dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 550 z 757
Pokaż wyniki od 10.981 do 11.000 z 15132
  1. #10981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    Hej
    czy ktos jeszcze ma jakies pomysły ?
    Nie ma co wymyślać - filtr wielofunkcyjny. Twardość jest niewielka więc i stacja nie musi być duża. Pytanie o ten zapach - piszesz, że siarkowodór, a w wynikach jest "wyraźny gnilny"?

  2. #10982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał szokram Zobacz post
    Dzień dobry,

    Za miesiąc, może dwa planuje przeprowadzkę do nowego domu. Kilka dni temu odebrałem wyniki badania wody z własnej studni. Studnia głębokości 18m, lustro wody na 6m. Po wypompowaniu 4.5m3 spada do 7.5m. Pompa chyba na 11m
    Poniżej wyniki :
    Załącznik 419535

    Ogólnie wyglądają chyba ok, poza twardością wody 190 mg/l
    Czy powinienem zacząć rozglądać się za zmiękczaczem ? jest się czym martwić ?
    Miejsce na stację uzdatniania przewidziałem.
    W domu 2 + 2, co do poboru wody nie potrafię się wypowiedzieć, raczej jesteśmy oszczędni i nie ma jakiś przesadzonych długich kąpieli, czy zaleganiu pod prysznicem. Dom 2 łazienki, WC raczej dla gości.
    Jest jeszcze jeden problem, mam przydomową oczyszczalnie BIO-HYBRYDA2500 Czy stacja uzdatniania nie będzie miała destruktywnego wpływu na oczyszczalnię ?
    Jeśli uzdatniacz jest potrzebny to będę wdzięczny za pomoc doboru takowego. Chętnie też skorzystam z oferty instalacji / zakupu jeśli Ktoś z forum się tym zajmuje. Nie interesuje mnie sprzęt na chińskich podzespołach. Wolę coś trwałego i sprawdzonego. Jako że będzie co robić przy domu, najlepiej jak najmniej kłopotliwe rozwiązanie.

    Pozdrawiam,
    Rober
    Wyniki są bardzo dobre. Taka twardość nie jest bardzo duża. Czy może być uciążliwa? Na nowych sprzętach będziesz widział każdą drobinę osadu... później przestaniesz zwracać uwagę Więc to zależy od Ciebie czy chcesz zmiękczacz. Wydaje mi się, że model z 20 litrami złoża by Ci wystarczył. Na dobrych komponentach to będzie ok 2500-2700 PLN.

  3. #10983
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał szokram Zobacz post
    Dzień dobry,

    Za miesiąc, może dwa planuje przeprowadzkę do nowego domu. Kilka dni temu odebrałem wyniki badania wody z własnej studni. Studnia głębokości 18m, lustro wody na 6m. Po wypompowaniu 4.5m3 spada do 7.5m. Pompa chyba na 11m
    Poniżej wyniki :
    Załącznik 419535

    Ogólnie wyglądają chyba ok, poza twardością wody 190 mg/l
    Czy powinienem zacząć rozglądać się za zmiękczaczem ? jest się czym martwić ?
    Miejsce na stację uzdatniania przewidziałem.
    W domu 2 + 2, co do poboru wody nie potrafię się wypowiedzieć, raczej jesteśmy oszczędni i nie ma jakiś przesadzonych długich kąpieli, czy zaleganiu pod prysznicem. Dom 2 łazienki, WC raczej dla gości.
    Jest jeszcze jeden problem, mam przydomową oczyszczalnie BIO-HYBRYDA2500 Czy stacja uzdatniania nie będzie miała destruktywnego wpływu na oczyszczalnię ?
    Jeśli uzdatniacz jest potrzebny to będę wdzięczny za pomoc doboru takowego. Chętnie też skorzystam z oferty instalacji / zakupu jeśli Ktoś z forum się tym zajmuje. Nie interesuje mnie sprzęt na chińskich podzespołach. Wolę coś trwałego i sprawdzonego. Jako że będzie co robić przy domu, najlepiej jak najmniej kłopotliwe rozwiązanie.

    Pozdrawiam,
    Rober
    Wyniki są naprawdę bardzo dobre. Jedyne co może przeszkadzać podczas korzystania z wody to twardość ale to już kwestia indywidualna. Jednym przeszkadza drugim nie. W każdym bądź razie jeśli chodzi o redukcję twardości wystarczy sam zmiękczacz. Proponuję zatem zmiękczacz z 20 litroma złoża zmiękczającego. Zachęcam do zapoznania się z wysokiej klasy zmiękczaczami marki Ecoperla.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #10984
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie ma co wymyślać - filtr wielofunkcyjny. Twardość jest niewielka więc i stacja nie musi być duża. Pytanie o ten zapach - piszesz, że siarkowodór, a w wynikach jest "wyraźny gnilny"?
    Ogólnie ja tego zapachu nie czuje w wodzie teraz .
    Moze czasami wiosna jak pisałem ale to trzeba nos do kranu przykleic zeby poczuc albo dłuzej wodę zimną puścic.
    Dla mnie raczej taki zapach siarkowy sadziłem że siarkowodór
    inna sprawa że ja mam wodę za zmiękczaczem obecnie pracującym - woda bezpośrednio ze studni idzie tylko na podlewanie ogródka i jej nie oglądam i nei wacham
    A co oznacza wyraźny gnilny zapach wody ?

  5. #10985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    Dla mnie raczej taki zapach siarkowy sadziłem że siarkowodór
    Zapach siarkowodoru to (najbardziej obrazowo) zgniłe jaja.

    A co oznacza wyraźny gnilny zapach wody ?
    Może oznaczać zanieczyszczenia organiczne, a te są "łatwiejsze" do usunięcia na złożach wielofunkcyjnych...

  6. #10986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Witam, stoję przed zakupem zmiękczacza wody, zastanawiam się czy brać zmiękczacz z serii ruby line 20 opartego na głowicy BNT czy iść w coś na głowicach RX.
    dom ok 150m2 dla rodziny 3-4 osobowej. Średnie zużycie ok 10-12m3.
    Co byscie doradzili?
    Z góry dziekuje za pomoc

  7. #10987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Witam, stoję przed zakupem zmiękczacza wody, zastanawiam się czy brać zmiękczacz z serii ruby line 20 opartego na głowicy BNT czy iść w coś na głowicach RX.
    dom ok 150m2 dla rodziny 3-4 osobowej. Średnie zużycie ok 10-12m3.
    Co byscie doradzili?
    Z góry dziekuje za pomoc
    Obie głowice to chińskie, tanie produkty... nie wiem czy będzie jakakolwiek różnica w ich jakości. A co do ilości złoża to musiałbyś znać twardość wody żeby ją prawidłowo dobrać.

  8. #10988
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zapach siarkowodoru to (najbardziej obrazowo) zgniłe jaja.


    Może oznaczać zanieczyszczenia organiczne, a te są "łatwiejsze" do usunięcia na złożach wielofunkcyjnych...
    Pytałem dziś żony - ona twierdzi że po wyjściu ze zmiękczacza woda nie ma na tyle intensywnego zapachu zeby jej przeszkadzał
    Jeśli zapach nie niesie ze sobą szkodliwych włąsciwości (wyniki analizy wody zamieściłem w watku wczesniej i zadnych bakterii nie ma ) to niech sobie zostanie
    zreszta jak piszesz moze po multifunkcyjnym złożu bedzie jeszcze lepiej z zapachem


    a co sadzicie o tej BTW Aqua trinity ?
    nie znalazłem zadnych opinii w necie - jedynie opisyze mutifunkyjne złoże i mareketingowe ochy i achy jak przy kazdym produkcie

    nie wiem czym tak naprawdę BTW rózni sie pod proponowanej ecoperla multicab poza wielkoscia złoża bo ta jest mniejsza o 5 L w BTW
    obie stacje to złoże multifunkcyjne. niestety nie potrafię ich porównać.
    Ostatnio edytowane przez Zeta123 ; 02-10-2018 o 18:51

  9. #10989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    a co sadzicie o tej BTW Aqua trinity ?
    nie znalazłem zadnych opinii w necie - jedynie opisyze mutifunkyjne złoże i mareketingowe ochy i achy jak przy kazdym produkcie

    nie wiem czym tak naprawdę BTW rózni sie pod proponowanej ecoperla multicab poza wielkoscia złoża bo ta jest mniejsza o 5 L w BTW
    obie stacje to złoże multifunkcyjne. niestety nie potrafię ich porównać.
    BWT robi dobre produkty, ale bardzo drogie - nie sądzę aby były warte takiej ceny.
    Ecoperla to tylko marka... ma dobrą głowicę ale nie wiem jakie tam jest złoże, a jego ilość (30 litrów) jest dziwna wiedząc, że worki są po 25 litrów lub 12 litrów i nie należy ich dzielić na części.

  10. #10990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ja niestety nie mam kasy, żeby inwestować po kilka tysiecy w zmiękczacz,szukam do ok 1,5tyś zł
    Dostałem ofertę na zmiękczacz oparty na złożu monosferycznym Lewatit S1567, czy to jest dobre rozwiązanie?
    https://allegro.pl/zmiekczacz-wody-h...444512066.html

  11. #10991
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Ja niestety nie mam kasy, żeby inwestować po kilka tysiecy w zmiękczacz,szukam do ok 1,5tyś zł
    Dostałem ofertę na zmiękczacz oparty na złożu monosferycznym Lewatit S1567, czy to jest dobre rozwiązanie?
    Nadal nie podałeś twardości wody więc trudno powiedzieć czy to dobre rozwiązanie. Na pewno lepiej mieć zmiękczacz z dobrym złożem niż z kiepskim, a Lewatit jest dobrym złożem. Głowica jest chińska ale jak będziesz miał szczęście to trochę podziała. Jak nie masz budżetu na sprzęt z wyższej półki to nie ma co wybrzydzać.

  12. #10992
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    BWT robi dobre produkty, ale bardzo drogie - nie sądzę aby były warte takiej ceny.
    Ecoperla to tylko marka... ma dobrą głowicę ale nie wiem jakie tam jest złoże, a jego ilość (30 litrów) jest dziwna wiedząc, że worki są po 25 litrów lub 12 litrów i nie należy ich dzielić na części.
    koszt jest identyczny
    tzn ecoperla kosztuje w sklepie 3900 - pewnie dostane jakaś zniżke i około 3500 kupie
    BTW AQUA TRINITY mam za 3500 do kupienia - taką odferte dostałem

  13. #10993
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    koszt jest identyczny
    tzn ecoperla kosztuje w sklepie 3900 - pewnie dostane jakaś zniżke i około 3500 kupie
    BTW AQUA TRINITY mam za 3500 do kupienia - taką odferte dostałem
    W kwestii zakupu prosimy o kontakt już bezpośrednio ze sklepem.

    Pozdrawiamy
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #10994
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    BWT robi dobre produkty, ale bardzo drogie - nie sądzę aby były warte takiej ceny.
    Ecoperla to tylko marka... ma dobrą głowicę ale nie wiem jakie tam jest złoże, a jego ilość (30 litrów) jest dziwna wiedząc, że worki są po 25 litrów lub 12 litrów i nie należy ich dzielić na części.
    Jeżeli chodzi o złoże zastosowane w urządzeniu Multicab - jest to mieszanka przygotowana na potrzeby marki Ecoperla w odpowiedniej ilości do danej wielkości urządzenia. Nie każda firma jest ograniczona do dostępnych w hurtowniach złóż pakowanych w standardowe worki. Mieszanka, która jest w stacjach wielofunkcyjnych Ecoperla, zgodnie z naszymi testami, pozwala na uzyskanie wyższych skuteczności działania niż ogólnodostępne złoża dostępne na rynku.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #10995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Mieszanka, która jest w stacjach wielofunkcyjnych Ecoperla, zgodnie z naszymi testami, pozwala na uzyskanie wyższych skuteczności działania niż ogólnodostępne złoża dostępne na rynku.
    Rozumiem, że udostępnicie informacje o procedurze tych testów oraz wyniki w porównaniu do innych złóż i opatentujecie tą mieszankę?

  16. #10996
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Rozumiem, że udostępnicie informacje o procedurze tych testów oraz wyniki w porównaniu do innych złóż i opatentujecie tą mieszankę?
    Pracujemy nad tym Proces patentowy nie jest taki prosty, ale z pewnością poinformujemy o wynikach naszych działań związanych ze złożem wielofunkcyjnym.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #10997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Pracujemy nad tym Proces patentowy nie jest taki prosty, ale z pewnością poinformujemy o wynikach naszych działań związanych ze złożem wielofunkcyjnym.
    Czekam z niecierpliwością ale dopóki jedynymi dostępnymi danymi jest wasze stwierdzenie, że "ma wyższą skuteczność" to ciężko to uznać za konkrety...

  18. #10998

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ... Jak będzie mniejsze zużycie to po prostu zadziała limit czasu i regeneracja zrobi się po ustawionym czasie (zazwyczaj 14 dni).
    Tak jak pisałam, ostatnie badanie daje 24 st. niemieckie i mam jeszcze 1 pytanie co do wskazania złoża 30 litrów - u nas jest b. nierównomierny pobór wody i już obserwujemy zużycie wody w zakresie 3-12 m3/mies. Trójka dzieci jest sporadycznie w weekendy/wakacje i średnia robi nam się jednak <10m3/mies, może jakieś 7-8m3/mies.
    1 - Czy dla 24'N i średniego zużycia 7-8m3/mies. stacja ze złożem 25 litrów będzie OK?
    2 - Czy np. przy brak domowników przez 1-2mies. można taką stację wyłączyć, żeby nie robiła tych regeneracji okresowych (14dni), gdy woda w ogóle nie była pobierana? I czy to nie szkodzi stacji?
    3 - Po co właściwie ta regeneracja co 14 dni jak nie ma poboru wody?

  19. #10999
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spock1984

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam! Zecydowałem się na zamontowanie stacji Viessmann Aquahome 20-n.

    Jestem po montażu, ale jeszcze nie uruchomione. Natomiast jedna rzecz mnie zastanawia - po otwarciu pokrywy, czuć bardzo nieprzyjemny zapach, jakby z kanalizacji... Czy to normalne? Inne stacje też tak mają?

    Czy do popłuczyn powinien być jeszcze dodatkowy syfon? Może stąd ten smród?

    Poradźcie coś

  20. #11000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    1 - Czy dla 24'N i średniego zużycia 7-8m3/mies. stacja ze złożem 25 litrów będzie OK?
    Będzie OK.
    2 - Czy np. przy brak domowników przez 1-2mies. można taką stację wyłączyć, żeby nie robiła tych regeneracji okresowych (14dni), gdy woda w ogóle nie była pobierana? I czy to nie szkodzi stacji?
    Można ją wyłączyć, ale te regeneracja są właśnie na takie okazje... chodzi o ogólnie rozumianą "higienę". Oczywiście można taką regenerację przeprowadzić po czasie nieobecności (bez robienia jej co 2 tygodnie) ale jest z tym związane jakieś (nie do końca określone) ryzyko...

    3 - Po co właściwie ta regeneracja co 14 dni jak nie ma poboru wody?
    jw

Strona 550 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony