dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie Zastrzelić dzięcioła???!!!

    Witam,

    Problem polega na tym, że taki jeden złośliwy dzięcioł wpierdziela nam elewację tak po trochu od 2 miesięcy. Uwziął się i wali dziurę za dziurą wydłubując ze środka styropian i tak zrobił już ponad 15 dziur pod podbitką i nie wiem co z nim zrobić!!!
    Sądsiedzi doradzili aby włożyć takie mydełko zapachowe z kibelka bo je ponoć odstrasz, no i faktycznie odstraszyło na tyle że zaczął robić 0,5m dalej!!!
    Ponoć zastrzelić z wiatrówki nie można więc co??!!!
    POMÓŻCIE bo na zimę bez styropianu zostanę!!!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Też mam dzięcioła. Tyle, że "mój" wali w podbitkę. Wyrąbał sęka i poszerza otwór. Powiesiłam worki i niebieskie dzwoneczki. Zobaczymy co będzie dalej.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksandra1
    Też mam dzięcioła. Tyle, że "mój" wali w podbitkę. Wyrąbał sęka i poszerza otwór. Powiesiłam worki i niebieskie dzwoneczki. Zobaczymy co będzie dalej.
    U nas jest elewacja niebieska więc chyba niebieskie dzwoneczki odpadają bo mu sie kolor tak podoba że juz wywalił 17 dziur
    Leśniczy powiedział że zastrzelić niet absolutnie bo za to 2 lata w zawiasach; nieoficjalnie powiedział że najlepiej znaleźć jego gniazdo i strącić na ziemię

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki.
    Kto ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta pod ochroną? Zrobić takiemu NIC nie można (np. powyrywać pióra z ogona), a on notorycznie lezie w szkodę. Pytałam wczoraj w Hestii co w takim przypadku. Ubezpieczyć się od tego nie można, ale podobno można dochodzić odszkodowania od Ministerstwa chyba Rolnictwa. Najlepiej pytać lokalnie w urzędzie gminu\y lub miasta.
    Dlaczego człowiek, który wyłożył masę kasy na wybudowanie domu ma ponosić dodatkowe koszty związane z fanaberiami dzięcioła, który ma nierówno pod sufitem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pewnie dlatego, że człowiek zajął i przekształcił jego środowisko naturalne.

  7. #7

    Domyślnie

    To człowiek jest Panem tego świata. Z mienia srodowisko pod swoje potrzeby. I dlatego zwierzeta,pataki ,gady musza sie podporzakować. Jak nie to należy ich likwidowac.Takie są prawa natury.Powiesić słonine nafaszerowana trótką na szczury.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    tadzel - nie tak ostro!
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    To człowiek jest Panem tego świata. Z mienia srodowisko pod swoje potrzeby. I dlatego zwierzeta,pataki ,gady musza sie podporzakować. Jak nie to należy ich likwidowac.Takie są prawa natury.Powiesić słonine nafaszerowana trótką na szczury.
    Poważnie? Mam nadzieję, że żartujesz

    Przyroda bez człowieka sobie nieźle poradzi. Człowiek bez przyrody zginie.

    Na dzięcioła nie znam ratunku. Ale zapytałabym się speców leśników czy ekologów co dzięcioły odstrasza, czego nie znoszą. Coś na pewno poradzą!

    Pozdrawiam!
    Gosia

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    To człowiek jest Panem tego świata. Z mienia srodowisko pod swoje potrzeby. I dlatego zwierzeta,pataki ,gady musza sie podporzakować. Jak nie to należy ich likwidowac.Takie są prawa natury.Powiesić słonine nafaszerowana trótką na szczury.
    Trzeźwy pisałeś?

  11. #11

    Domyślnie

    A tak na poważnie. Ja dokarmiam tych "gadów" czyli dzięciołow słoniną niefaszerowaną.Ale nie robia mi szkód bo dom jest nie obłożony styropianem a podbitka to tworzywo sztuczne.Ale jak czytam to ludzie mają poważne problemy.A z ochrona przyrody też nie należy przesadzac. Własnie rozmiawiałem z człowiekiem co ma duże problemy z bobrami.Ten świat staje się za mały. A wieć albo oni albo my.
    Pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Problem jest faktycznie. Ale to my zmieniliśmy środowisko. Zamiast starego drzewa ptaszysko ma coś oklejonego czymś dziwnym, w czym dobrze się kuje.. lekko i przyjemnie. Odstrzelić żal, chyba tylko odstraszacze.

  13. #13

    Domyślnie

    A może moja metoda jest ok. Nażarte słoninki nie maja checi kuć.
    Potwiedza sie stara prawda ze najedzony człowiek nic dobrego i ładnego nie stworzy.Najwieksze dzieła stworzyli głodni.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    To człowiek zmienia środowisko zwierząt, buduje coraz wiecej domów, likwiduje coraz więcej lasów, drzew, niszczy ich naturalne środowiska, kurczy ich miejsca, lęgowiska. Przykre to...
    Bo człowiek bez zwierząt zginie, one bez człowieka świetnie by sobie poradziły. Zniszczymy ptaki jedzące robaki, robaki zjedzą nas
    Najlepiej szukać wyjścia, odstraszacza. Może ktoś bedzie miał dobrą rade, ale zabijanie jest moim zdaniem bez sensu.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaczek25
    Cytat Napisał tadzel
    To człowiek jest Panem tego świata. Z mienia srodowisko pod swoje potrzeby. I dlatego zwierzeta,pataki ,gady musza sie podporzakować. Jak nie to należy ich likwidowac.Takie są prawa natury.Powiesić słonine nafaszerowana trótką na szczury.
    Poważnie? Mam nadzieję, że żartujesz

    Przyroda bez człowieka sobie nieźle poradzi. Człowiek bez przyrody zginie.

    Na dzięcioła nie znam ratunku. Ale zapytałabym się speców leśników czy ekologów co dzięcioły odstrasza, czego nie znoszą. Coś na pewno poradzą!

    Pozdrawiam!
    taaaak.....poradził nie strzelać bo grozi z pełnymi konsekwencjami 2 latka w zawiasach i potężna grzywna, a najlepiej według pana nadleśniczego zmienić sobie ot tak! kolor elewacji.....he!

  16. #16

    Domyślnie

    golewo napisał:

    taaaak.....poradził nie strzelać bo grozi z pełnymi konsekwencjami 2 latka w zawiasach i potężna grzywna, a najlepiej według pana nadleśniczego zmienić sobie ot tak! kolor elewacji.....he!
    Pewnie, a jak trafi na dzięcioła powiedzmy daltonistę. Za duży koszt, jak dla mnie ta zmiana koloru... Znalazłam może się przyda:
    http://wyborcza.pl/1,75476,2860540.html (komentarze)
    www.odstraszanieptaków.pl

    Co inni doradzają:
    - szeleszczące, foliowe paski (?)
    - siatki (?)
    - odgłosy ptaka drapieżnego (na gołębie ponoć działa),

    Powodzenia!
    Gosia

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaczek25
    golewo napisał:

    taaaak.....poradził nie strzelać bo grozi z pełnymi konsekwencjami 2 latka w zawiasach i potężna grzywna, a najlepiej według pana nadleśniczego zmienić sobie ot tak! kolor elewacji.....he!
    Pewnie, a jak trafi na dzięcioła powiedzmy daltonistę. Za duży koszt, jak dla mnie ta zmiana koloru... Znalazłam może się przyda:
    http://wyborcza.pl/1,75476,2860540.html (komentarze)
    www.odstraszanieptaków.pl

    Co inni doradzają:
    - szeleszczące, foliowe paski (?)
    - siatki (?)
    - odgłosy ptaka drapieżnego (na gołębie ponoć działa),

    Powodzenia!
    http://wyborcza.pl/1,75476,2860540.html

  18. #18

    Domyślnie

    jamles

    Oczywiście. Dzięki, śpieszyłam się do pracy a chciałam pomóc

    Pozdrawiam!
    Gosia

  19. #19

    Domyślnie

    Spróbuj porozwieszać płyty CD na długich nitkach,działa na gołębie-może na dzięcioła też zadziała

  20. #20

    Domyślnie

    W piątki rano, w radiowej Trójce jest krótka audycja o ptakach, gdzie ornitolog p. Andrzej Kruszewicz w bardzo zabawny sposób opisuje ich zwyczaje. Kilka miesięcy temu mówił też o dzięciołach. Podobno na takiego dzięcioła dewastującego elewację pomaga zainstalowanie pluszaka w widocznym miejscu na rogu domu. Dzięcioł podobno myśli, że to może być zaczajony drapieżnik i woli się trzymać z daleka.
    Nie mam pojęcia jak to się sprawdza w praktyce, ale myślę, że nie zaszkodzi spróbować. Ciekawe co sobie sąsiedzi pomyślą...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony