dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie Jaka sprawdzona pianka na montaż schodów?

    Prośba o pomoc do praktyków.

    Przeorałem forum wzdłuż i wszerz. Może coś mi umknęło, ale naprawdę długo szukałem. Mam schody wylane (betonowe) i będę montował drewniane stopnice (trepy). Stopnice będą do betonu montowane do spodu za pomocą specjalistycznych śrub/kołków (niewidocznych z góry, tj. bez przewiercenia trepów na wylot). Jednak ponieważ wylane schody mają dość widoczne nierówności, muszę dodatkowo zastosować piankę montażową - akurat w tym przypadku klej (np. polecany Uzin) nie sprawdzi się z uwagi na czasem zbyt duże szczeliny między stopnicą a betonem.

    Pytanie jaka pianka. Teoretycznie powinna to być pianka 2-składnikowa mało rozprężna. I tu pojawia się problem konkretnie jaka firma jaki model?

    Spędziłem dziś pół dnia na Bartyckiej i żaden sprzedawca, którego odwiedziłem, nie miał czegoś takiego. Chociaż:
    1. polecano mi (chociaż nie schodziarze, a parkieciarze) Soudal Soudafoam 2K (owszem, 2-składnikowa, ale nie udało mi się ustalić, nawet z pomocą sprzedawców, primo czy rzeczywiście są to pianki niskorozprężne i secundo czy nadają się na montaż drewnianych stopnic do betonu),
    2. jeden schodziarz z kolei orzekł, że sam korzysta z pianek f-my Fischer, ale sam ich nie sprzedaje, nie udało mi się ich póki co znaleźć w wawie i też, poza tą jedną opinią, nie mam pewności czy jest to dobre i powszechnie sprawdzone rozwiązanie.

    Prośba do osób obeznanych w temacie i/lub do schodziarzy o komentarz i o podanie nazwy proponowanej pianki 2-składnikowej niksorozprężnej. Mocnej, sprawdzonej.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A czemu akurat dwuskładnikowa. U mnie stolarz robił na zwykłej jednoskładnikowej. Polecam pianki niskoprężne soudal low expnansion albo tytan 65. Do kupienia w każdym hipermarkecie. Kilkanaście złotych sztuka, do tego pistolet za 50 zł i możesz działać.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pistolero
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Łódz/Warszawa/cała Polska
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irkos
    A czemu akurat dwuskładnikowa. U mnie stolarz robił na zwykłej jednoskładnikowej. Polecam pianki niskoprężne soudal low expnansion albo tytan 65. Do kupienia w każdym hipermarkecie. Kilkanaście złotych sztuka, do tego pistolet za 50 zł i możesz działać.
    dokładnie tak

    wielokrotnie z ekjipą montowalismy schody na normalna jednoskładnikową piankę niskorozpręzną (Soudal).
    Od siebie dodam, że warto mimo wszystko jakimiś "tyczkami" zaprzeć schody, bo nawet przy niskorozpręznej piance konstrukcja lubi się za sprawą pianki unosić

  4. #4
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    No dobra. Zaletą 2-składnikowych jest lepsza właściwość montażowa, teoretycznie lepsze łączenie. Ale może 1-składnikowa wystarczy rzeczywiście. Sugerowałem się opiniami na innych wątkach forum, polecano 2-składnikowe niskorosprężne ale nie podano nazw - a nie udało mi się takowych nigdzie odnaleźć. Dzięki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony