dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie docieplenie pianką poliuretanową(styropian na mokro)

    Czy ktoś z Was ma pianke poliuretanową wstrzykniętą między cegłe a suporeks?Co o tym myślicie?i jak się z tym mieszka?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam tak i nie wiem jak się mieszka, ale wydaje mi się, że taka pianka bardzo szczelnie wypełni tą przestrzeń, a powinna być pustka wentylacyjna, przecież styropian też kleimy na tzw "placki". Zatem chyba nie jest to dobre rozwiązanie. A klto jest pomysłodawcą tego rozwiązania ?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: docieplenie pianką poliuretanową(styropian na mokro)

    Cytat Napisał maruda2
    Czy ktoś z Was ma pianke poliuretanową wstrzykniętą między cegłe a suporeks?Co o tym myślicie?i jak się z tym mieszka?
    A gdzie ta cegła i gdzie ten suporeks? Jakie zadanie ma spełniać ta pianka?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zrozumiałam, że chodzi o cegłę elewacyjną - klinkierową, ale może źle zrozumiałam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Ja zrozumiałam, że chodzi o cegłę elewacyjną - klinkierową, ale może źle zrozumiałam
    Ja szczerze mówiąc nie zrozumiałem i dlatego pytam.

  6. #6

    Domyślnie

    Więc tylko maruda2, nam może objaśnić

  7. #7

    Domyślnie

    dobre rozwiązanie jeśli chodzi o ciepło i dokładne wypełnienie - tylko te koszty

    Nie mam tak i nie wiem jak się mieszka, ale wydaje mi się, że taka pianka bardzo szczelnie wypełni tą przestrzeń, a powinna być pustka wentylacyjna, przecież styropian też kleimy na tzw "placki".
    a po co ta pustka wentylacyjna ? przecież styropian nie przepuszcza
    powietrza, co innego jeśli wełna.
    Styropian klei się na placki zeby mniej zużyc kleju (patrz inny post- dlaczego
    tak dużo kleju), a niektórzy wręcz zalecają klej na około zeby powietrze
    nie przepływało pod styropianem
    M. Lenart

  8. #8

    Domyślnie

    tak chodzi mi o sciane 2warstwową.Najpierw jest cegła pustka i załóżmy suporeks.Co się stanie po wstrzyknięciu pianki(styropian) jak będzie zachowywać się ściana(wilgoć itd)czy też może ta pianka spełnić właściwości izolujące niczym styropian włożony w tą przestrzeń.Chodzi o to czy ktoś dłużej mieszka już w takim budynku i jak to się sprawdza w praktyce?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    dobre rozwiązanie jeśli chodzi o ciepło i dokładne wypełnienie - tylko te koszty

    Nie mam tak i nie wiem jak się mieszka, ale wydaje mi się, że taka pianka bardzo szczelnie wypełni tą przestrzeń, a powinna być pustka wentylacyjna, przecież styropian też kleimy na tzw "placki".
    a po co ta pustka wentylacyjna ? przecież styropian nie przepuszcza
    powietrza, co innego jeśli wełna.
    Styropian klei się na placki zeby mniej zużyc kleju (patrz inny post- dlaczego
    tak dużo kleju), a niektórzy wręcz zalecają klej na około zeby powietrze
    nie przepływało pod styropianem
    Widać mamy inną wiedzę w tej kwestii.
    PS
    Wiem, że wełna, to nie styropian

  10. #10

    Domyślnie Re:

    Miałam tak w domu starym - budowanym w latach 79-80 . Skończyło sie tym że i tak dwa lata temu docieplony budynek został z zewnątrz.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał maruda2
    tak chodzi mi o sciane 2warstwową.Najpierw jest cegła pustka i załóżmy suporeks.Co się stanie po wstrzyknięciu pianki(styropian) jak będzie zachowywać się ściana(wilgoć itd)czy też może ta pianka spełnić właściwości izolujące niczym styropian włożony w tą przestrzeń.Chodzi o to czy ktoś dłużej mieszka już w takim budynku i jak to się sprawdza w praktyce?
    Jeśli tak, to będzie to ściana 3 warstwowa, trzecią warstwę będzie stanowił styropian lub coś innego, mającego służyć jako izolacja termiczna.
    Nie ryzykowałabym z tą pianką - nadal tak uważam

  12. #12

    Domyślnie

    A ilo centymetrowe miałaby być to ocieplenie z tej pianki ? to ważne ze względów, o których napisała anula302

  13. #13

    Domyślnie

    Lenart napisał:
    dobre rozwiązanie jeśli chodzi o ciepło i dokładne wypełnienie - tylko te koszty

    Cytat:
    Nie mam tak i nie wiem jak się mieszka, ale wydaje mi się, że taka pianka bardzo szczelnie wypełni tą przestrzeń, a powinna być pustka wentylacyjna, przecież styropian też kleimy na tzw "placki".

    a po co ta pustka wentylacyjna ? przecież styropian nie przepuszcza
    powietrza, co innego jeśli wełna.
    Styropian klei się na placki zeby mniej zużyc kleju (patrz inny post- dlaczego
    tak dużo kleju), a niektórzy wręcz zalecają klej na około zeby powietrze
    nie przepływało pod styropianem


    Widać mamy inną wiedzę w tej kwestii.
    PS
    Wiem, że wełna, to nie styropian
    Inną wiedzę ? jaką ? że niby styropian przepuszcza powietrze i wilgoć ?

    poza tym te placki są na wewnętrznej (ciepłej) ścianie (no i ta szczelina)
    i jakim niby powietrzem jest wentylowana - zimnym z dworu - to po co
    dalej ocieplać styropianem ?

    szczeline wentylacyjną daje się po zewnętrznej stronie wełny (ponieważ wełna
    ciągnie wilgoć z wewnętrznej ciepłej ściany) i po drugiej stronie -
    tej zimnej już się wykrapla. Zawilgocona mocno wełna traci swoje
    własciwości i dlatego szczelina do wywietrzenia tej wilgoci. Jest
    po zewnętrznej stronie wełny więc nie wychładza już bezpośrednio
    ciepłej wewnętrznej ściany.
    W przypadku nie przepuszczającego wilgoci styropianu nie ma to poza
    bardzo specyficznymi przypadkami żadnego znaczenia.
    M. Lenart

  14. #14

    Domyślnie

    Szanowny Rozmówco,

    Wiem, że styropian nie przepuszcza wody i wcale nie na niby.
    Wentylacja, to zupełnie coś innego jak termoizolacja.
    Styropian klei się na placki, nie dlatego żeby zaoszczędzić na kleju.

    Czy Twoim zdaniem, szczelina wentylacyjna w ścianie trójwarstwowej ocieplanej styropianem, nie jest konieczna ?, czy w ogóle nie powinno się używać styropianu w przypadku ścian trójwarstwowych, a jedynie wełnę ?

    I tak zupełnie na koniec – milej byłoby mniej sarkastycznie – nie sądzisz ?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jak zanurzysz styro w wodzie to powoli straci swe własciwości, nasiąknie wodą, im twardszy tym dłużej będzie to trwało
    więc się mylisz

    co do dawania pianki w pustkę powietrzną, bo zakładam, że o to chodzi, to pomysł poroniony
    -potrzebna pianka o jak najniższej prężności,
    -klopotliwa dokładna aplikacja
    -z pewnością nie będzie to równomierne
    -pewnie i inne niedogodności, nie mówiąc o cenie

    po to wymyślili wdmuchiwanie róznych granulatów, aby wypełniać pustki trudnodostępne
    gwarantuje to najbardziej równomierne rozmieszczenie izolacji w trudnodostępnych miejscach, a taką z pewnościa jest pustka powietrzna pomiędzy dwoma materiałami murowymi; tu ta pustka pełni rolę izolacji, nie wentylacji, więc nic nie powinno się dziać po wypełnieniu pustki materiałem, najlepiej hydrofobowym, zresztą takimi materiałami są w zasadzie wszystkie materiały do wdmuchiwania
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #16

    Domyślnie

    właśnie chodzi mi o styropian w granulacie.Sorry za przejęzyczenie ,to chyba nie jest poliuretan

  17. #17

    Domyślnie

    kiedyś bya taka metoda docieplania budynków , ale pianką KRYLAMINOWĄ a nie poliuretanową. Wiercilo się otwory w ścianie i pod cisnieniem aplikowalo piankę . Jeżeli jest dobra wentylacja w domu to jest OK. ale widzialem jeden budynek który zacząl po dociepleniu plakać

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał długi
    kiedyś bya taka metoda docieplania budynków , ale pianką KRYLAMINOWĄ a nie poliuretanową. Wiercilo się otwory w ścianie i pod cisnieniem aplikowalo piankę . Jeżeli jest dobra wentylacja w domu to jest OK. ale widzialem jeden budynek który zacząl po dociepleniu plakać
    Dokładnie tak samo zrobili u mojego teścia.
    Dawniej nie były dostępnego styropianu czy wełny więc między cegłą i pustakem pianowym zostawiano szczelinę jako izolację.
    To właśnie tą szczelinę wypełniało się pianką. Jestem pewny że wypełnienie było równomierne bo pianka wypływała gniazdkami, i innymi otworami w ścianach.
    Teść i tak po 3 latach docieplił ścianę jeszcze 10 cm styropianu od zewnąŧrz.
    Ściana nie umarła, nie płacze i nie łapie grzyba mimo że nie ma czym oddychać ;P

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Dawniej nie były dostępnego styropianu czy wełny więc między cegłą i pustakem pianowym zostawiano szczelinę jako izolację.
    Jesteś pewien, że te parę cm szczelinę zostawiali jako izolację ?
    Sądzisz, że byli tak naiwni, że odrobina szczeliny zaizoluje cieplnie mur ?
    Nie - mieli lepsze rozeznanie sprawy od niejednego dzisiejszego "fachowca".
    Ta szczelina to KONIECZNA wentylacja ściany. Niezbędna dla utrzymania
    muru w stanie suchym. Wtedy jest dopiero gwarancja, że użyte materiały budowlane spełnią także swoją rolę izolacyjną.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    "otóż nie zgodzę się z Panią, Pani Nino..."
    nie wiem jak grzegorz_si
    ale ja jestem pewien

    ps
    jak tam urząd patentowy, odezwał się
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony