dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 545 z 757
Pokaż wyniki od 10.881 do 10.900 z 15136
  1. #10881

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Raczej nie zmienia. Skoro nie czujesz już zapachu to może sam hydrofor z poduszką powietrzną wystarcza do odgazowania tego H2S. Masz inne pH więc u Ciebie napowietrzanie wody może wystarczyć.
    Dzięki.
    Jeszcze zapytam o tą celę chlorującą. Czy jest stosowanie będzie objawiało się zapachem chloru w wodzie uzdatnionej ? I czy stężenie generowanego chloru nie będzie za wysokie ?

  2. #10882
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Dzięki.
    Jeszcze zapytam o tą celę chlorującą. Czy jest stosowanie będzie objawiało się zapachem chloru w wodzie uzdatnionej ? I czy stężenie generowanego chloru nie będzie za wysokie ?
    Ona działa tylko w czasie regeneracji (a dokładniej tylko w czasie zasysania solanki). W kolejnych etapach złoże jest płukane więc nic nie powinno pozostać w wodzie dostarczanej do sieci.
    Jej moc można regulować, ale raczej nie obawiałbym się przedawkowania (jej wydajność jest niska).

  3. #10883

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ona działa tylko w czasie regeneracji (a dokładniej tylko w czasie zasysania solanki). W kolejnych etapach złoże jest płukane więc nic nie powinno pozostać w wodzie dostarczanej do sieci.
    Jej moc można regulować, ale raczej nie obawiałbym się przedawkowania (jej wydajność jest niska).
    Dzięki zapytałem jeszcze odnośnie tej celi chlorowanej i otrzymałem taką propozycje:

    - aspirator przed hydroforem 300l
    - Ecoperla Sanitower M (Ironit Defemar 75l 13x54 CLACK TC)
    - filtr ATLAS FILTRI SERIA BX 10" 25um
    - Ecoperla Multitower M (złoże nie podali ale usuwa amoniak i może być chlorowane to pewnie CR100. Głowica jest Clack Pallas DF ale zastosotwanie celi wymaga wymiany na inną - jest taka możliwość)
    - lampa uv 20

    Czy taki zestaw się sprawdzi na mojej wodzie ?

    Czy aspirator trzeba podłaczyć do hydroforu koniecznie z dyszą rozpraszającą od góry czy można go wpiąc z boku ?

    Czy Filtr sznurkowy mozna zastąpić np. Cintropurem nw 25 z zaworem do płukania ?

    Czy złoże Ironit Defemar można raz na jakiś czas przechlorować czy nie ma takiej potrzeby jak już CR100 będzie chlorowane przy każdej regeneracji i na końcu jeszcze UV dobije ?

    Dużo pytań ale już jest bliżen niż dalej doboru zestawu

    Dziękuje Ci z góry za odpowiedź.

  4. #10884
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Dzięki zapytałem jeszcze odnośnie tej celi chlorowanej i otrzymałem taką propozycje:

    - aspirator przed hydroforem 300l
    - Ecoperla Sanitower M (Ironit Defemar 75l 13x54 CLACK TC)
    - filtr ATLAS FILTRI SERIA BX 10" 25um
    - Ecoperla Multitower M (złoże nie podali ale usuwa amoniak i może być chlorowane to pewnie CR100. Głowica jest Clack Pallas DF ale zastosotwanie celi wymaga wymiany na inną - jest taka możliwość)
    - lampa uv 20

    Czy taki zestaw się sprawdzi na mojej wodzie ?
    Wydaje mi się, że tak duży filtr odżelaziający (13x54") będzie wymagał dużo większego przepływu niż to czym dysponujesz...
    Poza tym twoje przekroczenia żelaza i manganu są tak niewielkie, że uważam taki rozmiar za mocną przesadę.

    Czy aspirator trzeba podłaczyć do hydroforu koniecznie z dyszą rozpraszającą od góry czy można go wpiąc z boku ?
    Można wpiąć z boku.

    Czy Filtr sznurkowy mozna zastąpić np. Cintropurem nw 25 z zaworem do płukania ?
    Można.

    Czy złoże Ironit Defemar można raz na jakiś czas przechlorować czy nie ma takiej potrzeby jak już CR100 będzie chlorowane przy każdej regeneracji i na końcu jeszcze UV dobije ?
    Można. To złoże to mieszanka złoża katalitycznego i piasku... proporcji można się domyślać
    Tu nie chodzi o dezynfekcję wody tylko o to aby na złożu się bakterie nie rozwijały.
    Jeśli w wodzie będzie ich kilka, to po jakimś czasie na złożu zaczną się mnożyć i będzie ich coraz więcej. Dlatego istotna jest możliwość dezynfekcji samego złoża.

  5. #10885

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie jest takie oczywiste. Jest to prawda jeśli chcesz postawić odżelaziacz z ciężkim złożem (który usunie i zapach i żelazo, itd)
    Jeśli zdecydujesz się na filtr wielofunkcyjny to nie musisz wymieniać pompy, ale zapach może pozostać.
    Ciężkie złoże czyli jakie? Jest jakiś gotowy zestaw na takim złożu?
    Rozumiem, że przy zestawie cr100 z głowicą logix pompa jest wystarczająca.

  6. #10886

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wydaje mi się, że tak duży filtr odżelaziający (13x54") będzie wymagał dużo większego przepływu niż to czym dysponujesz...
    Poza tym twoje przekroczenia żelaza i manganu są tak niewielkie, że uważam taki rozmiar za mocną przesadę..
    Mają jeszcze mniejszy S - 12x48 - 44 l złoże - wymagany przepływ przy płukaniu 2,2 m3 czyli 36 l / min.
    Dla porównania M - 13x54 - 75 l - przepływ 2,6 m3 - 43 l / m

    Przeliczyłem u siebie przepływ (pompa niby ma wydajność 60 l / m), ale licząc od załączenia się jej na hydro od 2,2 do 4 bar to mi wyszła wydajność 45 l / min
    , także faktycznie na granicy wymaganego przepływu.


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Można. To złoże to mieszanka złoża katalitycznego i piasku... proporcji można się domyślać
    Czyli to złoże nie jest najlepsze ?

    Co sądzisz o ecoperla ? Wiem, że to tylko naklejka. Głowice Clack, złoże na odżelazniaczu IRDF, na multifunkcyjnym mówią że autorskie, może być CR100 z czymś wymieszany.

    Czy w kwestii chlorowania, iść w tą cele czy może np. raz na miesiąc przed płukaniem wlać trochę chloru do solanki ?

  7. #10887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolkrak Zobacz post
    Ciężkie złoże czyli jakie? Jest jakiś gotowy zestaw na takim złożu?
    Ciężkie złoża katalityczne to np. Pyrolox, G1, Defeman... mają różne nazwy handlowe. Na pewno jest dużo "gotowych zestawów"...

    Rozumiem, że przy zestawie cr100 z głowicą logix pompa jest wystarczająca.
    Raczej tak... (chyba, że bardzo duży ten zestaw)

  8. #10888
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary86 Zobacz post
    Mają jeszcze mniejszy S - 12x48 - 44 l złoże - wymagany przepływ przy płukaniu 2,2 m3 czyli 36 l / min.
    Dla porównania M - 13x54 - 75 l - przepływ 2,6 m3 - 43 l / m
    ...
    Czyli to złoże nie jest najlepsze ?
    Moja opinia to jedno, działanie to drugie, a marketing to trzecie
    Sam piasek to też skuteczne złoże odżelaziające... ale nawet on potrzebuje płukania. Złoże katalityczne (np. Defeman) jest bardzo ciężki i wymaga bardzo mocnego przepływu (2,4 m3/h to wymagany minimalny przepływ dla zbiornika o średnicy 10").
    Nie wiem w jakich proporcjach są tu wymieszane te dwa złoża, ale widząc takie wymagania płukania można się domyślać czego jest więcej... według mnie tak niskie przepływy w czasie płukania doprowadzą do zapchania złoża - tylko kwestia kiedy to nastąpi (może za kilka miesięcy, a może za kilka lat).

    Co sądzisz o ecoperla ? Wiem, że to tylko naklejka. Głowice Clack, złoże na odżelazniaczu IRDF, na multifunkcyjnym mówią że autorskie, może być CR100 z czymś wymieszany.
    Nie wszystkie złoża nadają się do mieszania z innymi...

    Czy w kwestii chlorowania, iść w tą cele czy może np. raz na miesiąc przed płukaniem wlać trochę chloru do solanki ?
    Twój wybór. Efekt będzie podobny, ale stopień "upierdliwości" dla użytkownika jest inny

  9. #10889

    Domyślnie

    Witam, b. proszę o pomoc w decyzju zakupu stacji do wody. Dom 3-4 osoby (częściej 3), 1 łazienka, zużycie wody ok. 10-12 m3/mies. twardość ok. 15 st N, chcemy zejść do minimalnej twardości. ale nie zerowej -mamy 2 typy poniżej, ale mętlik w głowie, dlatego potrzebuję pomocy przy wyborze/.porównaniu:. Aqua-Soft Basic 20 i AQUAHOME 20-N.
    Czytałam, że Viessmann wymaga drogich przeglądów a Aqua-Soft podobnie? B. proszę o ocenę ww. produktów, złoża, głowice, itp. (nie znam się na tym) ew. propozycję innych. Pozdrowionka

  10. #10890
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Witam, b. proszę o pomoc w decyzju zakupu stacji do wody. Dom 3-4 osoby (częściej 3), 1 łazienka, zużycie wody ok. 10-12 m3/mies. twardość ok. 15 st N, chcemy zejść do minimalnej twardości. ale nie zerowej -mamy 2 typy poniżej, ale mętlik w głowie, dlatego potrzebuję pomocy przy wyborze/.porównaniu:. Aqua-Soft Basic 20 i AQUAHOME 20-N.
    Czytałam, że Viessmann wymaga drogich przeglądów a Aqua-Soft podobnie? B. proszę o ocenę ww. produktów, złoża, głowice, itp. (nie znam się na tym) ew. propozycję innych. Pozdrowionka
    Do minimalnej ale nie zerowej - czyli do ilu?
    W Basicu jest głowica Clack i złoże Lewatit. W Aquahome nie wiadomo... ale jest naklejka ze znanym logo.
    Co do przeglądów to chyba zależy gdzie kupisz, ale nie słyszałem aby AquaSoft wymagał przeglądów do zachowania gwarancji.

  11. #10891

    Domyślnie

    Dzięki qbek17!
    wydaje się, że do 3-5 stopni niemieckich, ale to tylko tak sobie myślę, a Ty podpowiesz coś?
    I generalnie czy wg Ciebie (bo widzę, że siedzisz w temacie) ten Aqua-Soft Basic 20 będzie dobrym wyborem? Pozdrowionka

  12. #10892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    wydaje się, że do 3-5 stopni niemieckich, ale to tylko tak sobie myślę, a Ty podpowiesz coś?
    Chcesz tą wodę pić czy używać do celów gospodarczych? Jaki masz cel montowania zmiękczacza?
    I generalnie czy wg Ciebie (bo widzę, że siedzisz w temacie) ten Aqua-Soft Basic 20 będzie dobrym wyborem? Pozdrowionka
    Wygląda dobrze. Ale czy akurat ten rozmiar i komponenty (obudowa kompaktowa) to już kwestia odpowiedzi na pierwsze pytania

  13. #10893

    Domyślnie

    Cel prozaiczny: żeby prysznic był czyściejszy, żeby w czajniku było mniej kamienia, żeby do zmywarki nie dodswać soli, żeby express do kawy nie zakamieniał się. Woda będzie jednak używana do gotowania zup, herbaty -czyli cel mieszany trochę

    A dlatego pytam, bo o ta stacja nie ma opinii w necie i ograniczoną dystrybucję -stąd obawy. Dzięki za pomoc.

  14. #10894

    Domyślnie

    Przy 15 stopniach niemieckich i zużyciu 12 m3 miesiecznie moim zdaniem 20 litrów złoża to tak trochę za mało. Ja bym szukał coś z 25 litrami złoża. Przy 20 litrach złoża regeneracja będzie co tydzień. Przy 25 litrach złoża 3x w miesiącu, co 10 dni. Jak woda zmiękczona będzie mieszana z surową to przy 25 litrach złoża czas regeneracji może trochę się wydłuży.

    My zmiękczamy wodę do zera i używamy jej do wszystkiego - także zupy, gotowanie wody do herbarty, kawy, itd.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 16-09-2018 o 19:49

  15. #10895
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Cel prozaiczny: żeby prysznic był czyściejszy, żeby w czajniku było mniej kamienia, żeby do zmywarki nie dodswać soli, żeby express do kawy nie zakamieniał się.
    Czyli chcesz wody zmiękczonej do zera...
    Woda będzie jednak używana do gotowania zup, herbaty
    Może się nie znam, ale wydaje mi się, że 60 mg CaCO3 nie wpłynie znacząco na smak zupy ani jej walory zdrowotne...
    -czyli cel mieszany trochę
    Nie da się mieć wszystkiego... albo wodę zmiękczysz i będzie spokój z kamieniem, albo jej nie zmiękczysz i będziesz mieć wodę "do picia" ale z kamieniem.

  16. #10896
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.039
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Witam, b. proszę o pomoc w decyzju zakupu stacji do wody. Dom 3-4 osoby (częściej 3), 1 łazienka, zużycie wody ok. 10-12 m3/mies. twardość ok. 15 st N, chcemy zejść do minimalnej twardości. ale nie zerowej -mamy 2 typy poniżej, ale mętlik w głowie, dlatego potrzebuję pomocy przy wyborze/.porównaniu:. Aqua-Soft Basic 20 i AQUAHOME 20-N.
    Czytałam, że Viessmann wymaga drogich przeglądów a Aqua-Soft podobnie? B. proszę o ocenę ww. produktów, złoża, głowice, itp. (nie znam się na tym) ew. propozycję innych. Pozdrowionka
    Stacje AQUAHOME są produkowane dla firmy Viessmann w całości przez amerykańską firmę Ecowater. Aby zagwarantować wysoką jakość pracy urządzenia należy robić przeglądy. Cen przeglądów nie narzucamy, dyktuje je rynek (obecnie to ok 100-200 zł)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #10897

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Przy 15 stopniach niemieckich i zużyciu 12 m3 miesiecznie moim zdaniem 20 litrów złoża to tak trochę za mało. Ja bym szukał coś z 25 litrami złoża......
    Czyli może Aqua-Soft Basic 25 ?

    Dzięki Wszystkim za wypowiedzi. A co jeśli w jakimś miesiącu zużycie wody będzie np. tylko 6 m3? Mam nadzieję, że po stronie technicznej nic się takiej stacji nie stanie, a jedynie z punktu ekonomicznego będzie przewymiarowana.
    Poza tym dobór musimy zrobić chyba dla średniego zużycia czy tak? U nas może być spora zmienność zużycia wody, np. od 8 do 16 m3, co daje średnią ok. 12 m3/miesiąc.
    Jak oceniacie serwisowanie Aqua-Soft Basic ?

  18. #10898

    Domyślnie

    Na rynek jako nowość trafiło 2 specyfiki do pielęgnacji złoża w naszych zmiękczaczach:

    Proszek do czyszczenia złoża Ecoperla Antidotum - https://www.filtry-do-wody.info/prod...rla-antidotum/
    Płyn do dezynfekcji filtrów Ecoperla Antibacter - https://www.filtry-do-wody.info/prod...la-antibacter/

    Stosuje się to raz do roku jako profilaktyka dbania o złoże jonowymienne. Pytanie, czy to tylko próba zarobienia kasy, czy rzeczywiście warto takie coś stosować? Raz do roku 35 złotych to żaden duży wydatek. O ile ten płyn do dezynfekcji pewnie mało jest istotny jak zmiękczacz jest w codziennym użyciu, to ten proszek co usuwa niby jakieś tam osadzone przez cały rok jony żelaza może ma sens?
    @qbek17
    Jak Ty to widzisz? Próba zarobienia kasy na naiwnych, czy takie specyfiki mają sens i warto to używać?

    Tu jeszcze innej marki -> https://www.filtry-do-wody.info/prod...lean-softener/
    Nowość to raczej tylko od Ecoperla a takie specyfiki pewnie są od dawna na rynku.

  19. #10899

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Czyli może Aqua-Soft Basic 25 ?

    Dzięki Wszystkim za wypowiedzi. A co jeśli w jakimś miesiącu zużycie wody będzie np. tylko 6 m3? Mam nadzieję, że po stronie technicznej nic się takiej stacji nie stanie, a jedynie z punktu ekonomicznego będzie przewymiarowana.
    Poza tym dobór musimy zrobić chyba dla średniego zużycia czy tak? U nas może być spora zmienność zużycia wody, np. od 8 do 16 m3, co daje średnią ok. 12 m3/miesiąc.
    Jak oceniacie serwisowanie Aqua-Soft Basic ?
    Nie wiem czy wszystkie głowice mają taką funkcję, ale w mojej głowicy/sterowniku jest ustawiona regeneracja co 2 tygodnie lub co 5300 litrów. Jeżli w ciągu 2 tygodni zużyję np. 3000 litrów to zmiękczacz pobierze tylko tyle solanki, aby zregenerować tylko to 3000 litrów. Zawsze można wymusić ręczną regenerację.
    Moje zdanie jest takie, że w domach jednorodzinnych powinien stać zmiękczacz z 25-30 litrami złoża przy umiarkowanie twardej wodzie. Nie ważne jakie jest miesięczne zużycie wody. A zazwyczaj jest pewnie statystycznie powyżej 10 m3 miesiecznie lub w jego granicach. Jak ktoś ma bardzo twardą wodę, wtedy należy dobrać według obliczeń. Kupowanie do domu jednorodzinnego zmiękczacza ze złożem 20 litrów lub mniejszym to tylko później nabijanie kasy dla producenta tabletek solnych. Zmiękczacz nawet jak będzie przewymiarowy to i tak po 2 tygodniach lub ustawionych własnych wartościach zrobi wymuszoną regenerację złoża.
    To tylko moje zdanie i ja tak to widzę.

  20. #10900
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Witam, b. proszę o pomoc w decyzju zakupu stacji do wody. Dom 3-4 osoby (częściej 3), 1 łazienka, zużycie wody ok. 10-12 m3/mies. twardość ok. 15 st N, chcemy zejść do minimalnej twardości. ale nie zerowej -mamy 2 typy poniżej, ale mętlik w głowie, dlatego potrzebuję pomocy przy wyborze/.porównaniu:. Aqua-Soft Basic 20 i AQUAHOME 20-N.
    Czytałam, że Viessmann wymaga drogich przeglądów a Aqua-Soft podobnie? B. proszę o ocenę ww. produktów, złoża, głowice, itp. (nie znam się na tym) ew. propozycję innych. Pozdrowionka

    Zachęcam do zapoznania się ze zmiękczaczami marki Ecoperla. W ofercie są dostepne zarówno zmiękczacze kompaktowe jak i dwuelementowe. Istotna informacja jest taka że nie wymagają one płatnych przeglądów dla utrzymania gwarancji.

    W razie pytań zapraszamy do kontaktu
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 545 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony