dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wylewka na strop drewniany

    Witam!
    Być może temat już był, ale nie mogę nic konkretnego odszukać. Potrzebuję położyć terakotę w domu z drewnianym stropem, mam 3 możliwości: płyta OSB (słyszałem że ciężko się do niej klei płytki), suchy jastrych (tutaj problem z wysokością - z tego co znalazłem to minimum 25mm, a ma być jeden poziom z salonem, w którym na płytach OSB będą panele) , wylewka cienkowarstwowa ( taka ok 2 cm, z zbrojeniem ???). Strop wygląda OK, pod spodem są belki 10x14 co 45 cm, przęsło 270cm, więc pewnie nośność będzie ( jeżeli ktoś powie - spytaj fachowca, to ja poproszę namiar na takiego - Górny Śląsk). Szczególnie podoba mi się rozwiązanie 1 i 3, proszę o jakieś pomysły na realizację oraz słabe i dobre strony danych pomysłów.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Może zadam pytanie inaczej:
    Czy taki ułożenie warstw może być ?
    od dołu:
    - deski calowe z zaszpachlowanymi szparami (tylko czym szpachlować ?)
    - siatka zbrojeniowa (taka z w postaci mat) o oczkach 15x15 i grubości druta 3mm, ułożona na dystansach (tak aby wypadły w połowie wylewki
    - wylewka samopoziomująca 2 cm (tutaj też prosze o pomoc - jaka to ma być wylewka)

    Oczywiście wszystko odylatowane od ścian. Powierzchnia tej wylewki to ok 9m^2, wymiary 2.8 x 3.5.

  3. #3

    Domyślnie

    mam kawałek tego o co pytasz zrobione następująco:
    1. belki
    2. płyta OSG (chyba ok. 20mm) +jakiś siuwax izilacyjny
    3. styro 2 cm (wiecej mi się nie zmieściło)
    4. folia
    5. zbrojona wylewka (kilka cm)

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał babiorek
    ...- deski calowe z zaszpachlowanymi szparami (tylko czym szpachlować ?) ....
    szpachlówką (tylko po co szpachlowac ?)

    jak zabetonujesz podłoge to powinieneś /aś/ jej zapewnic wentylacje od spodu, bo inaczej deski zbutwieją

    Cytat Napisał babiorek
    ...-
    - siatka zbrojeniowa (taka z w postaci mat) o oczkach 15x15 i grubości druta 3mm, ułożona na dystansach (tak aby wypadły w połowie wylewki
    ...
    jak ułozysz na dystansach to przecież będziesz musiał/a/ po niej chodzić z betonem - liczysz ze nie pogniesz siatki ?

  5. #5

    Domyślnie

    Mam strop drewniany, chodzi o łazienkę i żeby podłoga była na jednym pozomie co w innych pomieszczeniach. Na bokach belek poniżej górnej części 5cm przybiłem łaty na nie deski folia, styro 2cm, siatka zbrojeniowa i beton

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał babiorek
    ...- deski calowe z zaszpachlowanymi szparami (tylko czym szpachlować ?) ....
    szpachlówką (tylko po co szpachlowac ?)
    jak zabetonujesz podłoge to powinieneś /aś/ jej zapewnic wentylacje od spodu, bo inaczej deski zbutwieją
    Chodzi mi o to, aby nie dawać folii pomiędzy deski a wylewkę, natomiast w jakiś sposób musze zapewnić szczelność podłogi przy wylewaniu zaprawy/wylewki. Dlatego myślałem nad uszczelnieniem połączeń desek.


    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał babiorek
    ...-
    - siatka zbrojeniowa (taka z w postaci mat) o oczkach 15x15 i grubości druta 3mm, ułożona na dystansach (tak aby wypadły w połowie wylewki
    ...
    jak ułozysz na dystansach to przecież będziesz musiał/a/ po niej chodzić z betonem - liczysz ze nie pogniesz siatki ?
    Na ale jak będzie na samym spodzie wylewki to czy spełni to swoje zadanie ???

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Mam strop drewniany, chodzi o łazienkę i żeby podłoga była na jednym pozomie co w innych pomieszczeniach. Na bokach belek poniżej górnej części 5cm przybiłem łaty na nie deski folia, styro 2cm, siatka zbrojeniowa i beton
    Pomysł fajny, tylko że ni chce zrywać istniejącej podłogi, więc dość trudno będzie to zrobić. Zastanawiam się jeszcze na folią - przy cienkiej wylewce obawiam się "ślizgania" po deskach tej wylewki. Warstwę izolacji chce położyć na wylewkę w postaci folii w płynie. Od dołu będzie wełna (podłoga nad piwnicą użytkową) oraz folia paroizolacyjna + podbitka.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał babiorek
    Chodzi mi o to, aby nie dawać folii pomiędzy deski a wylewkę, natomiast w jakiś sposób musze zapewnić szczelność podłogi przy wylewaniu zaprawy/wylewki. Dlatego myślałem nad uszczelnieniem połączeń desek.
    nie musisz zapewniac szczelności /zaprawa i tak nie przececi a pare ziarenek piasku nie ma zanczenia


    Cytat Napisał babiorek
    Na ale jak będzie na samym spodzie wylewki to czy spełni to swoje zadanie ???
    nie spełni
    dlatego robi sie to inaczej /warstwa jastrychu, siatka, druga warstwa jastrychu/

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał babiorek
    dlatego robi sie to inaczej /warstwa jastrychu, siatka, druga warstwa jastrychu/
    Jakie grubości tych wylewek i z jakiego materiału? 2 x po 15mm będzie dobrze ? Zależy mi na jak najmniejszym podnoszeniu wysokości. Najlepiej gdyby całość podnosić nie więcej niż 20-25mm.

    Proszę też o podpowiedź o jakie produkty pytać. O masę samopoziomująca, czy wylewkę betonową, czy może o coś innego ?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    zrób zwykły beton na mokro z dodatkiem drobnego żwirku
    oprócz zbrojenia /siatka/ mozez dołozyc ekofibru jako zbrojenie rozproszone

  11. #11

    Domyślnie

    Lub na koniec jako warte rozważenia - może drewno egzotyczne? Czasem stosuje się je w łazienkach. Np. teak.
    Pozdrawiam,
    Krisker

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony