dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 586 z 756
Pokaż wyniki od 11.701 do 11.720 z 15110
  1. #11701
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola9 Zobacz post
    Witam ,
    bardzo proszę o weryfikację moich zamiarów kupna zmiękczacza dla 1-2 osób. Wybrałam https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-0-5m-h.html , zużycie 2-4 m3 , często nie ma nas w domu. Wybrać czasową czy objętościowa wersję pracy ?
    Dane wody poniżej :
    pH) - 7,74
    Chlorki mg/l 17,22
    Azotany mg/l 2,92
    Azotyny mg/l 0
    Mangan μg/l 7,33
    Żelazo μg/l 38,39
    Twardość mg/l 332
    Jon amonu mg/l 0,03
    Mętność NTU 0,22 z
    Przewodność elektryczna μS/cm 679
    Dziękuję
    Witam,

    przy takiej twardości wody i biorąc pod uwagę zużycie wody, sugeruję zmiękczacz kompaktowy ze złożem w objętości ~10 l. Zwróć uwagę na produkty marki Ecoperla. Głowice urządzeń są objętościowo-czasowe. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #11702
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    Witam serdecznie,
    To i ja poproszę o analizę wody, oraz informację jakie filtry dobrze by było zainstalować.
    Studnia głębinowa, woda z 17 metrów, pompa grundfos 3-55, oraz zbiornik przeponowy 100l. Domek letniskowy użytkowany przez 3 osoby weekendowo.

    Analiza wody:
    pH 7,66
    Mangan 125
    Żelazo 180
    Mętność 5,56
    Barwa 5
    Jon amonu < 0,06
    Azotany 16,6
    Azotyny 0,3
    Liczba bakterii grupy coli 2
    Liczba Escherichia coli 0
    Liczba Enterokoków 0
    Witam,

    z analizy fizykochemicznej wynika, że poza normą masz mangan, a żelazo jest na granicy normy. Czy Twoja woda posiada nieprzyjemny zapach? Jeżeli tak, to należałoby zastosować klasyczny proces odmanganiania, w którym woda jest napowietrzana. W tym celu będzie konieczność wymiany Twojego hydroforu na bezprzeponowy. Masz również możliwość (o ile woda nie posiada nieprzyjemnego zapachu) instalacji stacji wielofunkcyjnej, która oprócz pozbycia się manganu, zmiękczy Ci wodę. Bakteriologia wykazała również bakterie grupy coli, a więc powinieneś zainwestować w lampę bakteriobójczą.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #11703

    Domyślnie

    woda nie ma nieprzyjemnego zapachu. Po zostawieniu na dłuższy czas wody w jakiś naczyniach czy przezroczystych butelkach nie zostawia żadnych śladów. Jedynie na samym początku jak wlewa się do przezroczystych naczyń to widac jak by była lekko biała, ale od razu po wlaniu staje się kryształowo przezroczysta.

    Czy możliwe jest, że źle pobrałem próbki do badania? Dopiero po oddaniu próbek doczytałem, że powinno się przez dłuższy czas wypompowywać wodę ze studni, a ja praktycznie po 1 minucie zlewania wody od razu nabrałem do butelek (sterylnych z sanepidu).

    Jeśli stacja wielofunkcyjna to jaka?

  4. #11704

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Witam,

    przy takiej twardości wody i biorąc pod uwagę zużycie wody, sugeruję zmiękczacz kompaktowy ze złożem w objętości ~10 l. Zwróć uwagę na produkty marki Ecoperla. Głowice urządzeń są objętościowo-czasowe. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

    Pozdrawiam
    Tak , ale one są poza moim zasięgiem , mogę wydać 2tys. max.....dziękuję
    Jakie minusy ma ten wybrany przeze mnie zmiękczacz ?

  5. #11705
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    woda nie ma nieprzyjemnego zapachu. Po zostawieniu na dłuższy czas wody w jakiś naczyniach czy przezroczystych butelkach nie zostawia żadnych śladów. Jedynie na samym początku jak wlewa się do przezroczystych naczyń to widac jak by była lekko biała, ale od razu po wlaniu staje się kryształowo przezroczysta.

    Czy możliwe jest, że źle pobrałem próbki do badania? Dopiero po oddaniu próbek doczytałem, że powinno się przez dłuższy czas wypompowywać wodę ze studni, a ja praktycznie po 1 minucie zlewania wody od razu nabrałem do butelek (sterylnych z sanepidu).

    Jeśli stacja wielofunkcyjna to jaka?
    Jeżeli nie używasz wody na co dzień, to przed pobraniem próbki do badania, przydałoby się przepłukać studnię chociaż przez dobę.

    Jeżeli Twoja woda nie posiada nieprzyjemnego zapachu, to mógłbyś zastosować do uzdatniania wody stacji wielofunkcyjnej - zwróć uwagę na ofertę serii Ecoperla Multitower. Przydałaby się w tym przypadku jeszcze informacja odnośnie twardości wody.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #11706
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola9 Zobacz post
    Tak , ale one są poza moim zasięgiem , mogę wydać 2tys. max.....dziękuję
    Jakie minusy ma ten wybrany przeze mnie zmiękczacz ?
    Zwróć uwagę na parametry techniczne urządzeń, chociażby na wydajność urządzenia. Sugerowałbym kontakt ze Sprzedawcą w celu weryfikacji głowicy sterującej oraz zastosowanego w urządzenia złoża.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #11707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola9 Zobacz post
    Witam ,
    bardzo proszę o weryfikację moich zamiarów kupna zmiękczacza dla 1-2 osób. Wybrałam https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie-wody/stacje-uzdatniania-wody/zmiekczanie-wody/aqua-soft-basic/aqua-soft-basic-10-wersja-czasowa-przeplyw-0-5m-h.html , zużycie 2-4 m3 , często nie ma nas w domu. Wybrać czasową czy objętościowa wersję pracy ?
    Dane wody poniżej :
    pH) - 7,74
    Chlorki mg/l 17,22
    Azotany mg/l 2,92
    Azotyny mg/l 0
    Mangan μg/l 7,33
    Żelazo μg/l 38,39
    Twardość mg/l 332
    Jon amonu mg/l 0,03
    Mętność NTU 0,22 z
    Przewodność elektryczna μS/cm 679
    Dziękuję
    Jeśli zużycie jest nieregularne to tym bardziej należałoby wybrać głowicę objętościową (czasowa może mieć sens tylko w przypadku bardzo regularnych i stałych przepływów).
    Rozmiar tego zmiękczacza jest wystarczający.
    Zwróć uwagę na to aby głowica miała bypass, mixing, itp.

  8. #11708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    woda nie ma nieprzyjemnego zapachu. Po zostawieniu na dłuższy czas wody w jakiś naczyniach czy przezroczystych butelkach nie zostawia żadnych śladów. Jedynie na samym początku jak wlewa się do przezroczystych naczyń to widac jak by była lekko biała, ale od razu po wlaniu staje się kryształowo przezroczysta.

    Czy możliwe jest, że źle pobrałem próbki do badania? Dopiero po oddaniu próbek doczytałem, że powinno się przez dłuższy czas wypompowywać wodę ze studni, a ja praktycznie po 1 minucie zlewania wody od razu nabrałem do butelek (sterylnych z sanepidu).

    Jeśli stacja wielofunkcyjna to jaka?
    Jeśli jest to domek wykorzystywany tylko weekendowo (chociaż dobrze by było jeszcze określić ile tej wody potrzebujesz np. na jeden weekend) to moim zdaniem nie ma sensu inwestować w dużą automatyczną stację uzdatniania. Wyniki badania nie są tak tragiczne żeby nie dało się tej wody użytkować. Oczywiście kwestia wiarygodności tych badań to osobna sprawa - dobrze byłoby je powtórzyć po dłuższym płukaniu.
    W kwestii bakteriologii dobrze byłoby odkazić studnię i instalację oraz powtórzyć badania, bo "tylko 2" bakterie mogą wskazywać na zanieczyszczenie próbki.
    Na takie wyniki wystarczyłoby powiesić większy filtr narurowy (typu BigBlue) lub dwa i co jakiś czas wymieniać wkłady.

  9. #11709

    Domyślnie

    [QUOTE=qbek17;7836318]Jeśli zużycie jest nieregularne to tym bardziej należałoby wybrać głowicę objętościową (czasowa może mieć sens tylko w przypadku bardzo regularnych i stałych przepływów).
    Rozmiar tego zmiękczacza jest wystarczający.
    Zwróć uwagę na to aby głowica miała bypass, mixing, itp.

    Nie wszystkie informacje są zamieszczane przy produktach ... Proszę o kilka propozycji modeli .
    Z góry dziękuję

  10. #11710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola9 Zobacz post
    Nie wszystkie informacje są zamieszczane przy produktach ... Proszę o kilka propozycji modeli .
    Nie mam wpływu na to jakie opisy są u danego sprzedawcy... czasami jest to po prostu niedopatrzenie, a czasami to celowy zabieg... więc najlepiej pytać u źródła.

  11. #11711

    Domyślnie

    Dziękuję.
    pozdrawiam

  12. #11712
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Chciałbym się przerzucić na picie wody z kranu.
    Pić taką prosto z kranu/wodociągu czy zainstalować jakiś filtr podzlewozmywakowy (te filtracje ileś tam mikronów i węglowy)?
    Patrzyłem na te filtry, ale nie wiem który lepszy, gorszy czy na pewno nadają się, jakies atesty higieny itp.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #11713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Chciałbym się przerzucić na picie wody z kranu.
    Pić taką prosto z kranu/wodociągu czy zainstalować jakiś filtr podzlewozmywakowy (te filtracje ileś tam mikronów i węglowy)?
    Patrzyłem na te filtry, ale nie wiem który lepszy, gorszy czy na pewno nadają się, jakies atesty higieny itp.
    Atesty mają chyba wszystkie, ale to tak jak z dzisiejszymi magistrami - to nic nie znaczy...
    Na pewno nie zaszkodzi mieć pod zlewem przynajmniej filtr mechaniczny. Jeśli ma to być bezpośrednio do picia to raczej jaknajdokładniejszy - jeśli ma być tanio to pianka 1-5 um wystarczy, a jak może być drożej to nawet membrana UF byłąby odpowiednia.
    Węgiel też może być na wodzie wodociągowej, ale musisz go regularnie wymieniać.

  14. #11714
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dzięki. Jak pogooglałe to widziałem takie zestawy 3 elementowe 2xpianka (rożny przesiew) plus węgiel.
    Czyli dać 5um,węgiel,1um ?
    Widziałem takie urządzonko za ok. 150-200zł i zestaw trzech filtrów za 25-30zł, mają wystarczyć na pół roku.
    Czy taki produkt będzie miał sens czy szukać czegoś droższego (wolałbym taniej )

    Na wejściu instalacji wodnej jest filtr Honeywell FK06.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #11715

    Domyślnie

    Witam forumowiczów.
    Prośba o wsparcie w rozwiązaniu problemu z jakością wody, widzę, że jest kilka chętnych osób do pomocy w obraniu jakiegoś kierunku dla użytkowników studni nie obeznanych dogłębnie z tym tematem. Stan na chwilę obecną wygląda tak, woda z ujęcia własnego, poziom ~10m, w odległości kilkuset metrów rzeczka, następne kilkaset metrów zbiornik wodny/zalew, pompa w kotłowni, zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 200dm3. Studnia używana na razie w trybie "wykończeniowym" czyli nieregularnie, za kilka miesięcy zużycie w miarę regularne, na poziomie maksymalnym 8-10 m3 miesięcznie. Oczekiwania to doprowadzenie mętności do poziomu akceptowalnego, jeśli przy okazji uda się obniżyć poziom żelaza to byłoby super, widoczny jest osad po pewnym czasie używania np. czajnika. Pytanie dodatkowe dla bardziej doświadczonych, czy przy takiej twardości spodziewać się jasnych "zacieków" na armaturze łazienkowej, w planach jest jej wykończenie na czarno więc kontrast 100 procentowy
    Z góry dzięki za pomoc i jakieś podpowiedzi w jakim kierunku szukać, czy jakaś multistacja, czy oddzielne elementy ?



  16. #11716
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeq_ Zobacz post
    Witam forumowiczów.
    Prośba o wsparcie w rozwiązaniu problemu z jakością wody, widzę, że jest kilka chętnych osób do pomocy w obraniu jakiegoś kierunku dla użytkowników studni nie obeznanych dogłębnie z tym tematem. Stan na chwilę obecną wygląda tak, woda z ujęcia własnego, poziom ~10m, w odległości kilkuset metrów rzeczka, następne kilkaset metrów zbiornik wodny/zalew, pompa w kotłowni, zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 200dm3. Studnia używana na razie w trybie "wykończeniowym" czyli nieregularnie, za kilka miesięcy zużycie w miarę regularne, na poziomie maksymalnym 8-10 m3 miesięcznie. Oczekiwania to doprowadzenie mętności do poziomu akceptowalnego, jeśli przy okazji uda się obniżyć poziom żelaza to byłoby super, widoczny jest osad po pewnym czasie używania np. czajnika. Pytanie dodatkowe dla bardziej doświadczonych, czy przy takiej twardości spodziewać się jasnych "zacieków" na armaturze łazienkowej, w planach jest jej wykończenie na czarno więc kontrast 100 procentowy
    Z góry dzięki za pomoc i jakieś podpowiedzi w jakim kierunku szukać, czy jakaś multistacja, czy oddzielne elementy ?


    Witam,

    na podstawie Twojej analizy fizykochemicznej i bakteriologicznej, a także Twoich oczekiwań, sugerowałbym Ci zastosowanie stacji wielofunkcyjnej wraz z filtrem mechanicznym. Ponadto powinieneś pomyśleć o lampie bakteriobójczej.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #11717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dzięki. Jak pogooglałe to widziałem takie zestawy 3 elementowe 2xpianka (rożny przesiew) plus węgiel.
    Czyli dać 5um,węgiel,1um ?
    Widziałem takie urządzonko za ok. 150-200zł i zestaw trzech filtrów za 25-30zł, mają wystarczyć na pół roku.
    Czy taki produkt będzie miał sens czy szukać czegoś droższego (wolałbym taniej )
    Myślę, że w wersji "taniej" nic lepszego nie znajdziesz

  18. #11718
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że w wersji "taniej" nic lepszego nie znajdziesz
    A ile może kosztować droższa wersja i co daje ekstra (zdrowotnie, smakowo, jakościowo, technicznie)?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #11719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeq_ Zobacz post
    Stan na chwilę obecną wygląda tak, woda z ujęcia własnego, poziom ~10m, w odległości kilkuset metrów rzeczka, następne kilkaset metrów zbiornik wodny/zalew, pompa w kotłowni, zbiornik hydroforowy bezprzeponowy 200dm3. Studnia używana na razie w trybie "wykończeniowym" czyli nieregularnie, za kilka miesięcy zużycie w miarę regularne, na poziomie maksymalnym 8-10 m3 miesięcznie. Oczekiwania to doprowadzenie mętności do poziomu akceptowalnego, jeśli przy okazji uda się obniżyć poziom żelaza to byłoby super, widoczny jest osad po pewnym czasie używania np. czajnika.
    Studnię masz dosyć płytką i nie ma pewności czy parametry wody nie ulegną zmianie. Dobrze byłoby powtórzyć badania za jakiś czas...
    Co do bakteriologii to czy robiłeś dezynfekcję studni po jej wykonaniu?

    Na teraz parametry fizykochemiczne są bardzo fajne. Wystarczyłby zwykły filtr mechaniczny na poprawę mętności.

    W kwestii twardości to możesz dać zmiękczacz, ale tylko ze względu na te czarne płytki. Przy tak niskiej twardości i zużyciu to byłby najmniejszy model - w zasadzie nie wiem czy znajdziesz modele na 5-6 litrów złoża... więc pewnie wyjdzie ok 10 litrów.

  20. #11720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A ile może kosztować droższa wersja i co daje ekstra (zdrowotnie, smakowo, jakościowo, technicznie)?
    Kosztowo to pewnie ok 600-900 PLN. Chociaż górnej granicy pewnie nie ma
    Daje tyle, że filtracja jest dokładniejsza, np. nie do poziomu 1 um, ale np. do 0,01 um. A jak pójdziesz w odwróconą osmozę to także rozpuszczone związki będą usuwane (w tym minerały).
    Są też różne "nienaukowe" bajery (typu magnetyzery czy jonizatory) których zalet nie idzie przechwalić, ale też ciężko powiedzieć co one faktycznie powodują... tego nie polecam.
    Moim zdaniem jeśli nie masz zastrzeżeń do wody to powinny Ci wystarczyć te podstawowe filtry.

Strona 586 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony