dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 577 z 757
Pokaż wyniki od 11.521 do 11.540 z 15136
  1. #11521
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kiero89

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Bibice
    Kod pocztowy
    32-087
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepe84 Zobacz post
    możesz polecić coś w tym przedziale cenowym o którym wspomniałeś?
    Dołączam się do prośby. Czy Firma Clack ze złożem Levatit o którym pisał giman to coś sensownego bo również trafiłem na takie produkty. Dodatkowo proszę o komentarz jeśli to możliwe na temat produktów które wklejałem powyżej jak Ecoperla Toro, czy dwuelementowe.wersje.

    Cytat Napisał Pepe84 Zobacz post
    - myślałem jeszcze nad Viessmann Aquahome 20-N którego można nabyć za około 2300 zł
    - i ostatni to CosmoWATER HOME 22 z BIMS którego mogę mieć za około 2100 zł
    Nie jestem doradcą ale przeczytałem na innym forum ze te dwa produkty to te same podzespoły tylko w innej obudowie. Szczerze, gdyby nie ograniczały mnie gabaryty nie zastanawiałbym się, tylko wybrał Viesmana AquaHome 20-N.

  2. #11522
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    5y1w3k

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam,
    bardzo proszę o dobór odpowiedniej stacji.
    Wyniki wody jak niżej:
    1. pH 7,8 (6,5-9,5)
    2. przewodność elektryczna 841 (2500)
    3. mętność 6,8 (1)
    4. barwa rzeczywista 30
    5. fosforany 0,04
    6. azotany 19 (50)
    7. azotyny 0,32 (0,5)
    8. jon amonowy 0,05 (0,5)
    9. żelazo 74 (200)
    10. mangan 1488 (50)
    11. chlorki 28,6 (250)
    12. twardość 380 (60-500)
    13. siarczany 200 (250)

    Jak widać najgorzej wygląda wynik manganu i woda jest twarda.

    Studnia wiercona na głębokość 10m, pompa 70l/min

    Z góry dzięki za pomoc

  3. #11523
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5y1w3k Zobacz post
    Witam,
    bardzo proszę o dobór odpowiedniej stacji.
    Wyniki wody jak niżej:
    1. pH 7,8 (6,5-9,5)
    2. przewodność elektryczna 841 (2500)
    3. mętność 6,8 (1)
    4. barwa rzeczywista 30
    5. fosforany 0,04
    6. azotany 19 (50)
    7. azotyny 0,32 (0,5)
    8. jon amonowy 0,05 (0,5)
    9. żelazo 74 (200)
    10. mangan 1488 (50)
    11. chlorki 28,6 (250)
    12. twardość 380 (60-500)
    13. siarczany 200 (250)

    Jak widać najgorzej wygląda wynik manganu i woda jest twarda.

    Studnia wiercona na głębokość 10m, pompa 70l/min

    Z góry dzięki za pomoc
    Dodatkowo ważna jest ilość osób korzystających z wody a także utlenialność, która w tym przypadku nie jest zbadana a może odgrywać znaczącą rolę. Przed zakupem stacji uzdatniania zalecamy wysłanie próbki do laboratorium na testy skuteczności filtracji wody na dobranej technologii.
    Szczegóły na priv
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #11524
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5y1w3k Zobacz post
    Jak widać najgorzej wygląda wynik manganu i woda jest twarda.

    Studnia wiercona na głębokość 10m, pompa 70l/min
    To dość płytka studnia i jakość wody może się dynamicznie zmieniać. Sprawdzałeś bakteriologię? Poza tym co pisał Klarsan (utlenialność, zużycie wody), dobrze by było jakbyś określił jaka jest pompa, co ze ściekami, do czego chcesz tej wody używać (czyli do jakiej jakości doprowadzić)?

  5. #11525
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiero89 Zobacz post
    Dołączam się do prośby. Czy Firma Clack ze złożem Levatit o którym pisał giman to coś sensownego bo również trafiłem na takie produkty.
    Firma Clack to producent głowic. Firma Lanxess to producent złoża pod marką Lewatit. Oba produkty są dobrej jakości i jeśli masz w ofercie zestaw na tych komponentach to już jest dobrze (ale trzeba jeszcze sprawdzić pozostałe składniki zestawu).

    Dodatkowo proszę o komentarz jeśli to możliwe na temat produktów które wklejałem powyżej jak Ecoperla Toro, czy dwuelementowe.wersje.
    Jeśli chodzi o działanie to nie ma znaczenia czy zmiękczacz jest jedno- czy dwuelementowy. Jeśli zestaw jest podobnie wyposażony (czyli ma wszystkie zabezpieczenia typu zawór solankowy) to jedyną różnicą jest dno perforowane (ruszt) w wersji z osobnym zbiornikiem soli.

    Nie jestem doradcą ale przeczytałem na innym forum ze te dwa produkty to te same podzespoły tylko w innej obudowie.
    Nie wiem czy identyczne wersje podzespołów ale ogólnie są to bardzo zbliżone zestawy, bo produkowane przez tą samą firmę pod obiema markami.

  6. #11526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    5y1w3k

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To dość płytka studnia i jakość wody może się dynamicznie zmieniać. Sprawdzałeś bakteriologię? Poza tym co pisał Klarsan (utlenialność, zużycie wody), dobrze by było jakbyś określił jaka jest pompa, co ze ściekami, do czego chcesz tej wody używać (czyli do jakiej jakości doprowadzić)?
    ma to być woda do użytkowania na codzień przez trzech domowników- brak wodociągu. Ścieki odprowadzane do kanalizy.
    Pompa Ibo 3sdm24.
    Bakteriologii jeszcze nie robiłem.

  7. #11527

    Domyślnie

    Cześć,
    Mam ogromną prośbę o ocene zmiękczacza do wody który chce kupić.
    Zrobiłem test twardości wody i wyszło mi 22-23 stopnie niemieckie. Woda z wodociągów.
    W domu mamy 1 łazienke *wanna i prysznic* zużycie w zimie ok. 11m3. Kolejne dziecko w drodze więc pewnie za chwile się zwiększy.
    Czy w coś poniższego warto zainwestować ??
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...30-p-1238.html
    Zależy mi na tym żeby to był sprzęt na lata, jak najbardziej bezawaryjny i w miare tani w eksploatacji.
    Być może warto wziąć coś innego ??

    Z góry Dziękuje za pomoc

  8. #11528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edekzwa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-125
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, potrzebuję dobrać odżelaziacz wody do domku na działce letniskowej, najlepiej z ręczną obsługą z możliwością spuszczania wody na zimę że względu na brak ogrzewania i dostępu do sieci energetycznej. Obecnie jest jeden domek, przyszłościowo chcę zwiększyć ilość o kilka domków. Pompa o wydajności 105l/m, zbiornik hydrofobowy 300 bezprzeponowy, zamontowany jest inżektor 3/4", ale chciałbym zamienić go na napowietrzacz sprężarkowy, tylko jaki dobrać ?
    Żelazo > 2mg/l
    Mangan > 0.2mg/l
    Twardość 278mg/l
    PH wody 7.6
    Mikroorganizmy powyżej 300jtk
    Czy zwykły odżelaziacz 300L na złożu OTOMAN by wystarczył ?

  9. #11529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał micy297 Zobacz post
    Cześć,
    Mam ogromną prośbę o ocene zmiękczacza do wody który chce kupić.
    Zrobiłem test twardości wody i wyszło mi 22-23 stopnie niemieckie. Woda z wodociągów.
    W domu mamy 1 łazienke *wanna i prysznic* zużycie w zimie ok. 11m3. Kolejne dziecko w drodze więc pewnie za chwile się zwiększy.
    Czy w coś poniższego warto zainwestować ??
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zmiekczacz-wody-clack-pallas-ck-lewatit-30-p-1238.html
    Zależy mi na tym żeby to był sprzęt na lata, jak najbardziej bezawaryjny i w miare tani w eksploatacji.
    Być może warto wziąć coś innego ??

    Z góry Dziękuje za pomoc
    Podstawowe komponenty są OK, ale brakuje kilku drobiazgów (np. bypass).

  10. #11530
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał edekzwa Zobacz post
    Witam, potrzebuję dobrać odżelaziacz wody do domku na działce letniskowej, najlepiej z ręczną obsługą z możliwością spuszczania wody na zimę że względu na brak ogrzewania i dostępu do sieci energetycznej. Obecnie jest jeden domek, przyszłościowo chcę zwiększyć ilość o kilka domków. Pompa o wydajności 105l/m, zbiornik hydrofobowy 300 bezprzeponowy, zamontowany jest inżektor 3/4", ale chciałbym zamienić go na napowietrzacz sprężarkowy, tylko jaki dobrać ?
    Żelazo > 2mg/l
    Mangan > 0.2mg/l
    Twardość 278mg/l
    PH wody 7.6
    Mikroorganizmy powyżej 300jtk
    Czy zwykły odżelaziacz 300L na złożu OTOMAN by wystarczył ?
    Żeby dobrać konkretne urządzenie potrzebne są konkretne dane... a tu nie wiesz ile jest żelaza (ponad 2 mg może oznaczać 2,01, ale może też oznaczać 4 czy 6 mg), tak samo z manganem. Masz też sporo mikroorganizmów - czy robiłeś dezynfekcję studni i instalacji? Wydajność pompy jest prawdopodobnie wartością maksymalną, a nie rzeczywistą - podaj typ pompy, głębokość lustra wody i przynajmniej ogólnie odległość od studni do hydroforu. No i jeszcze zużycie... teraz jeden domek, później kilka - trudno stwierdzić jakie zużycie wody tam może być.

    Patrząc na zastosowanie (domki letniskowe) myślę, że dobrze kombinujesz z ręcznym, prostym odżelaziaczem na złożu piaskowym. Nic innego nie ma większego sensu w takiej sytuacji. Ale nie da się określić czy to wystarczy, albo czy w ogóle zadziała nie mając podstawowych danych.

  11. #11531

    Domyślnie

    qbek17 -dziękuje za odpowiedź. czy lepszy w takim razie bedzie Ecoperla Slimline CS30 ?? Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma. Jak z serwisantami tych firm ?? Ecoperla Slimline CS30 widzę ma lepszą reklame w internecie.

  12. #11532
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edekzwa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-125
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Żeby dobrać konkretne urządzenie potrzebne są konkretne dane... a tu nie wiesz ile jest żelaza (ponad 2 mg może oznaczać 2,01, ale może też oznaczać 4 czy 6 mg), tak samo z manganem. Masz też sporo mikroorganizmów - czy robiłeś dezynfekcję studni i instalacji? Wydajność pompy jest prawdopodobnie wartością maksymalną, a nie rzeczywistą - podaj typ pompy, głębokość lustra wody i przynajmniej ogólnie odległość od studni do hydroforu. No i jeszcze zużycie... teraz jeden domek, później kilka - trudno stwierdzić jakie zużycie wody tam może być.

    Patrząc na zastosowanie (domki letniskowe) myślę, że dobrze kombinujesz z ręcznym, prostym odżelaziaczem na złożu piaskowym. Nic innego nie ma większego sensu w takiej sytuacji. Ale nie da się określić czy to wystarczy, albo czy w ogóle zadziała nie mając podstawowych danych.
    Niestety tak mam podany wynik przez organ który robił badania, nie mam dokładnie określonej ilości żelaza i manganu. Dezynfekcja była robiona przeze mnie, być może nie dokładnie, albo taką woda, będę ją powtarzał. Pompa IBO SDM 3-15, lustro wody ok 7m poniżej poziomu ziemi, studnia 60m głębokości, odległość zbiornika od studni ok 20m. Zużycie ciężko określić na dzień dzisiejszy, w domku kabina prysznicowa, umywalka, zlewozmywak, wc. Wiadomo zużycie na domek będzie mniejsze niż w domu jednorodzinnym.

  13. #11533
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał edekzwa Zobacz post
    Niestety tak mam podany wynik przez organ który robił badania, nie mam dokładnie określonej ilości żelaza i manganu.
    Jeśli jeszcze ten organ pobrał za takie badania opłatę to proponuję iść z reklamacją.

  14. #11534
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edekzwa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-125
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli jeszcze ten organ pobrał za takie badania opłatę to proponuję iść z reklamacją.
    Niestety za darmo nie zrobili, wojewódzka stacja sanitarno epidemiologiczna.

  15. #11535
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nicedrain

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    Takie wyniki badań. Woda miejska na wejściu przed filtrem piankowym.
    Czy sam zmiękczacz ze złożem ok.25 litrów Lewatit S1567 wystarczy?
    Czy filtr piankowy 5µm obniży trochę żelazo/mangan?
    Zużycie wody na miesiąc ok. 8m3

    Amonowy Jon (Jon amonu) 0,14 mg/l
    Azotany (NO3-) 1,86 mg/l
    Barwa 15 mgPt/l
    Chlorki (Cl-) 7,34 mg/l
    Mangan (Mn) 47,8 µg/l
    Mętność 1,56 NTU
    pH 7,4 -
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) w temp. 25°C 585 µS/cm
    Twardość ogólna 316 mg CaCO3/l
    Żelazo (Fe) 828 µg/l

  16. #11536

    Domyślnie

    Bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia do uzdatniania wody:
    Poradźcie coś ponieważ jestem zupełnym laikiem, firmy prześcigają się w ofertach a ja nie potrafię wybrać bo się na tym nie znam
    Poniżej wyniki badan
    Stężenie jonu amonu 1,7 mg/l
    Stężenie azotanu amonowego (NH4) 1,3 mg/l
    Stężenie żelaza ogólnego 8530 µg/l
    Stężenie Manganu 1052µg/l
    pH 7,3 -

    Twardość ogólna 335 mg CaCO3/l
    Pompa BCPE 0.5-63U, głębokość studni 18m poziom wody 10m
    Z wody będą korzystały 3 osoby + kot
    Bardzo Was proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka325 ; 19-04-2019 o 12:48

  17. #11537
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nicedrain

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przy zakupie zmiękczacz biorę obecnie pod uwagę:

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...oze-7444512066
    Plusem cena i złoże, głowica średnia, brak np. elektrozaworu, filtra wstępnego siatkwego ze spustem

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...owy-7120285017
    Dobre złoże, głowica chyba też taka w miarę - wygląda na tą samą co w Erie Maxima Eco+, dodatki, zakup przez allegro na raty 0%.

    Czy głowice Erie dorównują jakością Clack?

  18. #11538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka325 Zobacz post
    Bardzo proszę o pomoc w doborze urządzenia do uzdatniania wody:
    Poradźcie coś ponieważ jestem zupełnym laikiem, firmy prześcigają się w ofertach a ja nie potrafię wybrać bo się na tym nie znam
    Poniżej wyniki badan
    Stężenie jonu amonu 1,7 mg/l
    Stężenie azotanu amonowego (NH4) 1,3 mg/l
    Stężenie żelaza ogólnego 8530 µg/l
    Stężenie Manganu 1052µg/l
    pH 7,3 -

    Twardość ogólna 335 mg CaCO3/l
    Pompa BCPE 0.5-63U, głębokość studni 18m poziom wody 10m
    Z wody będą korzystały 3 osoby + kot
    Bardzo Was proszę o pomoc
    Otrzymałam następujące oferty, co o nich myślicie
    1.
    -automatyczny układ napowietrzania wody
    -Hydrofor ocynkowany bezprzeponowy 300
    -Kolumna odmanganiajaco-odżelaziająca 16x65 TC IRDFCS
    - Kolumna multifunkcyjna 1354 CI
    - Filtr mechaniczny BX 20" - 10 mcr
    2.
    - Filtr 011 do odżelaziania, odmanganiania wody i usuwania z niej zanieczyszczeń stałych, o wydajności 1,8 m3/h (30 l/min), zamontowany za hydroforem.
    -ZMIĘKCZACZ A.Z1.FL5600 - ma wydajność 1,5 m³/h. Jest to urządzenie podłączane do sieci elektrycznej poprzez transformator 220/24V. Zmiękczanie wody polega na wymianie jonowej.
    3..
    - pH korektor z funkcją hydroforu z poduszką powietrzną
    - Napowietrzacza
    - Odżelaziacza Multifilters MF-114-AIR
    - Korpusu BB 20 z Wkładem Sznurkowym Multifilters 20 Mikronowym
    -Systemu złożonej filtracji wody Multifilters MF-60-MULTI
    4.
    - Odmanganiacz Green 1354/RX
    - Filtr CR 1054/RX

    5.
    -stopień urządzenie ze złożem Greensand, butla 13x54 z głowicą elektroniczną,
    - stopień urządzenie ze złożem Greensand, butla 13x54 z głowicą elektroniczną,
    - stopień urządzenie ze złożem Aquamulti, butla 13x54 z głowicą elektroniczną, cena: 4445 zł brutto
    - stopień NW 25, cena: 314 zł brutto
    - stopień Lampa UV S5Q,

    6.
    Profesjonalny system odżelaziający - Supreme OXYLINE 56 Birm
    Stacje ze złożem wielofunkcyjnym ECOMIX A - EKO-OPTIMA 30/O 762 EC-A


    POMOCY!!!!

  19. #11539
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał edekzwa Zobacz post
    Niestety za darmo nie zrobili, wojewódzka stacja sanitarno epidemiologiczna.
    To wal do nich po zwrot opłaty lub ponowne badanie drugiej próbki bo na podstawie takiego badania nie wiesz nic więcej niż przed badaniem.

  20. #11540
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicedrain Zobacz post
    Takie wyniki badań. Woda miejska na wejściu przed filtrem piankowym.
    Jeśli to woda miejska to wodociągi mają obowiązek dostarczać wodę o jakości wody pitnej. W kwestii żelaza to maksymalnie 200 ug/l czyli 4x mniej niż w twoich badaniach. I teraz wodociągi pewnie mają swoje badania potwierdzające, że ich woda jest dobra, ale psuje się w rurach. Jak wiesz kto jest administratorem rur/budynku to możesz żądać płukania instalacji... lub instalować filtr.

    Czy sam zmiękczacz ze złożem ok.25 litrów Lewatit S1567 wystarczy?
    Do zmiękczania wystarczy, ale przy takim żelazie może się go trochę przebijać.

    Czy filtr piankowy 5µm obniży trochę żelazo/mangan?
    Raczej nie.

Strona 577 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony