dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gapowicz

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Jaka minimalna szerokość działki?

    Witam wszystkich!
    Znalazłem działkę w przyzwoitej cenie ale coś za coś.
    Jej wymiary to 19 x 50 m. Czy waszym zdaniem na takim "tramwaju", można postawić dom o około 150 m^2 powierzchni użytkowej?
    Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    oczywiscie, ze można. Potrzebny jest tylko odpowiedni projekt. Można nawet znaleźć typowe, które dadzą sie zmieścić na taiej działeczce
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3

    Domyślnie

    Tu są projekty nawet na węższą działkę http://www.archon.pl/projekty_domow/...a_dzialkl/1680
    Coś się zawsze znajdzie.

  4. #4

    Domyślnie

    Projekt to nie problem. Co potem ze zbyt bliskim sasiadem? Masz pewnosc ze za 2-3 lata nie bedziesz miec go dosc?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Projekt to nie problem. Co potem ze zbyt bliskim sasiadem? Masz pewnosc ze za 2-3 lata nie bedziesz miec go dosc?
    4 metry to akurat Jak dalej to trudno trafic w cel
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Podobno jak jest dobra proca to i z 20m mozna przycelowac w pale

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jak się uprzesz, to pewnie i z 300m2 domek tam postawisz. Jak nie w poziomie to i w pionie. Popatrz jakie projekty się zmieszczą na takiej działce. Wtedy będziesz wiedział, czy Ci się podobają

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: Jaka minimalna szerokość działki?

    Cytat Napisał gapowicz
    Witam wszystkich!
    Znalazłem działkę w przyzwoitej cenie ale coś za coś.
    Jej wymiary to 19 x 50 m. Czy waszym zdaniem na takim "tramwaju", można postawić dom o około 150 m^2 powierzchni użytkowej?
    Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
    Pozdrawiam.
    dzialke mamy szeroka na okolo 16,5 metra a dom jak w podpisie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć

    Właśnie buduję dom na takiej działce - 50*20m.
    Metraż też podobny - dom muratora D-30 "Przyjazny".

    Pozdrawiam.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    moja dzialka to 18.5 na az wstyd powiedziec oki 600 a domek 10 na 21 i tylko wjazd do garazu powinienem zrobic na krotszej scianie a tak co do sasiadow to nie mam ich blisko bo buduje domek za nimi wkoncu mam miejsceeeeeeee pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  11. #11

    Domyślnie

    o czym wy tu kochani dyskutujecie moja działka ma...13,5 m szerokości a dom 155m2

  12. #12

    Domyślnie

    ja nie polecam takiej działki. sam mam szerokość 20,5 metra i bardzo teraz tego załuje. jadalnie mam 1,5 metra od płotu sasiada. sam nie wiem jak mogłem być tak głupi w 2002 roku że na takiej działce wybudowałem dom.. fakt że wtedy sie oszczedzało na wszystkim bo nie było za wiele, ale po latach sie dochodzi do wniosku że to był najwiekszy bład.

    teraz bym chetnie dopłacił i ze 100.000 żeby ten dom przenieść w inną działke w innym miejscu, gdzie mają ulice dojazdową z kostki brukowej itp.. ( ja mimo już 7 lat dalej jej nie mam bo moim sasiadom nie jest potrzebna)niestety tego sie nie da zrobic.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał .::ROBSON::.
    ja nie polecam takiej działki. sam mam szerokość 20,5 metra i bardzo teraz tego załuje. jadalnie mam 1,5 metra od płotu sasiada. sam nie wiem jak mogłem być tak głupi w 2002 roku że na takiej działce wybudowałem dom.. fakt że wtedy sie oszczedzało na wszystkim bo nie było za wiele, ale po latach sie dochodzi do wniosku że to był najwiekszy bład.

    teraz bym chetnie dopłacił i ze 100.000 żeby ten dom przenieść w inną działke w innym miejscu, gdzie mają ulice dojazdową z kostki brukowej itp.. ( ja mimo już 7 lat dalej jej nie mam bo moim sasiadom nie jest potrzebna)niestety tego sie nie da zrobic.
    nasza dzialka to 20 x 50 wlasnie. znalezlismy projekt, w ktorym okna z jednej strony beda ok 4,5 metra od granicy. chyba nie najgorzej?

  14. #14

    Domyślnie

    no w sumie tak, bo to kwestia projektu. u mnie sie nie dało inaczej go rozmiescic niz 1,5 metra od granicy z sasiadem. ale jak macie 4,5 metra to już coś

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam dzialke 19x53 z czego linia zabudowy wynosi ok 25 m od granicy drogi Na typowke nie bylo szans (zeby miala to co chce, bo byly gotowce) wiec mam projekt indywidualny . Jak masz dzialke projekt zawsze sie znajdzie MAM zachowane 4 metry od granicy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał .::ROBSON::.
    no w sumie tak, bo to kwestia projektu. u mnie sie nie dało inaczej go rozmiescic niz 1,5 metra od granicy z sasiadem. ale jak macie 4,5 metra to już coś
    Mam pytanie do Robsona - kiedy i w jakich okolicznościach dostaje się zgodę na wybudowanie doku 1,5 m od granicy sąsiada. Ponieważ mam dylemat z tym i zanim kupię projekt dobrze by było wiedzieć dokładnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony