dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 619 z 757
Pokaż wyniki od 12.361 do 12.380 z 15124
  1. #12361

    Domyślnie

    [QUOTE=qbek17;7935411]Jak duży? Z przeponą czy bez?

    Pompa 100 litrów z przepona PP32.

    Badanie były robione po solidnym dopuszczeniu wody. Bardziej się zastanawiałam czy ta jakość wody jest taka nie w samych wynikach, no w ich wiarygodność wierzę, tylko badają organoleptycznie.

    Po tych wszystkich informacjach chyba warto wrócić do pytania jaki sprzęt byłby mi potrzebny wg was?

  2. #12362
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewrob Zobacz post
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak duży? Z przeponą czy bez?
    Pompa 100 litrów z przepona PP32.

    Badanie były robione po solidnym dopuszczeniu wody. Bardziej się zastanawiałam czy ta jakość wody jest taka nie w samych wynikach, no w ich wiarygodność wierzę, tylko badają organoleptycznie.

    Po tych wszystkich informacjach chyba warto wrócić do pytania jaki sprzęt byłby mi potrzebny wg was?
    Ten hydrofor dość mocno zawęża Ci dostępne opcje.
    Potrzebujesz odżelaziacza. Przy tak niskim pH jest ryzyko, że będzie musiał być duży lub dodatkowo taki z napowietrzaniem wbudowanym.

  3. #12363
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corsair79

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-613
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jeśli dla wody 20dH ilość zmiękczonej wody między regeneracjami wynosi 3.8m3, to o ile ona wzrośnie, jeśli będę zmiękczał nie do zera, a do twardości bez widocznych osadów, np.: 4-5dH? Jak się to liczy? Złoże 25l Lewatit.

    Czy gdybym brał (ewentualnie) 30L i regeneracje będą co 14 dni "z zegara", to czy niewykorzystywanie pełnej objętości złoża spowoduje jakiekolwiek negatywne skutki?

    Aha, jaki poziom filtracji mechanicznej przed stacją doradzacie? Filtr sznurkowy, siatkowy?
    Ostatnio edytowane przez corsair79 ; 29-04-2020 o 11:12

  4. #12364

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ten hydrofor dość mocno zawęża Ci dostępne opcje.
    Potrzebujesz odżelaziacza. Przy tak niskim pH jest ryzyko, że będzie musiał być duży lub dodatkowo taki z napowietrzaniem wbudowanym.
    Dlaczego zawęża? Niskim ph? Nie podawalam ph. Chyba ze to literowka.
    Masz jakiś konkretny model na myśli?
    Co sądzisz o Econet Fe com 13 z lampą Econet?
    No i czy myślisz że skoro studnia była używana średnio raz w miesiącu przez 6 lat to instalacja może wymagać płukania hydropneumatycznego?

  5. #12365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał corsair79 Zobacz post
    Jeśli dla wody 20dH ilość zmiękczonej wody między regeneracjami wynosi 3.8m3, to o ile ona wzrośnie, jeśli będę zmiękczał nie do zera, a do twardości bez widocznych osadów, np.: 4-5dH? Jak się to liczy? Złoże 25l Lewatit.
    Będziesz miał wydajność ok 5 m3 z tych 25 litrów złoża. Jeśli masz takie założenie to weź mniejszy model (25 litrów, a nie 30)

    Czy gdybym brał (ewentualnie) 30L i regeneracje będą co 14 dni "z zegara", to czy niewykorzystywanie pełnej objętości złoża spowoduje jakiekolwiek negatywne skutki?
    Negatywne technicznie to nie będzie, jedynie "strata ekonomiczna" niewykorzystanej pojemności.

    Aha, jaki poziom filtracji mechanicznej przed stacją doradzacie? Filtr sznurkowy, siatkowy?
    20 um wystarczy.

  6. #12366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewrob Zobacz post
    Dlaczego zawęża?
    Bo uniemożliwia zastosowanie napowietrzania na hydroforze.

    Niskim ph? Nie podawalam ph. Chyba ze to literowka.
    W pierwszym poście z wynikami wody podałaś pH 6.7...

    Masz jakiś konkretny model na myśli?
    Nie mam.

    Co sądzisz o Econet Fe com 13 z lampą Econet?
    Nie wiem dokładnie co w tym filtrze siedzi... ale jeśli jest ze złożem Greensand Plus to wtedy jest regenereacja chemiczna KMnO4 - jeśli Ci to nie przeszkadza to powinno dać radę. Lampa UV... jak chcesz mieć zapas to każda będzie dobra.

    No i czy myślisz że skoro studnia była używana średnio raz w miesiącu przez 6 lat to instalacja może wymagać płukania hydropneumatycznego?
    Myślę, że nie wymaga takich zabiegów.

  7. #12367

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post

    Nie wiem dokładnie co w tym filtrze siedzi...
    "ECOMIX® to kompozycja materiałów z funkcją wymiany jonowej oraz adsorpcji. Woda przepływając przez złoże jest zmiękczana i odżelaziana. Zmniejszany jest również poziom naturalnej materii organicznej oraz azotu amonowego. Żywotność złoża -3-10 lat (średnio 5 lat)"
    Czy to o to chodzi?

  8. #12368
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomek117119

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-900
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem nowy na tym forum wiec prosze wybaczyć jeżeli moje pytania będą dla nie których oczywistą oczywistością bo ja w temacie oczyszczania wody nie mam zielonego pojęcia a im wiecej czytam tym mniej wiem. Moje pytanie dotyczy odżelaziania wody którego jest dużo boi az 3,12 mg i manganu 1,02 pompa omnigena z wydajnością około 2m3 1 fazowa. Woda jest mi potrzebna do podlewania dużego ogrodu i była podlączona bezpośrednio pod zraszacze ale krzaki zrobiły sie pomarańczowe po tym miesięcznym podlewaniu a zraszacze sie zapchały . Przez dwa lata nie ruszałem tematu ale powstały nowe domy i spadło ciścienie w instalacji wodociągowej przez co podlewanie wodą z sieci jest kłopotliwe bo jest jej po prostu za mało. Wody ze studni nie brakuje natomiast jej parametry są dalekie od czystej wody. Szukałem i dzwoniłem do róznych firm ale oczyszczanie wody i instalacje po 20- czy 30 tyś są ekonomicznie nie do udźwignięcia. Znalazłem też odżelaziacze 300 l z wimestu ze złożem otoman ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy przy takich przekroczeniach taki odżeleziacz będzie w ogóle skuteczny. Nie chodzi mi o całkowite oczyszczenie z zelaza bo zdaje sobie sprawe że to musi kosztować a le oczyszczenie na tyle żeby można było podlewać .Bardzo proszę o rade co z tym fantem zrobić czy jest szansa na jakieś rozwiazanie ale nie w cenie samochodu. Jeszczce na koniec złużycie bo to sie najczęściej pojawia pewnie 2-3 metry dziennie przy podlewaniu by wyszło pewnie gdyby nie to odżelazianie i więcej ale tak trzeba spróbować czy uda sie cokolwiek uzyskać. Proszę osoby które już to przerabiały o opinie czy jest szansa coś z tym zrobić

  9. #12369
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewrob Zobacz post
    "ECOMIX® to kompozycja materiałów z funkcją wymiany jonowej oraz adsorpcji. Woda przepływając przez złoże jest zmiękczana i odżelaziana. Zmniejszany jest również poziom naturalnej materii organicznej oraz azotu amonowego. Żywotność złoża -3-10 lat (średnio 5 lat)"
    Czy to o to chodzi?
    To nie jest odżelaziacz tylko złoże wielofunkcyjne. Najpierw zmiękczy wodę, potem dopiero zajmie się żelazem i manganem. Przy takiej ilości żelaza raczej musisz wziąć większy model... nie wiem ile złoża jest w tym modelu.

  10. #12370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek117119 Zobacz post
    Jestem nowy na tym forum wiec prosze wybaczyć jeżeli moje pytania będą dla nie których oczywistą oczywistością bo ja w temacie oczyszczania wody nie mam zielonego pojęcia a im wiecej czytam tym mniej wiem. Moje pytanie dotyczy odżelaziania wody którego jest dużo boi az 3,12 mg i manganu 1,02 pompa omnigena z wydajnością około 2m3 1 fazowa. Woda jest mi potrzebna do podlewania dużego ogrodu i była podlączona bezpośrednio pod zraszacze ale krzaki zrobiły sie pomarańczowe po tym miesięcznym podlewaniu a zraszacze sie zapchały . Przez dwa lata nie ruszałem tematu ale powstały nowe domy i spadło ciścienie w instalacji wodociągowej przez co podlewanie wodą z sieci jest kłopotliwe bo jest jej po prostu za mało. Wody ze studni nie brakuje natomiast jej parametry są dalekie od czystej wody. Szukałem i dzwoniłem do róznych firm ale oczyszczanie wody i instalacje po 20- czy 30 tyś są ekonomicznie nie do udźwignięcia. Znalazłem też odżelaziacze 300 l z wimestu ze złożem otoman ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy przy takich przekroczeniach taki odżeleziacz będzie w ogóle skuteczny. Nie chodzi mi o całkowite oczyszczenie z zelaza bo zdaje sobie sprawe że to musi kosztować a le oczyszczenie na tyle żeby można było podlewać .Bardzo proszę o rade co z tym fantem zrobić czy jest szansa na jakieś rozwiazanie ale nie w cenie samochodu. Jeszczce na koniec złużycie bo to sie najczęściej pojawia pewnie 2-3 metry dziennie przy podlewaniu by wyszło pewnie gdyby nie to odżelazianie i więcej ale tak trzeba spróbować czy uda sie cokolwiek uzyskać. Proszę osoby które już to przerabiały o opinie czy jest szansa coś z tym zrobić
    Przerabiane wielokrotnie - nie opłaca się filtrować wody do podlewania. Tym bardziej z tak wysokich poziomów zanieczyszczeń.

  11. #12371

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    nie wiem ile złoża jest w tym modelu.
    Znalazłam informacje że 56,6 litra. I faktycznie Greensand Plus. Czy sa lepsze i skuteczne alternatywy? Dlaczego mogłoby mi to przeszkadzać?
    Ja naprawdę nie mam pojęcia w temacie, przepraszam raz jeszcze za tak namolne i szczegółowe pytania i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  12. #12372

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że można by dać filtr węglowy, UF (ultrafiltracja) i za nim może jeszcze mineralizator?
    wygląda to racjonalnie - a z czego to można stworzyć w wersji do zabudowy w szafce pod zlewozmywakiem?
    widzę w sieci systemy RO-7 - czy to jest godne polecenia?
    czy trzeba/warto na wlocie do budynku zastosować prosty filtr wstępny typu 2xBB?
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez WojtekSz ; 29-04-2020 o 18:15 Powód: uzupełnenia
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  13. #12373
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszk Zobacz post
    Uprzejmie przepraszam, że nie przeczytam wielu stron tego cennego forum.
    Mieszkam w domku w 5 osób, informacje o swojej wodzie znalazłem następujące: https://www.miekinia-zuk.pl/files/do...fizykochem.pdf
    Mieszkam już ponad 5 lat nie nie posiadam żadnego filtra na wejściu

    1. Ostatnio kupiłem od znajomego coś takiego i proszę o poradę czy zamontować to jako filtr wstępny czy kupić coś innego?
    Załącznik 443510

    2. Myślę tez o zmiękczaczu, mamy zużycie około 10m3 na miesiąc do szamba, chciałbym proste w miarę niepsujące się, nieskomplikowane urządzenie, które poprawi mi jakoś wody.
    Co wybrać???....

    3. Czy instalacja byłaby dużo droższa, gdybym chciał przy okazji tej modernizacji sprawić, aby wodę można było pić? Czy warto iść w tą stronę?
    czy mój post przepadnie w archiwum? :|

  14. #12374

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszk Zobacz post
    czy mój post przepadnie w archiwum? :|
    Odp na twój post jest na końcu str 618

  15. #12375
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewrob Zobacz post
    Odp na twój post jest na końcu str 618
    faktycznie,dziękuję

  16. #12376

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Według googla te modele mają 14-17 litrów złoża... to maleństwa. U Ciebie, przy założeniu zużycia 10 m3 na miesiąc (co przy 4 osobach jest bardzo realne jak nie zaniżone), można by celować w 30 litrów złoża... a już na pewno 25. Cenowo wyjdzie na to samo... bo te Ecowatery są dobre, ale bardzo drogie... moim zdaniem za bardzo (względem tego co dostajesz w zamian).
    Dziękuję! Sprawdziłem zużycie z ostatnich 2 lat, przy czym przez 1,5 roku 3 osoby, teraz 4 i wychodzi 10 m3 na miesiąc.

    Czy może mi Pan polecić inną stację w takim razie? Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale montaż w okolicy Krakowa, chyba że jest tu ktoś na forum, kto może mi to zainstalować, to proszę o kontakt. Jeszcze jedno pytanie na koniec, bo przy tych stacjach co podawałem dla tej która ma 14 litrów złoża jest informacja, że można stosować do 5 osób, a model 400 do 6. Chciałem znaleźć sensowne źródło zawierające informacje odnośnie dobierania stacji m. in. pod kątem objętości złoża, ale nic ciekawego nie znalazłem, jak ktoś ma coś takiego, to proszę o podesłanie.

  17. #12377
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    corsair79

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-613
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    20 um wystarczy.
    Rozumiem, że tyle, bo pisałeś gdzieś, że złoże potrafi "wyłapywać cząstki nawet 20-30um, czyli się nimi zapychać, tak?

    Wygląda na to, że akceptowalny finansowo wybór ogranicza się d filtrów sznurkowych i piankowych różnej maści.
    Czy znacie jakieś propozycje filtra siatkowego metalowego, przyłącze 3/4 (ew. większe), którego cena mnie nie zabije (powiedzmy do 200PLN), o mikronażu 20?

    Na stronie sprzedawcy mojego zmiękczacza oferują dobre i wygodne w użyciu filtry Honeywell siatkowe, tylko żaden nie ma mikronażu mniejszego niż 100um, np.:
    Filtr siatkowy do wody 3/4" FF06-3/4AA, 100um, przepływ 2,8m3/h
    Taką instalację 3/4" mam więc rozumiem, że filtr nie mniejszy niż 3/4"

    Jest jeszcze chwalony tu Aquafilter GW 3/4" BSP, siatka metalowa, również o mikr. 100

    Krótko: czy te 100um to za dużo i szukać sznurkowego/piankowego 20-50um (nie chciałbym ograniczyć za bardzo przepływu, a w sznurkowych tego nie podają)?

  18. #12378
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewrob Zobacz post
    Znalazłam informacje że 56,6 litra. I faktycznie Greensand Plus. Czy sa lepsze i skuteczne alternatywy? Dlaczego mogłoby mi to przeszkadzać?
    To rozwiązanie jest skuteczne. A czy są lepsze to zależy co weźmiesz pod uwagę (koszty, łatwość obsługi, skuteczność, itd). Nadmanganian potasu oznacza:
    - konieczność jego uzupełniania (jak zapomnisz na długo to możesz mieć filtr do wyrzucenia)
    - jest to silny utleniacz (nie każdy chce mieć tego typu chemię w domu)
    - ścieki nie nadają się do oczyszczalni
    - bardzo brudzi
    - kosztuje

  19. #12379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekSz Zobacz post
    wygląda to racjonalnie - a z czego to można stworzyć w wersji do zabudowy w szafce pod zlewozmywakiem?
    widzę w sieci systemy RO-7 - czy to jest godne polecenia?
    czy trzeba/warto na wlocie do budynku zastosować prosty filtr wstępny typu 2xBB?
    pozdrawiam
    RO7 to już odwrócona osmoza - moim zdaniem w tym przypadku nie ma sensu jej stosować bo ona usunie wszystko z wody, a potem mineralizator doda tylko odrobinę... jak masz dobrą wodę i chcesz ją tylko "lekko poprawić" to nie potrzebujesz tak dokładnego filtra.
    Na wejściu do domu zawsze dobrze jest mieć jakiś filtr mechaniczny - może być BB20, ale on jest duży i wkłady są stosunkowo drogie. Zazwyczaj na domek wystarczy zwykły przezroczysty korpus 10".

  20. #12380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekweb Zobacz post
    Dziękuję! Sprawdziłem zużycie z ostatnich 2 lat, przy czym przez 1,5 roku 3 osoby, teraz 4 i wychodzi 10 m3 na miesiąc.

    Czy może mi Pan polecić inną stację w takim razie? Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale montaż w okolicy Krakowa, chyba że jest tu ktoś na forum, kto może mi to zainstalować, to proszę o kontakt. Jeszcze jedno pytanie na koniec, bo przy tych stacjach co podawałem dla tej która ma 14 litrów złoża jest informacja, że można stosować do 5 osób, a model 400 do 6. Chciałem znaleźć sensowne źródło zawierające informacje odnośnie dobierania stacji m. in. pod kątem objętości złoża, ale nic ciekawego nie znalazłem, jak ktoś ma coś takiego, to proszę o podesłanie.
    Dobiera się to do zużycia wody. Ilość osób może oznaczać jaki będzie przepływ maksymalny chwilowy. Generalnie każdy litr złoża potrafi zmiękczyć wodę płynącą z natężeniem 50 l/h. Więc jak masz 14 litrów złoża to jego wydajność wynosi 14*50=700 l/h (0,7 m3/h). Przy 25 litrach to już 1,25 m3/h.
    Teraz jeden odkręcony mocno kran to przepływ ok 7 l/min (0,42 m3/h), więc nie wiem jak oni sobie wyliczyli, że te 14 litrów to dla 4 osób...

Strona 619 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony