dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 757
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 15132
  1. #1941
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Generalnie żywice nie różnią się wymaganiami dotyczącymi soli. Wszystkie będą miały podobne pojemności przy takiej samej ilości soli.
    Odżelaziacze wymagają częstego i przede wszystkim regularnego płukania. Dlatego kupowanie filtra "ręcznego" mija się z celem. Będziesz musiał sam pilnować regeneracji, a jak o niej zapomnisz to możesz pożegnać się z gwarancją. Takie rozwiązanie jest niepraktyczne i nieopłacalne.
    Co do głowic RX - tak jak pisze Hytryulik, są one za słabe do płukania tak dużego filtra. To rozwiązanie jest skazane na porażkę. Co do zbiorników to (według strony Otago) są to same najlepsze - Structural i Enpress .
    Strona jedno a to co dostaniesz w realu to drugie
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    1. Ciekaw jestem w jaki sposób amoniak zostanie usunięty na zwężce? Rozumiem że liczą na jego utlenienie w hydroforze, ale w samej zwężce? Rozumiem że "dwuetapowo" brzmi lepiej niż "samo zniknie po napowietrzeniu" ale bez przesady .
    Tu sie zgodzę z Władysławem amoniak najczęsciej ginie po silnym natlenianiu.
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    1. 2. Każde z tych złóż w pierwszej kolejności usunie żelazo a po nim mangan. Nie będą tak selektywne, że jeden usunie tylko żelazo, a drugi tylko mangan. Dodatkowo przydałaby się konkretna informacja - jakie to złoże (kto jest producentem, jaką ma nazwę handlową, itp)
    4. Czy oni powiedzieli ci, że 25 kg soli będzie zużyte na KAŻDĄ regenerację czy na miesiąc?? Standardowe zużycie na regenerację to ok 5,5 kg soli (przy 45 litrach złoża).

    Moim zdaniem zaczynasz się nakręcać na zbyt duży system. Jeśli ma cię to uszczęśliwić to nie widzę przeszkód, tylko koszt będzie wyższy niż jest to wymagane technologicznie. Odżelaziacz na 75 litrach porządnego złoża (nie piasku, dolomitu, kwarcu czy innych pierdół) w zupełności wystarczy na dom. I tak musisz go płukać co kilka dni - w tym przypadku nie ma znaczenia wielkość.

  2. #1942
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Water Specjalist Cl
    Clack Cl - objętościowo- czasowy Plus
    (5 przycisków)


    Ma ktoś może w polskiej wersji instrukcję obsługi dla użytkownika??

    Nie wiem jak wyłączyć regenerację złoża za pomocą solanki czy też nadmanganianu!!!

    Popłuczyny wylatują tą górną rurką?? - zresztą nie ma innej możliwości.
    Strzeliłeś sobie gola do swojej bramki kupując urządzenie w częściach. Kupując całe urządzenie kupiłbyś również pewność że wszystko będzie ze sobą współpracowało a co najważniejsze pomoc techniczną producenta przy samodzielnym montażu.

  3. #1943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Strzeliłeś sobie gola do swojej bramki kupując urządzenie w częściach. Kupując całe urządzenie kupiłbyś również pewność że wszystko będzie ze sobą współpracowało a co najważniejsze pomoc techniczną producenta przy samodzielnym montażu.
    ... a teraz masz tylko naszą pomoc

  4. #1944

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    SECURA (~6500zł netto):
    "Sugerowany układ wyglądałby następująco: napowietrzanie na napowietrzaczu zwężkowym , zbiornik kontaktowy np. hydrofor nieprzeponowy (nie wchodzi w zakres oferty), filtracja na złożu chalcedonitowym na pierwszym stopniu i złożu Crystal-Right na drugim stopniu. Odżelaziacz będzie operty na butli 16x65 ze złożem chalcedonitowym oraz filtr drugiego stopnia ze złożem Crystal Right oparty na butli 14x65. Aparat CR będzie regenerowany roztworem solanki i będzie miał za zadanie usunięcie żelaza, manganu, amoniaku i twardości. Dodatkowo filtr Crystal Right można wyposażyć w celę chlorową dezynfekującą złoże.
    Przewidziano automatyczne głowice sterujące Clack WS1 w wersji czasowej dla pierwszego stopnia i w wersji objętościowej dla drugiego stopnia (chodzi o oszczędzanie soli potrzebnej do regeneracji złoża Crystal Right). Pompa wydaje się za mała, ale zależy to od pojemności isniejącego zbiornika hydroforowego i zaleceń producenta pompy. Należy również uwzględnić dodatkowe opory jakie będą powodowały zamontowane filtry - maksymalnie do 1,5 bara."
    W takim razie chyba wybiorę system z SECURA.
    1. Myślicie, że głowice CLACK WS1 wyrobią czy może zainteresować się FLECK 2510 lub innym? Co o tym myślicie?
    2. Ile potrzeba soli do regeneracji CR w butli 14x65 i co ile metrów trzeba by było taką regenerację wykonywać?

  5. #1945
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    W takim razie chyba wybiorę system z SECURA.
    1. Myślicie, że głowice CLACK WS1 wyrobią czy może zainteresować się FLECK 2510 lub innym? Co o tym myślicie?
    2. Ile potrzeba soli do regeneracji CR w butli 14x65 i co ile metrów trzeba by było taką regenerację wykonywać?
    Nie na trwalszego i bezawaryjnego zaworu od Flecka 2510 - niestety cena też jest najwyższa. Potężny silnik sterujący który jest w stanie pokonywać zanieczyszczenia powstające w zaworze z żelaza.

  6. #1946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    W takim razie chyba wybiorę system z SECURA.
    1. Myślicie, że głowice CLACK WS1 wyrobią czy może zainteresować się FLECK 2510 lub innym? Co o tym myślicie?
    Glowica Clack zdecydowanie wyrobi.
    Wedlug danych katalogowych Clack 1" ma maksymalny przeplyw 27gal/minute w trybie pracy i plukania,
    Dla Flecka 2510 jest to juz 19 i 17gal/minute (odpowiednio praca i plukanie).
    Wiec nie wiem skad pomysl, ze Clack jest za slaby i ze nie wyrobi, a Fleck 2510 tak.

    Choc tu trzeba uczciwie przyznac, ze 17gal/min to jest plukanie filtra 16" z szybkoscia przeplywu 30m/h, czyli wystarczajaca dla niebyt ciezkiego zloza.
    Gdy to mialy byc ciezkie zloza, to juz by bylo gorzej z plukaniem. Sa zloza ktore wymagaja plukania na poziomie 60m/h. Nie wiem jakie beda zalecenia dla Twojego zloza. Ja bym wolal jednak miec zapas, niz sytuacje ze zloze sie ciut za slabo plucze. 17gal/minute totez prawie 4m^3 wody na godzine. Kawal pompy do tego trzeba.

    Marcin
    P.S.
    Ja niczego nie sprzedaje, jestem uzytkownikiem filtrow jedynie, ktory postanowil kopnac w tylek wszystie firmy ktore zawsze mniejszy lub wiekszy kit wciskaja i cos Ci probuja "sprzedac".

    Zaraz pewnie uaktywni sie kolega Hydraulik, ktory bedzie Flecka (ktorego sam sprzedaje!) chwalil pod niebiosa i opowiadal cos o mocnym silniku. Oczywiscie nie poda zadnych danych tego silnika jak np moc owego silnika ani zastosowanie przelozenie.
    Po prostu Fleck bedzie lepszy, bo On go sprzedaje od XX lat. Koniec dyskusji.

    Pewnie tez napisze, ze Clack ma za slaby silnik, i nie pokona oporu wynikajacego z "nagromadzenia sie brudu w glowicy". Czyli bedzie udowadnial, ze Clack nie poradzi sobie w sytuacji, ktorej nikt nigdy po za nim nie zaobserwowal w normalnie uzytkowanej i prawidlowo serwisowanej (czasem czyszczonej) glowicy.
    Mam takiego Clack'a na wodzie z 3.5mg zelaza. Dziala od roku. Plukana jest co tydzien. Ostatnio ja czyscilem. I naprawde, w srodku nie bylo zadnych mega zanieczyszczen ktore moglby zablokowac silnik . Ot cienka warstwa tlustego brudu ktory schodzil po dotknieciu palcem. Wrazenie takie jakby ktos to cieniutka warstwa masla wysmarowal.

  7. #1947

    Domyślnie

    to w takim razie co lepsze - zostawić twardość w granicach 300 i zająć się manganem 1 mg czy zdjąć twardość zmiękczaczem i przy okazji trochę mangan? Póki co niemam kasy na jedno i drugie...

  8. #1948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qciniak Zobacz post
    to w takim razie co lepsze - zostawić twardość w granicach 300 i zająć się manganem 1 mg czy zdjąć twardość zmiękczaczem i przy okazji trochę mangan? Póki co niemam kasy na jedno i drugie...
    Głosuję za manganem
    Mangan moze wplywac na walory smakowo/zapachowe.
    Osobiscie mam wode twarda na 220mg, i jest mi z tym dobrze. Nie powoduje to jakiejs tragedii.

    marcin

  9. #1949
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Głosuję za manganem
    Jeśli musiałbym wybrać jedno... to także w pierwszej kolejności mangan.

  10. #1950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    W takim razie chyba wybiorę system z SECURA.
    1. Myślicie, że głowice CLACK WS1 wyrobią czy może zainteresować się FLECK 2510 lub innym? Co o tym myślicie?
    2. Ile potrzeba soli do regeneracji CR w butli 14x65 i co ile metrów trzeba by było taką regenerację wykonywać?
    1. Wyrobi spokojnie.
    2. Tu masz parametry zestawów referencyjnych (od producenta) jak to powinno wyglądać: http://alamowaterpoland.com/ftp/ulotki/cr100_PL.pdf (zakładam że dadzą ci wersję CR100) W twoim przypadku to powinno być 10 kg soli na regenerację, wydajność między regeneracjami ok 6 m3, i ponad 1 m3 wody zużyty w czasie każdej regeneracji.

  11. #1951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Strzeliłeś sobie gola do swojej bramki kupując urządzenie w częściach. Kupując całe urządzenie kupiłbyś również pewność że wszystko będzie ze sobą współpracowało a co najważniejsze pomoc techniczną producenta przy samodzielnym montażu.
    Cały zestaw kupiłem u jednego sprzedawcy - dystrybutora sprzętu do oczyszczania wody.
    Sam wykonuję tylko podłączenie do mojej pompy głębinowej.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #1952
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ... a teraz masz tylko naszą pomoc
    Za tą pomoc póki co Bardzo Serdecznie Dziękuję.
    Wziąłbym zestaw z montażem i wyszło by to zapewne taniej i szybciej niż samemu chodzić i szukać rurek oraz kształtek.
    Zraziła mnie jednak współpraca z Hiper Super firmą od CO. Tak wszystko zmontowali, że do dziś poprawek nie zrobili a podłogówka nadal nie działa bo zawory RTL ma zamontowane na zasilaniu poszczególnych nitek zamiast na powrocie.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #1953

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    1. Wyrobi spokojnie.
    2. Tu masz parametry zestawów referencyjnych (od producenta) jak to powinno wyglądać: http://alamowaterpoland.com/ftp/ulotki/cr100_PL.pdf (zakładam że dadzą ci wersję CR100) W twoim przypadku to powinno być 10 kg soli na regenerację, wydajność między regeneracjami ok 6 m3, i ponad 1 m3 wody zużyty w czasie każdej regeneracji.
    Słuchajcie, SECURA nie chce dać gwarancji na jakość wody. Nie wiem czym jest to spowodowane. Uważacie, że system jest duży i spokojnie nadaje się do małej firmy, więc gwarancja powinna jakaś być przy takim marginesie mocy, prawda? Kobieta z AQVA-SYSTEM daje gwarancje na jakość wody i złoża. Jestem już teraz głupi bo jak słyszę "gwarancji Panu nie damy, ale jakość wody na pewno się polepszy" to mnie ta woda zalewa!
    Co o tym myślicie - przesadzam czy nie? W końcu wydać 6500zł netto to nie jest mało i chciałbym podeprzeć to jakimś papierem... piszcie jak u Was wyglądała finalizacja transakcji - z/bez gwarancji na jakość wody?

  14. #1954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezior85 Zobacz post
    Słuchajcie, SECURA nie chce dać gwarancji na jakość wody. Nie wiem czym jest to spowodowane. Uważacie, że system jest duży i spokojnie nadaje się do małej firmy, więc gwarancja powinna jakaś być przy takim marginesie mocy, prawda?
    To nie tak. Powierchnia filtra wplywa na to ile wody mozesz przefitlrowac.
    Na to jak dokladnie woda bedzie przefiltrowana wplywa wysokosc zloza.
    Czyli filtr 9x54 tak samo dokladnie przefiltruje jak 13x54 tylko ze o polowe mniej wody uzdatni (przy tej samej predkosci przeplywu).

    A ze nie chca dac gwarancji? TO jest jakies obciazenie dla nich, czy koszt dodatkowy. Ich prawo. Twoje prawo u nich nie kupowac.

    marcin

  15. #1955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Nie na trwalszego i bezawaryjnego zaworu od Flecka 2510. Potężny silnik sterujący który jest w stanie pokonywać zanieczyszczenia powstające w zaworze z żelaza.
    Nie twierdzę, że głowice Clack nie mają wad, ale ten "potężny silnik" odnowił moje zajady. Nie mogę się śmiać, więc będę poważny:
    W jednej z głowic Fleck'a "potężny silnik" złamał tłok (na szczęście w momencie gdy woda nie uchodziła do kanalizacji), innym razem "potężny silnik" spowodował, że tłok połamał dystanse i się zablokował (woda cały czas leciała do kanalizacji). Może to tylko ja mam taką karmę
    Wolę, aby silnik był słabszy i na wyświtlaczu pokazał się "ERROR". Mniejsze szkody, mniejsze koszta (mniejszy zarobek firm sprzedających filtry)
    Albo KASA, albo reputacja (satysfakcja).

  16. #1956
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Zbliżam się do zakończenia budowy mojego systemu do uzdatniania wody.
    Jutro jeszcze tylko podłączę głowicę oraz wyłącznik ciśnieniowy.
    Próba i ... dziś mnie zastanowiło co się stanie gdy nie zadziała wyłącznik ciśnieniowy???
    Moja pompa podaje łącznie na 25 metrów do góry , a więc ciśnienie ma około 11 atmosfer.
    Gdy... odpukać w niemalowane... coś walnie w wyłączniku ciśnieniowym to ciśnienie rozpier.... tego no mi wszystko, pozalewa itd.
    Myślę, że trzeba zamontować jakiś zawór bezpieczeństwa, który otworzy wylot wody do kanalizy powyżej jakiegoś ciśnienia i wyleje wodę do kanalizy.
    Jaki to ma być zawór bo jeszcze za czymś takim się nie rozglądałem i nikt mi o takim czymś nie mówił oraz nie pisał??
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  17. #1957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Moja pompa podaje łącznie na 25 metrów do góry , a więc ciśnienie ma około 11 atmosfer.
    To chyba jakis skrot myslowy, za ktorym nie nadazam.

    marcin

  18. #1958
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To chyba jakis skrot myslowy, za ktorym nie nadazam.
    Pompa głębinówka, zamontowana jest w studni na około 20 metrze poniżej gruntu i wodę podaje do zbiornika na strychu.
    Specjaliści od tynku podłączyli wąż pod agregat do tynkowania włączyli pompę i ujrzeli fontannę oraz kupę kurzu- również nie wierzyli w moc pompy.

    Jej wydajność z małej głębokości - najlepiej ze stawu to 75 litrów na minutę = 4,5m3/h
    silnik 1,5 kW
    max ponoszenie to jak dobrze pamiętam 130 metrów.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  19. #1959

    Domyślnie

    Podaj typ pompy i wysokość strychu.

  20. #1960
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Podaj typ pompy i wysokość strychu.
    Próbowałem ją odszukać na necie aby potwierdzić nazwę.... i podam z pamięci 90QJD 1,5 kW
    jak znajdę to podam linka.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Strona 98 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony