dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 757
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 15136
  1. #1781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    co sądzisz o zastosowaniu filtra wstepnego BB 5 mikr lub 10 mikr zamista hanowella 100 mikr. chodzi mi o te okresowe powstawanie zółtej rdzawej barwy w kranach - bo nie wiem czy to uderzenie osadu z hydrofora zostanie w złozu czy tez włąsnie lepiej zastosować gęstszy filtr wstepny aby sie na nim osadziło ?
    Kolumna ze złożem też powinna zatrzymać osady z hydrofora, natomiast pozostaje kwestia zatrzymania większych cząstek mogących uszkodzić uszczelki w głowicy. Tutaj wystarczy 20 mikronów i drobniejszego filtra bym nie dawał bo szybko się zapcha i ograniczy przepływ.

  2. #1782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    Czy ta głowica z mieszaczem to może byc Clack ? np. ten Clack objetosciowo czasowy ma funkcje mieszania ? możesz podac model Clacka który ma taka mozliwość ?
    Sprzedawca do tej kolumny z CR proponował mi głowicę Clacka obj. czasową. 5-cioprzyciskową - ponoc ten najwyższy model - ale nie znam symbolu i niw wiem czy ma mozliwość domieszania.
    Każda głowica Clack ma taką możliwość - niestety musisz się zdecydować na wersję z mieszaczem lub bez przed zakupem ponieważ jest to nieco inny korpus głowicy i nie da się go "dołożyć" później. Głowica 5-cio przyciskowa to głowica CI - ale określa to tylko rodzaj sterowania. Mieszacz (mixing) jest częścią mechaniczną w samej głowicy.

  3. #1783

    Domyślnie

    bo napisałeś " a CR200 dodatkowo amoniak i koryguje pH (kosztem niższej wydajności)" - stad wyniyka z wcześniejszego Twojego postu , że miałeś na myśli CR 100 z tym usuwaniem amoniaku i korekcji ph a wpisałeś CR 200.
    Gaz-ek

  4. #1784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Faktycznie - masz rację. Już poprawiam.

  5. #1785

    Domyślnie


    Witam,
    Chciałbym się podzielić z Wami moimi wynikami badań wody. Bardzo bym również prosił o to abyście wskazali mi odpowiedni system filtracyjny z naciskiem na żelazo, mangan oraz mętność. Dodatkowymi informacjami są:
    pompa głębinowa (ok. 3m3/h przy tej wysokości) -> w górę ok. 45m (lustro wody na wysokości 25m) -> poziomo ok. 20m do budynku -> hydrofor.
    Bardzo proszę o pomoc.

  6. #1786

    Domyślnie

    Sprzedawca powiedział mi, że CR usuwa również siarkowodór ale w sladowych ilościach wg. niego do 1 ppm - czy te sladowe ilości siarkowodoru usuwa zarówno CR 100 jak i CR 200 ?
    Gaz-ek

  7. #1787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    Sprzedawca powiedział mi, że CR usuwa również siarkowodór ale w sladowych ilościach wg. niego do 1 ppm - czy te sladowe ilości siarkowodoru usuwa zarówno CR 100 jak i CR 200 ?
    CR nie usunie siarkowodoru. 1 ppm to maksymalny poziom przy którym CR może pracować (bez usuwania go).
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 01-11-2010 o 19:29

  8. #1788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post

    Witam,
    Chciałbym się podzielić z Wami moimi wynikami badań wody. Bardzo bym również prosił o to abyście wskazali mi odpowiedni system filtracyjny z naciskiem na żelazo, mangan oraz mętność. Dodatkowymi informacjami są:
    pompa głębinowa (ok. 3m3/h przy tej wysokości) -> w górę ok. 45m (lustro wody na wysokości 25m) -> poziomo ok. 20m do budynku -> hydrofor.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Głównym problemem będzie tu niskie pH. Musisz podnieść pH, postawić odżelaziacz i usunąć amoniak. W badaniach nie ma wyników twardości, ale wszystko by ładnie pasowało pod filtr z Crystal Rightem 100. Jednak przy tak wysokim poziomie trzeba by postawić minimum zbiornik 12x52 lub 13x54.
    Innym rozwiązaniem byłoby postawienie zbiornika ze złożem podnoszącym pH, odżelaziacza i filtra do usuwania amoniaku. Ale przy takiej wydajności pompy może być ciężko w wypłukaniem takiego zestawu.
    Spróbowałbym też przechlorować studnię i powtórzyć badania bakteriologiczne. Jeśli nadal coś wyjdzie to może być potrzebna lampa UV.

  9. #1789

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kolumna ze złożem też powinna zatrzymać osady z hydrofora, natomiast pozostaje kwestia zatrzymania większych cząstek mogących uszkodzić uszczelki w głowicy. Tutaj wystarczy 20 mikronów i drobniejszego filtra bym nie dawał bo szybko się zapcha i ograniczy przepływ.
    oki. czyli zrobie filtr wstepny z wkłądem piankowym lub innym na 20 mikr. dzięki.
    Gaz-ek

  10. #1790

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dlaczego pomyłka?
    Nie wiem dlaczego mogą mieć z tym problemy... na oko się tego nie stwierdzi więc możesz zaryzykować albo spróbować znaleźć laboratorium które to zbada (może na jakiejś uczelni robią takie badania - nie wiem skąd jesteś żeby pisać konkretniej)
    Do siarkowodoru raczej stosuje się typowe odżelaziacze.
    Byłem ponownie w sanepidzie - tym razem zabrałem wode z tego rannego spustu ( po zastaniu wody w nocy w rurach). Niestety tak jak pisąłem nie wykonują badań na zawartośc siarkowodoru, najblizej to 200km odemnie w Olsztynie, ale ponoc to tez badanie nie pewne gdyz jak p[owiedzieli siarkowodór moze sie ulotnic jako gaz przed lub w trakcie badania.
    - Pani stwierdziła na nosa, że zapach moze wskazywac na zapach siarkowodoru. Powiedziała też - że zapach ten moga powodować bakterie które żywia sie żelazem i wytwarzaja przy tym siarkowodór ( dla mnie to juz skomplikowane ) i że powodem tego zapachu moze byc własnie tzw" film " wytwarzany przez bakterie na wewnetrznych scianach rur instalacji ( w nocy jak woda stoii)

    Stwierdziła, ze jest duża szansa na to, że jak się przechloruje instalację i usunie żelazo, to poranny zapach wody powinien ustąpić . Zawsze mozna tez pamietac o spuszczaniu wody - przed umyciem zębów dodała ( żartownisia ).
    Ponoc druga przyczyna zapachu moga byc zanieczyszczenia organiczne- ale wyniki utlenialności na to nie wskazują - Sanepid postawił wstepna diagnozę na czuja , ze winne sa bakterie .

    tylko co robić ?

    Zgodnie z sugestią od qbek17 chciałbym isc drogą :

    -przechlorować, nastepnie
    - filtr wstepny - 20 mikr.
    - złoże CR 200 w kolumnie 10/44 z głowica Clack obj.czas. z mixingiem

    a w kuchni dodatkowo osmoza

    ale czy nieznając tej ewentualnej zawartości siarkowodoru - moze jego obecnośc zaszkodzić złożu ?
    Gaz-ek

  11. #1791

    Domyślnie

    Witam,

    w celu przechlorowania studni i instalacji w domu,

    zakupiłem : Podchloryn w płynie - z opisu wynika , ze zawiera 12%-15% zawartości CL

    - ile tego trzeba wlać do studni ???

    ( studnia wiercona o gł. 24 metrów , lustro na 6 metrach , śred, rury w studni 160, ) tak aby osiagnac zamierzony skutek - ale jednoczesnie abym nie musiał sie wynosic z rodzina z domu na tydzień

    Mam plan aby po zalaniu podchlorynu - przepuscic wode przez hydrofor i instalację i jak bedzie czuc chlor w kranach domowych to zakręcić je na noc( co by bakterie podusic) i dopiero rano dokonac spuszczania wody w kranach az do wypłukania podchlorynu

    - nie wiem czy to dobrze wymysliłem ?
    Gaz-ek

  12. #1792

    Domyślnie

    Witam
    czy z takich wynikow wody cos wynika ??

    Twardosc - 5,76
    io2-27,4
    Fe-0,94
    KMn04-20,2

  13. #1793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał hester Zobacz post
    Witam
    czy z takich wynikow wody cos wynika ??

    Twardosc - 5,76
    io2-27,4
    Fe-0,94
    KMn04-20,2
    Może coś wynikać - o ile się dobrze domyślam. Ale nic na to nie poradzę bez większej ilości informacji

  14. #1794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    Witam,

    w celu przechlorowania studni i instalacji w domu,

    zakupiłem : Podchloryn w płynie - z opisu wynika , ze zawiera 12%-15% zawartości CL

    - ile tego trzeba wlać do studni ???

    ( studnia wiercona o gł. 24 metrów , lustro na 6 metrach , śred, rury w studni 160, ) tak aby osiagnac zamierzony skutek - ale jednoczesnie abym nie musiał sie wynosic z rodzina z domu na tydzień

    Mam plan aby po zalaniu podchlorynu - przepuscic wode przez hydrofor i instalację i jak bedzie czuc chlor w kranach domowych to zakręcić je na noc( co by bakterie podusic) i dopiero rano dokonac spuszczania wody w kranach az do wypłukania podchlorynu

    - nie wiem czy to dobrze wymysliłem ?
    Generalnie dobrze. Skuteczność działania chlorowania określają dwie rzeczy: stężenie i czas kontaktu. Im większe tym skuteczniejsze chlorowanie. Ale tak jak mówisz, żeby z domu nie uciekać, trzeba znaleźć rozsądny kompromis. Ile masz tego podchlorynu?

  15. #1795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    czy nieznając tej ewentualnej zawartości siarkowodoru - moze jego obecnośc zaszkodzić złożu ?
    Myślę, że jeśli ten zapach szybko znika to nie masz tego siarkowodoru jakoś strasznie dużo i mógłbyś założyć, że nic się nie stanie. Ale to jest twoje ryzyko

  16. #1796

    Domyślnie

    no wlasnie mam tylko te wartosci. ale rozumie ze po nich nic sie nei da powiedziec czy woda jest pitna czy nie?

  17. #1797

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Generalnie dobrze. Skuteczność działania chlorowania określają dwie rzeczy: stężenie i czas kontaktu. Im większe tym skuteczniejsze chlorowanie. Ale tak jak mówisz, żeby z domu nie uciekać, trzeba znaleźć rozsądny kompromis. Ile masz tego podchlorynu?
    nie pełna bańke 5 litrowa jakieś 3,5 - 4 litry
    Gaz-ek

  18. #1798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał hester Zobacz post
    no wlasnie mam tylko te wartosci. ale rozumie ze po nich nic sie nei da powiedziec czy woda jest pitna czy nie?
    Na oko nie spełnia normy.

  19. #1799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    nie pełna bańke 5 litrowa jakieś 3,5 - 4 litry
    Ja bym lał i się zastanawiał czy nie za mało

  20. #1800
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Basz

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basz Zobacz post
    Chyba moge sie pochwalić.
    Mam żelazo 0,2 a mangan 0,01,barwa 7 i amoniak 0,24. Byłem przy badaniach i sam odczytywałem z urzadzenia więc raczej mnie nie oszukiwano.
    W uzupełnieniu moich poprzednich badań dla znawców tematu moge podać aktualne.
    Żelazo 0,02 - Manganu nie wykryto - barwa 2 i amoniak 0,18.
    Po kolejnych doświadczeniach myslę , ze moge spokojnie każdemu polecic taką firmę.
    Pozdrawiam wszystkich , którzy borykaja się z jakościa wody:-)
    Basz

Strona 90 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony