dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 46
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 912
  1. #81

    Domyślnie

    A jak się ma takie rozwiązanie do kosztów tzn, czy tańszcze będą płyty osb czy wylewka

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie Jaki podkład pod panele - korek 2mm czy pianka 6mm ?

    Zastanawiamy się co będzie bardziej dźwiękochłonne - korek 2mm czy pianka np. Isofloor 6mm . Sprzedawcy twierdzą , że korek lepiej tłumi dźwięki . Jego cena również nie jest porażająca a zależy nam na jak najwiekszym wyciszeniu . Czy macie jakieś spostrzeżenia bądź przemyślenia na ten temat ?
    Z góry dziękujemy za wszystkie Wasze odpowiedzi .

    Pozdrowienia - Maxtorka

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ja mam maty takie zielone chyba 6mm

  4. #84

    Domyślnie

    Odświeżam temat.

    pzdr
    maxtor

  5. #85

    Domyślnie

    Mam te same panele w sypialni i w przedpokoju (w bloku) - w sypialni leżą na tych zielonych matach - stuka obłędnie; w przedpokoju daliśmy po prostu pilśnię - jest OK. Nasze spostrzeżenia potwierdzają sąsiedzi z dołu. Tak więc myślę, że korek będzie lepszy od pianki - tłumi dźwięki chyba jeszcze lepiej niż pilśnia.
    Joasia.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi
    Myślimy poważnie o korku ale tak na 100% nie jesteśmy zdecydowani .
    Może ktoś nam jeszcze podpowie ?

    Pozdrawiam - Maxtorka

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie Re: Jaki podkład pod panele - korek 2mm czy pianka 6mm ?

    Cytat Napisał Maxtorka
    Zastanawiamy się co będzie bardziej dźwiękochłonne - korek 2mm czy pianka np. Isofloor 6mm . Sprzedawcy twierdzą , że korek lepiej tłumi dźwięki . Jego cena również nie jest porażająca a zależy nam na jak najwiekszym wyciszeniu . Czy macie jakieś spostrzeżenia bądź przemyślenia na ten temat ?
    Z góry dziękujemy za wszystkie Wasze odpowiedzi .

    Pozdrowienia - Maxtorka
    Jak chcesz mieć cichą podłogę to zapomnij o panelach. Co byś nie dała pod panele zawsze będzie słychać. Jeśli nie jesteś zdecydowana jaki dać podkład to kup po kawałku pianki, płyty, korka itp. i sprawdź. W końcu położenie kilku paneli na próbę to 10min roboty. Przy stosowaniu pianki podłoga (wylewka) może być bardziej krzywa bo pianka sie poddaje i panele na niej sie ładnie ułożą natomiast przy twardszych podkładach jak właśnie korek może być wymagane wyrównanie wylewka samopoziomujacą. Jak sie nie wyrówna to może potem "klapać" w miejscach dołków.
    Pozdrawiam

  8. #88

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie.W piątek był u mnie fachowiec, który ma kłaść panele /notabene fachowiec z firmy w której kupuję panele/ i zaczął się krzywić, ze podłoga jest krzywa, że trzeba wylać dodatkową wylewkę, a tam gdzie pękła /pod spodem jest ogrzewanie podłogowe/ trzeba skuć i wylać nową wylewkę.Czy rzeczywiście pod panele podłoga musi być jak lustro??? Czy ten gość trochę naciąga fakty?

  9. #89

    Domyślnie

    Podłoga pod panele powina być równiejsza niż pod parkiet czy płytki, gdyż panele to pływająca podłoga i nie może się uginać podczas chodzenia.

  10. #90

    Domyślnie

    Zdecydowaliśmy: w najważniejszych pomieszczeniach (salon, jadalnia) - korek 1,8 mm, a w pozostałych pianka 6 mm. Wg. sprzedawców korek jest droższy (najtańszy znależliśmy po 8,90 PLN za m2, co jest ceną niewiele wyższą od pianki), ale znacznie lepszy od pozostałych podkładów pod panele. Podłogi będą układane za tydzień. O naszych odczuciach damy znać.

    pzdr
    maxtor

  11. #91

    Domyślnie Styropian pod panele ?

    Zastanawiam się czy zamiast pinki standardowo układanej pod panele podłogowe można by położyć tam styropian FS-20 grubości 1 cm

  12. #92

    Domyślnie

    Świetny pomysł szczególnie jak ci sie zacznie kruszyc po paru latach . Ja zdecydowanie odradzam.
    Quis penis aquam turbant!!!

  13. #93

    Domyślnie

    A może zamiast pianki dać starą wykładzinę? Ewentualnie nową kupioną w markecie po 5,50?

  14. #94

    Domyślnie

    Uwaga bo przepłacisz. W Castoramie kupiłem wykładzinę tzw. remontową po 4,99 za metr i docelowo znajdzie sie ona pod panelami.
    Quis penis aquam turbant!!!

  15. #95

    Domyślnie

    To juz zbyt przekombinowane moim zdaniem.
    Za tą cenę kupicie "ekopłytę" (te zielone arkusze sprzedawane w paczkach ).
    Jak trzeba to nawet grubości 7 mm. Jest to obecnie chyba najlepszy podkład pod panele.

    Pozdrawiam
    Tomek

  16. #96

    Domyślnie

    Ooooo taka wykładzina (chyba gumowa?) dobra by była pod panele na podłogówce wodnej. Jak myślicie?
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thom35
    To juz zbyt przekombinowane moim zdaniem.
    Za tą cenę kupicie "ekopłytę" (te zielone arkusze sprzedawane w paczkach ).
    Jak trzeba to nawet grubości 7 mm. Jest to obecnie chyba najlepszy podkład pod panele.

    Pozdrawiam
    Tomek
    Popieram w 100% też taką kupiłem
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  18. #98

    Domyślnie Panele laminowane ułożone bez folii?

    No własnie - ekipa ułożyła mi panele w pokojach na piętrze. Pod panele wiparket classena dali tylko płyty eko ok 5 mm twierdząc, ze folia nie jest konieczna. Zastanawiam sie czy ok? Z jednej strony wylewki robiłem na początku kwietnia więc raczej wyschły, na piętrze szły dwie warstwy styropianu + folia - wydaje sie ze nie powinno być zagożenia. Z drugiej zaś troche mna targa niepokój.
    czy ktoś tak układał panele? jakie macie doświadczeniaw tej materii? Co radzicie?

  19. #99

    Domyślnie

    Podciągam. Nie wierzę, ze nikt tego nie przerabiał

  20. #100

    Domyślnie

    U mnie też nie ma folii, wylewki robione były z miksokreta i na razie jest ok. Dobrze, że dawałeś folię na styropianie, szczególnie chodzi tu o pomieszczenia nad łazienką. Folia bezpośrednio pod panelami i tak nie zabezpieczy paneli w przypadku wilgotnych wylewek, jest natomiast potrzebna do uznania gwarancji, gdyby coś się z nimi działo.
    Pozdrawiam.

Strona 5 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony