dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 544 z 757
Pokaż wyniki od 10.861 do 10.880 z 15136
  1. #10861
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.039
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rahlus Zobacz post
    Dziękuję za szybką odpowiedź Punkty 1 i 11, też mi się rzuciły w oczy, chociaż nie ukrywam że za water technic przemawia wg mnie większe złoże i wiem jaką głowicę ma zamontowaną (erie). Z kolei Viessmann nie podaje zbyt wielu danych w specyfikacji...
    zapraszam na stronę aquahome.pl specjalnie dedykowaną stacją uzdatniania, jeżeli jeszcze będą potrzebne jakieś dodatkowe parametry postaram się pomóc.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 06-09-2018 o 13:43
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #10862

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Mój pierwszy post także chciałbym jeszcze raz wszystkich przywitać.

    Chciałbym prosić o pomoc w doborze urządzeń do uzdanienia wody.

    Poniżej wyniki badań oraz charaktersytyka:

    - studnia wywiercona na 36 m
    - wydajnosć 45 l / min
    - zbiornik 300 l ocynkowany bez przepony
    - zapotrzebowanie 2 dorosłe + 2 dzieci (bez podlewania ogródka)
    - dostęp do kanalizacji
    - woda do badania pobrana prosto z węża ze studni (przed przyłączem do domu)
    - tereny wiejskie

    wyniki badań

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	418532

    bardzo dziękuje za odpowiedzi

  3. #10863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Mój pierwszy post także chciałbym jeszcze raz wszystkich przywitać.

    Chciałbym prosić o pomoc w doborze urządzeń do uzdanienia wody.

    Poniżej wyniki badań oraz charaktersytyka:

    - studnia wywiercona na 36 m
    - wydajnosć 45 l / min
    - zbiornik 300 l ocynkowany bez przepony
    - zapotrzebowanie 2 dorosłe + 2 dzieci (bez podlewania ogródka)
    - dostęp do kanalizacji
    - woda do badania pobrana prosto z węża ze studni (przed przyłączem do domu)
    - tereny wiejskie

    wyniki badań

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	418532

    bardzo dziękuje za odpowiedzi
    Zacznij od zajęcia się bakteriami - czy studnia po wierceniu była dezynfekowana? Czy robiłeś długie pompowanie?

  4. #10864

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zacznij od zajęcia się bakteriami - czy studnia po wierceniu była dezynfekowana? Czy robiłeś długie pompowanie?
    Dziękuje za odpowiedź.

    Studnia przed badaniami nie była dezynfekowana.
    Wpłukana była przez 3 tyg bo ciągle trochę płuczki wychodziło - ok 300m3 wypłukane do dnia pobrania próbki.
    Po wynikach które zamieściłem wyżej przeprowadziłem chlorowanie - 24 h i później intensywne płukanie.
    Po 5 dniach ponownie zrobiłem badanie i tym razem wyszło 120 coli, 0 enterokoków, 120 bakteriii w 22 stopniach - ale próbka nadal była pobrana z tymczasowego węża - co prawda z zaworem opalony - ale próbka pobrana w polowych warunkach.

    Dom kupiłem 6 miesięcy temu i 2 tyg temu zidentyfikowałem nieszczelne szambo 20 m od studni + rurę kanalozacyjną sąsiada ok 5 m od studni (wygląda na szczelną). Obecnie jestem na etapie wymiany szamba na plastikowe i profikatyczne położenie nowej rury która przechodzi przez moją działkę.

    Nie robiłem badan po przyłączeniu wody do domu.

  5. #10865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Czyli wygląda na to, że jak skończysz wszystkie te działania, będzie trzeba powtórzyć badania.
    Fizykochemia (o ile się nie zmieni) nie jest tragiczna. Ale ja bym się teraz nie bawił w dobieranie tylko poczekał na wyniki nowych badań.

  6. #10866

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czyli wygląda na to, że jak skończysz wszystkie te działania, będzie trzeba powtórzyć badania.
    Fizykochemia (o ile się nie zmieni) nie jest tragiczna. Ale ja bym się teraz nie bawił w dobieranie tylko poczekał na wyniki nowych badań.
    Badania na pewno za jakiś czas wykonam jeszcze raz. Tylko za miesiąc muszę się wprowadzić i potrzebuję coś z tą wodą jaka jest zrobić. Gleba nawet jeśli jest zanieczyszona przez te ostatnia znaleziska to i tak od razu się nie oczyści. Czy mógłbyś zaproponować coś do przesłanych parametrów wody ?

    Wysłałem zapytanie do firm i otrzymałem taką odpowiedz: czy coś takiego sprawdzi się przy tej wodzie ?
    1. oferta
    Odżelaziacz IWO 120-742 FA
    Zmiekczacz IW-CR 70-762 (złoże multifunkcyjne)
    lampa uv v20
    ro6 75gdp do kuchni

    2. oferta
    Aspirator mosiądz 1”
    Filtr Protector BW 1”
    Filtr ERF-Greensand 58/13
    Eurosoft 58 SE/WZ 80
    UV V12

  7. #10867

    Domyślnie

    Witam, jestem nowy
    Potrzebuję pomocy w doborze urządzenia.
    Parametry Wody:
    Mętność - 0,75
    Barwa - 3
    Zapach - 2 (siarkowodór) jednostka TON
    PH 8,6
    Przewodność 571
    Twardość ogólna 176 mg/l
    Jon amonowy - 0,66 mg/l
    Azotyny <0,02 mg/l
    Azotany <1,8 mg/l
    Żelazo 269 - norma 200
    Mangan 73 - norma 50

    Zużycie wody: 7 osób, (5 kranów,2 prysznice, 2 wanny, pralka, zmywarka)
    Średnie miesięczne zużycie wody 20m3
    Pompa w studni głębinowej na 25m (lustro wody 2m) SKM 150
    Zbiornik przeponowy 200l

    Problemy: Zapach siarkowodoru, jon amonowy, żelazo i mangan

    Woda tworzy nacieki na bateriach i urządzeniach sanitarnych, których chcę się pozbyć.

    Proponowane urządzenia multifunkcyjne przez wykonawców:
    1. Głowica RX złoże CR100 50l butla 13x54
    2. Autotrol 762 Ecomix A 60l butla 13x54

    Brak na tę chwilę możliwości wymiany zbiornika przeponowego.

    Pytanie:
    Które złoże będzie lepsze?
    Czy pompa jest wystarczająca dla tych urządzeń?
    Czy jest lepsze rozwiązanie?
    Dziękuje za pomoc

  8. #10868
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Mój pierwszy post także chciałbym jeszcze raz wszystkich przywitać.

    Chciałbym prosić o pomoc w doborze urządzeń do uzdanienia wody.

    Poniżej wyniki badań oraz charaktersytyka:

    - studnia wywiercona na 36 m
    - wydajnosć 45 l / min
    - zbiornik 300 l ocynkowany bez przepony
    - zapotrzebowanie 2 dorosłe + 2 dzieci (bez podlewania ogródka)
    - dostęp do kanalizacji
    - woda do badania pobrana prosto z węża ze studni (przed przyłączem do domu)
    - tereny wiejskie

    wyniki badań

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyniki.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	418532

    bardzo dziękuje za odpowiedzi
    Jeśli chlorowanie studni nic nie pomogło w takim układzie pozostaje jedynie dezynfekcja wody promieniami UV. Dodatkowo jeśli chodzi o parametry fizykochemiczne należy zastosować centralną stację uzdatniania wody na cały budynek. Konkretną ofertę prześlemy w wiadomości prywatnej.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 12-09-2018 o 08:50
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #10869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Badania na pewno za jakiś czas wykonam jeszcze raz. Tylko za miesiąc muszę się wprowadzić i potrzebuję coś z tą wodą jaka jest zrobić. Gleba nawet jeśli jest zanieczyszona przez te ostatnia znaleziska to i tak od razu się nie oczyści. Czy mógłbyś zaproponować coś do przesłanych parametrów wody ?
    OK. Masz rację, że nie od razu bakterie znikną... ale jak puścisz wodę z bakteriami na filtry to one sobie tam rozwiną cywilizację... będą miały niezłe warunki w złożu. Z tego powodu wybrałbym złoże które można dezynfekować.
    Widzę dwie możliwości:
    1) stawiasz sam odżelaziacz ze złożem katalitycznym z napowietrzaniem w hydroforze, który załatwia sprawę żelaza i manganu. Ze względu na wydajność pompy zbiornik ze złożem nie większy niż 10x54" (ale tyle powinno spokojnie wystarczyć). Jest tu dużo ścieków bez chemii więc można puścić wodę w drenaż czy studnię chłonną.
    2) stawiasz filtr wielofunkcyjny na złożu Crystal Right 100, który nie wymaga napowietrzania i załatwia też zmiękczanie wody. Wymaga za to regeneracji solą, ale ścieków jest mniej niż przy tradycyjnym odżelaziaczu.

    W obu przypadkach możesz złoża potraktować chlorem co jakiś czas. W obu można też dać filtr wstępny i lampę UV na zakończenie.
    Filtr RO do wody pitnej też nie zaszkodzi ale jest to opcja dodatkowa.

    Wysłałem zapytanie do firm i otrzymałem taką odpowiedz: czy coś takiego sprawdzi się przy tej wodzie ?
    1. oferta
    Odżelaziacz IWO 120-742 FA
    Zmiekczacz IW-CR 70-762 (złoże multifunkcyjne)
    lampa uv v20
    ro6 75gdp do kuchni

    2. oferta
    Aspirator mosiądz 1”
    Filtr Protector BW 1”
    Filtr ERF-Greensand 58/13
    Eurosoft 58 SE/WZ 80
    UV V12
    W obu ofertach masz dwa stopnie. Pierwszy:
    W pierwszej ofercie nie wiem jakie złoże jest w odżelaziaczu, w drugiej (Greensand) to niepotrzebna chemia do regeneracji (dodatkowe koszty).
    Na drugim stopniu jest filtr wielofunkcyjny (z opisu wynika że ze złożem CR, który by wystarczył nawet bez odżelaziacza) albo sam zmiękczacz BWT (to chyba dość droga opcja i nie masz możliwości dezynfekcji złoża).
    Co do lampy UV to w pierwszej wersji jest ona lepsza (bo na większy przepływ).

  10. #10870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolkrak Zobacz post
    Witam, jestem nowy
    Potrzebuję pomocy w doborze urządzenia.
    Parametry Wody:
    Mętność - 0,75
    Barwa - 3
    Zapach - 2 (siarkowodór) jednostka TON
    PH 8,6
    Przewodność 571
    Twardość ogólna 176 mg/l
    Jon amonowy - 0,66 mg/l
    Azotyny <0,02 mg/l
    Azotany <1,8 mg/l
    Żelazo 269 - norma 200
    Mangan 73 - norma 50

    Zużycie wody: 7 osób, (5 kranów,2 prysznice, 2 wanny, pralka, zmywarka)
    Średnie miesięczne zużycie wody 20m3
    Pompa w studni głębinowej na 25m (lustro wody 2m) SKM 150
    Zbiornik przeponowy 200l

    Problemy: Zapach siarkowodoru, jon amonowy, żelazo i mangan

    Woda tworzy nacieki na bateriach i urządzeniach sanitarnych, których chcę się pozbyć.

    Proponowane urządzenia multifunkcyjne przez wykonawców:
    1. Głowica RX złoże CR100 50l butla 13x54
    2. Autotrol 762 Ecomix A 60l butla 13x54

    Brak na tę chwilę możliwości wymiany zbiornika przeponowego.

    Pytanie:
    Które złoże będzie lepsze?
    Czy pompa jest wystarczająca dla tych urządzeń?
    Czy jest lepsze rozwiązanie?
    Dziękuje za pomoc
    Przy tak wysokim pH praktycznie cały siarkowodór jest rozpuszczony w wodzie więc można by go próbować usuwać na złożach katalitycznych do odżelaziania. Niestety pompa jest słabiutka i raczej nie wystarczy do płukania nawet małego odżelaziacza na takim złożu.

    Z zaproponowanych złóż żadne nie usuwa siarkowodoru. Proponowana głowica RX (chińczyk) do złoża CR w ogóle nie ma szans działać prawidłowo bo nie ma odpowiednio długich czasów do ustawienia w regeneracji. Ecomix dodatkowo nie ruszy jonu amonowego.

    Nie masz dobrego rozwiązania tej sytuacji.
    Możesz usunąć twardość, żelazo, mangan i jon amonowy (np. na złożu CR tylko z dobrą głowicą) ale nie usunie to zapachu (może ewentualnie jako drugi stopień postawić filtr węglowy... ale będziesz musiał często wymieniać złoże i nie ma gwarancji, że to usunie cały zapach).
    Możesz usuwać wszystko ale nie masz pompy do płukania ciężkiego złoża.

  11. #10871

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    OK. Masz rację, że nie od razu bakterie znikną... ale jak puścisz wodę z bakteriami na filtry to one sobie tam rozwiną cywilizację... będą miały niezłe warunki w złożu. Z tego powodu wybrałbym złoże które można dezynfekować.
    Widzę dwie możliwości:
    1) stawiasz sam odżelaziacz ze złożem katalitycznym z napowietrzaniem w hydroforze, który załatwia sprawę żelaza i manganu. Ze względu na wydajność pompy zbiornik ze złożem nie większy niż 10x54" (ale tyle powinno spokojnie wystarczyć). Jest tu dużo ścieków bez chemii więc można puścić wodę w drenaż czy studnię chłonną.
    2) stawiasz filtr wielofunkcyjny na złożu Crystal Right 100, który nie wymaga napowietrzania i załatwia też zmiękczanie wody. Wymaga za to regeneracji solą, ale ścieków jest mniej niż przy tradycyjnym odżelaziaczu.

    W obu przypadkach możesz złoża potraktować chlorem co jakiś czas. W obu można też dać filtr wstępny i lampę UV na zakończenie.
    Filtr RO do wody pitnej też nie zaszkodzi ale jest to opcja dodatkowa.


    W obu ofertach masz dwa stopnie. Pierwszy:
    W pierwszej ofercie nie wiem jakie złoże jest w odżelaziaczu, w drugiej (Greensand) to niepotrzebna chemia do regeneracji (dodatkowe koszty).
    Na drugim stopniu jest filtr wielofunkcyjny (z opisu wynika że ze złożem CR, który by wystarczył nawet bez odżelaziacza) albo sam zmiękczacz BWT (to chyba dość droga opcja i nie masz możliwości dezynfekcji złoża).
    Co do lampy UV to w pierwszej wersji jest ona lepsza (bo na większy przepływ).
    Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź.
    Mam trochę więcej informacji dot. złoża i urządzeń z przesłanych ofert.

    1. oferta
    Odżelaziacz IWO 120-742 FA - Greensand plus, złoże 44 l Głowica logix
    Zmiekczacz IW-CR 70-762 (złoże multifunkcyjne) CR 100, Głowica logix
    lampa uv v20
    ro6 75gdp do kuchni

    2. oferta
    Aspirator mosiądz 1”
    Filtr Protector BW 1”
    Filtr ERF-Greensand 58/13 Greensan plus Głowica Fleck 5800
    Eurosoft 58 SE/WZ 80 złoże BWT Trinity kationit i usuwa też amoniak, głowica Fleck 5800
    UV V12

    Proponują regeneracja nadmanagianem ze względu też na bakterie.
    Czyli oferta 1 wydawałaby się lepsza bo 2 stopień - można w razie czego przechlorować ?
    Jeśli chodzi o lampe UV to na pewno będzie tylko nie wiem czy nie np. V35 albo nawet v80 dla pewność że czegoś nie przepuści.


    Jeszcze otrzymałem takie rozwiązanie - cenowo wychodzi najlepiej (nie wiem jakie złoża, chyba głowice clacka.
    - zwężka napowietrzająca (aspirator) do montażu przed zbiornikiem ocynkowanym
    - Ecoperla Sanitower M - odżelaziaczi i odmanganiacz
    - Filtr narurowy - ATLAS FILTRI – SERIA BX - SENIOR 3P-BFO BX TS (1")
    - Ecoperla Multitower M (drugi stopień usuwania żelaza oraz mangan jak również jonu amonowego oraz twardości)
    - lampa uv v25

    Dzięki serdecznie z góry za odpowiedź.

  12. #10872
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolkrak Zobacz post
    Witam, jestem nowy
    Potrzebuję pomocy w doborze urządzenia.
    Parametry Wody:
    Mętność - 0,75
    Barwa - 3
    Zapach - 2 (siarkowodór) jednostka TON
    PH 8,6
    Przewodność 571
    Twardość ogólna 176 mg/l
    Jon amonowy - 0,66 mg/l
    Azotyny <0,02 mg/l
    Azotany <1,8 mg/l
    Żelazo 269 - norma 200
    Mangan 73 - norma 50

    Zużycie wody: 7 osób, (5 kranów,2 prysznice, 2 wanny, pralka, zmywarka)
    Średnie miesięczne zużycie wody 20m3
    Pompa w studni głębinowej na 25m (lustro wody 2m) SKM 150
    Zbiornik przeponowy 200l

    Problemy: Zapach siarkowodoru, jon amonowy, żelazo i mangan

    Woda tworzy nacieki na bateriach i urządzeniach sanitarnych, których chcę się pozbyć.

    Proponowane urządzenia multifunkcyjne przez wykonawców:
    1. Głowica RX złoże CR100 50l butla 13x54
    2. Autotrol 762 Ecomix A 60l butla 13x54

    Brak na tę chwilę możliwości wymiany zbiornika przeponowego.

    Pytanie:
    Które złoże będzie lepsze?
    Czy pompa jest wystarczająca dla tych urządzeń?
    Czy jest lepsze rozwiązanie?
    Dziękuje za pomoc
    Zapach można usunąć poprzez napowietrzanie natomiast jeśli chodzi o pozostałe przekroczenia to najlepszy rozwiązaniem byłoby właśnie zastosowanie urządzenia wielofunkcyjnego redukującego żelazo, mangan, twardość oraz jon amonowy. Konkretną ofertę prześlemy w wiadomości prywatnej.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #10873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Proponują regeneracja nadmanagianem ze względu też na bakterie.
    Wszystko zależy jak chcesz podejść do bakterii - zakładamy, że ich nie będzie (uda się je załatwić po tych działaniach, które wykonujesz) albo że zostaną... wtedy faktycznie dezynfekcja nadmanganianem ma sens. Ale do samego uzdatniania wody nie ma to uzasadnienia.
    Czyli oferta 1 wydawałaby się lepsza bo 2 stopień - można w razie czego przechlorować ?
    W tym sensie - tak.
    Jeśli chodzi o lampe UV to na pewno będzie tylko nie wiem czy nie np. V35 albo nawet v80 dla pewność że czegoś nie przepuści.
    V20 albo V25 spokojnie powinna wystarczyć.

    Jeśli zależy ci na ograniczeniu kosztów to proponowałbym zastosowanie jednego większego stopnia ze złożem CR100. Weź go z głowicą Clack i celą chlorującą (część solanki jest wtedy zamieniana na chlor, więc każda regeneracja to też dezynfekcja złoża). Do tego filtr wstępny i lampa UV i to wystarczy. Przekroczenia Fe i Mn nie są na tyle duże, żeby walczyć z nimi na dwóch stopniach...

  14. #10874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Zapach można usunąć poprzez napowietrzanie natomiast jeśli chodzi o pozostałe przekroczenia to najlepszy rozwiązaniem byłoby właśnie zastosowanie urządzenia wielofunkcyjnego redukującego żelazo, mangan, twardość oraz jon amonowy. Konkretną ofertę prześlemy w wiadomości prywatnej.
    Przy ph=8.6 chcecie usuwać siarkowodór przez napowietrzanie? Dodatkowo kolega pisze wyraźnie, że ma zbiornik przeponowy i brak możliwości jego wymiany.

  15. #10875

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wszystko zależy jak chcesz podejść do bakterii - zakładamy, że ich nie będzie (uda się je załatwić po tych działaniach, które wykonujesz) albo że zostaną... wtedy faktycznie dezynfekcja nadmanganianem ma sens. Ale do samego uzdatniania wody nie ma to uzasadnienia.

    W tym sensie - tak.
    V20 albo V25 spokojnie powinna wystarczyć.

    Jeśli zależy ci na ograniczeniu kosztów to proponowałbym zastosowanie jednego większego stopnia ze złożem CR100. Weź go z głowicą Clack i celą chlorującą (część solanki jest wtedy zamieniana na chlor, więc każda regeneracja to też dezynfekcja złoża). Do tego filtr wstępny i lampa UV i to wystarczy. Przekroczenia Fe i Mn nie są na tyle duże, żeby walczyć z nimi na dwóch stopniach...
    Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź.
    Nie miałem pojęcia że jest coś takiego jak cela chlorująca.
    Czy można zastosować ją do każdej głowicy ? np do Zmiekczacz IW-CR 70-762 (złoże multifunkcyjne) CR 100, Głowica logix ?
    Wymaga ona jakiś dodatkowych zabiegów eksploatacyjnych ? Mógłbyś podesłać linka do jakieś przykładowej ?

    Koszta całej stacji nie są priorytetem.
    Priorytetem jest dla mnie dobrze uzdatniona woda, zabezpieczona przed mikrobiologią - zakładam najgorsze tj. że moje działania na działce nie przyniosą spodziewanego efektu.

    Czy ewentualnie mógłbyś podesłać jakąś kolumnę CR100 o której pisałeś wcześniej ?

  16. #10876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Czy można zastosować ją do każdej głowicy ? np do Zmiekczacz IW-CR 70-762 (złoże multifunkcyjne) CR 100, Głowica logix ?
    Wymaga ona jakiś dodatkowych zabiegów eksploatacyjnych ? Mógłbyś podesłać linka do jakieś przykładowej ?
    Taka cela może być zewnętrznym urządzeniem - wtedy jest to po prostu elektroda wpinana na trójniku w wężyk solanki i ma własny zasilacz.
    Może też być elementem głowicy, np. jest wersja do głowicy Clack, ale wtedy jest ona zasilana bezpośrednio ze sterownika głowicy, programowana w sterowniku więc nie pasuje do innych głowic.
    Fizycznie możesz zastosować taką celę (w wersji osobnego urządzenia) do każdego filtra z regeneracją solanką, ale złoże zmiękczające nie toleruje chloru więc nie robi się tego na zmiękczaczach bo za chwilę nie będziesz miał złoża w zbiorniku (rozpadnie się od chloru).

  17. #10877

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie masz dobrego rozwiązania tej sytuacji.
    Możesz usunąć twardość, żelazo, mangan i jon amonowy (np. na złożu CR tylko z dobrą głowicą) ale nie usunie to zapachu (może ewentualnie jako drugi stopień postawić filtr węglowy... ale będziesz musiał często wymieniać złoże i nie ma gwarancji, że to usunie cały zapach).
    Możesz usuwać wszystko ale nie masz pompy do płukania ciężkiego złoża.
    Rozumiem że idąc w kierunku stacji uzdatniania wody muszę w pierwszej kolejności wymienić pompę.
    Jakie parametry musi mieć pompa dla takiej stacji (studnia głębinowa rura 125).

    Chciałbym usunąć żelazo, mangan i jon amonowy (usuniecie tych czynników może zredukuje zapach, który dla mnie jako użytkownika ma bardziej charakter metaliczny niż zgniłych jaj)
    Wyczytałem, że zarówno ecomix jak i CR100 usuwają w jakimś stopniu siarkowodór i jon amonowy.
    Może ktos zaproponuje kompleksowe rozwiązanie tej sytuacji nawet jesli będzie to związane z postawieniem osobno odżelaziacza i zmiękczacza.

  18. #10878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolkrak Zobacz post
    Rozumiem że idąc w kierunku stacji uzdatniania wody muszę w pierwszej kolejności wymienić pompę.
    Jakie parametry musi mieć pompa dla takiej stacji (studnia głębinowa rura 125).
    To nie jest takie oczywiste. Jest to prawda jeśli chcesz postawić odżelaziacz z ciężkim złożem (który usunie i zapach i żelazo, itd)
    Jeśli zdecydujesz się na filtr wielofunkcyjny to nie musisz wymieniać pompy, ale zapach może pozostać.

    Chciałbym usunąć żelazo, mangan i jon amonowy (usuniecie tych czynników może zredukuje zapach, który dla mnie jako użytkownika ma bardziej charakter metaliczny niż zgniłych jaj)
    To dosyć znaczna różnica. Zgniłe jaja to siarkowodór i on w tym pH będzie trudny do usunięcia innym sposobem niż na odżelaziaczu. Jeśli jednak zapach jest metaliczny to może być związany z obecnością żelaza/manganu, a więc usunięcie tych pierwiastków może zmniejszyć zapach.

    Wyczytałem, że zarówno ecomix jak i CR100 usuwają w jakimś stopniu siarkowodór i jon amonowy.
    Napisać można wszystko. Też widziałem takie hasła - pytanie czy jest to wiarygodne źródło? Ja sprawdzałem w informacjach producenta CR - jest tam informacja o maksymalnym poziomie siarkowodoru (na poziomie 0.5 ppm - to niewiele ponad próg wyczuwalności) w wodzie zasilającej ale nie ma ani słowa o jego usuwaniu. Jon amonowy/amoniak jest usuwany przez wersję CR100.
    Ecomix nie ma w swoim składzie niczego co mogłoby oddziaływać z siarkowodorem więc także nie jest do tego przeznaczony. Jest inne tego typu złoże (AquaMulti) które zawiera w swoim składzie zeolit i tam jest szansa na usuwanie jonu amonowego, ale oba te złoża nie ruszą siarkowodoru.

    Może ktos zaproponuje kompleksowe rozwiązanie tej sytuacji nawet jesli będzie to związane z postawieniem osobno odżelaziacza i zmiękczacza.
    Zmiękczacz nie jest Ci do niczego potrzebny... chyba, że z wody miękkiej chcesz zrobić bardzo miękką?

  19. #10879

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolkrak Zobacz post
    Rozumiem że idąc w kierunku stacji uzdatniania wody muszę w pierwszej kolejności wymienić pompę.
    Jakie parametry musi mieć pompa dla takiej stacji (studnia głębinowa rura 125).

    Chciałbym usunąć żelazo, mangan i jon amonowy (usuniecie tych czynników może zredukuje zapach, który dla mnie jako użytkownika ma bardziej charakter metaliczny niż zgniłych jaj)
    Wyczytałem, że zarówno ecomix jak i CR100 usuwają w jakimś stopniu siarkowodór i jon amonowy.
    Może ktos zaproponuje kompleksowe rozwiązanie tej sytuacji nawet jesli będzie to związane z postawieniem osobno odżelaziacza i zmiękczacza.
    Dzięki za odpowiedź.
    Czytają inną Twoją odpowiedź na pytanie przypomniałem sobie o siarkowodorze.
    Tzn jak pobierałem do badań wodę bezpośrednio z węża ze studni (zanim zrobiłem przyłącze to domu) to wyraźnie czułem zapach zgniłych jaj.
    Teraz po przyłączu do domu jak woda przepływa przez hydrofor to już tego zapachu nie czuje.

    Czy coś to zmienia jeśli chodzi o stopnie uzdatniania ?

  20. #10880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Czytają inną Twoją odpowiedź na pytanie przypomniałem sobie o siarkowodorze.
    Tzn jak pobierałem do badań wodę bezpośrednio z węża ze studni (zanim zrobiłem przyłącze to domu) to wyraźnie czułem zapach zgniłych jaj.
    Teraz po przyłączu do domu jak woda przepływa przez hydrofor to już tego zapachu nie czuje.

    Czy coś to zmienia jeśli chodzi o stopnie uzdatniania ?
    Raczej nie zmienia. Skoro nie czujesz już zapachu to może sam hydrofor z poduszką powietrzną wystarcza do odgazowania tego H2S. Masz inne pH więc u Ciebie napowietrzanie wody może wystarczyć.

Strona 544 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony