dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Wózki do bramy przesuwnej

    Witam. Zamierzam zrobic sobie bramę przesuwną. W tym celu poszukiwałem wózków do bramy. W trakcie poszukiwań natrafiłem na dwa rodzaje wózków: przyspawane do podstawy i wachliwe. które z nich są lepsze do takiej bramy.

  2. #2

    Domyślnie

    Wachliwe.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie dali jeden stały i jeden wahliwy, u rodziców inna ekipa parę lat wcześniej też tak zrobiła
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  4. #4

    Domyślnie

    to super ekipa musiała byc albo im wózków zabrakło złote rąsie zapewne

    jak sie decydujemy to albo 2 wachliwe albo 2 stałe
    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    wykonaj sobie sam, to nic trudnego i napewno taniej

  6. #6

    Domyślnie

    a jeszcze zapomniałem dodać że brama będzie z napędem.

  7. #7

    Domyślnie

    ja montowałem u siebie taką brame kupiłem 2 wahliwe z regulowanymi podstawami i brama śmiga aż miło a na napęd jeszcze trochę musi poczekać.

  8. #8

    Domyślnie

    już zamontowałem dwa wózki wahliwe. Brama w świetle ma 4,2m. Jak ją otworzę to koniec opada mi jaieś 1 cm. Bramę wykonałem z profilu 80x80 o długości 6mb. stąd moje pytanie czy w chwlili montażu napędu taka różnica poziomów nie będzie szkodziła siłownikowi. czy ewentualnie jakieś rady na poprawę pracy bramy

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3241mirek
    już zamontowałem dwa wózki wahliwe. Brama w świetle ma 4,2m. Jak ją otworzę to koniec opada mi jaieś 1 cm. Bramę wykonałem z profilu 80x80 o długości 6mb. stąd moje pytanie czy w chwlili montażu napędu taka różnica poziomów nie będzie szkodziła siłownikowi. czy ewentualnie jakieś rady na poprawę pracy bramy
    Siłownik nie jest montowany na końcu wysuniętej bramy tylko przy wózku, a tam różnica wysokości wysuniętej i zamkniętej bramy jest minimalna. Możesz się nie obawiać.

    Do autora wątku - najlepiej zamontować dwa wózki wahliwe i regulowane, ale da się również nie regulowane (polecam dla mniejszych bram) i z 1 wahliwym też się da.

  10. #10

    Domyślnie

    Troche logiki panowie !!!

    instalujesz napęd na początku i brama opada 1cm na końcu a co robi na poczatku ???????? podnosi się 1cm do góry i listwa nie zazębia się z kołem zebatym napędu!

    Jaki jest rozstaw wózków i jakie wymiary ma brama?


    co do stosowania magicznej kombinacji 1 stały 1 wachliwy pewnie że się da
    tylko co za inteligent to wymyślił ,chyba tak dla jaj albo z biedy.
    Tu była reklama...

  11. #11

    Domyślnie

    Brama zrobiona na profilu 6mb. Od końca bramy do środka 1 wózka jest 4,3 m. Odległości pomiędzy środkami wózków to 1.6m

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    Troche logiki panowie !!!

    instalujesz napęd na początku i brama opada 1cm na końcu a co robi na poczatku ???????? podnosi się 1cm do góry i listwa nie zazębia się z kołem zebatym napędu!

    Jaki jest rozstaw wózków i jakie wymiary ma brama?


    co do stosowania magicznej kombinacji 1 stały 1 wachliwy pewnie że się da
    tylko co za inteligent to wymyślił ,chyba tak dla jaj albo z biedy.
    Kolego, trochę logiki każdemu się przyda. Brama nie jest podparta na środku długości co oznacza, że opuszczenie na końcu o 1 cm spowoduje na jej przeciwnym końcu podniesienie o najwyżej kilka milimetrów. To byłaby tragedia gdyby tam mocować napęd, ale tak się nie robi. Mocuje się go blisko pierwszego (od światła bramy) wózka, na którym przesunięcie pionowe ramy wynosi o (zero) mm. Do niego rama zawsze jest dociskana.
    Proponuję mniej znaków interpunkcyjnych (?, !), a więcej myślenia.

  13. #13

    Domyślnie

    zbigmor za duzo bierzesz do siebie wyluzuj pozdrawiam
    sprawdzić wypoziomowanie wózków wzgledem siebie ,sciagnac bramę i to zrobić.
    Słyszałem jak fachowcy mówili że przy wachliwych wózkach podstawa nie musi byc idealnie wypoziomowana tez mozna tak zrobic czemu nie oj ci fachowcy

    najważniejsze to żeby nie zrobić kołyski na kole zębatym napędu ,po roku rozleci się przekładnia.
    Tu była reklama...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    zbigmor za duzo bierzesz do siebie wyluzuj pozdrawiam
    sprawdzić wypoziomowanie wózków wzgledem siebie ,sciagnac bramę i to zrobić.
    Słyszałem jak fachowcy mówili że przy wachliwych wózkach podstawa nie musi byc idealnie wypoziomowana tez mozna tak zrobic czemu nie oj ci fachowcy

    najważniejsze to żeby nie zrobić kołyski na kole zębatym napędu ,po roku rozleci się przekładnia.
    Absolutnie nie biorę tego do siebie ale napisałem prawdę. Wózki zawsze będą miały luzy w profilu co przekłada się na zauważalne opuszczanie bramy na jej końcach. Ci fachowcy to rzeczywiście śmieszni chyba, że mieli na myśli wózki regulowane, a nie wahliwe.
    Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johny1973

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-061
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    wiem, że temat trochę stary, ale jestem na etapie lania podstawy fundamentu pod bramę i zanim mój majster leniwiec wyleje ławę głebokość 70 cm i 30 szerokośc i długość 120 bo jest leniwcem i już wziął zaliczkę, chciałbym uzyskać Waszą radę.
    Brama 5 m dł, waga 350 kg. przeciwwaga/odciążnik 2 metry, punkt równowagi na 2,80 długośc od początku bramy, moje pytania dotyczą ławy i odległości wózków:
    Jak powinna być ława?
    I jaki powinien być rozstaw wózków?
    Proszę o pomoc, bo moge okazać się , że zostanę później na lodzie!
    Dzięki
    Janek

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johny1973

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-061
    Posty
    5

    Domyślnie

    Już mam informacje o ławie, proszę jeszcze wskazówki dot. odległość wózków. dzięki z góry!
    Janek

  17. #17

    Domyślnie

    Nie chcę się czepiać, ale pisanie tego samego postu w 10 tematach chyba na żadnym forum nie jest mile widziane.

    Im wózki szerzej rozstawione tym lepiej.

    Tu masz poglądową instrukcję jak to powinno wyglądać: http://www.siat-kryn.pl/resources/pd...kcja_bramy.pdf

    Na Twoim miejscu zmieniłbym majstra, no ale to już zależy jaką zaliczkę dałeś....

  18. #18

    Domyślnie

    Piękna reklama niby sklepu ale:
    -brak ceny
    -tworzywo sztuczne tylko do lekkich blach niby cichsze ale polecałbym metalowe
    -brak regulacji wózków.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny1973 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    wiem, że temat trochę stary, ale jestem na etapie lania podstawy fundamentu pod bramę i zanim mój majster leniwiec wyleje ławę głebokość 70 cm i 30 szerokośc i długość 120 bo jest leniwcem i już wziął zaliczkę, chciałbym uzyskać Waszą radę.
    Brama 5 m dł, waga 350 kg. przeciwwaga/odciążnik 2 metry, punkt równowagi na 2,80 długośc od początku bramy, moje pytania dotyczą ławy i odległości wózków:
    Jak powinna być ława?
    I jaki powinien być rozstaw wózków?
    Proszę o pomoc, bo moge okazać się , że zostanę później na lodzie!
    Dzięki
    Janek
    Ja też mam bramę 5m +przeciwaga 2m, z profili,ocynkowana.Sam robiłem fundament,ze względu na pochylenie terenu musiałem wyjść nad grunt około 30 cm i tak głębokość stopy to 170 cm +30 cm nad gruntem (czyli razem 200 cm), szerokość 50 cm a długość 220cm. Zalewałem ją cały dzień.Śruby były przyspawane do ceownika 2 metrowego, do ceownika dospawane kilka prętów stalowych i to wszystko zatopione w betonie.Troche zabawy z ustawianiem ale wyszło aż za porządnie -nie do ruszenia

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał darsalam Zobacz post
    Ja też mam bramę 5m +przeciwaga 2m, z profili,ocynkowana.Sam robiłem fundament,ze względu na pochylenie terenu musiałem wyjść nad grunt około 30 cm i tak głębokość stopy to 170 cm +30 cm nad gruntem (czyli razem 200 cm), szerokość 50 cm a długość 220cm. Zalewałem ją cały dzień.Śruby były przyspawane do ceownika 2 metrowego, do ceownika dospawane kilka prętów stalowych i to wszystko zatopione w betonie.Troche zabawy z ustawianiem ale wyszło aż za porządnie -nie do ruszenia
    Zbroiłeś jakoś fundament czy tylko te pręty od ceownika ? Rozumiem, że beton sam w betoniarce kręciłeś?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony