dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Co zmieniła w Was budowa...

    Zastanawiam się czy budowa w jakiś sposób Was zmieniała?
    Czy odkryliście u siebie nowe cechy charakteru? Talenty? A może jakieś zmiany fizyczne, siwe włosy, zmarszczki?

  2. #2

    Domyślnie

    niestety mój mąz się rozpił -co zajdę na budowę to pije piwko,wieczorem siedzi u majstra .....i pije piwko tak więc zanim skończy się budowa będzie alkoholikiem

  3. #3

    Domyślnie

    Odkryłam w sobie nieprzebrane pokłady siły, samozaparcia i to że człowiek jest się w stanie nauczyć wszystkiego. Gipsuję, kleję płytki, robię tynki strukturalne.
    Docenia się umiejętności nabyte wcześniej - umiejętność szycia -dzięki czemu zaoszczędza się na kupnych zasłonach i takie tam. A siwe włosy - owszem pojawiły się. I ... równo rok od rozpoczecia budowy pojawiła się nieoczekiwana ciąża. Na szczęscie już mieszkamy i pozostały tylko drobne rzeczy do zrobienia.
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Funia28
    Odkryłam w sobie nieprzebrane pokłady siły, samozaparcia i to że człowiek jest się w stanie nauczyć wszystkiego. Gipsuję, kleję płytki, robię tynki strukturalne.
    Docenia się umiejętności nabyte wcześniej - umiejętność szycia -dzięki czemu zaoszczędza się na kupnych zasłonach i takie tam. A siwe włosy - owszem pojawiły się. I ... równo rok od rozpoczecia budowy pojawiła się nieoczekiwana ciąża. Na szczęscie już mieszkamy i pozostały tylko drobne rzeczy do zrobienia.
    A więc jednak budowa wydobywa z nas ukryte talenty Ja póki co nauczyłam się malować ściany Ale wiem, że jestem w stanie wszystkiego sie nauczyć. Jak trzeba będzie to ułożę dachówkę

  5. #5

    Domyślnie

    Choc budoa mojego domu jest pierwsza samiodzielna (20 lat temu pomagalem przy budowie rodzicow), to okazalo sie ze jak sie bardzo chce to mozna sie nauczyc b. wielu rzeczy. Bylem zielony w wielu budowlanych czynnosciach, a na swojej budowie zrobile elektryke, ulozylem i podlaczylem system alarmowy, oblozylem regisami poddasze (ale juz nie wykonczylem) a teraz ukladam podlogi panele). Takze jak ktos chce to sie nauczy.
    ODWAGI LUDZIE

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: Co zmieniła w Was budowa...

    jestem handlowcem i mialem nadzieje, ze bede sie targowal. lipa bo malo gdzie jest towar i nikt targowac sie nie chce

    mam kilka siwych wlosow choc przed 30-ka jestem, troche schudlem i punktualnie wychodze z biura pedzac szybko na dzialke. nie wyjezdzamy w weekendy do romantycznych hoteli, nie plaujem w tym roku wakacji jak zwykle w chorwacji bo nam szkoda czasu. kupujemy soebie drobiazgi na imieniny, rodziny, walentynki, dzien kobit lub dajemy sobie je z opoznieniem bo nigdy nie ma czasu aby wyskoczyc na dluzsze zakupy

    Gdybym mial wiekszy buddzet to wzial bym firme i sie o nic nie martwil a tak to czlowek dzwon, jezdzi, rozmawia, przeglada net, czyta, pisze, pisze, pisze ......
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #7

    Domyślnie

    Mi urosla "lapa" siwizny nie przybylo co do nowych cech to odkrylem ze jestem zbyt niecierpliwy no i mam wielkie pokłady energii i wzrosło u mnie samozaparcie i chec dazenia do celu

  8. #8

    Domyślnie

    Zgodnie z zasadą : jeśli ktoś ma mi spier... za pieniądze to wolę sobie sam spier... za darmo. Na budowie okazało się to całkiem dobrą zasadą jak do tej pory. Przypływ chęci i parcie do wiedzy budowlanej, nie mówiąc o dodatkowym polu do dyskusji, rozmów i znajomości. Budowa doskonale wpływa na ogólną kondycję, tonizująco i łagodząco na charakter...pod warunkiem właściwego dystansu

  9. #9

    Domyślnie

    kiedyś myślałem, że dom jest poza zasięgiem - dziś się okazuje, że to mieszkania często są poza zasięgiem
    włosów siwych tez parę przybyło, parę piwek więcej wypitych żeby się odstresować - chociaż bardziej przez pogodę bo z wykonawcami trafiło nam się chyba bajkowo - odpukać jakiegokolwiek nie braliśmy

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastiano
    kiedyś myślałem, że dom jest poza zasięgiem - dziś się okazuje, że to mieszkania często są poza zasięgiem
    włosów siwych tez parę przybyło, parę piwek więcej wypitych żeby się odstresować - chociaż bardziej przez pogodę bo z wykonawcami trafiło nam się chyba bajkowo - odpukać jakiegokolwiek nie braliśmy
    Ano właśnie, dlatego też nasi budowlańcy są bardziej wlańcy niż budo.
    Przecież oni w ciągłym stresie...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nas zbliżyła, dała poczucie grania w jednej drużynie.
    W nowym domu lepiej nam się żyje i nie myslę tu tylko o wygodzie. Nasze zycie się polepszyło.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #12

    Domyślnie

    Budowa zmienila moje nastawienie do fachowcow!!!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Dzięki niej uczę się cierpliwośći
    Ciężko mi to idzie

  14. #14

    Domyślnie

    budowa "spowodowala", ze kilka rzeczy zrobilem po raz pierwszy .... tak okolo ze dwiescie rzeczy,
    z wielu nie jestem dumny

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    nasza budowa pogorszyła nasze życie prywatne....,
    mamy mniej cierpliwości a dużo nerw dla siebie nawzajem,
    jak coś idzie nie tak to padają oskarżenia wzajemne,....

    a wtedy mój mąż powtarza mi uparcie swoją doktrynę : mówiłem że ja się na budowie nie znam, chciałaś to masz, buduj sie......
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  16. #16

    Domyślnie

    zrobiłam sie wścibska i ciekawska niz byłam Napewno czegoś się nuczę bo do końca zostało baardzo dużo.Jestem na etapie tynków wew.
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  17. #17

    Domyślnie

    ja odkryłam w sobie talent " negocjacji twardych" z zegarkiem pilnowałam rolnika coby zapłacić mu za zrovbioną robotę, a nie za to co jemu się wydawało bo wiecie jak ktoś przed rozpoczęciem roboty mówi " ja jestem bardzo uczciwy" to mi się zapala czerwona lampka

  18. #18

    Domyślnie

    wielka próba naszego zwiazku; po budowie moge powiedziec ze nauczylem sie wielu rzeczy z ktorymi nigdy nie mialem styczności dziś wszystko mogę zrobić. Budowa to wg mnie szkola przetrwania-czasem można zwariować.
    Oczywiscie mam manie patrzenia w kazdym pomieszczeniu w ktorym sie znajduje na elementy wykonczeniowe po prostu nie moge sie powstrzymac
    draznie mnie niedoróbki np w sklepach czy u sasiada
    CMyK

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Budowa domu pokazała jak mało mam cierpliwości i jak bardzo nienawidzę fuszerki
    I że naprawdę można dużo się nauczyć

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dzięki budowie poznałam fantastycznych ludzi Tego się nie da przeliczyć na żadne pieniądze
    A sama budowa dostarcza wiele wrażeń - człowiek wie, że żyje
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony