dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 605 z 756
Pokaż wyniki od 12.081 do 12.100 z 15105
  1. #12081
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    miejsca pod dostatkiem, nie jest to ograniczeniem. Kanalizacja miejska. z tymi dodatkami to mam wrażenie, że jak ze wszystkim - cieszy przez chwilę, a potem... Zapewne fajnie mieć moduł wifi ale czy jest to niezbędne? wydaje mi się, że nie ma potrzeby wydawania kasy na zbędne dodatki.
    Wszystko zależy od użytkownika. Jeżeli lubisz wszystkie nowinki technologiczne to i WiFi może stać się determinantą zakupu zmiękczacza wody
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #12082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuwareczek Zobacz post
    Witam.
    Proszę o pomoc w uzdatnianiu wody.
    Wyniki badań:
    Barwa mg Pt/l PN-EN ISO 7887:2012 metoda D 6
    Mętność NTU PN-EN ISO 7027-1:2016-09E <0,5
    pH Metoda potencjometryczna 5,6
    Twardość mg CaCO3/l Visocolor H20F 160
    Żelazo mg Fe/l Adaptacja metody USEPA 315B oraz 3500-Fe B 0,13
    Mangan mg Mn/l Visocolor HE 920 0,06
    Azotany mg NO3-/ lAdaptacja metody redukcji kadmu 21
    Jon amonowy mg NH4+/l ASTM D1426-93 <0,02
    Chlorki mg Cl-/l Visocolor CL 500 60,1
    Przewodność μS/cm PN-EN 27888:1999 392
    NPL bakterii grupy coli AZ NPLw 100ml PN-EN ISO 9308-2-2014-06 0
    NPL Escherichia coli AZ NPLw 100ml PN-EN ISO 9308-2-2014-06 0
    NPL enterokotów NPLw 100ml PB-11 wyd.5 z 11.05.2017r. 0

    Dom jednorodzinny, studnia 10m, lustro wody na 7m,pompa Apollo 3 stopniowa. Nie mogę znaleźć danych z tej pompy, ale wydajność szacuję na około 3.5m3.Zbiornik 200l bez przepony. 6 osób, zużycie około 13m3 miesięcznie, odpływ do kanalizacji.
    Dostałem już kilka propozycji i proszę o weryfikację.
    1. Stopień 1: Filtr osadnikowy Honeywell Filtr mechanicznya.Przyłącze 1”b.Dokładność filtracji 100μc.Zawór do płukania filtra
    Stopień 2: Odżelaziacz Maxima Oxy 42L (calcite/pyrolox)Odżelaziacz/odmanganiaczpodnoszący pHMaxima OXYd.Usuwa żelazo, mangan, podnosi pH wody
    2. https://sklep.osmoza.pl/korektor-ph-wody-p-572.html
    https://sklep.osmoza.pl/profesjonalny-odzelaziacz-wody-regenerowany-ozonem-clack-p1465-p-1758.html
    3. https://sklep.osmoza.pl/filtr-multifunkcyjny-clack-compact-ecomix-p-1472.html
    4. Kolumna podnosząca pH1252 TC–1 kpl,Głowica: Clack TC Wydajność: 1,0m3/hIlość złoża:50l Złoże:Imerys, CorosexWymiary: 1430x x 400mm Wymagany przepływ w czasie płukania:3,0m3/h przy ciśnieniu 3,0 ba
    Po co właściwie chcesz "uzdatniać" taką wodę? Masz jakieś objawy, które Ci przeszkadzają? Bo z badań to tylko pH jest za niskie... reszta jest w normie lub na granicy błędu pomiarowego (np. mangan). Zanim wydasz fortunę na wielkie, zupełnie niepotrzebne w Twoim przypadku filtry (jak te z oferty) może warto powtórzyć badanie lub pomyśleć o małym podzlewowym zestawie do wody pitnej z korektą pH? Ewentualnie tak jak sugerował Klarsan - dać sam zmiękczacz...

  3. #12083

    Domyślnie

    Właśnie mam problem z korozyjnością tej wody.. Ze złączek i zaworów mosiężnych wypłukuje mi cynk i po jakimś czasie robią się porowate. Nikt za bardzo nie wie czy winą jest niskie pH czy jeszcze inny składnik wody.Pierwsze badanie robiłem pół roku wcześniej i wyniki były porównywalne.Nie chcę wydawać fortuny dlatego tu jestem.

  4. #12084
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Innov_

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-611
    Dzielnica
    Stanisławowska 47
    Posty
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuwareczek Zobacz post
    Właśnie mam problem z korozyjnością tej wody.. Ze złączek i zaworów mosiężnych wypłukuje mi cynk i po jakimś czasie robią się porowate. Nikt za bardzo nie wie czy winą jest niskie pH czy jeszcze inny składnik wody.Pierwsze badanie robiłem pół roku wcześniej i wyniki były porównywalne.Nie chcę wydawać fortuny dlatego tu jestem.
    Zmiękczenie (demineralizacja) wody tylko zwiększy jej korozyjność, por. https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/twardosc-wody/

    Jeżeli pojawia się kamień kotłowy, można zastosować niechemiczne katalityczne urządzenie Limetron 1/2", więcej informacji tutaj: https://innovenergy.eu/odkamieniacze-domowe/
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 23-12-2019 o 11:45
    Tu była reklama

  5. #12085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuwareczek Zobacz post
    Właśnie mam problem z korozyjnością tej wody.. Ze złączek i zaworów mosiężnych wypłukuje mi cynk i po jakimś czasie robią się porowate. Nikt za bardzo nie wie czy winą jest niskie pH czy jeszcze inny składnik wody.Pierwsze badanie robiłem pół roku wcześniej i wyniki były porównywalne.Nie chcę wydawać fortuny dlatego tu jestem.
    Masz nieco chlorków, które w połączeniu z niskim pH mogą powodować korozję... ale czy to jedyny powód aż takiej korozji jak opisujesz to nie dam sobie ręki uciąć.
    Najprościej będzie dać kolumnę przepływową ze złożem do podnoszenia pH (np. Calcite lub Corosex). Nie potrzebujesz do tego głowicy sterującej (ewentualnie możesz dać głowicę z płukaniem ręcznym). Te złoże się wyczerpuję - co jakiś czas trzeba będzie je uzupełnić, więc dobrze by było poszukać zbiornika z dodatkowym króćcem lub dać głowicę z klamrą (żeby łatwo było ją zdjąć do uzupełnienia złoża). Rozpuszczając się złoża tego typu mogą podnosić twardość wody.

  6. #12086

    Domyślnie

    Czy mówimy konkretnie o tym rozwiązaniu ?
    https://sklep.osmoza.pl/korektor-ph-wody-p-572.html
    Może zaproponujesz coś sensowniejszego? Jest konieczność płukania tego złoża?

  7. #12087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuwareczek Zobacz post
    Czy mówimy konkretnie o tym rozwiązaniu ?
    Może zaproponujesz coś sensowniejszego? Jest konieczność płukania tego złoża?
    To dość duża butla ale dla 6 osób to może faktycznie być taki model.
    Płukanie w czasie pracy nie jest konieczne, ale jak masz nowe złoże to trzeba je odpłukać...
    W tym konkretnym linku jest podane złoże Aqua Juraperle, za to w karcie katalogowej jest już Calcite...

  8. #12088

    Domyślnie

    Prosiłbym jeszcze o inne propozycje? Coś z doświadczenia praktyka. Widzę, że w sklepach nie ma wyboru.

  9. #12089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuwareczek Zobacz post
    Prosiłbym jeszcze o inne propozycje? Coś z doświadczenia praktyka. Widzę, że w sklepach nie ma wyboru.
    To raczej niszowy rodzaj filtra... stąd brak wyboru w sklepach.
    Myślę, że wszędzie wyglądałoby to podobnie, tylko kwestia wyboru rozmiaru (czyli jaki przepływ ma zapewnić). Jeśli ma to być "standardowe, domowe" (~1 m3/h) to zbiornik 12" lub 13" wydaje się optymalny.

  10. #12090

    Domyślnie

    Można gdzieś dostać butlę 13" z dodatkowym króćcem lub głowicę na klamrę, bo jeszcze się z czymś takim nie spotkałem?

  11. #12091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuwareczek Zobacz post
    Można gdzieś dostać butlę 13" z dodatkowym króćcem lub głowicę na klamrę, bo jeszcze się z czymś takim nie spotkałem?
    Widziałem takie zbiorniki w katalogach, ale żeby gdzieś były dostępne od ręki to nie wiem...
    Głowice z klamrą powinny być łatwiej dostępne. Jeśli chodzi o Clack'a to jest wersja Quick Connect (QC).

  12. #12092
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    jestem nowy na forum i to będzie mój pierwszy post.
    Od 2013 roku ( 6 lat) posiadam zmiękczacz wody Clack WS1 zbiornik 10/54 CN złoże Crystal-Right 100.
    Średnie zużycie wody na miesiąc to 17 m3.mam coraz większy problem z twardą wody,pokazuje się w czajniku elektrycznym i w łazienkach.
    Mam pytanie co mam na początku sprawdzić lub wymienić.Zapomniałem wspomnieć o zewnętrznym mieszaczu wody Clack i dzięki zainstalowanemu mieszaczowi mamy możliwość korzystania z wody częściowo zmiękczonej czyli zmieszanej z wodą surową. Mieszacz (mixing) stanowi mały zawór bypassu, który umożliwia precyzyjne dopuszczenie i wymieszanie wody surowej z wodą uzdatnioną ,zmiękczoną.Teraz nie do końca wiem czy jak ten zawór jest dokręcony do głowicy to dopuszczam mniej czy więcej wody zmiękczonej.

  13. #12093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Witam
    jestem nowy na forum i to będzie mój pierwszy post.
    Od 2013 roku ( 6 lat) posiadam zmiękczacz wody Clack WS1 zbiornik 10/54 CN złoże Crystal-Right 100.
    Średnie zużycie wody na miesiąc to 17 m3.mam coraz większy problem z twardą wody,pokazuje się w czajniku elektrycznym i w łazienkach.
    Mam pytanie co mam na początku sprawdzić lub wymienić.Zapomniałem wspomnieć o zewnętrznym mieszaczu wody Clack i dzięki zainstalowanemu mieszaczowi mamy możliwość korzystania z wody częściowo zmiękczonej czyli zmieszanej z wodą surową. Mieszacz (mixing) stanowi mały zawór bypassu, który umożliwia precyzyjne dopuszczenie i wymieszanie wody surowej z wodą uzdatnioną ,zmiękczoną.Teraz nie do końca wiem czy jak ten zawór jest dokręcony do głowicy to dopuszczam mniej czy więcej wody zmiękczonej.
    Generalnie mieszacz Clack'a im bardziej wkręcony tym bardziej zamknięty, czyli przepuszcza mniej wody surowej (czyli woda powinna być bardziej miękka). Nie mam tylko pewności czy "zewnętrzny mieszacz jako mały zawór bypassu" to na pewno to o czym mówimy (jest zewnętrzny mieszacz Clack'a ale nie ma on nic wspólnego z bypassem) - jakbyś zrobił zdjęcie to byłaby pewność.
    A w sprawie twardości możesz zacząć od sprawdzenia czy twardość nadal jest taka jak była 6 lat temu... i sprawdzić ustawienia regeneracji i ewentualnie je dostosować (bo po 6 latach CR może już mieć widocznie mniejszą pojemność)...

  14. #12094
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Twardość właśnie się pogorszyła tylko teraz nie wiem jak była ustawiona ta przepuszczalność na tym zaworze.Teraz od dwóch dni mam odkręcone maksymalnie nie dokręcone.Regeneracja jest ustawiona na 5 m3.Jeśli to nie przeszkadza to podaję linka do tego mieszalnika clack;a
    https://allegro.pl/oferta/clack-mies...tis-7350113442
    Ostatnio edytowane przez Aker1974 ; 29-12-2019 o 20:55 Powód: dodatkowe informacje

  15. #12095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Twardość właśnie się pogorszyła tylko teraz nie wiem jak była ustawiona ta przepuszczalność na tym zaworze.Teraz od dwóch dni mam odkręcone maksymalnie nie dokręcone.Regeneracja jest ustawiona na 5 m3.Jeśli to nie przeszkadza to podaję linka do tego mieszalnika clack;a
    https://allegro.pl/oferta/clack-mieszacz-zewnetrzny-wody-mixing-usa-gratis-7350113442
    OK. To nie bypass tylko sam zewnętrzny mixing. Masz na nim "skalę" wokół pokrętła - widać to nawet na zdjęciu z Twojego linka.
    Jeżeli masz regenerację ustawioną na sztywno co 5 m3 to może to już wymagać modyfikacji... ale musisz znać twardość wody (i inne przekroczone parametry).

  16. #12096
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tak,skala jest czyli jak jest zawór wkręcony to przepuszcza mniej wody surowej ? czy odwrotnie.Najlepiej będzie teraz zrobić badanie wody ?

  17. #12097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Tak,skala jest czyli jak jest zawór wkręcony to przepuszcza mniej wody surowej ?
    Tak.

    Najlepiej będzie teraz zrobić badanie wody ?
    Na pewno nie zaszkodzi. Nie musi być pełne laboratorium, ale podstawowe parametry dobrze byłoby sprawdzić (najlepiej przed i po filtrze).

  18. #12098
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aker1974

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ok.jutro mam zamiar oddać wodę do badania,proszę podpowiedzieć co zalicza się do badania podstawowego
    Twardość
    Żelazo
    Mangan

  19. #12099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Ok.jutro mam zamiar oddać wodę do badania,proszę podpowiedzieć co zalicza się do badania podstawowego
    Twardość
    Żelazo
    Mangan
    dla tego filtra istotne będą jeszcze:
    pH
    amoniak (jon amonowy)
    utlenialność (indeks nadmanganianowy)
    przy złożu CR dobrze byłoby sprawdzić polifosforany, ale to na pewno nie jest podstawowe badanie i nie każde laboratorium je wykonuje, więc bez stresu...

    Poza tym jeszcze z podstawowych badań można zrobić:
    azotany
    chlorki
    barwa
    mętność

    No i ewentualnie bakterie, ale to osobna próbka i cała procedura jej pobierania. To akurat dobrze jest zrobić dla własnej wiedzy i bezpieczeństwa...

  20. #12100
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aker1974 Zobacz post
    Ok.jutro mam zamiar oddać wodę do badania,proszę podpowiedzieć co zalicza się do badania podstawowego
    Twardość
    Żelazo
    Mangan
    Dzień dobry,
    Wykonujemy usługę analizy wody z doborem urządzeń. Zapraszamy do kontaktu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 605 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony