dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 757
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 15132
  1. #941

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Do czego przydałby się węgiel aktywny? Oszacować zużycie.. hmm.. to trudne. Teraz mieszkamy we dwójkę i zużywamy około 11m^3 wody na kwartał - w mieszkaniu. A jeśli chodzi o planowane zużycie - stale dom będą zamieszkiwać pewnie 4 osoby. Jeden zwolennik prysznica, jeden wanny, reszta nie chodzi jeszcze po świecie Miło by było, gdyby złoże nadążało w przypadku przyjazdu 3-4 gości Czyli max 8 osób - rzadko i w porywach . Ogród jest podłączony na osobnych rurach - tej wody nie będziemy uzdatniać. Mam propozycję od mojej firmy instalatorskiej, ale na razie nie chcę mącić niezależnym doradcom. Oczywiście jak padną konkretne propozycje chętnie przedstawię otrzymaną już ofertę do oceny. Pozdrawiam.

  2. #942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Węgiel głównie poprawia smak, zapach i barwę. Te parametry powinny też się poprawić po usunięciu żelaza, więc węgiel może nie być konieczny.

    Przy takim zużyciu jak podajesz to spokojnie powinieneś się wyrobić w 2500zł (z wszystkimi bajerami typu mieszanie wody i bypass).

  3. #943
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Osobiście proponuję ci zamontować odżelaziacz wykorzystujący naturalny proces utleniania. To załatwi Ci zapach i żelazo a może i mangan. Zaletą tego rozwiązania jest brak kosztów eksploatacyjnych i nie wprowadzasz do wody niepotrzebnie chemii do wody. Po dwóch miesiącach użytkowania wykonaj kolejne badanie aby sprawdzić efektywność odżelaziacza.
    Na pewno jeśli nie trzeba nie stosuj węgla aktywnego do wody studziennej gdyż będziesz miał problemy z bakteriami. Mnie uczono że węgiel stosuje się do wody która była chlorowana.

  4. #944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Węgiel sam z siebie bakterii nie spowoduje. A jeśli są w wodzie to brak węgla też nic nie zmieni - wtedy przydałaby się lampa UV
    Węgiel zatrzymuje m.in. chlor - dlatego stosuje się go często do takiej wody.

  5. #945
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Węgiel sam z siebie bakterii nie spowoduje. A jeśli są w wodzie to brak węgla też nic nie zmieni - wtedy przydałaby się lampa UV
    Węgiel zatrzymuje m.in. chlor - dlatego stosuje się go często do takiej wody.
    Można jeszcze i to montować tylko po co.
    Bakterie zawsze są w wodzie a węgiel przez porowatą strukturę są idealnym siedliskiem do rozwoju, ale to chyba wiesz tylko ......

  6. #946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Po co? Właśnie po to żeby nie mieć tych bakterii
    I wcale nie zawsze są w wodzie bakterie... może akurat miałeś szczęście trafiać na taką wodę, ale to nic pewnego

  7. #947
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    g1974

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czesc. Proszę o radę jakie urządzenia zakupić by efekt był jak najlepszy i cena do przełknięcia. Poniżej badania wody

    Mętność : 57
    Barwa : 60
    Zapach nieakceptowalny
    Odczyn : 6,5
    Twardość : 248
    Zelazo : 6,4
    Mangan : 0,9
    Chlorki : 13,7
    Amoniak : 1,4
    Azotany : 4,6
    Azotyny : 0,1
    Przewodność : 370
    Utlenialność :16,0

    bakterii brak

    Z góry dziękuję za pomoc

  8. #948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Przy niskim pH, tak wysokim poziomie żelaza i manganu może się nie udać na jednym stopniu. Żeby usunąć amoniak, twardość, żelazo (przynajmniej częściowo) oraz podnieść pH poleciłbym ci filtr ze złożem Crystal Right 100. Jeśli jeszcze zostanie żelazo - to następny stopień: odżelaziacz (złoże Pyrolox). Po takim zestawie powinna też zejść mętność i barwa, ale z uwagi na chlorki i zapach radziłbym dołożyć na zakończenie węgiel aktywny.
    Z taką wodą nie wyjdzie to ani tanio, ani łatwo. Jeśli chcesz coś bardziej konkretnego w kwestii ceny to napisz na jakie przepływy to ma być.

  9. #949
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    g1974

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedz. Mam pytanie, czy Crystal Right nie obniży za bardzo twardości podobno jest to złoże które odżelazia i zmiękcza?!? Czytałem ze za miekka woda też nie jest za dobra. Wydajnośc dla 7-osobowej rodziny, więc mysle ze tak od 2,0m3/h.

  10. #950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Każde złoże zmiękczające z założenia zmiękcza do zera (o ile przepływ jest odpowiednio wolny). Dlatego stosuje się głowice z funkcją mieszania wody surowej z tą uzdatnioną. Jeśli masz mieć kolejny stopień filtracji to możesz spokojnie wyregulować sobie twardość wody po złożu CR. Poza tym "miękka woda nie jest dobra" to hasło bardzo ogólne np. dla twojej armatury czy kotła jest bardzo dobra A jako woda pitna - dużo bardziej od miękkiej wody zaszkodzić ci może amoniak, azotany czy mangan.
    Co do ceny - myślę, że 6-7 tys. to minimum za taki zestaw. Jest oczywiście kwestia dobrania urządzeń, opcji czy montażu, ale nie wydaje mi się żeby ktoś to zrobił za mniej (na dobrym sprzęcie).

  11. #951
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    g1974

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziekuję za cenne rady. Jeszcze jedno pytanie, jaka głowica ma możliwość mieszania wody? Pytam bo nie chce dac sobie wcisnąc byle czego, w koncu to nie jest mały wydatek. Pozdrawiam

  12. #952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Część głowic ma to jako opcję, inne są z wbudowanym zaworkiem mieszającym. Polecam Clacka (wbudowany).

  13. #953
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    g1974

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    No to mam się nad czym zastanawiać i zaczynam szukać jakiejs sensownej firmy która mi to zrobi..... Dziękuje za rady

  14. #954

    Domyślnie

    Właśnie odebrałem wyniki badania wody.

    Mętność -1,6 NTU
    Barwa - 25 mg/l
    Zapach - nieakceptowalny
    Odczyn - 6,41 +/- 0,25 pH
    Twardość ogólna (CaCO3) - 152 mg/l
    Utlenialność z KMnO4 - 5,02 +/- 0,50 mg/l
    Amoniak - 0,63 mg/l
    Azotyny - poniżej 0,006 mg/l
    Azotany - poniżej 0,50 mg/l
    Chlorki - 17 mg/l
    Żelazo ogólne - 2,48 mg/l
    Mangan - 0,197 mg/l

    Eschericha coli - brak
    Ogólna liczba mikroorganizmów - 155

    Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego systemu uzdatniania.

    Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami:
    1. inżektor + System AquaHome Viessemanna
    2. SUW z podłożem Crystal Right.
    3. Sam odżelaziacz + odmanganiacz. )
    Zamontowany jest hydrofor ze zbiornikiem 80 L.

  15. #955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Radziłbym ci jednak system na Crystal Right 100. To złoże zmiękczy wodę i lekko podniesie pH - wtedy da się usunąć żelazo. Przy samym odżelaziaczu może być z tym problem. Sam zmiękczacz też nie jest najlepszym rozwiązaniem - masz niską twardość, a po natlenianiu żelazo będzie zaklejało jonit.

  16. #956

    Domyślnie

    Też skłaniam się do tego podłoża. Mam jeszcze wątpliwość, czy przed SUW z tym podłożem nie powinienem zamontować filtra mechanicznego cząstek. I czy mimo wszystko nie wsadzić inżektora.

  17. #957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Filtr mechaniczny to w zasadzie standard na wejściu do domu - zawsze powinien być. Co do napowietrzenia to pewnie nie zaszkodzi, a może pomóc z pH.

  18. #958
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miegoc

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Moze ktoś doradzi, chce kupić filtr na złożu Crystal Right (tak mi doradzono) , wielkość 1044 nie wiem jak wyliczyć częstotliwość regeneracji złoza, twardość 350, zelazo 2,45, mangan 0,34, amonika 1,6 . Dzięki za pomoc

  19. #959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Zdolność 42 stopnie niemieckie, 4 kg soli na regenerację. Twoja twardość, żelazo i mangan to razem ok 20 dH - możesz regenerować co 2m3. Do amoniaku potrzebujesz złoża CR100.

  20. #960
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał miegoc Zobacz post
    Moze ktoś doradzi, chce kupić filtr na złożu Crystal Right (tak mi doradzono) , wielkość 1044 nie wiem jak wyliczyć częstotliwość regeneracji złoza, twardość 350, zelazo 2,45, mangan 0,34, amonika 1,6 . Dzięki za pomoc
    Osobiście radzę Ci nie ufać w złoże CR drogie i skuteczność dyskusyjna. Lepiej zastosuj odżelaziacz plus zmiękczacz. Koszty niewiele większe a efekt pewniejszy.
    Proponowanie CR do usuwania 6mg żelaza uważam za …….. – (nie chcę się źle wyrażać a powinienem)

Strona 48 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony