dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie ocieplac już dach?- stan surowy zamkniety

    Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego prawie tzn: ściany zewnętrzne, wewnętrzne, cały dach z oknami dachowymi, wylewki wstepne.
    Okna maja byc w czwartek pozostałe, elektryk kończy ale hydraulik ma czas dopiero za 3 tygodnie. Chciałem troszke podgonić np z tynkami albo ociepleniem dachu ( wełna pod dachówkami i pod skosami na poddaszu i na gzymsie
    Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził, straszył że wilgoć z tynków i wylewek wejdzie w wełne. Kierownik budowy natomiast bronił że przed wełna będzie folia któa wstrzyma pare wodną. Kto ma racje? co moge teraz robic? a może tynki i wylewki tam gdzie nie będzie podłogówki.

  2. #2

    Domyślnie

    Zostaw na sam koniec. WIekszy przewiew w domu. Szybciej bedzie schnac...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak elektryk kończy to zaraz tynkuj. Hydraulik po tynkach. Ocieplenie po tynkach i wylewkach chyba, że masz krycie wstępne wykonane folią wysoko paroprzepuszczalną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    chciałem jakoś przyspieszyc bo juz prawie rok naciagają mnie budowlańcy

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jak poszukasz to znajdziesz gdzieś w archiwum wątek, w którym komuś zamokła cała wełna, bo kładł ją przed tynkami.
    U mnie natomiast, tynki zrobione praktycznie równolegle z ociepleniem skosów i nic się nie stało. Tylko, że tynki były na dole a ocieplenie na górze i klatka schodowa zasłonięta folią. Ale podejrzewam, że jeżeli przed tynkami zasłonisz wełnę folią paroizolacyjną to nic jej nie będzie.

  6. #6

    Domyślnie Re: ocieplac już dach?- stan surowy zamkniety

    Cytat Napisał Rafal111
    Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego prawie tzn: ściany zewnętrzne, wewnętrzne, cały dach z oknami dachowymi, wylewki wstepne.
    Okna maja byc w czwartek pozostałe, elektryk kończy ale hydraulik ma czas dopiero za 3 tygodnie. Chciałem troszke podgonić np z tynkami albo ociepleniem dachu ( wełna pod dachówkami i pod skosami na poddaszu i na gzymsie
    Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził, straszył że wilgoć z tynków i wylewek wejdzie w wełne. Kierownik budowy natomiast bronił że przed wełna będzie folia któa wstrzyma pare wodną. Kto ma racje? co moge teraz robic? a może tynki i wylewki tam gdzie nie będzie podłogówki.
    Najpierw tynki potem zabudowa GK

  7. #7

    Domyślnie

    Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził
    " DMUCHAJ NA ZIMNE " - chyba że chcesz mieć problemy później.

    BODZIO.

  8. #8

    Domyślnie Re: ocieplac już dach?- stan surowy zamkniety

    ocieplaj po tynkach, bo inaczej cała wilgoć ze schniecia tynków wejdzie Ci w ocieplenie (wełnę)
    Robert

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja mysle ze wilgoc to chyba bardziej zaszkodzi plycie GK niz welnie tak czy inaczej ja bym robil najpierw tynki a potem ocieplenie poddasza

  10. #10

    Domyślnie

    ok ale ocieplenie poddasza to macie na myśli ocieplenie samego dachu? czyli to co jest pod dachówka?
    bo u mnie jest jeszcze sprawa ocieplenia skosów - mam dom z gzymsem i w skosach ocieplić trzeba kawałek podłogi i ten kawałek ścianki pionowej - to chyba mozna bo wilgoć-para idzie w góre

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony