dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 654 z 756
Pokaż wyniki od 13.061 do 13.080 z 15102
  1. #13061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    A. uwierz, dla myślących nie ma..
    Mam inne doświadczenia. Spotkałem wiele (jakbyś miał wątpliwości to potwierdzam, że inteligentnych) osób, którym to przeszkadzało.

    B. nie napisałem że serwisuję tylko że takie urządzenia, które są serwisowane pracują od 20 lat do dzisiaj i to co piszesz nie ma żdnego znaczenia
    Aha, czyli nie widziałeś takiej głowicy tylko z opowieści o nich słyszałeś? W smoki też wierzysz?

    C. oczywiście że nie może, Pentair jest na polskim rynku przynajmniej 10 lat dłużej
    18 lat temu osobiście pracowałem z głowicami Clacka pracującymi od przynajmniej kilku lat.
    Wiem, że Pentair z Fleckami był w PL wcześniej, ale nie odwracaj kota ogonem - nie pisaliśmy o Pentairze tylko o Clacku.

    D. oczywiście nie ma znaczenia, czytaj pkt B
    Ten sam, w którym stwierdziłeś, że jednak nie widziałeś takiej głowicy na oczy tylko ktoś Ci opowiadał bajki?

  2. #13062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Większość zmiękczaczy składanych w kraju niestety jest na zbiornikach chińskich, także te z głowicą Clack
    Większość zmiękczaczy składanych na świecie jest na zbiornikach chińskich. I zdecydowana ich większość nie ma problemów z pękaniem

  3. #13063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    Pytanie o głowice, tu są trzy różne, osobiście najbardziej mi odpowiada 1 ze względu na wygląd, ale czy warto to dopłacać do głowicy Pallas ? Ew czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę jako świeża ?
    Funkcjonalnie wszystkie te głowice będą takie same - to znaczy, że poza sterownikiem, sprzęt będzie identyczny.
    Sterownik EI bym sobie odpuścił.
    Z różnic między CI a Pallasem (poza wyglądem) najważniejsze (czyli takie które zauważysz w domu) to kolorowy, podświetlany ekran oraz polskie menu. Czy jest to dla Ciebie na tyle istotne aby za to zapłacić to już musisz sobie odpowiedzieć sam

    Polecam tylko przed zakupem zapoznać się z opiniami na temat sklepu, w którym znalazłeś te modele... było tu na forum kilku niezadowolonych klientów.

  4. #13064

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Moim zdaniem jest odwrotnie. Clack z dobrym sterownikiem będzie Ci wprost mówił na ekranie co się dzieje z filtrem, a w Logixie informacje będą zakodowane w symbolach i numerach.
    Serwisowanie Clacka to prosta sprawa i głowica się przy tym nie uszkadza, a w Autotrolu masz śrubki wkręcane w plastik (co po kilku przeglądach może powodować nieszczelności).
    Rozumie, ale pozwól że zostaniemy w tej kwestii przy osobnych zdaniach.
    Przede wszystkim na logixa w odróżnieniu do Clacka nie posiadam absolutnie żadnych zgłoszeń reklamacyjnych. Ale tak jest u mnie, rozumiem że u Ciebie może być inaczej.

    Nie wiem w jakich realiach ty żyjesz i o jakim serwisowaniu piszesz. Czy chcesz mi powiedzieć że Pani Zosia lat 48, z pod Warszawy, która musi ustawić głowicę z dystrybutorem lub pracownikiem sklepu od którego kupiła urządzenie, bo przy produkcie nie było instrukcji, sama dokona serwisu urządzenia?

    No jeśli idziesz w tą stronę to argument o serwisowaniu jest tak słaby, że aż nie będę się do tego odnosić.

    Moim zdaniem nie ma nic trudnego w serwisowaniu Logixa oraz w serwisowaniu Claka. Dodam tylko do informacji, które napisał Qbal, Logix był wcześniej na rynku niż Clack, wszyscy a przynajmniej większość się na nim uczyliśmy, przez co jest głowicą bardzo dobrze znaną, łatwą w serwisowaniu, niezawodną, mającą uznanie w szerokiej grupie hydraulików i instalatorów (oczywiście moim zdaniem). Nie wiem o jakich nieszczelnościach piszesz ale się z takimi nigdy nie spotkałem.

    Jeszcze raz powtórzę (jest to wyłącznie moja opinia).
    Obie głowice prezentują ten sam poziom jakościowy, jako że u mnie poziom sprzedaży Logixa jest taki sam jak Clacka, to mimo wszystko miałem więcej zgłoszeń do Clacka. Jeśli dobrze pamiętam to w całym 2020 nie miałem absolutnie żadnego zgłoszenia do logixa.

  5. #13065

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To jednak symbole i kody, a nie otwarty tekst. Jak masz z tym do czynienia na co dzień to nie stanowi to problemu, ale użytkownik zagląda do sterownika raz na jakiś czas i często nie musi pamiętać co dany kod oznacza... wtedy to co masz na ekranie ma znaczenie.


    Sprecyzuj co robisz w czasie takiego corocznego serwisu na 20-letniej głowicy?


    Oczywiście, że może.


    Myślę, że dla wielu użytkowników to ma znaczenie
    Brak metalowych części to też brak problemu korozji, a jednak zmiękczacze pracują z solanką, więc ma to wpływ na trwałość urządzenia.
    Kompletnie się nie zgadzam. Qbek17 czy ty miałeś kontakt z najprostszą głowicą logixa 255/760, 255/740?.
    Bo z twoich wywodów wychodzi, że nie. Ja osobiście nie znam chyba łatwiejszej "profesjonalnej" głowicy w ustawieniu.
    Chcesz mi powiedzieć że nie jesteś w stanie odczytać po ikonie zegara, że chodzi o ustawienie godziny, a po kalendarzyku, że chodzi o dzień tygodnia.

    No to jeśli sprawia Ci to trudność albo użytkownikowi, to chciałem Cię zapewnić że do każdego zaworu, dokładana jest instrukcja.
    Tak, aby każdy użytkownik nie miał problemu z rozczytaniem tych hieroglifów i aby mógł dokładnie ustawić głowicę.

    Notabene podnosisz kolejny mało istotny argument. Robisz tak wielkie halo jak by ustawienie głowicy zmiękczającej było nie wiadomo jakim wyczynem. Nawet jeśli klient nie zrozumie instrukcji do głowicy Clacka czy Logixa, to zawsze może zadzwonić do sklepu w którym zakupił urządzenie, tam na pewno mu pomogą. Może również wrzucić post na forum i również najdzie odpowiedz. Jestem jednak przekonany że do tego nie będzie dochodzić bo sorry ale prostszej głowicy w konfiguracji niiż logix to ja osobiście nie znam.

  6. #13066
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Kompletnie się nie zgadzam.
    Oczywiście masz do tego prawo

    Chcesz mi powiedzieć że nie jesteś w stanie odczytać po ikonie zegara, że chodzi o ustawienie godziny, a po kalendarzyku, że chodzi o dzień tygodnia.
    Nigdzie nie pisałem, że ja mam z tym problem, tylko że użytkownicy mają z tym problem. Po prostu po jakimś czasie nikt nie pamięta co dany symbol oznaczał, a instrukcja często jest "nie wiadomo gdzie". To prawdziwe sytuacje.

    No to jeśli sprawia Ci to trudność albo użytkownikowi, to chciałem Cię zapewnić że do każdego zaworu, dokładana jest instrukcja.
    Tak, aby każdy użytkownik nie miał problemu z rozczytaniem tych hieroglifów i aby mógł dokładnie ustawić głowicę.
    Czy chcesz mi powiedzieć że Pani Zosia lat 48, z pod Warszawy, która musi ustawić głowicę z dystrybutorem lub pracownikiem sklepu od którego kupiła urządzenie, ..
    Chyba się nie rozumiemy i nie wiem czy zrozumiemy... chodzi mi o to właśnie żeby użytkownik nie musiał pisać na forum pytań jak ma obsłużyć swoją własną głowicę, żeby nie musiał dzwonić do instalatora, żeby nie musiał szukać instrukcji - to wszystko odpada kiedy na ekranie masz po prostu napisane co ustawiasz. Po polsku i wprost. Tylko tyle i aż tyle. Wygoda obsługi dla użytkownika a nie instalatora (tak, wiem że dla Ciebie to żadna różnica).

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Rozumie, ale pozwól że zostaniemy w tej kwestii przy osobnych zdaniach.
    Jasne. W tej kwestii każdy może mieć swoje zdanie
    Przede wszystkim na logixa w odróżnieniu do Clacka nie posiadam absolutnie żadnych zgłoszeń reklamacyjnych. Ale tak jest u mnie, rozumiem że u Ciebie może być inaczej.
    U mnie jest inaczej. Ale aż mnie zaciekawiło jakie masz zgłoszenia reklamacyjne na Clacka?

  7. #13067
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Mam inne doświadczenia. Spotkałem wiele (jakbyś miał wątpliwości to potwierdzam, że inteligentnych) osób, którym to przeszkadzało.


    Aha, czyli nie widziałeś takiej głowicy tylko z opowieści o nich słyszałeś? W smoki też wierzysz?


    18 lat temu osobiście pracowałem z głowicami Clacka pracującymi od przynajmniej kilku lat.
    Wiem, że Pentair z Fleckami był w PL wcześniej, ale nie odwracaj kota ogonem - nie pisaliśmy o Pentairze tylko o Clacku.


    Ten sam, w którym stwierdziłeś, że jednak nie widziałeś takiej głowicy na oczy tylko ktoś Ci opowiadał bajki?

    Myślę że rynek głowic znam dłużej od Ciebie i nie muszę się bezpośrednio zajmować serwisem żeby o nich coś wiedzieć, także o Clacku.

    W całej tej weekendowej konwersacji nie użyłeś ani jednego argumentu który mógłby kogokolwiek myślącego przekonać o wyższości głowic Clack nad resztą świata (czytaj Pentair, Erie, Fleck, Ecowater...) to jest tylko Twoja wiara i głebokie przekonanie, które wciskasz wszystkim dookoła.

    Nie potrafisz odnieść się do żadnych argumentów i zapętlasz się opisywaniu swojej wiary, sam także żadnych nie podajesz a z Twoich wypowiedzi wynika że o innych głowicach i urządzeniach wiesz tyle, że są w nich śróbki i obrazki.

    Co do Twojej bezinteresownej bezstronności w promocji głowic Clack i spędzania tu połowy życia z ostatnich 10 lat, to nachodzi mnie tylko jedno, musi być to wynikiem albo odwzajemnionej albo nieszczęśliwej miłości do Clacka. Z tym się nie da nic zrobić..
    Rzeczywiście, szkoda czasu..

    Pozdrawiam

  8. #13068

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...-multi-50.html

    Napisałem do tej firmy i dostałem pytanie czy brzydki zapach to siarkowodór. Bo jeśli tak to ta stacja się nie nadaje i trzeba dwuczęściowa. Zleciłem wiec ponowne badanie wody lacznie z tym siarkowodorem. Pytanie moje jest takie. Czy pobierać bezpośrednio ze studni ba ogrodzie czy Iuz z kranu w domu? Mam dwa filtry sznurkowe

  9. #13069

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Oczywiście masz do tego prawo


    Nigdzie nie pisałem, że ja mam z tym problem, tylko że użytkownicy mają z tym problem. Po prostu po jakimś czasie nikt nie pamięta co dany symbol oznaczał, a instrukcja często jest "nie wiadomo gdzie". To prawdziwe sytuacje.



    Chyba się nie rozumiemy i nie wiem czy zrozumiemy... chodzi mi o to właśnie żeby użytkownik nie musiał pisać na forum pytań jak ma obsłużyć swoją własną głowicę, żeby nie musiał dzwonić do instalatora, żeby nie musiał szukać instrukcji - to wszystko odpada kiedy na ekranie masz po prostu napisane co ustawiasz. Po polsku i wprost. Tylko tyle i aż tyle. Wygoda obsługi dla użytkownika a nie instalatora (tak, wiem że dla Ciebie to żadna różnica).


    Jasne. W tej kwestii każdy może mieć swoje zdanie

    U mnie jest inaczej. Ale aż mnie zaciekawiło jakie masz zgłoszenia reklamacyjne na Clacka?
    A powiedz mi jedno, jeśli już wchodzisz z menu logixa i zaczyna migać cyfra godzi a obok na wyświetlaczu jest piktogram godziny, to o jakim ty zapominaniu parametrów mówisz. Nie wiem ale tak jak napisałem wcześniej podejrzewam że albo nie masz doświadczenia dużego z logixem. Moim zdaniem instrukcja do Logixa wcale jest niepotrzebna, programowanie jest tak czytelne, że o bardziej prosty sterownik naprawdę trudno.

    O instrukcji wspomniałem bo napisałeś że masz dużo znajomych inteligentnych, którzy nie wiedzą ja go ustawiać, więc wskazuje że jest od tego instrukcja.

    Nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby trzeba było na nowo programować urządzenie wyposażone w głowicę LOGIX.
    Natomiast oprócz ustawienia godziny i godziny regeneracji do sterownika wpisujesz jeszcze twardość wody wyrażoną w mg/l. Naprawdę nie znajduje w tym wszystkim trudności z zapamiętywaniem.

    Najczęstsze usterki w sterownikach Clack z tamtego roku, to uszkadzające się trafo w kilku przypadkach oraz rozładowane baterie, które nie podtrzymywały ustawień.

  10. #13070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    ... to o jakim ty zapominaniu parametrów mówisz. ...
    jak już pisałem - o takim, że użytkownik nie wie jak ma sobie zmienić ustawienia (czy to godziny regeneracji, czy twardości). Nie będę się tłumaczył z tego co kto i dlaczego zapomniał, napisałem o swoim doświadczeniu z tą głowicą i jej użytkownikami. Przyjmij do wiadomości, że nie każdy ma takie pozytywne wrażenia jak Ty i zakończmy tą bezsensowną dyskusję

    Najczęstsze usterki w sterownikach Clack z tamtego roku, to uszkadzające się trafo w kilku przypadkach oraz rozładowane baterie, które nie podtrzymywały ustawień.
    Ustawienia w Clacku są zapisane trwale więc nie znikną jak bateria się rozładuje. Ona tylko podtrzymuje aktualną godzinę żeby po każdym zaniku zasilania nie trzeba było jej od nowa ustawiać. Nie nazwałbym tego usterką głowicy... podobnie jak np. nie uważam zegarka za uszkodzony jeśli trzeba w nim wymienić baterię. Żeby uciąć wszelkie spekulacje od razu dodaję że to tylko moja subiektywna opinia i możesz uważać inaczej

  11. #13071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał tragifarsa Zobacz post
    Znalazłem coś takiego
    Na zdjęciu jest chińska głowica RX, a w opisie RX lub Clack - radzę dopytać jaka będzie w Twojej ofercie.

    Napisałem do tej firmy i dostałem pytanie czy brzydki zapach to siarkowodór. Bo jeśli tak to ta stacja się nie nadaje i trzeba dwuczęściowa. Zleciłem wiec ponowne badanie wody lacznie z tym siarkowodorem. Pytanie moje jest takie. Czy pobierać bezpośrednio ze studni ba ogrodzie czy Iuz z kranu w domu? Mam dwa filtry sznurkowe
    Słusznie Ci powiedzieli bo złoża wielofunkcyjne nie usuwają siarkowodoru. Ale jeśli zapach jest spowodowany np. organiką to jest szansa, że też zniknie.
    Filtry sznurkowe nie zmienią składu wody więc do badania fizykochemii możesz pobrać wodę z domu.

  12. #13072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Myślę że rynek głowic znam dłużej od Ciebie i nie muszę się bezpośrednio zajmować serwisem żeby o nich coś wiedzieć, także o Clacku.
    Oczywiście nie każdy się musi zajmować serwisem, ale skoro już chcesz dyskutować o trwałości i serwisie głowic to wypadałoby mieć na ten temat pojęcie większe niż z ulotek producentów. Także to chyba tyle w temacie.

    Nie potrafisz odnieść się do żadnych argumentów...
    Wybacz, ale nie ma się do czego odnosić. Cytujesz broszurę reklamową i chcesz żeby Ci udowadniać, że białe jest białe...

    Widzę, że jak nie masz siły argumentów to pozostaje tylko argument siły...
    Daruj sobie osobiste wycieczki - nie będę się zniżał do odpowiedzi na te głupie zaczepki.

  13. #13073

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na zdjęciu jest chińska głowica RX, a w opisie RX lub Clack - radzę dopytać jaka będzie w Twojej ofercie.


    Słusznie Ci powiedzieli bo złoża wielofunkcyjne nie usuwają siarkowodoru. Ale jeśli zapach jest spowodowany np. organiką to jest szansa, że też zniknie.
    Filtry sznurkowe nie zmienią składu wody więc do badania fizykochemii możesz pobrać wodę z domu.
    nie jestem pewny, nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia tego, ale może kolega Qbek17 podpowie, ponieważ wydaje mi się ze ECOMIX usuwa siarkowodór.
    Zaznaczam ze w chwili obecnie nie mam przed sobą karty technicznej złoża i mogę się mylić.

  14. #13074

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    jak już pisałem - o takim, że użytkownik nie wie jak ma sobie zmienić ustawienia (czy to godziny regeneracji, czy twardości). Nie będę się tłumaczył z tego co kto i dlaczego zapomniał, napisałem o swoim doświadczeniu z tą głowicą i jej użytkownikami. Przyjmij do wiadomości, że nie każdy ma takie pozytywne wrażenia jak Ty i zakończmy tą bezsensowną dyskusję


    Ustawienia w Clacku są zapisane trwale więc nie znikną jak bateria się rozładuje. Ona tylko podtrzymuje aktualną godzinę żeby po każdym zaniku zasilania nie trzeba było jej od nowa ustawiać. Nie nazwałbym tego usterką głowicy... podobnie jak np. nie uważam zegarka za uszkodzony jeśli trzeba w nim wymienić baterię. Żeby uciąć wszelkie spekulacje od razu dodaję że to tylko moja subiektywna opinia i możesz uważać inaczej
    Dla Ciebie być może nie, ale osoba która płaci określoną stawkę za dobrej jakości produkt oczekuje że takich "usterek" nie będzie. Dlatego nawet taka "pierdoła" powoduje ze jako odpowiedzialny sprzedawca musisz wysłać serwis do takiej głowicy, co jest kosztowne.

  15. #13075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    nie jestem pewny, nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia tego, ale może kolega Qbek17 podpowie, ponieważ wydaje mi się ze ECOMIX usuwa siarkowodór.
    Zaznaczam ze w chwili obecnie nie mam przed sobą karty technicznej złoża i mogę się mylić.
    Nie usuwa.

  16. #13076

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie usuwa.
    Dziękuje.
    Faktycznie nie usuwa, sprawdziłem w karcie.

  17. #13077
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Oczywiście nie każdy się musi zajmować serwisem, ale skoro już chcesz dyskutować o trwałości i serwisie głowic to wypadałoby mieć na ten temat pojęcie większe niż z ulotek producentów. Także to chyba tyle w temacie.


    Wybacz, ale nie ma się do czego odnosić. Cytujesz broszurę reklamową i chcesz żeby Ci udowadniać, że białe jest białe...

    Widzę, że jak nie masz siły argumentów to pozostaje tylko argument siły...
    Daruj sobie osobiste wycieczki - nie będę się zniżał do odpowiedzi na te głupie zaczepki.
    Oo widzę że zabolało nie chciałem.. to nie zaczepki, wytykałem Ci tylko brak przedstawiania argumentów, reklamowanie i posługiwanie się wiedzą tylko o jednej głowicy, nie podając zainteresowanym żadnych alternatyw, tak jakby na świecie nie było innych producentów

    hehe.. od dwudziestu kilku lat nie tylko czytam branżowe ulotki, więc pudło

    Jeżeli chcesz dyskutować na temat trwałości głowic i porównywać je pod kontem serwisowania, łatwości programowania i obsługi, wypadałoby żebyś opierał się w swoich opiniach i poradach na wiedzy praktycznej o wszystkich wartych poznania głowicach, które są na rynku a nie tylko szczątkowej, dopiero wtedy będziesz mógł być dostrzegany jako znawca tematu. Z tego co czytam to wiesz tylko trochę o Clacku, o głowicy Logix że ma śrubki, a o reszcie Twoja wiedza jest na poziomie nawet słabo broszurowej i tyle w temacie.

    A jak chcesz udowodnić że jest inaczej to proszę, masz szansę:

    Jak na razie ani razu nie odniosłeś się merytorycznie do mojej odpowiedzi na Twoją informację o zużyciu 100l. wody przez zmiękczacz z głowicą Clack down flow, z 25l. złoża, pracującego przy ciśnieniu 3 bar. Gdzie odpisałem Ci "że owszem, taki wynik jest do osiągnięcia na każdej głowicy, ustawiając w nich czasy cyki na minimum ale niestety kosztem skrócenia żywotności złoża przez nieefektywne jego dopłukiwanie".

    Jeżeli jest inaczej to podaj czasy poszczególnych cykli w programowaniu głowicy w sytuacji gdzie, zmiękczacz ma 25l. złoża polisferycznego, głowicę DF Clack Ei i twardość wejściową 350 CaCO3. Udowodnij że wiesz jak to zrobić

  18. #13078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbal Zobacz post
    Jeżeli jest inaczej to podaj czasy poszczególnych cykli w programowaniu głowicy w sytuacji gdzie, zmiękczacz ma 25l. złoża polisferycznego, głowicę DF Clack Ei i twardość wejściową 350 CaCO3. Udowodnij że wiesz jak to zrobić
    Qbal jeżeli chcesz sprawdzić kompetencje qbek17 to zmarnuj swój czas i poczytaj jego ponad 5000 postów, a nie wymyślaj zadania na które qbek ma tracić czas zamiast komuś pomagać.

    Qbek udowadnia na tym forum swoją wiedzę od 2010 i pomógł setkom ludzi.

    Nie obrażaj się, ale dopiero co się zarejstrowałeś i już samiec alfa Ci sie uruchomił. Masz swoje przekonanie do Logixa, Qbek do Clacka, znajdą się też zwolennicy Flecków, a pewno i chińskich 2- lub 3-literówek. Każdy ma swoje doświadczenia i na jego podstawie zabiera głos.

  19. #13079
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DanielWr

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-023
    Dzielnica
    Krzyki
    Posty
    6

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...wym-7365414854

    złoże ok, ale głowica nie jest żadna z polecanych. Zestaw wydaje się mieć wszystko co trzeba bypass, pod mieszanie wody, przelew zbiornika, złożę, filmikiem na YT na temat głowicy kupili mnie. Macie jakieś zdanie o tej głowicy / zmiękczaczu ?

  20. #13080
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qbal

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał DanielWr Zobacz post
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...wym-7365414854

    złoże ok, ale głowica nie jest żadna z polecanych. Zestaw wydaje się mieć wszystko co trzeba bypass, pod mieszanie wody, przelew zbiornika, złożę, filmikiem na YT na temat głowicy kupili mnie. Macie jakieś zdanie o tej głowicy / zmiękczaczu ?
    W przedziale do 2000,- zł. wg opisu to niezłe urządzenia z całkiem przyzwoitą chińską głowicą i bardzo dobrym złożem, reszta też bez zarzutów tylko cena mocno przesadzona. Poszukaj dobrze na tym samym portalu znajdziesz dokładnie to samo pod innymi nazwą Hydro Technic, Pure Hydro i inne, za sporo mniejsze pieniądze do tego znajdziesz z 5 lub 10 letnią gwarancją. Jeżeli budżet pozwala Ci wydać więcej to znajdziesz sporo więcej urządzeń wartych uwagi. Na pewno warto zwróć uwagę na urządzenia z głowicą up-flow Eire, to wydaje się najlepszy stosunek ceny do jakości.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Qbal ; 16-02-2021 o 06:47

Strona 654 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony