dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 498 z 757
Pokaż wyniki od 9.941 do 9.960 z 15132
  1. #9941

    Domyślnie

    Zle się wyraziłem. Domyślam się, że nie podnosi, obawiałem się, że ciśnienie popłuczyn będzie za słabe na wyjściu Dzięki za wyjaśnienie.


    Jeżeli chodzi o sód, to załóżmy, że wodę będę miał w okolicach 32 dH. Po zmiękczaczu będzie 5 dH. Piszesz, że ta ilość sodu w wartości bezwzględnej jest pomijalna. Czy będzie w niej mniej jak 20mg/l sodu, a może bliżej 300mg/l? Nie znam się na tym, więc będę wdzięczny za wyjaśnienie teoretyczne, czy taką wodę będzie można zaliczyć do niskosodowej? Jeżeli nie, to w takiej sytuacji zawsze można puścić przez filtr przy kranie, ale to dodatkowe komplikacje (brak miejsca) Chodzi mi o codzienne spożycie.
    Ostatnio edytowane przez Doze ; 20-11-2017 o 08:10

  2. #9942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doze Zobacz post
    Zle się wyraziłem. Domyślam się, że nie podnosi, obawiałem się, że ciśnienie popłuczyn będzie za słabe na wyjściu Dzięki za wyjaśnienie.


    Jeżeli chodzi o sód, to załóżmy, że wodę będę miał w okolicach 32 dH. Po zmiękczaczu będzie 5 dH. Piszesz, że ta ilość sodu w wartości bezwzględnej jest pomijalna. Czy będzie w niej mniej jak 20mg/l sodu, a może bliżej 300mg/l? Nie znam się na tym, więc będę wdzięczny za wyjaśnienie teoretyczne, czy taką wodę będzie można zaliczyć do niskosodowej? Jeżeli nie, to w takiej sytuacji zawsze można puścić przez filtr przy kranie, ale to dodatkowe komplikacje (brak miejsca) Chodzi mi o codzienne spożycie.
    O ile pamiętam, 1dH to coś koło 8mg sodu w wodzie. Czyli zmiekczajac o 27dH dostaniesz w okolic 200mg sodu, a to jest granica normy ustawowej.
    Czy się tym trzeba przejmować to już zależy od Ciebie, bo wypicie 2L takiej wody (400mg sodu) to pi razy oko tyle co zjedzenie..... 1g soli kuchnnej., wiec sa zdecydowanie lepsze metody obniżenia ilości sodu w diecie. Moje zdanie jest takie że jesli nie jestes na diecie 0-sodowej, to nie ma sie czym przejmowac.

    Jedna uwaga, woda z taka ilością sodu, może mieć już zauważalnie inny smak, przez niektorych okreslany jako gorzki.

  3. #9943
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doze Zobacz post
    Przymierzam się do zakupu zmiękczacza, bo woda ze studni daje dużo osadu w czajniku elektrycznym oraz dość szybko zatyka siatki w bateriach. Dopiero będę robił aktualne testy i wtedy będę prosił o poradę co do modelu. Wcześniej mam jednak inne pytania natury technicznej.

    1. Czy zmiękczacz "oczyszczając" się oddaje tą wodę pod większym ciśnieniem? Chodzi mi o to, czy mogę przewód odprowadzający poprowadzić w górę z 1,5 metra? Chciałbym umieścić go w piwnicy, a ciężko z odejściem i wpięciem się w rury odpływowe.

    2. Czy woda ze zmiękczacza jest bogata w sód? Ewentualnie, czy da się coś z tym zrobić?
    Odprowadzanie popłuczyn do kanalizacji powyżej urządzenie nawet te 1,5 nie będzie stanowić problemu. Ciśnienie pod jakim płukany jest zmiękczacz jest tylko delikatnie niższe od tego które jest na wejściu wody do budynku.

    Woda po procesie zmiękczania zawiera dodatkowe ilości sodu, które zostały wprowadzone do wody podczas wymiany jonowej.
    Czy coś z tym robić ? To już zależy od każdego użytkownika. Są osoby którym to przeszkadza, innym nie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #9944
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_l Zobacz post
    Dołączę się i ja do pytania:
    - woda wodociągowa
    - zużycie ok. 11m3/miesiąc
    - twardość 20-25 (360-440 mg/l) (zmienna), żelazo ok. 0,15 mg/l
    - 4 osoby dorosłe, dwie łazienki

    Wg tego co wyczytałem to złoże min 30l (jakie?). Problemem są gabaryty - muszę się zmieścić w kubaturze 60x40 x 120 (wysokość) cm. Propozycja jakiegoś konkretnego modelu?
    Od ilości złoża zależy częstotliwość regeneracji. Dla takiego zużycia a także twardości wody zmiękczacz z ilością złoża między 25-30 litrów złoża będzie wystarczający.
    Konkretną ofertę na zmiękczacz mieszczący się w tych wymiarach prześlemy na priv.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #9945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, ja potrzebuje zmiękczacz dla rodziny 2+2, zużycie miesięczne ok 8m3, twardość wody ok 300 mg/l CaCO3. Okolice Suwałk, podlaskie. Jaki Zmiekczacz byłby najlepszy oraz jakie są koszty instalacji takiego urzadzenia?

  6. #9946

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Proszę o dobór urządzenia dla parametrów:
    1. woda ze studni wierconej, pobór z około 12-14 metrów
    2. zanieczyszczenia mechaniczne - ił w wodzie o wielkości ziaren poniżej 130 mikronów (jest filtr antypiaskowy 130µm, dyskowy, który sporo tego przechwytuje)
    3. pH 7,7 ± 0,1
    4. twardość 186 ± 12 mg/l
    5. żelazo przekroczone 0,28 ± 0,04 mg/l (norma 0,2)
    6. mangan przekroczony 0,28 ± 0,03 mg/l (norma 0,05)
    7. jon amonowy 0,30 ± 0,04 mg/l (norma 0,50)
    8. ilość osób 3
    9. punkty poboru ≤5
    10. brak kanalizacji, szambo

    Najważniejsza w tym przypadku jest dla mnie redukcja manganu ponieważ przekroczenie normy jest spore.
    Z góry dzięki za pomoc.

  7. #9947
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Witam, ja potrzebuje zmiękczacz dla rodziny 2+2, zużycie miesięczne ok 8m3, twardość wody ok 300 mg/l CaCO3. Okolice Suwałk, podlaskie. Jaki Zmiekczacz byłby najlepszy oraz jakie są koszty instalacji takiego urzadzenia?
    Dokładną wycenę można wykonać po przesłaniu zdjęć z miejsca montażu.

    Propozycję zmiękczacza przesłaliśmy na priv.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 21-11-2017 o 07:47
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #9948

    Domyślnie

    Cytat Napisał budolaik Zobacz post
    Dzień dobry

    Proszę o dobór urządzenia dla parametrów:
    1. woda ze studni wierconej, pobór z około 12-14 metrów
    2. zanieczyszczenia mechaniczne - ił w wodzie o wielkości ziaren poniżej 130 mikronów (jest filtr antypiaskowy 130µm, dyskowy, który sporo tego przechwytuje)
    3. pH 7,7 ± 0,1
    4. twardość 186 ± 12 mg/l
    5. żelazo przekroczone 0,28 ± 0,04 mg/l (norma 0,2)
    6. mangan przekroczony 0,28 ± 0,03 mg/l (norma 0,05)
    7. jon amonowy 0,30 ± 0,04 mg/l (norma 0,50)
    8. ilość osób 3
    9. punkty poboru ≤5
    10. brak kanalizacji, szambo

    Najważniejsza w tym przypadku jest dla mnie redukcja manganu ponieważ przekroczenie normy jest spore.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Witam

    W tym przypadku należało zastosować by odżelaziacz wody. np. z butlą o pojemności złoża około 40 litrów (oczywiście jesłi w wodzie nie masz zanieczyszczeń organicznych). Z Twoich badań nie widzę czy masz zanieczyszczenia org (brak utlenialności oraz barwy).

    Ewentualnie jako drugi stopień zmiękczacz wody.

    Pozdrawiam

  9. #9949
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał budolaik Zobacz post
    Dzień dobry

    Proszę o dobór urządzenia dla parametrów:
    1. woda ze studni wierconej, pobór z około 12-14 metrów
    2. zanieczyszczenia mechaniczne - ił w wodzie o wielkości ziaren poniżej 130 mikronów (jest filtr antypiaskowy 130µm, dyskowy, który sporo tego przechwytuje)
    3. pH 7,7 ± 0,1
    4. twardość 186 ± 12 mg/l
    5. żelazo przekroczone 0,28 ± 0,04 mg/l (norma 0,2)
    6. mangan przekroczony 0,28 ± 0,03 mg/l (norma 0,05)
    7. jon amonowy 0,30 ± 0,04 mg/l (norma 0,50)
    8. ilość osób 3
    9. punkty poboru ≤5
    10. brak kanalizacji, szambo

    Najważniejsza w tym przypadku jest dla mnie redukcja manganu ponieważ przekroczenie normy jest spore.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Czy woda posiada nieprzyjemnych zapach ? Jeśli nie można zastosować urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz usunięcia żelaza, manganu, jonu amonowego, zmiękcza również wodę.

    Przed tego typu systemem stosuje się filtr mechaniczny w celu zatrzymania jak największej ilości zanieczyszczeń stałych.

    Propozycję konkretnego urządzenia prześlemy na priv.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #9950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Witam
    Z Twoich badań nie widzę czy masz zanieczyszczenia org (brak utlenialności oraz barwy).
    Fakt, nie robiłem tych badań. Mikrobiologia wyszła OK.

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Czy woda posiada nieprzyjemnych zapach ?
    Czasem tak, jakby "bagienny". Po odstaniu przez jakieś 15-30 minut zapach znika.

  11. #9951
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał budolaik Zobacz post
    Fakt, nie robiłem tych badań. Mikrobiologia wyszła OK.


    Czasem tak, jakby "bagienny". Po odstaniu przez jakieś 15-30 minut zapach znika.
    Jest już jakiś hydrofor zamontowany ?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #9952

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jest już jakiś hydrofor zamontowany ?
    Tak, jest zbiornik hydroforowy membranowy 100L, typowa instalacja z pompą "głębinową". Woda za zbiornikiem jest pozbawiona tego zapachu prawie całkowicie. Wcześniej nie miałem filtra antypiaskowego i w membranie zbiornika było sporo tego iłu. Podejrzewam, że on (ił) może być też nośnikiem tego zapachu.

  13. #9953

    Domyślnie

    Cytat Napisał budolaik Zobacz post
    Tak, jest zbiornik hydroforowy membranowy 100L, typowa instalacja z pompą "głębinową". Woda za zbiornikiem jest pozbawiona tego zapachu prawie całkowicie. Wcześniej nie miałem filtra antypiaskowego i w membranie zbiornika było sporo tego iłu. Podejrzewam, że on (ił) może być też nośnikiem tego zapachu.
    Jeśli jest to charakterystyczny zapach zgniłego jajka, to jest to najprawdopodobniej siarkowodór. Kolumna odzelaziająca usunie ten rodzaj zanieczyszczeń.
    Co do zanieczyszczeń mechanicznych to przed aplikacją zainstaluj korpus 10" lub 20" BB z wkładem mechanicznym o mikronazu np. 20 mikronów.

    Pozdrawiam

  14. #9954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Jeśli jest to charakterystyczny zapach zgniłego jajka, to jest to najprawdopodobniej siarkowodór.
    Nie, to nie jest taki zapach. Jest to raczej zapach bagna, stojącej wody, stawu, niezbyt intensywny (ale dobrze wyczuwalny, nawet jeśli np. bez odstania wodę od razu przegotuję).

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Co do zanieczyszczeń mechanicznych to przed aplikacją zainstaluj korpus 10" lub 20" BB z wkładem mechanicznym o mikronazu np. 20 mikronów.
    Czy taki filtr ma być zamontowany za zbiornikiem hydroforowym, czy powinien być jednak przed zbiornikiem hydroforowym?

  15. #9955

    Domyślnie

    Cytat Napisał budolaik Zobacz post
    Dzień dobry

    Proszę o dobór urządzenia dla parametrów:
    1. woda ze studni wierconej, pobór z około 12-14 metrów
    2. zanieczyszczenia mechaniczne - ił w wodzie o wielkości ziaren poniżej 130 mikronów (jest filtr antypiaskowy 130µm, dyskowy, który sporo tego przechwytuje)
    3. pH 7,7 ± 0,1
    4. twardość 186 ± 12 mg/l
    5. żelazo przekroczone 0,28 ± 0,04 mg/l (norma 0,2)
    6. mangan przekroczony 0,28 ± 0,03 mg/l (norma 0,05)
    7. jon amonowy 0,30 ± 0,04 mg/l (norma 0,50)
    8. ilość osób 3
    9. punkty poboru ≤5
    10. brak kanalizacji, szambo

    Najważniejsza w tym przypadku jest dla mnie redukcja manganu ponieważ przekroczenie normy jest spore.
    Z góry dzięki za pomoc.

    Twoja twardość, skompensowana jest na poziomie około 280 mg/m - nie jest wiec duża. W tym przypadku możesz zastosować urządzenie Wielofunkcyjne na złożu np. Economix.

    System ten usunie, żelazo, twardość, mangan, jon amonowy oraz organikę (jeśli takową masz). Dodatkowo tak jak pisałem wcześniej korpus BB 10 lub 20" z wkładem mechanicznym.

    Jeśli sobie życzysz, przekaże Ci kontakt do profesjonalnej firmy która jest w stanie zająć się tematem, łącznie z montażem i serwisem urządzenia.

    Pozdrawiam

  16. #9956

    Domyślnie

    Cytat Napisał budolaik Zobacz post
    Nie, to nie jest taki zapach. Jest to raczej zapach bagna, stojącej wody, stawu, niezbyt intensywny (ale dobrze wyczuwalny, nawet jeśli np. bez odstania wodę od razu przegotuję).



    Czy taki filtr ma być zamontowany za zbiornikiem hydroforowym, czy powinien być jednak przed zbiornikiem hydroforowym?
    Powinien być zamontowany za hydroforem.
    Pozdrawiam

  17. #9957

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Twoja twardość, skompensowana
    Co to jest twardość skompensowana i jak to się liczy?

  18. #9958

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Witam, ja potrzebuje zmiękczacz dla rodziny 2+2, zużycie miesięczne ok 8m3, twardość wody ok 300 mg/l CaCO3. Okolice Suwałk, podlaskie. Jaki Zmiekczacz byłby najlepszy oraz jakie są koszty instalacji takiego urzadzenia?
    Twoja twardość nie jest aż tak duża. Jest na poziomie około 17 OdH.
    W twoim przypadku wystarczy zmiękczacz już z butlą około 20 litrów złoża.
    W tym przypadku będzie on wchodził co około 3,5 m3 w cykl regeneracji.

    Jeśli zastosujesz zmiękczacz z butla 25 litrową na cyklu pracy zyskasz dodatkowe 0,7 m3 wody. Będzie ekonomiczniej.

    Pozdrawiam

  19. #9959

    Domyślnie

    Cytat Napisał budolaik Zobacz post
    Co to jest twardość skompensowana i jak to się liczy?
    Twardość skompensowana, jest wyliczana ze wzoru i jest to w skrócie "suma" wszystkich Pana zanieczyszczeń wody.

    Pozdrawiam

  20. #9960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Twardość skompensowana, jest wyliczana ze wzoru
    Poproszę o ten wzór.

    Dobra, znalazłem sobie opisy i wzory: http://www.wcponline.com/glossary/compensated-hardness/ , http://www.purewater2000.com/glossary.html
    Ostatnio edytowane przez budolaik ; 21-11-2017 o 10:49

Strona 498 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony