycie z suszeniem i czekanie ok 2 godzin aż skończy.

    Niemniej jednak dziś nie wyobrażam sobie domu bez zmywarki i nieraz zastanawiam się jak ja bez niej kiedyś się obywałam?

  12. #332

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    Nie uwierzę , że w 45 mieszczą się talerze dla 3 czy 4 osobowej rodziny z całego dnia. Chyba , ze nie jadacie w domu , albo gary i inne naczynia myjecie w większości w zlewie.
    u mnie jest co prawda 5 osób, ale ja rzadko jadam w domu - nie brudzę więcej niż 1 talerz dziennie.

    poza tym ze śniadania są 3-4 talerze, tyle samo z obiadu i ze 2 z kolacji. ponadto zmieszczą się jeszcze ze 3 większe naczynia typu garnek czy miska.
    szklanek i kubków dziennie jest dużo, ale z nimi nigdy nie ma problemu.

    w zlewie myjemy tylko patelnie, jakieś durszlaki czy deseczki

  13. #333

    Domyślnie

    Tak więc w moim przypadku muszę wybierać: albo krótkie mycie i wycieranie do sucha ręcznie, albo mycie z suszeniem i czekanie ok 2 godzin aż skończy.
    To chyba nie jest tylko "twój przypadek" To chyba norma. Dla mnie to zaden problem.

  14. #334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewunia626
    Natomiast następne programy trwają min. 120 minut i wzwyż (do 160 minut) i to jest dla mnie koszmar.

    No a poza tym drugą moją zmorą jest to, że na programie 45* nie suszy wcale naczyń. Masakra jak po zakończeniu mycia otwieram zmywarkę a tam wszystko ocieka wodą i niestety ściereczka do ręki i wycieranie wszystkiego po kolei.

    Tak więc w moim przypadku muszę wybierać: albo krótkie mycie i wycieranie do sucha ręcznie, albo mycie z suszeniem i czekanie ok 2 godzin aż skończy.
    Można dokupić więcej potrzebnych naczyń, żeby nie było trzeba czekać

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    Nie uwierzę , że w 45 mieszczą się talerze dla 3 czy 4 osobowej rodziny z całego dnia. Chyba , ze nie jadacie w domu , albo gary i inne naczynia myjecie w większości w zlewie.
    U mnie (2+1) nie ma z tym problemu, choć poza domem jadamy tylko wtedy, kiedy nikomu nie chce się robić obiadu :]
    Naczynia mieszczą się wszystkie, a jeżeli chodzi o gary, to tylko jeden duży nie (no, od biedy wszedłby, ale poza nim już niewiele więcej, więc wolę go umyć ręcznie) i wok, którego i tak nie można myć w zmywarce.

  16. #336

    Domyślnie

    Ewunia, ja podobnie jak ty, myję na najkrótszym programie.
    Jestem zadowolona z efektu mycia. Na początku ( zaraz po zakupie) mogło mi się zdażyć, że jakiś garnek sie nie domył , ale było to wtedy gdy wstawiłam garnek "zaschnięty". Teraz tego pilnuje i jest okej. Co do suszenia to nie wyobrażam sobie wycierania naczyń po myciu w zmywarce. Ja uchylam lekko drzwiczki i po niedługim czasie wszystko jest suche.
    Też nie wyobrażam sobie czekania koło 3 h na naczynia. Mimo , że mam ich jakiś zapas, to jednak często jest tak , że akurat potrzebuję tego wlaśnie garnka, który się myje. Dawniej myłam na tych dłuższych programach teraz jednak jade już tylko na najkrótszym.

  17. #337

    Domyślnie

    Ja mam zmywarke 60-tkę i czasami jest za mała jest nas narazie 2 bo dzidzia w drodze ale nie wyobrazam sobie mniejszej zmywarki. wkładam w nia wszytsko, gary i patelnie z obiadu. myję albo raz dziennie albo czasami co 2 dni ale jak juz sie zwali rodzinka to czasami brakuje miejsca a bez sensu cos myć ręcznie skoro ma sie zmywarke

  18. #338

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s Zobacz post
    a pewnie że woli....ja też jako pani domu utyrana jak wół po polerowaniu gresu wolę. Nawet kupiłam wypasiony zestaw naczyn na kolejne pół zycia zeby mieć i elegancko i do zmywary i zeby nie myc po sobie NIC, nawet lichej łyżeczki Ale moja babcia jeś swiecie oburzona takim "rozpasanaiem"obyczajów ("Bój się Boga, kubek po kawie do zmywarki a ty kolejny wyjmujesz do herbaty? Co sobie ludzie o tobie pomyślą?") ech, dla starszego pokolenia to uczciwy człowiek luksusów nie szuka tylko mile spędza czas na pracach domowych (dzis wyprodukowałam osobiście jakieś 5 kubków (lubię zawsze w czyściutkim i juz) i czekam na piorun co mnie dziabnie za to lenistwo
    hi hi hi, super wypowiedź. Tych, co używają pralki też niech strzeli

  19. #339

    Domyślnie

    Lili,temat padł prawie 4 lata temu.

  20. #340

    Domyślnie

    Wiem Ale i tak mnei ta wypowiedź rozbawiła

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony