dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 573 z 756
Pokaż wyniki od 11.441 do 11.460 z 15114
  1. #11441

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skr_D Zobacz post
    Mam ten filtr zamontowany u siebie w kuchni i uważam, że przepływ jest wystarczający.
    Może przy wodzie wodociągowej wirusy i bakterie nie są zbyt istotne, ale już metale ciężkie, zanieczyszczenia z rur, chlor oraz substancje organiczne tak. Ten filtr został przeze mnie zaproponowany, ponieważ wspomniałeś, że myślisz o odwróconej osmozie, która usuwa z wody absolutnie wszystko, a to urządzenie jest ciekawą alternatywą, po którym w wodzie nadal zostają minerały, a koszt eksploatacji jest niższy niż przy osmozie.
    Gdzie ja wspomniałem o odwróconej osmozie? Nie pomyliłeś mnie z kimś innym? Ok, masz ten filtr u siebie prywatnie. On naprawdę poprawia smak wody? Czy tu tylko chodzi o pozbycie się chloru i tylko na tym ma polegać to polepszenie smaku? Nie u każdego woda jest chlorowana. Smak wody poprawia chyba tylko dobry filtr węglowy i nic innego?

  2. #11442

    Domyślnie

    Słuchajcie

    Z tego co czytam to dla posiadjących wode miejską najlepszy jest zmiękczaczi filtr węglowy (tylko do wody spozywczej)
    A dla tych co mają studnię bez uzdatnionej wody powinno być zmiękczenie ,oczyszczenie i dodatkowe uzdatnienie.

    Poprawcie mnie jeśli sie mylę

  3. #11443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Placeks Zobacz post
    Słuchajcie

    Z tego co czytam to dla posiadjących wode miejską najlepszy jest zmiękczaczi filtr węglowy (tylko do wody spozywczej)
    A dla tych co mają studnię bez uzdatnionej wody powinno być zmiękczenie ,oczyszczenie i dodatkowe uzdatnienie.

    Poprawcie mnie jeśli sie mylę
    Nie ma reguły jeśli chodzi o studnie. Trzeba zrobić analizę wody i na tej podstawie dobrać układ filtracji.

    Do wody miejskiej zazwyczaj wystarcza zmiękczacz, ale filtr węglowy też może się sprawdzić.

  4. #11444

    Domyślnie

    Właśnie stoję przed wyborem rozwiązania dla wody gminnej.

    Mam podprowadzoną dodatkową rurkę do zlewu kuchennego i kombinuje żeby tam podpiąć wodę zmiękczoną i dodatkowo za filtrem węglowym.
    Całe reszta była by tylko zmiękczona - ma to sens?

  5. #11445
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Placeks Zobacz post
    Właśnie stoję przed wyborem rozwiązania dla wody gminnej.

    Mam podprowadzoną dodatkową rurkę do zlewu kuchennego i kombinuje żeby tam podpiąć wodę zmiękczoną i dodatkowo za filtrem węglowym.
    Całe reszta była by tylko zmiękczona - ma to sens?
    Nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli... jeśli masz dodatkową rurkę do kuchni to raczej po to żeby tej wody nie zmiękczać (?). Jeśli tak to na tej nitce możesz dać filtr węglowy (jeśli masz zastrzeżenia co do smaku/zapachu wody) - tylko pamiętaj o regularnej wymianie wkładów węglowych.
    Cała reszta może być zasilona wodą po zmiękczaczu (i bez węgla).

  6. #11446

    Domyślnie

    Dobrze rozumiesz
    Zatem

    1. Dodatkowa rurka jaką mam do kranu kuchennego - zasilam z wody miejskiej i wpinam tylko w węgiel bez zmiękczenia przed lub po?)
    2. Wszystkie inne rurki daję na zmiękczenie?


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli... jeśli masz dodatkową rurkę do kuchni to raczej po to żeby tej wody nie zmiękczać (?). Jeśli tak to na tej nitce możesz dać filtr węglowy (jeśli masz zastrzeżenia co do smaku/zapachu wody) - tylko pamiętaj o regularnej wymianie wkładów węglowych.
    Cała reszta może być zasilona wodą po zmiękczaczu (i bez węgla).

  7. #11447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Placeks Zobacz post
    Dobrze rozumiesz
    Zatem

    1. Dodatkowa rurka jaką mam do kranu kuchennego - zasilam z wody miejskiej i wpinam tylko w węgiel bez zmiękczenia przed lub po?)
    2. Wszystkie inne rurki daję na zmiękczenie?
    Ja bym tak zrobił.

  8. #11448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy ktoś używa zmiękczacza WATER TECHNIC?

    Co oznacza:
    Rodzaj regenracji - Upflow
    Typ głowicy - 4cyklowa

    To coś sensownego czy marketing/bajer?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #11449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy ktoś używa zmiękczacza WATER TECHNIC?

    Co oznacza:
    Rodzaj regenracji - Upflow
    Typ głowicy - 4cyklowa

    To coś sensownego czy marketing/bajer?
    Regeneracja upflow czyli przeciwprądowa to rodzaj regeneracji, która składa się z 4 cykli. Nie jest to właściwość danego zmiękczacza tylko rodzaj jego ustawienia. Chociaż w tych konkretnych modelach głowica jest chyba ograniczona do tych 4 cykli więc nie ma możliwości innego jej ustawienia.
    A czy jest to coś sensownego to zależy czego potrzebujesz i jakie masz warunki. Taka regeneracja wymaga czystej mechanicznie wody (lub dobrego filtra wstępnego) ponieważ nie ma w niej etapu płukania wstecznego przed solankowaniem. Poza tym przy małych zmiękczaczach oszczędność na takiej regeneracji jest znikoma...

  10. #11450
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_K82 Zobacz post
    witam, otrzymałem dziś wyniki badań wody z własnej studni głębinowej. Dom (4 osoby, 2 łazienki, kuchnia, ogrzewanie mieszane (grzejniki + podłogówka) o powierzcni ok 150m2 będzie zasilany wodą z tej właśnie strudni. Czy mógłbym prosić o radę w celu dopasowania uzdatniacza/zmiękczacza. Czy badania są pełne, czy warto coś jeszcze sprawdzić? pozdrawiamZałącznik 428227Załącznik 428228
    Czy chciałby Pan wodę uzdatnić wodę do jakości wody pitnej? Tak jak napisał kolega qbek tanio nie będzie ze względu na różnorodność występujących zanieczyszczeń w wodzie. Konieczne są urządzenia redukujące twardość wody, azotany oraz mangan. Mamy zatem co najmniej 2 urządzenia. Gdyby chciał Pan ofertę prosimy o kontakt na priv.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #11451
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    witam. proszę o sugestie i podpowiedź jakie urządzenie potrzebne aby zmiękczyć wodę z wodociągu miejskiego. Dom 6 osób. woda wytrąca dużo kamienia. wg pomiarów ph ok7,6. czajnik do odkamieniania po tygodniu. baterie szybko zachodza kamieniem.

  12. #11452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    witam. proszę o sugestie i podpowiedź jakie urządzenie potrzebne aby zmiękczyć wodę z wodociągu miejskiego. Dom 6 osób. woda wytrąca dużo kamienia. wg pomiarów ph ok7,6. czajnik do odkamieniania po tygodniu. baterie szybko zachodza kamieniem.
    Do doboru zmiękczacza potrzebna jest informacja o zawartości twardości i zużyciu wody. pH raczej nic tu nie pomoże.

  13. #11453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    ok. zasięgnąłem informacji. wodociagi podają że 18-20 stopni niemieckich lub w miligramach 342 CaCo3. z tego co obserwuję to bardzo twarda.
    .

  14. #11454
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    ok. zasięgnąłem informacji. wodociagi podają że 18-20 stopni niemieckich lub w miligramach 342 CaCo3. z tego co obserwuję to bardzo twarda.
    To już dobry początek. Możesz jeszcze określić miesięczne zużycie wody przez te 6 osób?

  15. #11455
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    około 20m3

    .

  16. #11456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    około 20m3
    Przy takich danych proponowałbym już model z 50 litrami złoża i regeneracją przeciwprądową.

  17. #11457
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    a jakis konkretny model, firma?


    .

  18. #11458
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy ktoś używa/widział/wie coś o zmiękczaczu WATER TECHNIC?
    Przeglądając net sporo jest jeszcze Cosmowater, Viessman, Ecoperle, Hydro Plus.
    Co polecacie?

    Musi być dobre i (stety/niestety) zgrabne, ładne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #11459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    a jakis konkretny model, firma?
    Istotne jest jaka w tym urządzeniu jest głowica i złoże. Reszta to kwestie mniej istotne... przynajmniej z punktu widzenia prawidłowego działania

  20. #11460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czy ktoś używa/widział/wie coś o zmiękczaczu WATER TECHNIC?
    Masz jakieś konkretne pytanie?

    Przeglądając net sporo jest jeszcze Cosmowater, Viessman, Ecoperle, Hydro Plus.
    Co polecacie?
    Każdy poleca to co ma w ofercie

    Musi być dobre i (stety/niestety) zgrabne, ładne.
    Ładność jest tak subiektywna, że nie podejmę się określenia co spełniałoby ten warunek...

Strona 573 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony