dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie połączenie ściany i podłogi w łazience

    Czy są jakieś specjalne listwy przypodłogowe do łazienek, na połączenie ściany z kg i podłogi z terakoty? Pytałem w kilku sklepach, ale nic nie słyszeli, proponują listwy takie jakie się daje do paneli. Mi tam takie rozwiązanie nie przeszkadza, ale żonie nie pasuje i chce coś „niższego”. Dodam jeszcze, że pasek z glazury nie wchodzi w grę.
    Poniżej zdjęcie łazienki (chodzi o białą ścianę po lewej stronie)


  2. #2

    Domyślnie

    no ja właśnie dałem listwę taką jak przy podłodze tylko w odpowiednim kolorze i musze powiedzieć, że wygląda nieźle
    niewiem jak inaczej to można wykończyć ... bo jak np ścierasz mopem to przynajmniej przy listwie jedziesz a tak to jak coś małego by było to byś ścianę mazał
    Budowa domu APS-144, Rogozino koło Płocka

  3. #3

    Domyślnie

    A nie lepiej było dać na ścianie kolankowej płytkę (np.tę brązową w nawiązaniu do sąsiednich ścian ) i nie byłoby problemu - listwa musi być faktycznie na tyle wysoka aby zabezpieczyć ścianę przy sprzątaniu (mimo lateksowej farby). Miałem ten sam dylemat (łazienkę niemal identyczną ) i dałem płytki na wszystkich pionowych ścianach.

    Pozdr

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Listwy są różne i szersze i węższe, ale zawsze jest to inny, dodatkowy element. Nie wiem czy cokolik z płytek podłogowych nie byłby najpraktyczniejszy, a na pewno by pasował

  5. #5

    Domyślnie

    Są też listwy ozdobne wykonane ze styropianu. Stosuje się je na przykład aby zasłonić dylatację pomiędzy jednym a drugim budynkiem. Można je później pomalować na dowolny kolor. Ale to trochę newralgiczne miejsce styk podłoga ścian. Styropian łatwo uszkodzić. Na dodatek to łazienka i musi to być wodoszczelne. Ja bym jednak spróbował zastosować cokolik z terakoty.

  6. #6

    Domyślnie

    jedyne rozsądne rozwiązanie to cokól z plytek.mozna sie jedynie pokusic o jego wpuszczenie w sciane zeby nie wystawał .ja robie tak zawsze
    Tu była reklama

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja mam wszedzie cokoly z plytek zakonczone u gory aluminiowa listwa dekoracyjna, wyglada niezle i spelnia swoja role

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jak wygląda taka listwa? Masz może jakieś fotki?

  9. #9

    Domyślnie

    A nie lepiej było dać na ścianie kolankowej płytkę (np.tę brązową w nawiązaniu do sąsiednich ścian ) i nie byłoby problemu
    obawiam się, że nie bo krzywo podwiesili mi płyty i z drugiej strony ściana obniża się. Jak bym dał płytki to by jeszcze bardziej było widać partactwo.
    ja mam wszedzie cokoly z plytek zakonczone u gory aluminiowa listwa dekoracyjna, wyglada niezle i spelnia swoja role
    A mógłbyś wrzucić zdjęcia?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawcio20

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    cokoly ladnie wygladaja daja wykonczenie podlogi.a przy suficie mozna dac cwierc walek styropianowy ladnie wyglada.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    odświeżam temat
    mam podobny problem. Jaki i z czego dac cokół, jeśli nie chcę kłaść płytek na ścianie? Ucięte płytki wyglądają chyba nieciekawie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony